De Peeland-strijd Kern en Keur no 13. BATAAF BKUINE BONEN, LJG r Provinciale sportdag 1961 PROGRAMMA 8 juni: 9 juni: 10 juni: geeft hoge opbrengsten, prima konsumptiekwaliteit Z A,T E. R O ArG' 1 8 E 1 1^6 1 *■893 JONGERENAKT1VITE1TEN EXCURSIE L. J. G. AFD. GOES NAAR 70 kunnen we de mars op Noord-Beveland van 6 mei j.l. wel noemen, want voor sommigen van de 23 deelnemers is het een echte strijd geweest. Een strijd tegen blaren, vermoeidheid en nat lang gras. Maar des te groter was de voldoening, toen de mars achter de rug was en er een heerlijke maaltüd kon worden genuttigd om weer wat op verhaal te komen. ILS „Peelandsmars" (route lengte 50 km) was deze wandeltocht geannonceerd. De start was in Kortgene, vanwaar in de richting Kats, via de zeedijken, het voormalige eiland moest worden rondgelopen. Om in de mars een wedstrijdelement in te lassen, moesten de deelnemers lopen met een gemid delde snelheid van 6 km/u, wat d.m.v. tijdcontroles werd beoordeeld. De deelnemers werden daarom vanaf 7.30 uur gestart met een tussenruimte van 1 minuut per deelnemer. Rustpauzes waren ge pland bij de 2e, 3e en 6e controle, terwijl bij café „Duinlust" te Kamperland een grote rust was. De verzorging van de voeten werd prima geregeld door de E.H.B.O., wat echter niet wegneemt, dat 4 uitvallers moesten worden opgenomen in de „bezemwagen". Na afloop van de mars werden in de „Stadswijnkelder" te Kortgene, tijdens de maaltijd, door de voorzitter van de Sportcommissie, Tonny Klaassen, de beker en herinneringsmedailles uitgereikt. EEN verdiend applaus kregen de jongste deelnemer: de 11-jarige Kees v. d. Maas, die 35 km van de mars heeft uitgelopen, de oudste deelnemer: de heer G. v. Gemert (71 jaar) en de heer J. v. Maldegem, die als vertegenwoordiger van de Z. L. M. deze mars heeft meegelopn. Dat een mars, waarbij een gemiddelde snelheid is vastgesteld een goede training eist, bewijst wel het grote aantal strafpunten te veel of te weinig gelopen minuten per étappe), dat werd geno teerd. Mej. N. Meulenberg, die bij de dames de beker veroverde, kreeg 66 strafpunten en de heer R. Zuijdweg, die bij de heren de beker overhandigd kreeg, had nog 3 strafpunten meer op zijn lijst. IVESONDANKS mogen de organisatoren terugzien op een geslaagde dag, die volgend jaar herha- u ling verdient. Maar dan natuurlijk met nog meer deelnemers, vooral ook uit de gelederen van de Z. L. M. en de Bond van Plattelandsvrouwen, die nu toch wel erg slecht vertegenwoordigd waren. Het is echt niet zo belangrijk of U nu als eerste of als laatste wordt gekwalificeerd. De opzet is om nu eens te bewijzen, dat we ook nog wat anders presteren dan ons rond te laten rijden in auto's of op brommers. En dat hebben de deelnemers aan de Peeland-mars bewezen. Aan U, die niet hebt meegelopen, de taak om het volgende jaar hetzelfde te doen! PIET KALLEWAARD. De heer K. J. Vrijling schrijft in „Kern en Keur 13" ook nog: „De publiciteit' van de P. J. G. N. bijvoorbeeld is, vooral in verhouding tot de middelen die zij be schikbaar heeft, over het algemeen uitstekend. (Ik ben blij eindelijk eens de gelegenheid te heb ben, dit ook in haar eigen huis te kunnen zeggen) „Kern en Keur" en het P. J. G. N.-maandblad zien er verzorgd uit, de artikelen zijn vlot geschreven en getuigen van een heldere druktrant. Men weet wat men wil en leutert niet over bijkomstigheden. Met beide bladen houdt men de wereld een spie gel voor, die een gunstige indruk van de P. J. G. N. geeft. Kijk, dat is nu representatie en overtuigings- is vastgesteld op 10 JUNI a.s. te Oostburg. Het programma vermeldt de volgende onder delen VOOR GROEPEN, inschrijfgeld f 5/— Voorl. vastgesteld) Voetbal, herenploegen, Korfbal, gemengde ploegen, Volleybal, gemengde ploegen, Estafettelopen 4 x 100 meter, ploegen van 2 dames en 2 heren. INDIVIDUEEL, inschrijfgeld ƒ1,50 (voorl. vast gesteld) 100 meter liardlopen dames, 100 meter hardlopen heren, 1500 meter hardlopen heren, Kogelstoten voor heren, Balwérpen voor dames, Verspringen voor dames, Hoogspringen voor dames, Verspringen voor heren, Hoogspringen voor heren. Opgaven voor deelname vóór 28 MEI bij F. RISSEEUW, Kruisweg W 69, Schoondtfke, Tel. 01173285. Bij opgave van groepen met vermelding van de naam en telefoonnummer van het Sportkommis- sie lid of kontaktpersoon. sielid of kontaktpersoon. kracht naar buiten, of, wilt u een ander woord: dat is nu een goede verzorging van zijn public relations. Je mag deze woorden van een kritisch buiten staander uitleggen zoals je dat wilt. Laten wij er echter wel bijzeggen dat de heer Vrijling iemand is, die, als hij een andere mening toegedaan zou zijn, deze gelegenheid zou gebruiken om in eigen huis het P. J. G. N.-maandblad en „'Kern en Keur" te kraken tot er niets van over bleef. Nogmaals, trek gerust konklusies. Alleen: kon- klusies hebben konsekwenties! G. v. V. PARIJS OP 8 T/M 10 JUNI 1961 Vertrek uit Goes om 06.00 uur. Via Antwerpen naar Brussel waar koffie wordt gedronken. Daar na gaat de reis over Mons en Cambrai naar Peronne (Somme). Hier zal een Franse boerderij worden bezocht. Na dit bezoek via Senlis naar Parijs. Diner in het hotel. Na het diner bestaat nog volop de gelegenheid om Parijs te verken nen, want de avond is in de lichtstad lajig en interessant. De hele dag wordt besteed aan het bezichtigen van de vele facetten, die Parijs aan de toeristen te bieden heeft. Allerlei gebouwen en plaatsen waarvan iedereen wel eens gehoord heeft, 'zoals de Tuilerieën, het Louvre, de Opéra, de Madelei ne, Montmartre, de Sacré Coeur, de Eifeltoren, de Place de l'Etoile enz. worden bezocht. Onderweg wordt ergens de lunch gebruikt én 's avonds volgt het diner in het hotel. Na het avondeten weef één van die boeiende Parijse avonden, waar men lang met genoegen aan zal terugdenken. De terugreis gaat langs een zeer interessante route: via Beauvais en Abbeville naar Montreuïl, waar het middageten wordt genuttigd. Daarna volgt een rit, die van Boulogne tot Calais langs de schilderachtige Franse Kanaalkust voert. Bij helder weer zijn zelfs de witte krijtrotsen van Dover te zien. Over Duinkerken gaat de reis dan langs de mondaine Belgische kust tof Knokke, Het afscheidsdiner wordt op Nederlands grond gebied te Sluis gebruikt. Aankomst te Goes om 23.15 uur. DE prijs per persoon zal voor deze reis f85 bedragen. In deze prijs zijn begrepen: het vervoer, de lunch op de laatste dag, tweemaal diner, logies en ontbijt te Parijs, het afscheids diner op de laatste dag en de diensten van een Frans sprekende reisleider. Niet inbegrepen zijn: consumpties, entrées en de lunch op de tweede dag. Leden van andere afdelingen zijn op deze reis van harte welkom. Opgave uiterlijk t/m 24 mei bij R. Nooteboom, Scheldestraat, Lewedorp, telefoon 01196-407. (2EEFT ons onder de titel „Pers, publiciteit en public relation" een kijkje achter de schermen van c7 de grote en op zichzelf staande wereld van de pers. De heer K. J. Vrijling, landbouwredac- teur van het dagblad „Het Parool", richt de schijnwerper nu eens van een heel andere zijde op het enorme terrein van de public relations, zoals wij zo graag doen. In ons plattelands jongerenwerk is de heer Vrijling bepaald, geen onbekende figuur, waarbij wij alleen nog maar denken aan zijn in zichten in het vormingswerk. Een onderwerp dat terecht de laatste jaren een steeds grotere en bredere belangstelling geniet. De schrijver konstateert dat de publiciteitsmedia op vele wijzen gebruikt kunnen worden, dus ook misbruikt. Een orgaan kan daarom ook eenzijdig voorlichten. Want een blad geeft weer wat de mensen, die er achterstaan, denken en doen. Een organisatieblad is een representatie naar buitenuit, want ook buitenstaanders lezen het. VJUBLIC relations is een begrip dat ons moeilijk ligt en niet zonder meer in het Nederlands te vertalen is. Een uitvoerige omschrijving iè daarom nodig en dat doet „Kern en Keur" dan ook. Ergens zou je misschien kunnen zeggen dat public relations iets is als goodwillkweken. Het is dui delijk dat iedereen daaraan „doet", gewild of ongewild. Die mensen of die groepen die het gewild doen, zien meestal wel in hoe enorm belangrijk o,a. het hebben van een goede naam is. Daarom gaat men reclame, instruktie en voorlichting geven. Dat kun je heel mooi doen, echt zo van „nou zullen we het de buitenwereld eens goed vertellen". Dat doet volgens de heer Vrijling de landbouw vaak. Maar dat is een geheel fout standpunt. Public relations" is een groot en apart terrein. Zij eist vooral eerlijkheid. Och ja, waarom zullen wij proberen U te vertellen hoe boeiend en, belangrijk dit ofiderwerp is? Om met een weekblad reclame mee te gaan zeggen we: ,,Het stond in „Kern en Keurnr. 13, d.w.z. het staat erin, vxmt er is nog alle gelegenheid om dit nummer te lezen. G. v. V. (Adv.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 17