BOERENJEUGD Bloesemrit 1961 begroeting 373 o^lóckeicl Heroriëntatie JONGERENAKT1V1TE1TEN >1ETA-ISO-SYSTOX ZATERDAG 6 MEI 1961 J K beveel mijn opvolger in ieders gunst aan." Deze zinsnede leest u vaak als een zaak door een zakenman wordt overgedragen aan een opvolger. Hoewel niet geheel hiermee te vergelijken, zit er toch een zekere parallel in met de overdracht van het provinciaal voorzitterschap van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland. Op zaterdag 29 april is n.l. door de P. R« tot nieuwe voorzitter gekozen, de heer H. C. van der Maas. Het is mij als aftredende functionaris een bijzonder groot genoegen de heer Van der Maas van harte geluk te wensen met zijn benoeming, terwijl ik hem toewens, dat hij in het belang van de L. J. G. veel goed werk mag verrichten. Zijn persoon en inzet kennende, is het mijns inziens niet aan twij fel onderhevig, of hij zal mijn taak met ere vervullen. AAN iedere medaille zit een keerzijde, en deze is dan, dat ik hiermede afscheid neem van het be stuur en van het directe contact met onze leden. Hoewel het mij, vooral de laatste tijd niet altijd gemakkelijk viel voldoende tijd vrij te maken, is het mij immer een genoegen geweest in mijn functie de belangen der L.J.G, Zeeland, zoveel in mijn vermogen lag, te behartigen. De hierbij gelegde en onderhouden contacten stel ik zeer op prijs en zullen naar ik hoop bestendigd blijven. Ik wens, met hartelijke groeten, uw nieuwe voorzitter en U allen alle goeds toe in de L. J. G. Kats, 2 mei 1961 P- v- d. MAAS. HUIB VAN DER MAAS. De nieuwe Provinciaal Voorzitter van de L. J. G. IN algemene zin gezien is het niet noodzakelijk, en in de meeste gevallen zelfs onwaarschijnlijk dat na een „afscheid" direct een „begroeting" volgt. Bij een voorzittersoverdracht in het hoofdbestuur van onze L. J. G. is dit echter onvermijdelijk. Niet deze onvermijdelijkheid zelf stemt tot enig nadenken, maar wel het feit, dat deze afscheids- en begroetingsstukjes het laatste decennium met een zekere regelmaat in onze „Boeren- jeugd" verschijnen. Want ware het voor het goede reilen en zeilen van onze ver eniging o.a. niet te wensen, dat een provinciaal voorzitter, die alom het bewijs geleverd heeft, uitmuntende eigenschappen voor het L. J. G.-leiderschap te bezitten, zoniet ettelijke, dan toch ten minste enige achtereenvolgende jaren zijn functie zou kunnen vervullen. ZONDER té neigen tot vleierij of mooischrijverij t.o.v. de af tredende voorzitter, wil ik hier stellen dat de heer P. v. d. Maas in de afgelopen twee jaren zijn taak uitmuntend vervuld heeft. Hij was een tastbare, stuwende kracht voor de L. J. G. Zeeland. Maar ook deze voorzitter gaf op de laatstgehouden Provinciale Raadsvergadering zijn voornemen te kennen af te zullen treden. Hij had daarvoor vanzelfsprekend zijn (uiteraard) voor 100 aanvaardbare redenen. Maar wij, d.w.z. U, het hoofdbestuur en ik. „zitten er dus mee". Inderdaad, een gevoel van dankbaarheid t.o.v. de scheidende voorzitter beroert ons, dus neiging tot „uithuilen" hebben we geen van allen, maar „opnieuw beginnen" moeten we; U met een andere voorzitter en ik met een functie op een heel ander niveau dan waarop ik me tot nu toe bewogen heb. IK ben me er van bewust dat mijn verkiezing door de P. R.-leden als een eer opgevat dient te wor den en dat deze eer tevens een grote verantwoordelijkheid met zich mee brengt. Daarom, L. J. G.-leden, beloof ik U, dat ik ten volle zal trachten deze verantwoordelijkheid „met ere" te dragen. Er zullen in de toekomst beste en minder beste tijden voorkomen; er zullen goede en slechte dingen voorvallen Laat ons in de L. J. G. echter immer dit veelzeggende spreekwoord voor ogen houden: „Waar een wil is, is een weg". Moge het U, het hoofdbestuur en mij gegeven zijn door onze wil, een eerlijke, doelbewuste en vooruitstrevende weg te gaan. Kats, 2 mei 1961. HUIB VAN DER MAAS. r JUIST omdat de Bloesemrit dit jaar vroeger verreden is dan in andere jaren, kunnen we naar onze mening dit provinciale evenement geslaagd noemen. Immers het doel dat het hoofdbestuur hierbij steeds weer voor ogen staat, is bereikt. Dat doel is de bloesem. Opzet is de L. J. G.-ers te voeren door de bloesems van de Zuid-Bevelandse bongerds. Vooral omdat mensen uit de landbouw zich terecht en om meerdere redenen ook tegelijkertijd natuurmensen noemen, is er zoveel voor te zeggen dat iets derge lijks telkenjare georganiseerd wordt. Het gaat erom in een aantrekkelijke vorm de leden in de gele genheid te stellen te genieten van de lentetooi van de natuur. Het nieuwe, het frisse, het schone dat wij elk jaar weer mogen aanschouwen,, beleven wij immers als een wonder. Wij willen er daarom eens met nadruk op wijzen dat het wedstrijdelement van de Bloesemrit slechts een middel is. Wat uiteraard niet wil zeggen dat de organisatoren een slippertje mogen maken. Bepaald niet. Maar men moet ook niet uit het oog verliezen, dat het nooit in de bedoeling zal liggen 'n rit in elkaar te zetten in K, N. M. V. of K. N. A. C.-stijl. Ter herinnering IIAN de amateurfotografen in de L.J.G., dat in verband met de Z. L. M.-manifestatie een fotowedstrijd is uitgeschreven met als onder werp: ..DELTA EINDE EERSTE FASE". Deelname is mogelijk zowel met zwart-witfoto's als met kleurenopnamen. Inzending op briefkaart- formaat met de negatieven van de opnamen vóór 31 mei aan mej. Af. Vogelaar, Prov. Weg 4, Kort- gene. De beste exemplaren zullen in de tentoon stellingsstand van de L. J. G. worden geëxposeerd T N verband met de sportdag is het de bedoe- 1 ling dat er van de streek Zuid-Beveland een voetbal- en een korfbalploeg wordt gevormd. Lief hebbers voor deze sport worden verzocht zich op te geven bij mej. I. de Dreu, tel. 01100—7324. kijkje over de Westerschelde bij Borssele en de mooie omgeving van Nisse waren ongetwijfeld de moeite waard. Een aantrekkelijk element voor de bloesemrijders leek ons ook dat men niet wist waar de finish „gepland" was. Ook de geheime controle bij het stopbard bleek voor de deel nemers kennelijk een verrassing. Wij zijn ver sterkt in de mening dat het beslist geen kwaad kon in de rit ook een stukje verkeerstechnische opvoeding te leggen. Het feit dat van de 50 deel nemers die deze „controle" passeerden, er maar 25 het gebod tot stoppen hebben gehouden, spreekt hier wel heel duidelijk. Afgezien van de foutieve opgave van „bij mand met kop rechtsaf", waar dit kist had moeten zijn, is het toch wel een beetje gek dat enkelen in hun enthousiasme bij een eerder geplaatste kist niet gans rechtsaf gin gen. Een troost hierbij is echter dat het onder scheid tussen een 30 en 40 literbus door de mees ten duidelijk gekonstateerd is. Een belangrijk punt was ook dat de weergoden ons zo gunstig gestemd waren. Hoewel ook de belangstelling onze verwachtingen bepaald heeft overtroffen. Een groep van 57 deelnemers, waarbij nog 92 meerijders, is voor onze begrippen altijd nog behoorlijk groot, 's Avonds bleek trouwens ook dat meer zielen nog steeds meer vreugde geeft, het was eivol in „Het Zwaantje". Mede door de enthousiaste medewerking van het en semble „Leon Pekaar", kunnen we op een ge slaagde afsluiting van de Bloesemrit terugzien. DE UITSLAG ^yAARSCHIJNLIJK mede dankzij of ondanks het stopbord, is de uitslag toch wel een grote verrassing geworden. De wisselbeker in de categorie auto's verhuisde immers van W. O. G. Dekker te Wemeldinge naar het equipe H. C. v. d. Maas uit Kats en W. de Vrieze uit Haamstede. De wisselbeker voor de motoren, een jaar lang netjes bewaard door M. A. Karelse te Goes, vond een nieuwe bezitter in de heer M. v. Damme te 's Heer-Arendskerke. De klassificering was n.l. als volgt: Auto's 1. H. C. v. d. Maas, Kats en W. de Vrieze, Haamstede, 9 strafpnt. (wisselbeker medaille); 2. Zuster G. P. de Jonge, Cadzand, 10 strafpnt. (medaille); 3/4 J. W. van Iwaarden, Kruiningen, 12 strafpnt. (medaille); 3/4 A. Boot, Rilland, 12 strafpnt. (medaille)- 5. C. J. Sinke, Baarland. 13 strafpnt.; 6. C. de Jager, Wolphaartsdijk, 16 strafpnt.; 7/3 9 A. v. Dijke, Colijnsplaat, 17 straf- punten; 7 39 L. Kloet, Nieuwland, 17 strafpnt.; 7 8/9 P. M. VerWeijs, Yerseke, 17 strafpnt.; 10. G. de Kater, Wissenkerke, 18 strafpnt., 11. A. d'Hont, Groede, 19 strafpnt.; 1213 J. Lokerse, Schore, 21 strafpnt.; 12/13 M. J. van Hoeve, Dinteloord, 21 strafpnt.; 14. Mej. L. Lous, Oudelande, 24 straf- punten; 1516 A. A. v. d. Meulen, Nieuwdorp, 25 strafpnt.; 15/16 B. G. van Gorssel, Rilland-Bath, 25 strafpnt. Motoren 1. M. van Damme, 's Heer-Arendskerke. 27 strafpnt. (wisselbeker medaille); 2. J. Boo- gaart, Hoedekenskerke, 50 strafpnt.; 3. M. A. Ka relse, Goes, 55 strafpnt. (Adv.) DE RIT ZELF MAAR ons gevoel was het aardig dat de deel- nemers dit jaar een ander deel van Zuid- Beveland konden doorkruisen, als andere jaren. Daardoor was er behalve van bloeiende boom gaarden ook van vergezichten over polderland schap en zee te genieten. De piepkleine boompjes in de Quarlespolder, witte kaarsen gelijk, het het systemisch insekticide met de langste werkingsduur NV. A GR O CHEMIE ARNHEM

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 13