RADIO NEDERLANDSE LANDBOUWWEEK 1961 Openbare eindles Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes ZITDAGEN 318 Zitdagen Boekhoud- bureau Uitbreidingsplannen ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en COÖPERATIEVE GROENVOEDERDROGERIJ ZEEUWSCH-VLAANDEREN I. O. WERING EN BESTRIJDING VAN DE PAARDEPEST Oostburg: Woensdag 26 april in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 27 april in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 27 april in hotel „De Eendracht". St. Maartensdijk: Donderdag 27 april in hotel „Hof van Holland". Serooskerke: Vrijdag 28 april in café Huijsse van 9 tot 1 uur. UORIGE week donderdag, 13 april, verzamel- den zich in de namiddag een groot aantal belangstellenden in het vergaderlokaal der Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes om de tra ditionele eindles bij te wonen. De voorzitter van de commissie van toezicht van de school, de heer J. S. de Regt, verwel komde in zijn openingswoord naast de vele ouders der geslaagden die blijk gaven van hun belang stelling, onder meer de inspecteur van het Land bouwonderwijs, ir. E. C. F. Bollen, vertegenwoor diger der Landbouworganisaties en van de Bond van Oudleerlingen der school. De gebruikelijke behandeling van enkele der 30 MEI TOT en MET 2 JUNI A.S. Het centrale thema van de komende Landbouw- week zal handelen over problemen rond de voeding van bodem, plant, dier en mens. Slechts de laatste dag, gewijd aan cultuurtechniek, werktuigen, gebou wen en arbeid, zal daarvan afwijken. Het programma luidt als volgt: DINSDAG 30 MEI: Landbouweconomie en Land- bouwhuishoudkunde. 10.15 u.: Opening door de voorzitter van het Kon. Genootschap voor Landbouwwetenschap, Prof. Dr. Th. L. M. Thurlings; 11.00 u.: Prof. Dr. A. Kraal: De Nederlandse Landbouw en de Voedselvoorziening. 14.00 u. A: Prof. Dr. C. den Hartog: De voedings gewoonten in Nederland. 14.00 u. B: Ir. R. van Hees: Landbouwproduktie en economische groei in welva rende en niet-welvarende landen. 15.45 u.: Ir. F. L. van der Kloot Meyburg: Het belang van consumen ten-marktonderzoek voor de afzet van landbouw- produkten en voor studies betreffende de voeding van de bevolking. WOENSDAG 31 MEI. A. Akkerbouw. 10.00 u.: Dr. Ir. D. E. v. d. Zaag: Algemene probleemstelling over het gebruik van eet- aardappelen. 10.15 u.: Dr. A. H. A. de Willegen: Perspektieven ten aanzien van de industriële ver werking van aardappelen. 11.45 u.: C. Lugt: Kwali teitsonderzoek bij eetaardappelen. 14.45 u.: Ir. P. Wiertsema: Nieuwe wegen van onze aardappelafzet. B. Zuivelbereiding. 10.00 u.: Dr. S. A. ten Bokkel Huinink: Klinische aspecten bij ziekten der bloed vaten. 11.00 u.: Prof. Dr. C. J. F. Böttcher: Spelen voedingsvetten een rol bij het optreden van artheros- clerose en coronair-thrombose? 14.15 u.: Jhr. W. van Andringa de Kempenaer: De propaganda voor zuivel- produkten. 15.45 u.: Mevr. Drs. J. Mullervan der Wielen: Hoe denkt de huisvrouw over zuivelproduk- ten? DONDERDAG 1 JUNI. A. Graslandcultuur. 10.15 u.: A. Kemp; De Mg- voorzichtig van melkkoeien. 11.45 u.: Ir. C. J. M. Sluysmans: De Mg-voorziening van grasland. 14.45 U.: Ir. F. de Boer: Rundveevoeding en voeder systemen. B. Veehouderij. 10.15 u.: Ir. J. Dammers: De voe. dertechniek in de varkenshouderij. 11.45 u.: Ir. S. Iwema: Chemische industrie en veevoeding. 14.45 u.: Ir. F. de Boer: Rundveevoeding en voedersystemen. C. Pluimveehouderij. 11.45 u.: Ir. S. Iwema: Che mische industrie en veevoeding. 14.30 Ir. A. R. Kuit (mede namens Ir. H. IJ. Boersma)Het beïnvloeden van de kwaliteit van slachtkuikens voor, tijdens en na het slachten. 16.00 u.: Dr. W. Huisman: Preven tieve veterinaire keuring van slachtpluimvee. Westkapelle. Voorbereid wordt de vaststelling van een herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaak. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage herziening van het wederopbouwplan. waarin opgenomen „De Boeren jeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksnia. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. OllSd—2073, Terneuzen. VRIJDAG 2 JUNI. A. Cultuurtechniek. 10.15 u.: Dr. Ir. R. van de Waal: Platteland: van agrarische ruimte tot leef ruimte. 11.45 u.: Ir. J. W. Zaaier: De recreatie in het multipurpose project. 14.45 u.: L. A. Heydelberger, arch.: Recreatie, vormgeving en uitvoering. B. Arbeid, Mechanisatie en Gebouwen op weide- bedrijven. 10.15 u.: Ir. P. Koomans: De bedrijfsge- gebouwen. 11.45 u.: G. Postma: De arbeidsorganisa tie. 14.00 u.: Ir. G. Benders: De mechanisatie. 15.30 u.: Drs. G. J. H. Rijkenbarg: De economische aspec ten varf mechanisatie, arbeid en gebouwen. C. Sluiting. 16.45 u.: Sluiting van de 26e Neder landse Landbouwweek door de voorzitter van het Ne derlandse instituut van Landbouwkundig Ingenieurs, Ir. D. S. Tuynman. Behalve de lezingen over de cultuurtechniek i.v.m. recreatie zal ook deze Landbouwweek wederom wor den gehouden in de zalen van de stadsschouwburg „Junushoff" te Wageningen. Behoudens goedkeuring door het Bestuur van de Landbouwhogeschool zullen de lezingen over de cultuurtechniek in een der Hoge schoolgebouwen (nabij Junushoff) worden georgani seerd. De toegang tot alle lezingen is gratis, een ieder is van harte welkom. Men wordt verzocht steeds tijdig aanwezig te willen zijn. De Regelingscommissie voor <ie Nederlandse Landbouwweken. DE oprichtingsvergadering zal donderdag 15 juni a.s. gehouden worden in hotel „Rotterdam" te Terneuzen, aanvang 2 uur \s namiddags. Het voorlopig bestuur meent u hiervan nu reeds op de hoogte te moeten stellen, zodat u deze dag hiervoor reserveert. Degenen, die een voorlopige opgave van aandelen gedaan hebben, zullen uiteraard hierover persoon lijk nader bericht ontvangen. Zij zullen vóór deze vergadering toegestuurd krijgen de ontwerp-sta- tuten van deze coöperatieve gr oen voederdrogerij. Zoals het zich laat aanzien, zal de groenvoeder- drogerij in het voorjaar van 1962 in gebruik wor den gesteld. Aan hen, die nog geen voorlopige op gave van aandelen gedaan hebben en hiervoor toch interesse hebben, verzoekt het voorlopige bestuur met nadruk hiervan mededeling te doen bij het secretariaat Groen voederdrogerij, Noordstraat 23 te Axel. Nadere inlichtingen zullen hun dan ook worden toegezonden. Het voorlopige bestuur, J. W. SCHEELE, A. BUIJSSE, J. HAAK. ü/T onjaub Dinsdag 25 april a.s., Hilversum I, 12.2012.30 uur Met medewerking van ir. L. G. Oldenban- ning wordt het onderwerp „Grond en gev^asonder- zoek in de praktijk" behandeld. Vervolgens wordt met de heer H. R. Poelma van het instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen een bezoek gebracht aan een z.g. gesloten open loopstal op het eiland Texel. Vrijdag 28 april a s., Hilversum I, 12.2012.30 uur De heer M. Scharringa van het K. N. M. I. geeft zijn maandelijks landbouwkundige weerover- zicht. De uitzending zal worden besloten met een praatje van drs. F. H. Born van het L. E. I. over „coöperatieve beregening". onderwezen vakken stcmd onder leiding van de docenten, ir. H. Bos en A. Haandrikman. In een vraag en antwoordspel tussen leerkrachten en pas geëxamineerden over de voor de provincie Zee land belangrijke onderwerpen cultuurtechniek en plantenteelt, kreeg men een indruk van de om vang der onderwezen materie en het inzicht der geëxamineerden. Het was de inspecteur van het Landbouwonder wijs, ir. 3ollen, die hierna de uitreiking van de diploma's verrichtte. IN zijn toespraak gaf de heer Bollen zijn visie op de ontwikkeling van het middelbaar land bouwonderwijs, waarbij hij wees op de verande ringen die zich in de loop der tijd in dit onder wijs hebben voorgedaan. Ook in de nabije toe komst zullen zich weer wijzigingen voordoen, aldus spreker. Naast het grote belang van de praktische gerichtheid van het onderwijs zullen ook aan maatschappelijke en sociale onderwer pen aandacht worden besteed. De directeur der school, ir. J. Versteeg, richtte zich daarna met een korte toespraak tot de aan wezigen waarbij hij de gelukwensen namens de school en leerkrachten aanbood aan de geslaag den en de ouders. Met een toepasselijk woord werden daarop de cijferslijsten uitgereikt. Door vertegenwoordigers van de landbouw organisaties, de Bond van Oudleerlingen en de ouders werden eveneens gelukwensen aangebo den. Namens de Zeeuwse Landbouw Maatschappij werd hierbij aan de twee best geslaagden een boekwerk overhandigd. Ook aan andere leerlingen werden daarop de cijferlijsten uitgereikt. Na gehouden eindexamen is het diploma toege kend aan de navolgende leerlingen: J. P. Blok, Borssele; A. P. Boonman, Ovezande; H. Boonman, Nieuwdorp; P. D. Boonman, Nisse; Js. A. M. Buysrogge, Kloetinge; M. W. Fase, Oude Tonge (Z.-H.); J. A. C. Gaakeer, Stavenisse; D. P. Goetheer, Wolphaartsdijk; M. D. Hart, Noordwelle; W. G. Heyboer en Jac. P. Rijk, 's-Gravenpolder W. Koeman en A. A. M. Verwijs, Yerseke; A. Chr. Kole, Waarde; M. de Koeijer, Yerseke; K. L. van Langeraad, Dreischor; A. W. C. van Nieuwen- huijzen, Tholen; C. M. van Nieuwenhuijzen, Lewe- dorp; Jac. A. van Nieuwenhuijzen, De Heen (N. Br.); C. A. P. Schippers en N. A. Schuit, Kort- gene; M. Suurland, Goes; J. A. Verwijs, St. Philips- land. IN afwachting van een definitieve regeling bij de wet is voorlopig bij Koninklijk Besluit de Veewet van toepassing verklaard op de paarden- pest. De paardenpest is inheems in Afrika. Via het aangrenzende Midden-Oosten breidt de ziekte zich snel uit naar Aziatische landen. Onlangs werd op Cyprus paardenpest waargenomen, zodat te vrezen is, dat de ziekte ook naar het Westen kan opdringen. De kans op binnendringen in Nederland is dan ook niet denkbeeldig, bv. via de invoer van paarden. Het intensieve internationale verkeer kan het gevaar vergroten, dat kleine, ste kende, insecten (Culicoïden) de ziekte overbren gen. Ter bescherming van de Nederlandse paarden- stapel is dan ook grote waakzaamheid geboden en zijn alle voorzorgsmaatregelen getroffen. Een voorstel van wet tot definitieve regeling van deze aangelegenheid is bij de Staten-Generaal inge diend. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z.V.B.) Laat uw brandpolissen controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. ZIERIKZEE: donderdag 27 april 1961 in hotel „Huis van Nassau" van 1113 uur (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z. L. M. Komt hier met uw vragen op het gebied van Landbouw-Risico, motorvoertuigenverzekering etc. Alle gewenste inlichtingen worden gratis ver strekt. HULST: maandag 24 april 1961 in „De Graan- beurs" van 3.3(1—5.30 uur (de heer De Lange). TERNEUZEN: woensdag 26 april 1961 in hotel „Des Pays Bas" van 3.30—5 30 uur (de heer De Lange). GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 2