„DELTA einde eerste fase'* 803 De nieuwe veiling van de veilingsvereniging „Zuid-Beveland" Vooralsnog* geen overheids ingrijpen ten aanzieu van aardappelprijzen PREMIEREGELING VOOR HET SCHIETEN VAN HOUTDUIVEN Z.L.M.-manifestatie Noord-Beveland 1961 70ste verjaardag Th. S. Vlassenrood ZATERDAG 15 APRIL 1961 AP donderdag' 13 april 1961 zijn de nieuwe ge- bouwen van de Veilingsvereniging „Zuid- Beveland" te Goes op officiële wijze geopend door de Directeur-Generaal van de Landbouw Ir. A. W. V. d. Plassche. De veilingsvereniging Zuid-Beveland heeft met deze nieuwbouw geen halve maatregelen getroffen. Het terrein van de oude veilingsgebouwen besloeg slechts een oppervlakte van ruim 1 ha. Uitbrei dingsmogelijkheid was er dan ook niet. Vandaar, dat een terrein werd aangekocht van 5.84.21 ha, gelegen aan de Fruitlaan in de poel te Goes. Op dit terrein zijn de nieuwe gebouwen neer gezet, modern van inrichting en van vele nieuwe .snufjes voorzien. Vergelijk met de oude gebouwen is niet mogelijk. Was men in het oude pand uit de jas gegroeid, op het nieuwe terrein zijn zelfs nog volop uitbreidingsmogelijkheden aanwezig. De neerzetruimte biedt plaats voor de tot dusverre grootste dagaanvoer van 24.000 kisten fruit en overzichtelijk opgesteld. Het aangevoerde fruit krijgt daardoor als het ware een ander aanzien, hetgeen naar wij hopen in de prijs tot uitdrukking zal komen. Uiteraard is met deze nieuwbouw een groot be drag gemoeid n.I. ruim l'/2 miljoen gulden. De leden beschikken daarvoor dan ook over een zeer fraai veilingsgebouw waar ze trots op kunnen zijn. Wij willen het bestuur en leden met deze aanwinst van harte gelukwensen. TIJDENS de laatste maanden bedroeg in de grote steden de gemiddelde consumentenprijs voor aardappelen ca 20 cent per kg hetgeen aan zienlijk minder is dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Dit bericht de minister van Economische Zaken, mede namens minister Ma-rijnen, aan het Tweede Kamerlid de heer Borst, in antwoord op terzake gestelde vragen. Dit blijkt, zo vervolgt minister De Pous, uit onderstaand over zicht van de gemiddelde consumentenprijzen voor de Bintje-kleiaardappel in de drie grote steden, berekend voor de eerste maanden van 1960 en 1961. Amsterdam Rotterdam Den Haag Januari 1960 1961 26 18 26 20,5 26 19 Februari 1960 1961 26 18 26,5 21 25 19 Maart 1960 1961 25 18 26 20,5 25 18,5 Bij vergelijking met de telersprijzen kan worden geconstateerd, dat in de maanden januari en februari 1961 het verschil tussen de consumenten prijs en de telersprijs praktisch gelijk was aan dat in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. De daling van de telersprijs was dus in vol doende mate aan de consument doorgegeven. De sedertdien ingetreden verdere daling van de telers- prijzen is echter nog niet in de consumentenprijs tot uitdrukking gekomen. Mogelijk is hiervoor een verklaring te vinden in het feit, dat voorraden, die door de handel op vroeger tijdstip tegen hogere prijzen zijn ingekocht, nog niet geheel zijn geruimd. Deze zeer recente ontwikkeling geeft derhalve, naar de mening van de bewindsman, thans nog geen aanleiding tot het nemen van maatregelen. Dit neemt niet weg. dat hij het verdere verloop van de aardappelprijzen nauwgezet zal blijven vol gen. AOK dit jaar wordt door het Ministerie van Landbouw en Visserij een premie beschikbaar gesteld voor het schieten van houtduiven, daar de schade, die deze vogels aan de landbouw toebren gen, nog altijd aanzienlijk is. De regeling gaat in op 15 april 1961 en eindigt op 28 augustus 1961. De premie bedraagt 0,75 per geschoten volwassen houtduif. Slechts de houders van een jachtakte en de hou ders van een vergunning ex artikel 53 van de Jachtwet komen in aanmerking voor uitkering van de premie. De uitkering zal geschieden vanwege de provin ciale voedselcommissarissen. Voor het verkrijgen van de premie dienen de twaalf grote staartveren, aan de onderzijde gekenmerkt door de brede lichte band, te worden uitgetrokken en per duif tot een bosje te zijn samengebonden uiterlijk 31 augustus 1961 te worden ingeleverd bij de bureaux van de voedselcommissarissen. pÉN dezer dagen vierde de nes- *-J tor van de vertegenwoordigers van de verzekering der Z. L. M., de heer Th. S. Vlassenrood te Hulst, zijn 70e verjaardag. Het bestuur van de Kring Hulst der Z. L. M. liet dit feit niet ongemerkt voorbijgaan. Op nevenstaande foto zien we de jubi laris op het moment, dat hij ge feliciteerd wordt door de voorzitter van de Kring Hulst, de heer JW. Scheele, terwijl de heer Jac. de Feij- ter nauwlettend toeziet. ONDER bovenstaand overal reeds bekende „motto" zal van 22 tot en met 24 juni a.s. de grootse Z. L. M.-manifestatie 1961 op Noord-Beveland gehouden worden. De Zeeuwse Landbouw Maat schappij zal bij de eerste grote Delta-dam een tentoonstelling inrichten in de meest uitgebreide zin van het woord. Alhoewel de buitenwereld er weinig van merkt moeten bergen werk door de tentoonstellingscom missie en andere commissies verzet worden om alles op tijd gereed te krijgen. Uitvoerige bespre kingen met vele instanties en de vele vergaderingen vragen veel tijd van de organisatoren. Zoals eveneens bekend zal volgens ontwerp van Carel Briels onder zijn leiding door de Noord-Beve- landse bevolking op 23 en 24 juni met een schouwspel de grootsheid van Noord-Beveland in al zijn uitingen uitgebeeld worden. Kinderenboeren, boerinnen, landelijke ruiters en militairen zullen hieraan medewerken, terwijl honderden tractoren en land- en dijkbouwmachi- nes in de finale zullen worden ingezet. Een uniek schouwspel dat U zeker niet moogt missen. Enkele leden van de commissie aan het werk! Van links naar rechts: de voorzitter, de heer S. J. van Langeraad, de secre taris, de heer W. A. Sinke, de heer Carel Briels en de voorzitter van de Kring N.-Beveland de heer G. M. F. Bom. >-••• -sr? Vanaf de tribune" op de dam heeft men een prachtig gezicht op het manifestatie-terrein. De „duintjes" van Kamper land zorgen voor een ideale achtergrond voor dit grootse gebeuren. (Foto's redaktie Zeeuwt Landbouwblad Op verschillende plaat sen vestigen borden langs de weg aandacht van de voorbijgangers op de komende Z. L. M.-manifes tatie te Kamperland. De Deltadam vormt een natuurlijk tribune om straks de tienduizenden be- zoekers, die hier gemak kelijk een plaats kunnen vinden gelegenheid te ge ven de schitterende mani festatie op hun gemak te bekijken.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 3