DIAMANT D haver uit een geheim Weekroek BRAMuiroi vam 5L/KH0EK, Weekoverzicht Noteritisen 89 A A HD APPELTERM IJNM ARKT. Weekbericht 2025 januari 1961, verstrekt door G. de Vries Zonen N. V., Amsterdam, voor Zeeland: Goes tel. 011006451: Met geringe fluctuaties kon het prijspeil zich vrij wel handhaven op het niveau van het slot van de vorige week. De belangstelling voor termijnaffaires was matig met een omzet van 616 contracten 9240 ton) tegen 880 contracten in de voorafgaande week. CONSUMPTIE- AARD A PPELEN. Bintje 35/op januari werden nog enkele zaken gedaan op ƒ10,en ƒ10,50; februari gaf deze week geen enkele transactie te zien met een slotnptering van ƒ10,90 laten ƒ10,50 bieden; maart opende op 12,40 maar viel terug tot 12,10; april noteerde 13,70 bij het begin der week en liep terug tot 13,40, waarna weer enig herstel intrad tot 13,70 en 13,60. De slotkoers was laten 13,60 en bieden 13,50. Eigenheimers 35/geen omzet. Furore 40/opende voor april-levering op 14, en handhaafde zich verder op 13,80. Alpha 40/werd voor april slechts met enkele contracten gedaan op 10,30 en 10,20. BEURSBERICHT MARKT GOES, 24 JAN. 1961. GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Tarwe, basis 17 vocht, 2031,75; Gerst 23 ƒ26,50; Haver ƒ18ƒ22; Kleine gröene erwten ƒ20—ƒ30; Schokkers ƒ20ƒ29; Blauwmaanzaad ƒ70—ƒ80; Capucijners 4052,50; Bruine bonen 40—67,50, alles boerenschoon af boerderij per 100 kg. AARDAPPELEN. Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering 8 9,25; idem export sortering ƒ9; Alpha, 35 mm opw., 7. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerin- riehting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voedex-aardappelen noteerden 22,75 p. 100 kg. UIEN. De prijs van uien bedroeg ƒ20—ƒ22 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. VOEDERBIETEN. Voederbieten noteerden 15 per ton, afgehaald af bedrijf. HOOI. Lucernehooi ƒ115ƒ125; Weidehooi ƒ115-ƒ120; x_.raszaadh.ooiVeldbeemd 60 ƒ65; Roodzwenk 5055, alles per ton, geperst af bedrijf. STRO. Gerstestro 67,50—72,50; Tarwestro (kleine ba len) ƒ62,50ƒ67,50; idem (grote balen) ƒ67,50 72,50; Erwtenstro ƒ70ƒ72,50; Schokkerstro 62,5065Haverstro 60. Deze prijzen gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. VLAS. Goede kwaliteit ongerepëld vlas, af boerderij 15— 20 cent per kg, afwijkende kwaliteit 1115 cent per kg. Goede kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij -20 25 cent per kg, afwijkende kwaliteit 1520 ct p. kg. EIEREN. Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 2,102,14 per kg. E1ERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca 1.750.000 stuks. Handel flauw. Eieren van 5465 gr. 12,7514,50 per 100 stuks; alg. prijs ƒ13,55; kiloprijs 2,26 basis 60 gram. FRUIT AFZET (18—21 JANUARI De pxijzen waren in deze week: 1961). Export Export gr. maten kl. maten Cox's Orange Pippin 66—91 23- 52 Goudreinette (verp. 4354) 22- -37 15- 22 Jonathan 26- -44 14—36 Golden Delicious 47— -72 26- -49 Lombartscalville 32- 40 22- 28 Winston 42— -57 21- 30 Ingrid Marie 37- 40 Conference 47- 56 37- 49 Beurré Alexandre Lucas 64- 66 55 Doyenne du Cornice 90- -105 109- -111 Saint Remy 16 -17 11— 13 Gieser Wildeman 38 31 Comtesse de Paris 18 GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. DE binnenlandse graanmarkt bleef in het algemeen goed prijshoudend gestemd met een speciaal voor de gerst zeer vaste ondergrond. De inlandse zomergerst werd dientengevolge in meerdere mate gevraagd waardoor de prijs nog niet kon aantrekken. Ook voor de inlandse maalgerst bestond een grote belangstel ling tegen oplopende prijzen zodat nauwelijks aan de vraag kon worden voldaan, mede doordat weinig im portgerst beschikbaar was. De inlandse roggemarkt bleef goed prijshoudend gestemd en aanvankelijk kon slechts met moeite aan de vraag worden voldaan. De laatste dagen echter kwam er meer aanbod, door dat lopende kontrakten met België zowel van Duitse als van Nederlandse origine door de verhoogde hef fing aldaar tegen lagere prijzen op de Nederlandse markt geliquideerd werden. Op termijnlevering kwa men er in dit artikel geen zaken tot stand. Het bij vorige week ruimere aanbod consumptie-tarwe kon vlot tegen iets hogere prijzen bij de hoogmolens geplaatst worden. Voor de mindere kwaliteiten met veel schot bleef de belangstelling groot, waardoor de prijzen iets konden aantrekken. Voor de inlandse haver kwam eveneens iets meer attentie speciaal van de zijde van de maalindustrie. Kippehaver ondervond eveneens meer belangstelling op een onveranderd prijsniveau, doch nog steeds met een ruim aanbod. De houders van dit produkt zijn echter niet genegen het ruimere aanbod tegen lagere prijzen af te geven, te meer daar de inlandse haverprijs aanzienlijk beneden die van de importhaver ligt. Dit was dan ook de reden, dat de maalhaver meer aandacht kreeg, zowel voor direkte als voor latere levering. Als geheel sloot de binnenlandse graanmarkt goed prijshoudend doch beperkt in zaken. DE kleine hoop dat met de eerste winterse dagen er een opleving in de peulvruchtenmarkt zou komen, is niet in vervulling gegaan. Een onbewogen markt ligt weer achter ons. De aankopen van de splitte- rqen betekenden een wezenlijke steun voor de groene erwtenmarkt, waardoor deze een fraktie hoger verkocht konden worden. De sombere situatie voor schokkers duurt voort. Ondanks de lage prijzen heeft men blijkbaar de ondernemingslust laten varen en er wordt niets meer gedaan aan voorraadvorming. Het vertrouwen in een mogelijke terugkeer van de export vraag ontbreekt. Verder en wij memoreerden het reeds eerder heeft de peulvruchtenhandel dit seizoen eigenlijk nog niets anders dan verliezen op de werkvoorraden moeten nemen. Van het aanbod bruine bonen is alleen de prima kwaliteit te verkopen. Lagere soorten wenst men niet. I/ARWIJZAAD deed dinsdag j.l. even vreemd door ƒ4,te dalen, maar herstelde zich toch weer. In maanzaad werd wat binnenlnadse positie vereffend, maar aan exportzaken konden wij niet toekomen. Het Oosteuropese zaad beheerst hier de situatie. Naar verluidt zou Rusland de vorige week een hoeveel heid van 300.000 kg naar de U.S.A. hebben verkocht. DE CONSUMPTIE-AARD APPELMARKT. IN de kringen van de aardappelhandel klaagt men over de teleurstellende vraag uit de grote consump tiegebieden, waaruit men concludeert dat het aardappelverbruik per hoofd dit jaar een verdere terug gang te zien zal geven. De zaken hadden een traag verloop en werden op het reeds maanden bekende prijsniveau afgewikkeld. Hierdoor is het ook niet mogelijk om de tot heden gemaakte bewaarkosten ver goed te krijgen. België was deze week wat dringender aan de markt en misschien kan dit land van 't voor jaar onze beste buitenlandse afnemer nog worden. De verkopen naar Zweden bleven wederom van zeer geringe betekenis. DE STROVLASMARKT. ZOWEL door de telers als door de handel werden deze week vele partijen verkocht. Prijsvèranderingen deden zich hierbij niet voor. Vergeleken met voorgaande jaren is thans reeds veel vlas verkocht en van overtollige partijen zal straks wel geen sprake zijn. De slag- en zaailijnzaadmarkt bleef onveranderd. DE RUWVOEDERMARKT. E vorige week kwamen de noteringen voor de diverse strosoorten door het toegenomen aanbod wat lager te liggen, op welk niveau deze week de handel werd voortgezet. Alleen was de kooplust voor erwtenstro gering. Hooi van goede kwaliteit schaars aangeboden bleef duur, maar de mindere soor- len zijn alleen tegen aanmerkelijk lagere prijzen te plaatsen. Voeraardappelen werden tegen iets hogere prijzen verhandeld. 24 januari. HE maand januari is de maand waarin wel de meeste vergaderingen worden gehouden. Ai- lerwege zijn de secretarissen bezig om hun jaarver slag al of niet op rijm klaar te maken en de pen ningmeesters zwoegen om een goed gefundeerd financieel verslag in elkaar te zetten. Het is alleen maar jammer, dat de meeste vergaderingen zo slecht bezocht worden. Het is een klacht, die men overal hoort. Hoe komt dit en wat kan men hier tegen doen? Zeker is de radio en de T.V. één der oorzaken, dat het bezoek minder is geworden. Wanneer men 's avonds lekker warm zit en er is een mooi programma aangekondigd, dan ontziet men het eigenlijk om nog van huis te gaan en het actieve bestuur zit bijna alleen. Dat dit voor de bestuursleden ook niet aangenaam is, daar deze aan de verenigingen pro deo dikwijls een grote hoeveelheid werk hebben, een geheel jaar dooi en ze zien dat de moeite ontzien wordt om naar de vergadering te komen, dan kan ik wel geloven, dat hun grote ambitie wat vermindert. Wanneer men geen belangstelling toont wan neer er b.v. een nieuwe koers met de vereniging gevaren moet worden of nieuwe taken moeten worden aangepakt, dan vermindert het geringe be zoek de activiteit van het bestuur. Dat mag na tuurlijk niet, doch de praktijk wijst het toch uit dat dit gebeurt. We lazen onlangs nog een boekje dat over het vergaderinghouden was geschreven. De eerste vereisten, een goede spreker met een actueel on derwerp, gaarne versierd met dia's of stukje pas sende flim. Ja, maar een goede spreker met bovenstaande, kost soms heel wat, en men huivert er als bestuur voor, om zo'n spreker uit te nodigen en dan straks voor een zeer klein aantal bezoekers te staan. Dat is voor het bestuur niet prettig. Er worden ons nog verschillende voorbeelden getoond, doch een manier waarop men de leden in grote getale van huis krijgt, is er niet te vinden. De mensen zijn gemakzuchtiger geworden, de zaak loopt toch immers goed, waarvoor zouden we ons druk maken? Ja, dat is de grote zaak, men maakt zich niet graag meer druk. Men hoort en ziet alles te gemakkelijk om zich nog meer moeite te getroosten. Toch, geachte lezers, laten we dan nu eens an ders beginnen. We weten het, het is niet altijd gezellig op een vergadering. Men ruikt soms dagen nadien nog naar de rook. Maar weet dan ook, dat men het bestuur toch met ons bezoek een ple zier heeft gedaan. Men heeft weer dikwijls wat nieuws gehoord en onze belangstelling is dan mis schien zó gegroeid, dat we weer geregeld bezoe kers van vele vergaderingen worden, men doet er altijd wat op en meerdere kennis is meer macht! De aanvoeren bleven vrij groot. Vooral Golden Delicious bleef ook van buitenaf duren, in minderen de kwaliteit. Cox's Orange Pippin uit de koelhuizen werd in kleinere hoeveelheden aangeboden, de prijs trok iets aan. Goudreinette nam toe, evenals de hier op voorkomende scald. Jonathan werd in iets stevi ger kwaliteit geveild, de prijzen waren iets trager. Lombartscalville werd in mooi gele kleur aangebo den. Het blijkt wenselijk om nogmaals te vermelden dat ook dit ras, evenals Golden Delicious, in kisten met netto 19 kg wordt verhandeld. Conference bleef prijshoudend. De plaatselijk ge veilde partijen met inwendig bruin brachten weinig op, soms van 1220 cent per kg. Beurré Alexandre Lucas trok iets aan. Een partij Doyenne du Cornice werd in goede staat tegen aantrekkende prijzen ge ruimd. Saint Remy en Gieser Wildeman werden iets williger. Dinsdag werden uitvoermachtigingen voor West-Duitsland uitgegeven welke slechts één dag geldig bleven, dit in verband met de 25 januari in gaande hogere minimumprijs voor appels, deze is ver hoogd tot. 24 cent per kg. L (Adv.) geeft op kleigronden goede tot zeer goede zaad- en stro-opbreng sten, ook onder wat minder gun stige omstandigheden CENTRAAL BURJLAU rturétiif.'iiud i'u. m.itnoiw

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 21