BIJKOMSTIGHEDEN HOE MEN WERKT.... K^oor de ^Ureuw kunnen hoofdzaken zijn VAN HET PLATTELAND ONDER REDACTIE VAN MEVROUW L. N. HUIJSMAN—GRIEP 744 ZEEUWS LAKBBOUW1LAD OP een modeshow in onze goede stad bleek weer eens de oude waarheid, die in onze titel verscholen ligt. Eenvoudige chique jurken, pakken en mantels waaraan niets bijzonders was te zien, werden daar getoond. Een tweede blik op de rekening vertoonde wellicht wat an ders, maar de hele verschijning muntte zó uit door de buitengewone verzorging van de hoeden schoenen, tassen en handschoenen, dat het een lust was om naar de mannequins te kijken Het is in onze gewone, bezige huishoudelijke levens natuurlijk niet mogelijk om als een pas dame door huis en hof te lopen. Gelukkig niet. Maar als er toch accessoires moeten worden gekocht bij de nieuwe winterkleren, waarom zouden wij er dan niet wat gedachten aan span- deren. Deze zaken zijn duur als ze goed zijn en goedkoop als zij lorrig en slecht gemaakt zijn Zoals altijd is goedkoop ook hier duurkoop. Een neutraal en ook een ouder wordend pakje kan totaal veranderen door nieuwe goedgekozen bijkomstigheden. Aan de andere kant bewij zen goede schoenen, mooie handschoenen en een chique tas jarenlang goede diensten Dt; NIEUWE HOEDEN Wat de tijdsduur betrelt moet er wel een uit sondering voor de hoeden worden gemaakt. Be halve de klassieke modellen, zijn alle leuke hoed es maar al te vaak vlinders van één seizoen. Hoe vaak bergen wij een „nog beste hoed'' van vorig ;jaar zorgvuldig weg en diepen hem bij de intrede van het nieuwe seizoen weer teleurgesteld op. De Irisheid, de nieuwe idee zijn er af en het leuke dopje van vorig jaar doet niets meer voor ons gezicht. Er daar is het de meeste vrouwen toch om te doen. De nieuwe hoed dient een vrouw jonger en mooier te maken, anders kan ze even goed de oude weer opzetten. Wanneer wij naar al die blote hoofden kijken, schijnt de hoed niet meer nodig te zijn om het hoofd tegen de kou te beschutten. Op onze modeshow zagen wij wel echt nieuwe hoeden: hoog als kachelpijpen bijna. Dat leek eerst wonderlijk, na een uur begonnen we te wennen en toen we thuis kwamen. leek ons eigen Inoedenbezit zo plat ais een pannekoek. Brederode wist het vroeger al toen hij zei: .,Het kan verkeren." We behoeven „het hoogste" nu niet direct te nemen. Voor ieder is er toch wel wat te vinden, dat niet „te" is. De modellen doen denken aan de jaren twin tig en dertig, diep over de oren, met een krul op öe wang. Maar laat niemand van de overlevenden uit die periode het in het hoofd halen dat mode beeld van toen nog eens te herhalen. Deze mode ■is voor de jonge vrouwen van „nu" en is geen oude-damesmode. Stel u zich zon éne onwijze krul eens voor op een gerimpelde oude vrouwen wang. Voor oudere dames zijn er wel vriendelijker hoeden met grote wollen weliswaar, maar toch ook met een randje, dat een flatteuze schaduw werpt op een ouder wordend gezicht. Wil ze eens heel goed voor de dag komen, dan is een bont- hoedje of mutsje nog altijd een heel goede dracht oor elke vrouw, oud of jong. Bont alleen of een oontrand met een stoffen bol staat elk gezicht goed. Als de prijs een bezwaar mocht zijn, dan zijn er 'maar alleen voor de jeugd) imitaties van verschillende bontsoorten. De oudere vrouw komt echter het echte bont te dragen van het hoofd naar de voeten. De winter vraagt alleen al om gezondheidsre denen goed schoeisel, warm en dicht, goed ge maakt, steungevend en liefst in de kleur van onze hoofdkleur. Het zou een verademing zijn als deze winter de lichte zomerschoenen, die de vorige winter elk donker winterkostuum moesten op fleuren. dit seizoen eens in de kast mochten blij ven. Nogmaals„zomerschoenen en lichte kleu ren zijn inderdaad voor zonnig en droog weer. Ze misstaan in regen of sneeuw en onder donkere winterkleren. DE SCHOENEN ALS we niet van top tot teen in het licht ge kleed, moeten de schoenen de donkerste lint aangeven van onze kleding. Denkt u maar eens aan de vloer van een vertrek. Een donkere ■vloer geeft steun en evenwicht aan een kamer. Hetzelfde geldt, voor onze schoenen. We mogen ons gelukkig prijzen met de kleurenkeuze van de schoenenindustrie. Naast het zwart, dat in de praktijk niet is te verslaan, zijn er prachtige bruine en bronzen tinten, die het goed zullen doen bij al die bruine en groene stoffen. Er is wel suède, maar er zijn ook veel poetsschoentjes. Deze laatste zijn ideaal voor de winter. Denk er aan ook uw nieuw,e schoentjes, die u nog niet gedragen hebt een poetsbeurt te geven. Dit voor komt vlekken van regenspatten enz. m: TAKKEN EN ANDERE ACCEKKOIREK FtE tassen volgen de seivioenmodekleuren. In het zwart ziet men ook veel lakleer en in sommige dure zaken komen ook krokodil- en hagedis-tassen op de proppen. Ze zijn een bezit voor het leven, mits ze op tijd onderhouden wor den en de bezitster ze niet mishandelt door ze vol te proppen. Ook de binnenkant van de tas moet op tijd worden geborsteld of wel gezogen met de slang van de stofzuiger. Voor de smallere beurs brengt de plastic-indu strie een grote keus in goedkope tassen. Plastic- tassen zijn wel praktisch in de zomer, want ze zijn nat af te nemen, maar in de winter staat een tas van leer mooier al zal die dan wat duurder uitvallen. Bij een tocht langs de winkels zal men wel merken, dat winteraccessoxres in de reeel duur der zijn dan de dingetjes, die we 's zomers dra gen. Dat heeft zijn goede redenen; we dragen on ze winterkleren langer, dus is het meer de moeite waard wat duurdere dingen aan te schaffen. Dat heeft de industrie van accessoires goed bekeken. VORIGE maal beloofden wij iets meer te ver- tellen over het werk van het adviesbureau. Wat het interview aangaat, troffen wij het niet best. Er waren Dl enige leden verhinderd de zitting bij te wonen. Wij begonnen bij de binnen huisarchitect. de heer Molendijk, en vielen hem meteen op zijn dak met: „Hoeveel gevallen hebt 11 behandeld?" M.„Geen flauw idee van." Maar dan volgt na enig nadenken: „Een stuk of vijftien „Waren er belangrijke gevallen bij?" M.: „Interessante gevallenechter meestal is de smaak van de betrokkenen nog niet voldoende ontwikkeld. Hel adviesbureau heeft dan ook een opvoedende taak. Bij het geven van adviezen gaat het er in de eerste plants om, dat de mensen eerst nagaan in welke richting zij witten gaan om dan consequent door te weven. Zij moeten zover komen, dat zij hun wensen bewust naar voren brengen." „W aren het kleine of grote advlezen die werden gevraagd?" M.Meestal grotetot de inrichting van vijf kamers toe." „Hebben de mensen een begroting in het hoofd als zij bij ti komen?" M.Meestal niet. Men gaat zich eerst oriënte ren zonder op de hoogte van de prijzen te zijn Dan wordt er inderdaad 'n begroting opgemaakt. Soms moeten er wel eens concessies worden ge daan, b.v. een minder duur bankstel om een mooie eethoek te verwezenlijken." Dan is architect De Jonge aan bod. „Hoeveel adviezen hebt u gegeven?' Zonder aarzelen zegt hij: „Twaalf." „Weten de mensen meestal wat zij willen als zij b.v. gaan verbouwen?'' De J.„Zij weten, dat zij anders willenb.v. een douchecel, maar zij hebben onze hulp nodig om de beste plaats daartoe te kiezen. Het is namelijk wegens de constructie van een gebouw niet altijd mogelijk de cel te bouwen, waar de bewoners die gedacht hadden." „Hebben de mensen een bepaald bedrag In touw hoofd?" DE HANDSCHOENEN 0AT we onze handschoenen van een zo goed mogelijke kwaliteit kiezen, spreekt haast vanzelf. ..Laat mij uw hand zien en ik zal zeggen wie gij zijt," zou men bijna kunnen zeeeen. Rode, lichtblauwe, groene en rose handschoe nen staan niet beschaafd. Schrikt u ook niet van een bloedrode hand, die u wordt toegestoken? Zwart, wit, bruin, beige, grijs en donkerblauw zijn handschoenkleuren, die goed passen bij een kleding, die met deze kleuren in overeenstemming is. Witte, beige en grijze handschoenen passen bijna overal bij. Tenslotte: Kies niet uw hoed, schoenen, tas en handschoenen in één kleur, maar breng een beetje afwisseling aan door ze twee bij twee te nemen. B.v. hoed en schoenen in één kleur en tas en handschoenen. Beter nog is een beetje meer te durven en de laatste twee wel in harmonie, maar niet precies gelijk te nemen. Het kan een boeiend spelletje worden, dat geen geld behoeft te kosten, alleen maar tijd om te kiezen. Gelukkig schrijft de mode donkere kousen voor of in gedekte tinten. Welk een zegen voor vrouwen met stevige onderdanen. We zien weer meer kousen met 'n achternaad, nu 't blote benenseizoen achter de rug is. Deze kousen zijn vaak sterker en houden het model op de lange duur beter vast. Het winterseizoen met Sinterklaas en Kerst mis is het seizoen om één of meer accessoires cadeau te geven. Goede bijkomstigheden halen de hele persoonlijkheid omhoog en welke vrouw zou dat niet prettig vinden. D. ELEMA—BAKKER. De J.JJeen. Men gaat met het schetsje, dat ik gemaakt heb naar een aannemer om de kosten te berekenen, maar het is leuk om de mensen op weg te helpen." Vervolgens is mevrouw Timmermans aan de beurt. „V hebt al heel wat kleinere en grotere adviezen gegeven. Kost het a veel tijd?" Mevr. T.„Ja, heel veel. Het is, dat ik het werk graag doe, maar anders gaat het niet. Er komt zoveel bij kijken. Soms ga ik met de mensen mee om iets uit te zoeken, en heb iets moois gevon den en het blijkt net uitverkocht te zijn. Dus maar weer aan de gang." „Wil men over het algemeen wel aan moderne materialen?" Mevr. T.„Als men wil vernieuwen, wil men ook veranderen, maar meestal moet er nog een klein stapje worden gedaan om het werkelijk goede te willen. Gaat men met de mensen op stap, dan doen zij ook hun best de goede model len te waarderen en meestal neemt men dan ook het goede." „Wat is uw indruk omtrent conservatieve in- si'iling ten aanzien van modern meubilair? Zijn de mannen conservatiever of de vrouwen?" Mevr. T. (zonder aarzelen en bijgevallen door de heren: „De mannen. De vrouwen interesseren zich meer." Jammer, dat de voorzitster, mevr. DorstVos, door ziekte verhinderd was. Wij belden haar nog even op en kregen te horen, dat zij, naast advise ren, ook nog de taak heeft de fabrieken langs te gaan om nieuwe stalen enz. te bemachtigen, zodat het bureau altijd bij kan zijn. Alle leden waren van mening, dat het advies bureau tot volle tevredenheid van de betrokkenen werkt. Het grote voordeel is, dat dit bureau ob jectief te werk kan gaan. Het gaat niet om „den brode", zodat er geen enkel commercieel belang in het spel is. Inderdaad is dat een groot voor deel. Men wordt nooit naar iets toe gedreven om dat er aardig aan te verdienen valt. Velen vonden de weg naar ons adviesbureau voor woninginrichting en wij zijn er van over- tixigd, dat nog velen deze weg zullen bewandelen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 4