RADIO ZITDAGEN IN MEMORIAM JACOBUS F. BROOIJMANS Uitbreidingsplannen 706 REKENING LANDBOUWSCHAP 1959 EN DE BEGROTING LANDBOUWSCHAP 1961 ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Z E p U W S LA N 11 B ft li \V BLAD AP 72-jarige leeftijd overleed 29 sep tember j.l. te zijnen huize te Oud- Vossemeer onverwachts ons oud-Hoofd bestuurslid. de heer Jac. F. Brooijmans. Brooijmans exploiteerde tot voor enige jaren een landbouwbedrijf te Sint Anna- land. Hij is betrekkelijk laat, na zijn veertigste, met zijn organisatorische ar beid begonnen, doch sindsdien heeft dat werk hem niet meer losgelaten. Integen deel; zijn grote werkkracht op dit gebied ging gepaard met een grote liefde voor de algemene belangen in de gehele agra rische sector. Zo menigvuldig zijn zijn bemoeiingen geweest dat we er niet in zullen slagen ze alle op te sommen. IN de Kring Tholen en Sint Philipsland der Z. L. M. is Brooijmans vele jaren Kringbestuurslid geweest en mede Hoofdbestuurslid. Hij vertegenwoordigde in de Kring de coöperatieve wereld. Op dit terrein beeft hij zich bijzondere diensten verworven. Hij is oprichter geweest van de Veiling te Sint Annaland, mede-oprichter van de Coöp. Aan- en Verkoopver. „Eiland Tholen'' te Sint Annaland. oprieh de Coöperatieve Groenvoederdrogerij te Scherpenisse. Van al déze vereni gingen is hij jarenlang Voorzitter geweest. Hij mocht daarbij zilveren jubilea smaken en erelidmaatschappen. Bij zodanige gelegenheid, het Veilingjubileum, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. In de moeilijkste tijden zette Brooijmans zijn schouders onder de problemen. Was hij reeds vóór de Tweede Wereldoorlog actief in de crisisorganisaties, na 1944 was hij Voorzitter van de Districtsadvies commissie voor Landbouwherstel en Voorzitter van de Stichting Oor logsgedupeerden Tholen en Sint Philipsland. Na de watersnood vond men hem weer bij de taxatie van het af te voeren vee en daarna bij de Commissie Wederaankoop van vee. Van zijn werkzaamheden in Z. L. M.-verband noemen we verder het Bestuurslidmaatschap van ons Boekhoudbureau. Brooijmans was een groot paardenfokker. Talloze malen hebben Stallen Brooijmans de Zeeuwse en Thoolse kleuren op de Nationale in Den Bosch verdedigd en vele successen werden steeds geboekt. Hij was Voorzitter van de Bond van Paardenfokkers in Tholen en Voorzitter van de Coöperatieve Hengstenvereniging. In de Afd. Zeeland van net K. N. T. S. en als jurylid zal hij niet vergeten worden. PEN van zijn eerste functies is geweest het Bestuurslidmaatschap van de Coöperatieve Suikerfabriek „Roosendaal". Hij volgde later Jac. Vos op als Voorzitter, bewerkstelligde mede het totstandkomen van de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken en was Vice-Voorzitter van deze organisatie. In V. C. S.-kringen zal zijn heengaan een groot gemis achterlaten. Aan de Coöperatieve Suikerindustrie was zijn hart ook in het bijzonder verknocht. In haar belang vervulde hij vele andere functies, zoals het Bestuurslidmaatschap van de Ned. Ver. van Suiker- fabrikanten en Raffinadeurs, en het Commissarisschap van de Zuid- Nederlandse Spiritusfabrieken en de N.V. v. Gilze's Kandijfabriek. De Sint Annalandse Veiling, van zo groot belang voor de honderden kleine telers daar en onder zijn leiding uitgegroeid tot een belangrijke organisatie, die meetelt, bracht hem o.a. in de Provinciale Commissie voor de Veilingen en in het Uitvoer Controle Bureau. Ook is hij D. B.- lid en naar wij menen Vice-Voorzitter van de Ned. Uien Federatie ge weest. Een niet minder belangrijke vertegenwoordiging betrof zijn periode, gedeeltelijk ook als Voorzitter, in de Raad van Toezicht van het Centraal Bureau te Rotterdam. Tevens was hij bestuurslid van het L. C. C. Van zijn andere werkzaamheden noemen we nog het taxateurschap voor de Grondkamer en coördinatieschatter voor de Herverkaveling Zeeland. Buiten het agrarische terrein vervulde de overledene ambten op het gebied van de R. K. kerk, de school en ten slótte het Waterschapswezen. UfIE dit alles leest en Brooijmans niet goed heeft gekend, zal zich misschien afvragen of één mens zoveel werk kon verzetten. Maar wij mogen verzekeren dat Brooijmans al dit werk goed gedaan heeft en zijn gezin en zijn bedrijf daarbij niets heeft tekort doen komen. Integendeel hij was een man, sterk van lichaam en sterk van geest, die gewoekerd heeft met de gaven die hem geschonken waren. Hij was een goed huisvader, die de vele slagen die de familie steeds weer troffen, en met hem zijn vrouw op een bewonderenswaardige wijze, wist te aanvaarden. Hij was een gelovig mens. die wist dat God zorgt, als 't leed genaakt, dat hij niet gans ternederstort. Een man als de overledene, zoals we hem hierboven mochten schet sen, had vele vrienden en genoot een groot vertrouwen en een grote achting. Zijn rustig en krachtig oordeel, zijn ijver en trouw voor de boerenzaak, waren een sieraad in onze boeren vergaderingen. In het bijzonder de eigen streek is zijn nagedachtenis grote dank verschuldigd voor het vele opbouwende dat zijn op samenwerking gerichte persoon lijkheid voor de landbouw, veehouderij en tuinbouw heeft tot stand weten te brengen. Onze gedachten gaan in diep medeleven naar zijn zwaar beproefde echtgenote, zijn kinderen en kleinkinderen. Moge het „Zalig, die in Christus sterven" hun troost zijn. a. KOIDEKERKE Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit vastgestelde uitbreidingsplan Dis hoek 1959, met bijbehorende bebouwingsvoor schriften. De goedgekeurde bescheiden, in uitvoerige kaart uitgewerkt, liggen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Binnen een maand na 22 september I960, kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. POORTVLIET Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd de bij raadsbesluit vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen (herziening 1960 I), met bijbehorende bebouwingsvoorscjjriften. De goedgekeurde stukken liggen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Binnen een maand na 15 september 1960 kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. 's HEER ARENDSKERKE Vanaf 3 tot en met 30 oktober ligt ter gemeente secretarie ter inzage een nieuw ontwerp van een uitbreidingsplan in onderdelen voor Nieuwdorp. Binnen genoemde termijn kunnen belanghebben den bezwaren bij de gemeenteraad indienen. Overige Mededelingen enz. op p«g. 708 Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap brengt ter openbare kennis, dat het ten kantore van het secretariaat (Raamweg 2528. 's-Graven- hage) voor een ieder ter lezing gelegd en aldaar algemeen verkrijgbaar heeft gesteld de rekening van inkomsten en uitgaven van het Landbouw schap over het kalenderjaar 1959 en de begroting ''met toelichting) van het Landbouwschap voor het kalenderjaar 1961. zoals deze door het dagelijks bestuur op 29 september 1960 aan het bestuur van het Landbouwschap zijn aangeboden. Dinsdag 11 oktober. 12.2012.30 uur. Hilversum II Met medewerking van ir. A. J. M. Corten van het Rijkslandbouwconsulentschap voor midden Noord-Brabant zal over de zender Hilversum II een nabeschouwing worden gehouden over de ten toonstelling „Werk gemakkelijk en beter" te Til burg. Aan het einde van de uitzending zal een vraag- geprek worden uitgezonden met ir. J. H. Voorburg, Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Limburg, over de inrichting van varkenshokken. Vrijdag 14 oktober, 12.2012.30 uur. Hilversum II Met medewerking van de heer C. de Snayer, hoofd van de lagere landbouwschool te Brielle en de heer A. de Pijper van het Rijkslandbouwconsu lentschap voor Zuidelijk Zuid-Holland zal een reportage worden uitgezonden over het onder werp: „Lager landbouwonderwijs en veevoeder- kern". I« de rubriek „Voor ons platteland": maandag 10 oktober, 12.3312.43 uur, Hilversum II De "neer G. W. Bos te Warffum, voorzitter van de afd. Tuinbouw van het Kon. Ned. Landbouw-Comité, over het onderwerp: „Welk tuin bouwbeleid bureau .«Tc^r Ter neuzenWoensdag 12 oktober in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 12 oktober in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 13 oktober in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 13 oktober in hotel „De Eendracht". SE Maartensdijk: Donderdag 13 oktober in hotel „Hof van Holland". ZEEUWS VOORLÏCHTINGSINSTITUUT OF VERZEKERIXGSGEBIED (Z.V.V.) GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z.V.B.) Laat uw brandpolissen controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. ST MAARTENSDIJK: Donderdag 13 oktober in "hotel „De Korenbeurs" van 1113 uur (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER ZL.M. Komt hier met uw vragen op het gebied van Landbouw-Risico, motorvoertuigenverzekering etc. Alle gewenste inlichtingen worden gratis ver strekt. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. OOSTBURG: Woensdag 12 oktober in hotel „De Vuijst" van 1517 uur (de heer De Lange). MIDDELBURG: Donderdag 13 oktober in hotel „De Eendracht" var 15—17 uur (de heer De Lange). (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5610 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. «L van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 2