703 Weekoverzicht UIT EEN geheim WEEKBOEK vam BRAMujr dISLÏKHOEK goed gekozen vloeibare brandstoffen en smeermiddelen voor oer en tuinder DAAR de voergraanverwerkende mengvoederbedrijven meer dan in enig jaar bij de verwerking van de zwakke inlandse graanoogst zijn gesprongen, was de attentie van deze zijde voor de buitenlandse granen gering en beleefde de importhandel wederom een stille week. Toch kunnen wij wel aannemen, dat de grootste moeilijkheden in de zandgebieden ook achter de rug zijn. In de marktpositie van de inlandse granen kwam weinig verandering. Kippegerst werd moeilijk opgenomen, terwtfl de uitmaalgerst uit brouw- en zaaipartijen die om wille van de ruimte moet worden weggewerkt met prijs en goede woorden aan de man moet worden gebracht. Haver beconcurreert zichzelf door het grote aan bod, waarbij 'n flink deel van onvoldoende kwaliteit. Naar gezonde eonsumptie-tarwe blijft de industrie vragen. De laatste verbetering in dit prijsniveau kan a.s. week aangebracht worden door de aankopen van het V. I. B. Overigens ook met de absolute sehotgrens van 15 'x. In de komende weken zullen handel en coöperaties in de gelegenheid zijn consumptietarwe aan het V I. B. aan. te bieden. De basisprijs, die het V. I. B. zal betalen, zal ca 40 ct per 100 kg hoger liggen. Van de peulvruchten- en zadenniarkt kan nog geen beter geluid worden vernomen. Oktober-aanbie- dingen houden voor loko-partijen de prijzen onder druk. Wanneer wij echter zien dat de verdere ter mijnen intact blijven, kan geconcludeerd worden, dat het dieptepunt voorlopig wel is bereikt. Van de aangevoerde boerenpartijen kocht vnl. de industrie de splitkwaliteiten aan; het betere goed is praktisch niet voor de biedingen afgegeven. Goede bruine bone n waren in trek. In de zadenhoek overheerste de zwakke tendenz, waarvan blauwmaanzaad zonder dat effektieve zaken van betekenis werden afgeslo ten, opnieuw omlaag werd gedrukt. Op en om de slachtveemarkt. De aanvoeren van slachtvee bestonden voor een groot deel uit dieren van tweede en derde kwaliteit. Het aanbod van pri ma slachtvee is zeer beperkt. Op de verschillende markten kwam bij een ruime vraag dan ook een vlugge handel tot ontwikkeling met vooral voor de betere kwaliteiten een hogere prijs. De handel in guste koeien en jongvee vertoonde nog steeds een vrij lusteloos beeld met nauwelijks staande prijzen. Frankrijk vormt in de vleeshandel de laatste weken een vrij onberekenbare faktor. Gelijk bekend zit dit land voor de import van rundvlees dicht. Merkwaar digerwijs heeft hetzelfde land evenwel plotseling de grenzen voor de invoer van geslachte varkens en varkensvlees geopend. De invloed daarvan op de varkensbeurs te Utrecht was duidelijk merkbaar. Bij •een vrij normaal aanbod en een zeer geanimeerde vraag liepen de prijzen voor de varkens in de cou rante gewichten met ongeveer 5 ct op tot een niveau van ƒ2,09 2,11 per kg geslacht gewicht. Ook de varkens van 100120 kg geslacht gewicht werden nog vlot verhandeld. Alleen de handel in de zeer zware varkens verliep niet erg vlot. Voor deze laat ste categorie liepen de prijzen in vergelijking tot de vorige week iets terug. Slachtschapen en slachtlam- meren werden bij een redelijke vraag prijshoudend verhandeld. Noteringen AARDAPPHLTERMIJXMARKT. Weekbericht 22 t/m 28 september 1960, verstrekt door de firma G. de Vries Zonen. N.V., Amsterdam, voor Zeeland: Goes, tel. 01100—6451. Gedurende de afgelopen week kon de markt zich de eerste dagen handhaven op de slotnoteringen van de voorafgaande periode maar onder invloed van de verbeterde weersomstandigheden daalde het prijspeil met 0,40 tot 0,50. Nog steeds bestaat er geringe belangstelling en werd slechts een weekomzet bereikt van 248 contrac ten (3720 ton) tegen 310 contracten in de vorige week. Consumptie-aardappelen. Bintje 35/oktober werd met enkele contracten gedaan op ƒ10,20 v. w. ƒ10,50), november gaf ook een geringe omzet op 11,20 in het begin der week maar later op ƒ10,70, (v. w. ƒ11,maart had en kele afdoeningen op 13,20 maar sloot met verko pers op ƒ13,en kopers op ƒ12,70; april opende op 13,90 en 14,maar liep terug tot 13,50, terwijl op de laatste beursdag 13,60 werd genoteerd. Eigenheimers 35/gaf voor maart de eerste zaken te zien voor enkele contracten op 15, Furore 40/werd voor april met enkele contrac ten gedaan op 14,30 maar lag de biedprijs bij slui ting op de laatste beursdag op ƒ14,— Alpha 40/geen omzet met een laatprijs van 11,50 en eén biedprijs van 11, KORENBEURS ROTTERDAM. Tarwe: Redelijk aanbod, dat vlot geplaatst werd. Doorsneekwaliteit, 17 maximaal 15 schot, ƒ30,95, met korting vanaf 71- schot. Rippegerst: In de goede kwaliteit wordt bijna niet aangeboden. Tot 26. Brouw gerst: C.B.K.-kwaliteit, basisnotering onver anderd 30. Haver: Aanbod blijft groot, van ƒ20 tot ƒ22,50, doch voor mooie blanke haver wordt belangrijk meer betaald. Basis franko Rotterdam (bruto): Groene erwten. In overeenstemming met de afgeno men bereidheid tot verkopen was het aanbod ge ringer. Op monster van 37 tot 42; industriekwa- iiteilen van ƒ30 tot ƒ34; 3 kwal. ƒ48 bieden; 6 kwal. 44,50 bieden. Schokkers. Ook hier kon aan verkoperszijde terug houdendheid bespeurd worden. Op monster van ƒ32,50 tot ƒ43,50; 3% kwal. ƒ48,50 bieden. Jan./april ƒ51, bieden. Bruine bonen: Eegin beurs redelijke belangstelling, welke later afnam. Tot 90. Maanzaad. Weinig interesse, evenmin een dringend aanbod. Exportkwaliteit ca 115. De eonsumplie-aardappelmarkt. De slechte weers omstandigheden belemmerden, speciaal in onze pro vincie, het rooien der aardappelen, waardoor het totale aanbod afnam. Nochtans had dit weinig invloed op de vraag, die nauwelijks groter was. Van export van enige betekenis is nog steeds geen sprake. Ook is het nog niet mogelijk een betrouw baar beeld te verkrijgen van de werkelijke West- europese aardappelpositie. Daarvoor is de aardappel oogst nog niet ver genoeg gevorderd. Be strovlasmarkt. Op onveranderd prijsniveau zorg de de strovlashandel voor voldoende aanbod. De ta melijk vaste stemming voor vlaslint handhaafde zich goed, mede door het geringe aanbod voor direkte levering. De slechte weersomstandigheden en moei lijkheden met de personeelsvoorziening beperken momenteel de lintproduktie. In zaailijnzaad wordt nog maar weinig ondernomen en in beurscontracten werd iets afgedaan tegen fraktioneel lagere prijs. De ruwvoedermarkt. In overeenstemming met de verwachting liep deze week 't stroaanbod snei terug, waardoor de prijzen voor diverse soorten aantrokken. Voor levering in de aanslaande wintermaanden is de belngstelling goed. In de hooiprijzen kwam geen verandering. Ondanks de lage prijzen waren voer- aardappelen zeer moeilijk te plaatsen. Ook voor sui- ker bieten koppen was zeer moeilijk emplooi te vinden, hetgeen resulteerde in terulopende prijzen. Kar wijzaad: Werd zo goed als niet aangeboden. Ex portkwaliteit 137,50 bieden. VGASMARKT ROTTERDAM. Ongerepeld vlas, goede kwaliteit 1723 ct. Afwij kende kwaliteit 1217 ct. Gerepeld vlas voorjaars levering 1926 ct. Zaailijnzaad beurscontracten 64 bieden Voorgeplombeerd zaalijnzaad naar kwaliteit 50—52. A A RD APPELBEl'RS ROTTERDAM. Bintje. 35 mm opw., binnenl. sortering, autovrij binnenland 9-9,50. Bintje, 35 mm. opw. exp. sortering, franko Rotterdam, oktoberlevering 1010,50. Bintje. 45 mm opw., exp. sortering, franko Rotterdam, oktoberlevering 11. Eigenheimers, autovrij binnenland 12,5013. BEURSBERICHT MARKT GOES. 27 september 1960. GRANEN. ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Tarwe, basis 17 vocht, ƒ2029,80; Gerst 23 28: Haver ƒ20ƒ23.50: Kleine groene erwten ƒ20 ƒ40: Schokkers 30ƒ41: Blauwmaanzaad ƒ80 100; Capucijners ƒ50ƒ60; Bruine bonen 70 80. Alles per 100 kg boerenschoon af boerderij. AARDAPPELEN. Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering, 7 8; Bintje, 35 mm opw., export sortering, 7,50— 8; Alpha. 35 mm opw., 6. Alles per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 1,50 per 100 kg. UIEN. De prijs van uien bedroeg 34 ct per kg, onafge- staart, geleverd aan de sorteerinrichting. HOOI. Lucernehooi ƒ90ƒ95; Weidehooi ƒ8085; Gras- zaaihooi, Veldbeemd ƒ45; Roodzwenk ƒ37,50. Alles per ton, geperst af bedrijf. STRO. Gerstestro ƒ42,50ƒ47,50; Tarwestro 42.50 ƒ47,50; Erwtenstro 45—47,50; Schokkerstro ƒ42,50 ƒ45; Haverstro 37,50ƒ40. Alles per ton, geperst af bedrijf. VLAS. Ongerepeld vlas 20—24 ct, afw. kwaliteit 1020 ct; Gerepeld vlas 2027 ct, afw. kwaliteit 1520 cTZ^ Alles per kg, goede kwaliteit, af boerderij. EIEREN. Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 1,90-f2,32 per kg. 27 september. HET begint nu wat droger te worden en de regen buien blijven gelukkig eens wat weg. Alles loopt nu weer wat beter dan de vorige week. De eerste week bieten heeft al vroeg wat tobben ge bracht. Door de vele regen was de grond zó nat, dat de paarden er al knap bij moesten zijn en veel trekkers een slippertje maakten. Het was ook zo echt pee weer. Wanneer je zo de eerste bietenwagens ziet rijden, dan krijg je zo n gevoel, dat de winter aan komt kruien; het is de laatste vrucht van het land den ken we dan en dan wordt het buiten echt winter. Toch is er nog veel werk aan de winkel. De natte zomer heelt al het werk opgehouden en nu komt alles tegelijk. De aardappels, die in zware grond zijn gegroeid, hebben door het vele water nogal van aardappel ziekte en natrot te lijden,, waardoor b.v. het rooien met een zakkenrooier onmogelijk is geworden. Op de lichtere grond gaat het met de zieke aardappels goed en kunnen we ook met de zakkenrooier te recht. De Floriade is zaterdag gesloten, een half jaar heeft deze mooie tuinbouwtentoonstelling duizen den mensen laten zien wat er op dit gebied door Nederland wordt gepresteerd. Er is hier zeker een mooie reclame gemaakt voor binnen- en buiten land. Buurman en Plone zijn er de vorige week ook nog naar toe geweest. „Noe„ 't was de moeite waerd oor," zei Plone, „ik nog nooit van m'n leven zulke blommen gezien. We dochten dan mezelf nogal een mooie tuun adden, maer noe we dat ezien èn, nie dan is et nie vee zaeks. Daer waeren zeker vuuftig soorten dahlia's, afijn, je kunt nie uutdienken welke kleu ren." „Jae, we zullen van de winter de tuun motten veranderen," zei buurman, „dat eb ik al begrepen. Daer waeren zulke mooie heesters, jón, 'nlust om te zien. Ik bin zelf nogal voe vaste planten, zie je, die je elk jaer nie veranderen mot, maer de tied ontbreekt me wel eens om der wat meer an te doen. maer mooi is et." „Jae," zei Plone, „w'èn ok nog op die toren ewist, wó kon je dan varre kieken, 't Was allenig 'n bitje mistig in de rondte." „Jae, je begriept der niks van," zei Bram, „oe da dienk bluuf staen, want da stae buten, oor, zo oge van de grond, maer ik neme m'n pette of, voe die mensen, die eel die Floriade voe mekaere ekregen èn, dat is 'n filisitaesie waerd." EIERMARKT BARXEYELD. Aanvoer circa 2.100.000 stuks. Handel kalm. Note ring: kippe-eieren van 6065 gr ƒ14,15 tot ƒ15,25, algemene prijs ƒ14,70 per 100 stuks; kiloprijs ƒ2,35 op basis 62,5 gr; henne-eieren van 4352 gr 8,75 f 11,65, kiloprijs ƒ2,04—f 2,24; eieren van 5357 gr 12—13,65; kiloprijs 2,272,39. (Adv.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 11