SJoor de <*Orouw Och waren alle mensen wijs rr EEN PAAR MINUTEN van bet platteland onder redactie van mevrouw l. n. huijsman—griep Van het hoofd naar de voeten Waarom ZEEUWS LANDBOUWBLAD MIJN goede vaderstad Groningen gaat een grote week tegemoet, want voor één week zullen we „Modestad" zijn, althans we zijn geprocla meerd tot deze hoge titel. Of we de naam kunnen waar maken, zal later moeten blijken, doch het zal niet aan de winkels liggen. Iedere détaillist slooft zich uit om met het mooiste en nieuwste voor de dag te komen en de étalages zijn bedolven onder de .,Nouveauté's". Het zal voor ons, in de regel vrij sobere Groningse vrouwen moeilijk worden weerstand te bieden aan al dat moois. Gelukkig zal ieder wel wat naar haar smaak kunnen vinden, dat prettig te dragen zal zijn, dat niet gauw vervelen gaat en dat bij de persoon in kwestie past..., 't Is maar een afwegen van wat men wel en wat men niet kan dragen. En bij veel vrouwen zit hem juist daar de kneep. IEZERESSEN, zit u net als ik graag op een k terrasje of achter een caféraam in onze Herestraat of aan uw .markt in Goes de voorbij gangers te bekijken? Het is een leuke bezigheid. Je ziet veel goeds, maar ook veel, dat beter kon. Deze zomer zullen we in onze Herestraat de> fou ten van de modeweek kunnen zien. Ze liggen nu al in de mooie étalages op de klanten te wach ten. In het meest opvallende hoekje vóór aan de straat in een hoekétalage staat een rijtje Tiroler- hoedjes van vilt en zelfs van het glanzende mélu- sine, dat totaal niet past voor deze jolige hoofd deksels. Er zou eén aankondiging moeten staan met zoiets als: ..Alleen voor jonge meisjes" of „Beneden de achttien jaar", want nu ziet men er al dames van onbestemde leeftijd mee lopen. Het kan misschien een aardige grap zijn daar boven in de bergen van Tirol, maar deze hoeden zijn beslist geen stadsdracht voor volwassenen. Zij, die ze wel dragen, verraden een gebrek aan stijl. is een hele afstand, maar op mijn critiserende wandeling stond de schoenenwinkel naast de Tirolerhoeden en omdat ik toch in een veroor- deel-stemming was, viel mijn oog op een uit stalling van wit schoeisel. Nu is wit schoeisel op zichzelf niet te veroordelen als zomerdracht. Het kan luchtig zijn, het staat goed bij blauw en bij gebloemde stoffen met witte ondergrond. Het kan zelfs een gedekte kleur van de kleding wrel eens een zomers aanzien geven. Zij, die leven op een voet, die boven maat 40 vereist, zullen wel wat voorzichtig dienen te zijn met al die witte schoenen omdat „wit" de voet nog groter doet lijken, maar verder.... valt er niets van te zeggen. moeten die witte schoenen in de mooie Here- straat-étalages het toch ontgelden? Nu, het leek wel of wit leer gewoon maar wit leer nog niet mooi genoeg was als zomerdracht. Daar om had de fabrikant het opvallende wit nog op gesierd met glinsterend zilver. Reepjes, slipjes, sterretjes, rondjes en blokjes zilverband versier den de pumps en deze waren echt niet als avondschoen bedoeld, maar als schoentje voor alledag. Men griezelt nu al van al die Assepoes- tersmuiltjes, die we van de zomer zullen zien. Gelukkig kan deze gril nooit lang duren, want hoe stelt men zich het onderhoud van al dat wit met zilver voor? In weinig weken zullen ze be slist ontoonbaar zijn. We mogen nu misschien nog veronderstellen, dat niet zo heel veel vrouwen erin zullen lopen, maar we behoeven nog niet eens zo heel lang terug te denken om bij de zomer van de licht blauwe en roze schoenen aan te landen. Ze wer den veel gedragen doch deze opvallende onge distingeerde éénda'gsvliegen gingen gauw ver velen, zelfs jonge meisjes hadden er zó genoeg van. ALS we nu eens kritisch terugdenken aan de mode, zoals we die op straat zagen dragen, dan slaat ons ook nog wel even de kleur uit. Zegt v. eens eerlijk„Zou iedereen die witte, crème en lichtgele schoenen, bruine kousen en donkere mantels of bontjassen mooi hebben gevonden?" Toch zag men ze dragen en niet weinig ook. Niet alleen door mooie jonge vrouwen, die wel met alles uit de weg kunnen. Och heden, neen. Ook de lieve kleine schommel met dikke onderdanen en korte brede voeten liep op deze manier opge tuigd langs 's Heren wegen. Hadden al deze dames nu eens vol zelfkennis Sn de beroemde onmisbare lange spiegel ge keken. dan zouden ze hebben geweten, dat bij een donkere jas of bontjas ook donkere schoe nen gedragen moeten worden om het goede evenwicht te bewaren. Dan hadden ze ook ge zien, dat lichte schoenen een korte brede voet niet flatterenmen kan ze alleen 's zomers dra gen bij lichte kleren omdat ze daarbij niet zo opvallen. Die donkere kousen namen wij oudere vrouwen waarschijnlijk over van de jeugd, die ze weer oppikt van foto's van B.B. enz. Zo zien we hoe gemakkelijk het voor ons alle maal is om te verdwalen in het Rijk der Mode. Het eompas, dat ons moet leiden „DE GOEDE SMAAK" slaat weleens af door de schok van al die nieuwigheden. Het blijft dus steeds maar weer „OPPASSEN" om de juiste richting te be waren. WE zijn vooral in de zomer niet zo „hoederig" uitgevallen Er zijn anders wel wonderlijke bouwsels te zien. Als we graag zoiets willen heb ben voor een bruiloft of zo, dan zijn er prachtige exemplaren te kust en te keur. Alleen laten we ons nu niet voorstellen, dat we er op een morgen mee over de markt moeten lopen om onze weke lijkse boodschappen te doen. Ze zijn een „extra" en dus duur. In mijn lijfblad staat een foto van een pagina in kleur, waarop alleen een beeldig jong vrouwenhoofd staat met een nog beelöiger hoed op van twee rozen en een knop. Het geheel is werkelijk betoverend, maar het leven is zelden zo betoverend, dat dergelijke rozenhoedjes er v<j passen. Dus slaan we deze bladzijde om en dan gaan we over tot de meer sportieve, maar toch flatteuze hoofddeksels, die wel in de praktijk van het leven passen en daarom gaat het toch. VUANT ook in het dagelijks leven kunnen we zonder in uitersten te vervallen „goed gekleedzijn. We mogen ons als vrouwen geluk kig prijzen, dat we mogen leven in deze tijd nu de „mode" is gedemocratiseerd. Deze uitdrukking is niet van mij, maar van mej. Kanteman (Van Menko N.V.), die op de kaderdag van de pro vinciale kledingcommissies een lezing hield over de „textiel". Zij vertelde van de korte tijd, die er verliep tussen de vertoning van de collecties in Parijs en Rome en de détailverkoop in de Neder landse zaken. Maar ze gaf ook een overzicht van de zorgen, die aan het brengen van een stoffen- collectie vooraf gaan, de lange tijd, die er mee gemoeid is en de gok, die erin zit. Of de kleur zal gaan, of een bepaald weefsel het zal doen, of de lijn zal veranderen en veel problemen meer. Ze vertelde van het drukken van de katoenen weefsels, van de dessins en de variaties in het weven. Met de dessins waren we meteen op een glibberig pad. Denkt u maar eens aan al die bloemen op onze zomerjurken. De collectie van Boussac was ook rijk aan bloemen, die het uit stekend doen onder een zuidelijke zon, maar lang niet altijd onder onze koele noordelijke luchten. X17AT naar eigenlijk, dat in de Mode, de uitersten van kleur en gloed niet altijd smaakvol kunnen zijn. Maar het is nu eenmaal niet anders. Kleren zijn slechts het omhulsel van een mens. Zijn ze al te opvallend, dan verdwijnt de mens in het niet. Hieruit volgt dat de persoon beter uitkomt in kleren van een gepaste ingetogenheid, die niet saai be hoeft te zijn. IntegendeelWie de Schouwse dames in Goes op de Voque kledingshow zag lopen, heeft de juiste toepassing in de praktijk gezien. Laten wij hopen, dat dit voorbeeld nog vaak nagevolgd mag worden. D. ELEMA—BAKKER. |\E gemiddelde leeftijd komt steeds hoger te liggen, de geest van de tijd eist dat wij er jong blijven uitzien en al kunnen wij ons nog zo jong voelen, het uiterlijk moet ook meewerken om de indruk van gezondheid en kracht te accentueren. Met „wij" zijn dan in hoofdzaak de jonge en niet meer zo jonge vrouwen bedoeld. Oude vrouwen bestaan niet meer in deze tijd van wetenschappelijk verantwoorde schoonheids preparaten en goede verzorging van het lichaam. EEN GEZONDE HUID TEN gezonde huid geeft een stralend uiterlijk maar eist verzorging met dag- en nacht crème en een tonic met reinigende kracht. Men heeft zich afgevraagd of de jeugdige toestand van de huid veroorzaakt of althans bevorderd wordt door bepaalde hormonen die misschien in het ouder wordende organisme niet meer in dezelfde mate geproduceerd worden en of men door toediening van die hormonen op de huid Spiegeltje, spiegeltje aan de wand Zo blijf ik de schoonste van het land. deze zou kunnen „verjongen". Nu is het ouder worden een verschijnsel waaraan alle weefsels en organen deel nemen en de hormoonklieren ver ouderen mee. Dit neemt niet weg dat een aan vullende toediening van hormonen bij oudere mensen bepaalde ouderdomsverschijnselen kan verminderen. Zo heeft een hormoon-cz-ème, mits wetenschappelijk samengesteld, zoals dit o.in. gebeurt in Oss, een bepaalde werking op de huid. Men heeft daar het endocil-homioon ter be schikking, dat uitsluitend op de huid werkzaam is en dus geen invloed heeft op andere lichaams functies. Dit bijzondere huid-hormoon stimuleert de cel-delingen van de huidcellen en bevordert de voeding van deze cellen door verhoogde op name van druivensuiker, waardoor een betere teint ontstaat. DAG EN NACHT IN DE WEER HET endocil-hormoon is dag en nacht voor u in de weer. De nachtcrème met dit hormoon herstelt, terwijl u slaapt, het vochtevenwicht in de huid, het weefsel wordt versterkt en de huid is bij het ontwaken weer soepel geworden. De dagcrème voorkomt uitdrogen door vochtverlies en is de gezonde basis voor poeder en make-up. 's Avonds dient de huid gereinigd te worden met een tonic. Elk spoortje van stof en :vuil wordt dan verwijderd, terwijl een vermoeide huid erdoor gestimuleerd wordt. Na het reinigen wordt de nachtcrème opge bracht. En ook in de- ochtend komt de reinigende tonic weer van pas, waarna de dagcrème aan de beurt komt. Nieuw is ook een vloeibare crème, zonder en- docol-hormoon, die zowel overdag als 's nachts kan worden gebruikt en een sterk bevochtigende werking heeft. Deze kan voor elke huidsoort en door jong en oud in plaats van de dag- en nacht crème worden aangewend. Van dit principe van Zie verder volgende pagina

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 4