<~Ooor de <^Orouw Het was alles katoen wat de klok sloeg Slaapkamer naar eigen idee D1 233 VAN HET PLATTELAND ONDER REDACTIE VAN MEVROUW L. N. HUIJSMAN—GRIEP MODESHOW voor een goed doel ZATERDAG 19 MAART 1960 TO zaten we dan op de modeshow van de grote katoenfabrikant Boussac, een van de rijkste mannen van Frankrijk. Hij is bekend om zijn sprookjesachtig succes in zaken en om zijn renpaarden. Hij bezit naast die katoenfabrieken ook nog enkele modehuizen, o.a. dat van Dior. Boussac was de man, die Christian Dior het kapitaal verstrekte om een eigen zaak te beginnen en hij koos ook na Dior's overlijden zijn opvolger Ives St. Lau rent. DAT deze Franse katoenkoning weet van za- kendoen, was aan deze show wel te zien. Vijf beeldige Franse vrouwtjes toonden ons een groot aantal katoenen jurken. Vóór de pauze waren het strand-, sport- en alledagkleren. Na de pauze de meer geklede modellen en de avond kleding. Er viel veel te genieten, vooral vóór de pauze. De jurken waren gemaakt door de couture-huizen van Boussac en vervaardigd van de nieuwe katoentjes anno 1960. Hoe eenvoudig ze soms waren, altijd muntten zij uit door een buitengewoon goede coupe, evenals de manne quins uitmuntten door prachtige figuurtjes. flE kleuren, die Boussac lanceert zijn: warm- rood en zonnig geel, pauwblauw en groen, terwijl er deze zomer ook veel zwart-wit gedragen zal worden. De gekamde katoenen stoffen, die bijna geen strijkijzer nodig hebben, leken de aangewezen stoffen voor jonge meisjes en dames tot aan de vijftig. Diegenen, die ouder zijn dan een halve eeuw, zijn meestal de stiefkinderen van de zomermode, zo ook bij Boussac. De zwart-witte modellen wa ren te sprekend van tekening om een wat gezellig gezet geworden figuur op zijn voordeligst te doen uitkomen. Het neemt niet weg, dat we iedereen kunnen aanbevelen zo'n Boussac-show te gaan zien. Ze worden overal in het land gehou den. Er valt veel te leren, juist in de eenvoudige modellen. De rokken waren benauwend kort, maar wat belet ons ze voor onszelf een beetje langer te maken? Critisch in een lange spiegel kijken en dan voor onszelf de goede lengte vast stellen, is beter dan klakkeloos navolgen. MA de pauze zagen we meer geklede modellen. "Als er al teveel draperieën vertoond werden, schoten deze modellen hun doel voorbij. Katoen is per slot van rekening een betrekkelijk eenvou dige stof en te drukke verwerking kan een rom melige indruk maken. Over enkele japonnen werden bijpassende effen mantels getoond, ge voerd met de gewerkte stof van de jurk. Zo'n mantel was dan aan beide kanten te dragen. Zo'n toilet was bijzonder mooi voor b.v. een \E Zeeuwse Plattelandsjongeren hebben zich beraden hoe zij op een plezierige manier hun steentje kunnen bijdragen aan de vluchtelingen hulp. De keuze is gevallen op een modeshow. Zij hebben verschillende zaken bereid gevonden hun medewerking hieraan te verlenen. Ook de platte landsvrouwen hebben hun medewerking toege zegd, speciaal waar het er om gaat de grotere maten te tonen. Deze laatste missen, wij maar al te vaak op de gebruikelijke shows, zodat wij van talloze, niet meer tot de slankste typen be horende dames de verzuchting horen: „Voor mij was er haast niets bij De show zal gehouden worden op 31 maart a.s. des avonds om half acht in het vernieuwde Schuttershof te Goes. De medewerkende zaken zijn: Berco voor de confectie, Rial voor de schoenen, Eversdijk Schrijver levert de hoeden, Liberty verzorgt de make-up, magazijn Poley toont accessoires, Sinke's parapluiehuis laat de nieuwste regen schermen zien en Van Westens kledingmagazijn kleedt de jonge mannen. Uit bovenstaande ziet u dus, dat ook jonge mannen aan deze show meedoen. Als u gaat genieten van dit kijkspel, doet u meteen iets voor de ontheemden die in grote getale in troosteloze kampen hun levensdagen slijten. Wij vertrouwen, dat onze lezeressen het sym pathieke doel, dat de landbouw jongeren voor ogen hebben, met hun aanwezigheid zullen sfceu- t «en. trouwpartij. Het voordeel is, dat men er later ook nog iets aan heeft. Hoeveel zijden feestjur ken hangen er ongebruikt in de kasten? Een nieuwe stof, zeer geschikt voor strandkleding was een bedrukt en effen badstof weefsel. Deze stof leek mij ook heel geschikt voor kinderkleding en voor ruime rokken en prettig voor koelere zomer dagen. Er waren weer veel jurken met een jasje. Ko mende zomer vallen de jasjes niet los als een bolero, maar ze sluiten strak in de taille, zodat men bijna niet zien kan, dat men met een twee delig pakje te doen heeft. Zeer praktisch op koude dagen, want nu heeft men geen last van loshangende pandjes meer. Opvallend waren hier de vele doorknoopjur- ken, waarvan de sluiting op de rug viel. Over het geheel genomen waren de japonnen vóór hoog gesloten en op de rug zó laag uitge sneden, dat men zich bezorgd maakte voor een mogelijk verlies van de japon. De prijzen van de stoffen lagen van ƒ3.95 tot ƒ12.95, stofbreedte 100 cm. Alle getoonde stoffen waren kreukherstellend en weinig zorg eisend, dus wassen, wat ophan gen en bijna geen strijkijzer gebruiken, wat in de zomer zijn voordelen heeft. DE show werd zoals gebruikelijk is, besloten met een lief bruidje. Ditmaal ging de bruid dan in katoen gekleed. Men zou wel wensen, dat alle zomerbruidjes deze stevige mooi uitstaande katoenen stof kozen, gecompleteerd met een kort sluiertje. Zo'n toilet past bij ons op het platteland. Er ging zo'rt frisse geest van uit, die weldadiger aandeed dan alle flodderige kanten jurken, die nu overal in de étalages staan. Overigens, laten wij niet denken, dat alleen Boussac katoentjes kan maken. Onze eigen Ne derlandse industrie maakt ook mooie stoffen, die we te kust en te keur kunnen kopen. Echter bood de genoemde show gelegenheid om veel te leren wat de manier van tentoonstellen betrof. De getoonde hoeden konden ons minder be koren, maar de kapsels van de mannequins, to renhoge bouwsels, waren ook niet geschikt om deze omgekeerde vijgemanden en eendenesten te torsen. Gelukkig bezitten wij Nederlandse vrouwen nog ons eigen critisch verstand om te schiften wat niet en wat wel bruikbaar is in ons dagelijks leven. D. ELEMA—BAKKER. 7/1U er steeds meer woonruimte ter beschik' fr king komt, worden de eisen welke aan een doelmatige inrichting van de woning worden ge steld steeds groter. Vóór de oorlog bracht het bruidje in het huwelijk mee: een volledige slaap kamer met grote linnenkast, lïtsjumeaux of een tiveepersoonsbed, nachtkastjestoilettafel met krukje, tafel en stoelen. De tijden zijn veranderd. Tegenwoordig wordt het meubilair voor gezamenlijke rekening ge kocht en bovendien waar moet het jonge paar zo'n volledige slaapkamer laten? De afmetingen van het slaapvertrek zijn meestal niet bepaald groot te noemen en toch wil het bruidje van heden een gezellige en goed ingerichte slaapka mer hebben. Haar wens is door een Nederlandse industrie begrepen, en zij gaf de industriële ont werper Joh. de Boer opdracht uit te zien naar een oplossing voor dat verschil in beschikbare slaapruimte. Zo werd de ideekamer geboren T\E slaapmeubelen van deze kamer hebben U veel toepassingsmogelijkheden, kunnen naar ieders smaak worden aangevuld en in diverse kleurcombinaties worden samengesteld. Er zijn tweepersoons-ideekamers maar ook dergelijke kamers voor meisjes en jongens, zelfs bestaat er een hotelkamer-idee. De volledige tweeper soonskamer bestaat uit litsjumeaux. 200 X ISO met aangebouwde nachtkastjes, een lage tafel met 'n fauteuil en een gelakte stoel, een toilettafel met tabouret en een 2-deurskastV» leg en \h hang, met een commode. Deze commode kan voor di verse doeleinden die nen. Wordt ze gebruikt voor winter- en/of zo- merberging dan kan de commode boven op de kast worden ge plaatst, zodat deze meestal verloren ruimte wordt benut. Ingebouwd comfort ®E kast kreeg een meervoudige func tie. Door 't aanbrengen van accessoires kunnen de binnenzijde der deu ren worden ingericht als toiletmeubel; voor de dames een grote spiegel met bakjes en schapjes, voor de heren een kleinere spiegel met dassenhanger en bak jes en schapjes. Onder in de kast kan 'n speciaal ontworpen schoenenstandaard worden gezet en voor 't opbergen van kleinigheden kunnen onder de legplanken laden worden aangebracht. Er zijn kasten in diepe en ondiepe uitvoering. Moet men een ondiepe kast nemen dan kan een confectie- rail worden gebruikt. De kleding kan in de breedte worden opgehangen en de rail kan naar buiten worden getrokken zodat men toch een overzicht van de kleding heeft. Kasten en commodes zijn geheel demontabel. De dragende onderdelen zijn van grijs metaal en de opvullende delen van spaanplaat. De zijkan ten zijn altijd grijs en de deuren naar verkiezing apart rood, gebroken wit, lichtblauw of lila. Elk onderdeel kan apart worden gekocht en boven dien passen zij bij elkaar en aan elkaar. Twee 1-deurskasten vormen een 2-deurs. De commode kan er bovenop worden geplaatst maar ook als toilettafel dienst doen. De toilettafel kan direct aan het ledikant worden geschoven en dan zijn geen nachtkastjes nodig. Het ledikant kan zijn l-persoons, 2-persoons en litsjumeaux met allerlei combinatiemogelijk* heden met de bedkastjes. Alle mogelijkheden zijn aanwezig om uw slaap* ruimte een echte ruimtete doen zijn, smaak vol en gezellig ingericht, en- waar wij beslist altijd met ons goede been uit bed stappen. De fantasie en het vakmanschap van de Ne derlandse industrie brachten dit tot stand!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 13