DE T. V. ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Schaatsenrijden 139 Men raakt er aan gewend OVER RECHTEN GESPROKEN MEI voederbieten altijd een record-oogst! CENTRAAL BUREAU 9.a; ZATERDAG 13 FEBRUARI 1060 Redactie: L. Hage, L. Felius, A. Deist, M. Murre, Z. Poppe en M. Risseeuw. Eind-redacteur: C. J. van Damme, Telef. 01108206. Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. 3e ONTSPANNINGSAVOND. VAN DE Z. P. M.—L. J. G. AFD. WZENDIJKE. Dezé wordt gehouden op zaterdag 13 februari in hotel „De Zwaan" te Schoondüke. Aanvang 7 üur. Programma: Opening Zang Declamatie. Klucht: „Hij is onschuldig". Declamatie Zang. Pauze met verloting. Toneelspel in 3 bedrijven: „Waarom zweeg je zolang?" ONTSPANNINGSAVONDEN L. J. G./'Z. P. M., AFD. AXEL. De ontspanningsavond van de Z. P. M. L. J. G., Afd. Axel, zal gehouden wor den op vrijdag 19 februari a-s., in „Het Centrum" te Axel. Aanvang 7 u., n.m. Programma vermeldt o.a.: volksdan sen, muziek door het L. J. G.-orkest Afd. Groede, declamatie, pauze met verloting en het toneelstuk: „De nieuwe typiste". De geachte heer TT heeft in het nummer van „De Boerenjeugd" dd. 6 febr. wel zeer wrange woorden geschreven over het medium Televisie. Toegegeven, in sommige woorden schuilt wel een zekere waarheid, maar in andere gevallen slaat hij de plank toch wel totaal mis, om niet te zeggen dat hij de T.V. op een beetje zeurderige manier afkamt. Hier te lande bestaat het geluk van vrije meningsuiting en daarom zal ik ongetwijfeld in staat gesteld worden de heer TT van repliek te dienen, resp. bepaalde gezegdes te ontzenuwen. De televisie is net alg de auto en de radio een verschijnsel van de moderne tijd. Men moet er aan wennen. De eerste auto's vond men ook niet direct geslaagd, het waren grote waaghalzen die er zich mee op de wegen begaven en over het algemeen zag men het als een passerend verschijnsel. En nu het de kinderziekten ontgroeid is, wat ziet men nu: de auto is het vervoermiddel van zeer velen geworden. En bij de T.V. is dat nog in grotere mate het geval. Het is een project ge worden/aan het worden dat binnen het bereik van zeer velen komt. Dat er natuurlijk nog mensen zijn die er wèl een hebben en niet kunnen bekostigen is een uitwas van onze hedendaagse samenleving. Afbetaling komt niet alléén bij T.V. voor. Dat hieraan be paalde fouten en bezwaren kleven, geef ik grif toe. Natuurlijk zijn de uitzendingen hier nog niet ideaal. Er bestaan hier te lande te veel zuilen en richtingen, dus iedereen wil een eigen programma, maar dat mag toch geen reden zijn het zó af te kammen. Het nieuws van acht uur is een weerspiegeling van de gewone dage lijkse gebeurtenissen en soms zijn ze dramatisch en verschrikkelijk, maar het is, helaas soms, werkelijkheid. Wanneer TT bang is voor die werke lijkheid is het jammer vóór hem dat hij geen 2000 jaar geleden geleefd heeft, dan had hij zich onledig kunnen houden met jagen, vissen en dobbelen. Hij had vrouwlief het werk kunnen Zo nu en dan lees je ergens iets, hoor je iets vertellen of maak je iets mee, waarover je je bijzonder druk kunt maken. Althans dat is bij mij zo het geval en dat moet je je op één of an dere manier kunnen afreageren. In dit geval wil ik, hoewel het onderwerp niets met het landbouwjongerenwerk te maken heeft, toch enkele regels van deze pagina benutten over de afwijzing van de Amerikaanse regering, de K. L. M. landingsrechten te verlenen op be paalde vlieghavens in de U.S.A. U heeft het allemaal precies in de kranten kunnen lezen of U heeft een interview over de televisie kunnen zien met Minister Luns over deze kwestie. Er is geregeld onderhandeld over deze landingsrechten en de Amerikaan se regering blijft neen zeggen, terwijl aan andere luchtvaartmaatschappijen wel vergunningen werden afgegeven. Ik weet niet hoe U er over denkt, maar ik vind het een grove onbillijkheid. Men meet daar aan gindse zijde van de Oceaan bewust met twee maten en dat is voor ons Nederlanders bijzonder pijnlijk. Men weet nog niet wat men hier tegen in Nederland moet doen. Het is ook erg moeilijk, omdat wij in verge lijking met Amerika maar zo'n klein landje zijn. Maar dit kleine landje heeft het dan toch klaargespeeld een luchtvaartmaatschappij uit de grond te stampen, waarop we allen trots kun nen zijn en waar vele buitenlandse on dernemingen jalours op zijn. En hier wringt hem ongetwijfeld de schoen, de Amerikanen kunnen ondanks hun dol lars niet dié service verlenen die de K. L. M. geeft. En wanneer we zeggen dat de Amerikanen bang zijn voor de Nederlandse concurrentie geloof ik niet dat we ver naast de waarheid zitten. Ze zijn bang dat wij, c.q. de K. L. M., hen klantjes af gaan snoepen, en daar- ®m sluiten ze iedere concurrentie bij voorbaat uit. Ze zeggen ondanks herhaald Neder lands aandringen „neen" en dat blijven ze zeggen. Een twijfelachtig antwoord van nota bene een bondgenoot en des te onbe grijpelijker omdat wij de enigen zijn die de landingsrechten ontzegd worden. Een besluit dat de Amerikaanse zaak hier te lande niet zó ten goede zal komen. Binnen enkele weken vinden we het weer heel gewoon dat de K. L. M. niet mag wat anderen wel mogei\, en we leggen ons er misschien bij neer. Maar dat het een onwaardige hou ding is, is aan geen enkele twijfel on derhevig. En het is te hopen dat de Nederlandse regering de nodige stap pen weet te doen om deze zaak tot een zo gunstig mogelijke oplossing te bren gen. Amerika heeft zich van een on aangename kant laten zien en het is te hopen dat het zijn houding spoedig ten goede verandert. v. D. (Adv) BISON CB Daar zit flink geld in voor UI Met Bison CB kunt U héél vroeg zaaien.., al vóór 1 april! Want Bison CB heeft geen last van schieters! Alléén met Bison CB bent U zeker van da allerhoogste opbrengst aan drogestof en.., ...van een enorme oogst aan loof! Daarombestel nü BISON CB, het hoogwaardige ras voor vroege zaal en U kunt rekenen op record-opbrengsten I TELEFOON 1 1 1340 - POSTBUS 1B2, ROTTERDAM laten doen en bij eventuele moeilijk heden had hij zich ergens diep in zijn grot kunnen verschuilen. De aan snorren geplakte mannetjes in hun gestreepte jasjes nemen toch niet zo'n groot deel van de program ma's in beslag heer TT. Er zijn ook wel eens toneelstukken, lezingen, inter views, sportverslagen, concerten, na tuur- en andere films enz. enz. De heer TT haalt hier kennelijk de woorden van de „literaire" pers aan, die dergelijke programma's onverant woord kijkgenot noemt. Een kleine minderheid vindt dat misschien, de overgrote meerderheid niet! En wat de „blote onderstellen" en „laag uitgesneden hals" van de zange ressen betreft: persoonlijk zie ik liever deze zaken als het onnatuurlijk ge zwam, sorry geschrijf, van de heer TT te moeten lezen. Die benen en halzen zijn in ieder geval natuurlijk, het is het mooiste wat ze van hun Schepper mee gekregen hebben en dat kan men van 's heers TT afbrekende critiek niet zeggen! VERENIGINGSLEVEN. Natuurlijk zal het verenigingsleven in bepaalde gevallen lijden onder de T.V. Maar op den duur leert men toch wel de programma's te selecteren, men gaat kijken naar wat men mooi vindt en besteedt de rest van de vrije tijd aan ontspanning. Nog even een zinsnede uit het be treffende artikel „de doden en gewon den vallen als rijpe appels van de bomen". Het betreft hier dan de films. Ik meen hier wel vast te mogen stellen dat de heer TT een „overrijpe" fanta sie heeft en deze op geen enkele ma nier weet te beteugelen. Zo'n vaart loopt het hier niet met de Wild-West- films, wat dat betreft is er op T.V.-ge- bied genoeg variatie te vinden, maar wanneer men spijkers op laag water wil zoeken, zijn er altijd wel één of misschien twee te vinden. Ik zal niet meer ruimte vragen van de redactie en ik wil de heer TT beter schap wensen en hem één raad geven. Tracht de zaken eens wat werkelijker te zien, zet U over Uw vooroordelen heen en mocht er nog eens een welge vormde jongedame op Uw scherm ver schijnen, sluit dan gerust Uw ogen KIJKER. L.J.G. AFD. KOUDEKERKE. Bezoekt de ontspanningsavond van de L. J. G. Afd. Koudekerke. Deze zal worden gehouden op zaterdag 20 febr, a.s. in het Gem. Ver. Gebouw. Opgevoerd zal worden het toneelstuk: „Rumoer in een kleine wereld", van Johan Blaaser. Het programma zal afgewisseld wor den door muziek. Aanvang 7.15 uur precies. Entree 1, Donateurs op vertoon van donateurs- kaart vrije toegang. In uw blad van 16 januari staat een geestig stukje: Richtlijnen voor het schaatsenrij den. De schrijver gaat ervan uit, dat de jongen het meisje vraagt. Mag ik zo vrij zijn op te merken dat dit geen gewoonte is op het ijs? Op het ijs heeft het meisje het recht de jongen te vra gen en zeker in een schrikkeljaar. Mocht dit in Zeeland geen gewoont« zijn, zou het dan geen tijd worden om over te schakelen? In het noorden van het land zijn al heel wat huwelijken via het ijs tot stand gekomen. Ir. B. H. OLTHOFF. Wageningen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 15