DE ZEEUWSE HENGSTENKEURINGEN ZEEUWS LANDBOUWBLAD J\E jaarlijkse verplichte hengstenkeuringen, welke worden afgewikkeld in een over een periode van 3 weken verdeelde étappe-strijd, werden op waardige wijze afgesloten met de Zeeuwse 3-daagse. Een gebeuren, dat als op andere jaren weer grote belangstelling trok van talloze trek- paardfokkers en hengstenhoudevs uit alle delen van het land. Ook de locale belangstelling viel bijzonder mee, terwijl te Oostburg zelfs sprake was van een internationaal publiek. De start vond ditmaal plaats te Goes, terwijl de finish te Oost burg was gepland. Eén en ander het gevolg van een bestaand rouleersysteem, dat goed blijkt ie voldoen. Een prettige bijkomstigheid was, dat Oostburg ditmaal niet alleen de hoogste ogen, doch tevens de beste gooide, waardoor deze finale eeh alleszins prettige werd. Alvorens over te gaan tot het geven van een algemeen overzicht, wil len wij eerst een indruk geven van het aangeboden fokmateriaal. Aangezien de meeste oudere hengsten deelnemen aan de Centrale hengstenkeu ring, willen wij ons in dit verslag beperken tot een korte bespreking van de goedgekeurde 3-jarigen, de voor het eerst goedgekeurde 4-jarigen en de in het Keurstamboek opgenomen hengsten. der strak hield, want dit leek ons beslist niet het geval. Niet alleen individueel doch ook collectief was het gehalte aanmerkelijk beter dan de beide voorafgaande dagen. Nico 207542 d. Moustic van Urbain K. 2294 van Herm. de Putter Czn. te Axel en G. E. de Badts te Schoondijke. Typisch met beste schouder, even gerekte bovenlijn, voldoende schenkel, extra voet en in draf met voldoende actie vanuit de hak. Fifils van Steeg 205383 d. Fifils du Chateau K. 2444 van Mare. d'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oostburg. Breed, diep, zwaar en fel gebroekt. Even flauwe boven- VAN de 9 aangeboden 3-jarigen konden er 3 voor dekking worden goedgekeurd. Duidt dit aantal er reeds op, dat er meer kaf dan koren was, de gemiddelde kwaliteit was evenmin van dien aard, om er met groot enthousiasme over naar huis te schrijven. Frits van Zeeduin 204298 d. Cos- taud van Nieuwe-Linde K. 2533 van Jan Maljaars Jzn. te Oostkapelle. Machtig, zwaar en diep met even storende bovenlijn, ruime schouder, wat hoog kruis, best gespierde armen en schenkels en met vrij goede beuegingen. Nico van Heikant 207581 d. Successeur K. 2457 van C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Aardig type met goede schouder en even gerekte bovenlijn. voldoende zwaar beenwerk met goede voeten en een vlotte draf. Leon van Roza 207122 d. Successeur K. 2457 van Jan Mal jaars vnd. Best soort, evenredig gebouwd, best ge spierd en met felle knie. Voldoende ruime koot- stand en behoorlijke bewegingen. In het Keurstamboek werd opgenomen: Anton van Othene K. 2551 d. Successeur K. 2457 van Wil lem de Buck en Zn. te Meliskerke. Aardig type met ruime lijnen en de veelal goede schouderligging van de meeste Successeurs. Voert in ruime mate Clairon-bloed en toont dit ook in algemeen voor komen. Goed gespierd en met beenwerk van be hoorlijke kwaliteit. Vrij vlotte draf. Verder werden nog voor dekking goedgekeurd: Eric van Moustic 199991 d. Moustic van Urbain K. 2294 van E. Koppejan Jzn. te Werendijke-Zoute- lande. P. Dingemanse te Zoutelande en P. Wisse te Biggekerke. Carlo K. 2520, d. Moustic van Urbain K. 2294 van Willem de Buck en Zn. vnd. Gambo van de Liter K. 2510 d. Nico van het Zwartewater K. 2343, zelfde eigenaar. Costaud van Nieuwe- Linde K. 2533 d. Costaud de Marche K. 2322 van Jan Maljaars Jzn. vnd. Unicum van Monnikenhof K. 2459 d. Nico van Ella K. 2299 van Fa. D. A. Tim- meiman en Zn te Kattendijke. Nico van Hoosterhof K. 2428 d. Nico van Beek K. 2130 van J. Q. C. Lens hoek te Kloetinge. Max van Lindershof K. 2326 d. Jan K. 1903 van Willem de Buck en Zn. vnd en ■David K. 2485 d. Nico van Ella K. 2299 van J. der Weduwen te Kerkwerve, C. Padmos te Eikerzee, L F. Hanse te Noordwelle, J. R. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A.Jzn, te Nieuwer- kerk. AXEL IJEZE keuring stond onder de wat depressieve u invloed van een druilerig regentje, hetgeen niet bepaald aanlokkelijk was voor het publiek, dat des ondanks in grote getale aanwezig was. Dezelf de kille miezerigheid bracht ook wat misère in de keuringsbaan zelf, omdat regen op het toilet van een paard nu eenmaal dezelfde uitwerking heeft als op het kapsel van een vrouw. Vier van de veer tien gepresenteerde 3-jarigen konden het brevet van goedkeuring tenslotte meenemen. Ook hier lag het percentage dus wat aan de lage kant, doch het zou beslist onbillijk zijn, dit uitsluitend toe te schrijven aan de wat ongunstige weersomstandig heden. Hiervoor was er te veel, dat werkelijk weg- geseleeteerd diende te worden. Costaud van Broekhuizen 206002 d. Costaud de Marche K. 2322 van M. L. M. IJsebaert v. d. Lin den te Axel. J. Koster te Boschkapelle en C. G. Haak Azn. te Zaamslag. Iets groot doch met veel formaat, prima hengstenschouder, sterke boven lijn en goede diepte, voldoende ruime kootstand en iets weinig hak. beste voeten en goede vierkante draf. Jaap 206249 d. Certain van Nico 180508 van C. A. Dekker Czn. te Axel. Best ras, typisch en evenredig van bouw met behoorlijk beenwerk en in algemeen voorkomen van voldoende formaat. Extra draf. Paul van dc Emmahoeve 207031 d. Costaud van de Hor K. 2482 van Jac. de Putter Pzn. te Axel. Goed soort, behoorlijk gespierd, vrij correct been werk met voldoende voet en vlotte draf. Is uit een zware fokmerrie, hetgeen een aantekening ten goede vormt. Carlos van Passluis 207096 d. Nico van Annie K. 2232 van W. J. Dieleman te Sluiskil. r FIFILS VAN STEEG 205383. Eig.: Mare. d'Hoore, Sluis; A. 1. E. Temmerman, Hoofdplaat, en R. J. de Milliano, Oostburg, Zwaar, diep en gespierd met goede schouder, enorm gebroekt en met behoorlijk achterbeen. Stapt vóór wat nauw doch draaft vlot. Geen over schot aan rasadel. Volle Broer van Bento van Pas- sluis K. 2450. In het Keurstamboek werden opgenomen; René van Tonenhof K. 2553 van Al. Serrarens te Osse- nisse. Eén der betere zonen van de Belgische Kam pioen Costaud de Marche K. 2322. Chique verschij ning met fraaie schouderligging, voldoende mas saal, voldoende zwaar beenwerk van uitstekende kwaliteit en extra bewegingen. Stond wat dun en leek nog niet in topconditie. Costaud van Ulft K. 2554. Zelfde Vader. Eigenaar: H. de Maat te Stoppeldijk. Typisch en goed gespierd met behoor lijk fundament, vrij goede stap en vlotte draf. Cesar van Willemskerke K. 2552 d. Nico van Annie K. 2232 van Fa. F. Dekker te Axel. Goed soort, zwaar en gespierd met extra schouder, iets veel hals en uitstekend gebroekt. Beste voet. Stapt voor iets nauw doch is verder goed in de bewegin gen. Vierde na zijn afkeuring het vorige jaar. een verrassend goede come-back en werd in een be wonderenswaardige conditie voorgebracht. Verder werden nog goedgekeurd: Rudi van Melo 201810 d. Certain van Hersa K. 2406 van J. W. Seheele te Axel, Ronald van Zuiddorpe K. 2532 d. Nico van Annie K. 2232 van C. A. Dekker Czn. te Axel. Leon van Stoppeldijk 199007 d. Victor van Eversdam K. 2407 van A. Bonte te Koewacht. Gustaaf van Moustic K. 2503 d. Moustic van Urbain K. 2294 van H. de Maat te Stoppeldijk. Mac van Rondeputten K. 2484 d. Nico van Annie K. 2232 van M. van Fraaijenhove Jzn. te Axel. Elegant van 't Hoogland K. 2483 d. Dirk van Aldengoor K. 2346 van Al. Serrarens te Ossenisse en Nico van Paula K. 2400 d. Nico van Beek K. 2130 van J. W. Seheele te Axel. Een .goedkeuringsperiode van 4 jaar ver kreeg tenslotte Baron de I'Hostee K. 2487 van H. V. ,.Zeeuws-Vlaanderen" te Axel. OOSTBURG MEER zon, veel publiek en betere hengsten, gaven aan deze laatste Zeeuwse keurings dag het gewenste cachet. Van de 12 voorgebrachte 3-jarigen konden er niet minder dan 8 worden goedgekeurd. Niet, dat de jury de teugels wat min- lijn en iets korte hals. Behoorlijk voorbeen en zeer vlotte draf. Toon 203828 d. Guido uit de Kluis K, 2427 van C. den Hamer Jr. te Aardenburg. Aardig type, groen en nog wat veulenachtig met voldoen de natuur, naar evenredigheid goed gespierd eü met vrij goede voet en vlotte draf. Leek niet fit en daardoor wat gehandicapt. Matador d'Ahea 205647 d. Costaud van de Heihof K. 2480 van Gebr. Aer- noudts A.X.Zns te Sluis. Goed formaat met vol doende snit, best gespierd en met voldoende haH, Ging vlot door de keuringsbaan. Solon van de Blin- deweg 205133 d. Successeur K. 2457 van Adr. X Catseman te Biervliet en Iz. de Buck te Grijpsker-ké. Als Vader gebouwd en met veel expressie in alge meen voorkomen. Goed gespierd, felle knie ell goede voet. Iets storend in de achterhand. Ging vlot door de baan. Victor van Elshof 204492 cl. Fifils du Chateau K. 2444 van Mare. d'Hoore, A. X E. Temmerman en R. J. de Milliano vnd. Stond even dun, doch is goed van lijn, gespierd en met behoorlijk voorbeen. Goede voet en beste draf. Robert van Rika 206439 d. Successeur K. 2457 van Adr. J. Catseman te Biervliet en Stallen de Dobbe- laere te IJzendijke. Zwaar, diep en voldoende breed, iets zware hals en behoorlijke bewegingen. Her- seur van Hersa 207121 d. Successeur K. 2457. Uit de Nat. Kampioene Hersa van Certain K. 55030 en derhalve van illustere origine. Middelzwaar paard met chique lijnen, mooie ruime schouder, behoort lijk gespierd en met voldoende zwaar beenwerR van extra kwaliteit. Stond nog wat dunnig, doch bewoog zich met veel allure door de baan. Eig.: Gebrs A. en J. Haverbeke te Biervliet en A. J. v. d. MeulenBecu en Eug. van Damme te IJzendijke. Werd naar wij vernamen na de keuring verkocht aan Fa. D. A. Timmerman te Kattendijke. Vlot goedgekeurd en daarna via de arbiter in het Keurstamboek opgenomen: Karei van Bottema- heerd K. 2555 d. Bombardier de la Vieille Cour K. 2379 van Gebr. Hendrix te Heel (Limb.) en Adr. X Catseman te Biervliet. Stond er extra voor en maakte vooral een kolossale indruk door zijn In drukwekkende maten. Sterk gelijnd met veel diep te en een machtige hengstenschouder, goed ge spierd beenwerk met voldoende ruime voet en goede bewegingen. Kon iets meer snit hebben doch is verder een chef. De 4-jarige Costaud van de Nieuwe Stal 202849 d. Costaud de Marche K. 2322 van R.*J, de Milliano te Oostburg en Ph. Vos te (Zie verder volgende pagina.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1960 | | pagina 10