No. 2509 Frankering bij abonnement: Terneuzen DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 47e Jaargang 2€ UWS lANÖBOCTWBlAÖ a KeRSrCDIS 1959 HET Kerstfeest is niet allereerst bedoeld als het feest voor de huiselijke kring, al wil ik daar geen woord kwaad van zeggen. Toch is het niet alléén maar gegeven als een knus familie feestje middenin de eentonige sleur der dagen. Maar de geboorte van het Christuskind heeft allereerst te maken met het gewone leven, met onze arbeid, ons ploeteren en zwoegen. Daarom zijn de eersten, die het Kerstevangelie moeten horen, mensen, die bezig zijn met hun nogal vervelende arbeid, de op zichzelf vreugdeloze taak van herders, die hun nachtdienst ver richten. Maar van diè herders horen we even later, dat ze naar hun werk teruggingen lovende en prijzende God. Het geheim daarvan is dus, dat ze intussen de Kerstboodschap hebben gehoord en in stille verwondering bij het Kind hebben gestaan, dat voor hen geboren was. Daardoor zagen zij alles op eens zo anders, zodat ze God lovende en prijzende weer aan het werk gingen, want nu wisten ze, dat God met hen was. Dat betekent dus het Kerstfeest voor ons: „God met ons" middenin onze arbeid, dan als we zaaien, poten, wieden cn oogsten. Dat wil niet zeggen, dat alles nu wel zelf zal gaan en dat dit' een garantie zou zijn voor volle schuren en uitsluitend kwaliteits producten. De „doornen en distels" zullen blijven en het „zweet van ons aanschijn" zullen we moeten blijven afvegen. En toch zal het alles anders worden. Arbeiden zal niet alleen verdienen zijn, maar vooral dienen, bewuste dienst aan de ge meenschap. Ons bedrijf zullen we op laten nemen in het grote bedrijf van God, waarin wij „Gods mede-arbeiders" worden, in de dienst, waarmee Hij de wereld dient, om voor haar te zorgen, totdat Zijn Toekomst aanbreekt. In dit licht aanvaarden we moedig onze dagtaak en de zorgen van iedere dag. Daartoe mogen we op het Kerstfeest onze arbeid een ogenblik onderbreken, om te gaan zien wat er voor ons ge schied is. En als we met de herders met verwondering bij het Kind ge staan hebben, zal onze cultuur tot cultus worden, onze landbouw als dienst aan de naaste een vreugdevol dienen in het plan van God. Ds. C. METSELAAR.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 1