ALGEMENE VERGADERING IN NIEUWE VORM r J waarin opgenomen DE BOERENfEUGD Overzicht Algemene Vergadering der Z. L. M. KERSTNUMMER Deze week No. 2508 Frankering bij abonnement: Terneuzen ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 47e Jaargang ZEEUWS LAN1B0UWBLAD Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUWMAATSCHAPPIJ en de LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND l>e Zeeuwse hulpactie beëindigd 0Ë Algemene Vergadering van tie Z.L.M. zal op maandag 21 december te Middelburg plaatsvinden, zoals ook uit de op deze pagina geplaatste aan kondiging blijkt. Deze bijeenkomsten, waarvan er normaal één des zomers en één des winters gehouden wordt, vormen de hoogtepunten van het organi satorisch leven. De Algemeen Voorzitter richt zich dan in een rede tot alle leden, maar tevens over hun hoofden heen tot de wereld van de pers en daarmede tot allen, die de dagbladen lezen. Daarnaast wordt steeds een spre ker van formaat verzocht zijn mening te geven over een belangrijk onderwerp. Het Bestuur heeft gemeend dit keer van het normale programma af te moeten wijken. HE vergadering begint reeds des morgens om half elf. Na afwer king van het huishoudelijk gedeelte spreekt de heer H. J. Muntinga naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van onze landelijke organisatie, het K. N. L. C. De heer Muntinga is een van de drie leden van het Dagelijks Bestuur dezer organisatie. Daarnaast is hij Vooratter van de Groninger Maatschappij van Landbouw en Voor zitter van de Hoofdafdeling Akker bouw van het Landbouwschap. Twee belangrijke functies, waar door hij zeker onderwerpen zal aan roeren, die de Zeeuwen liggen. Des middags volgt de rede van Ir. Geuze waarna het hoogtepunt komt, wanneer de nieuwe Minister van Landbouw en Visserij Mr. Marijnen het woord neemt. Het is een eerste kennismaking van Zijne Excellentie met onze leden. Het Zuid-Bevelandse Plattelands vrouwenkoor zal deze middagbijeen komst opluisteren. NIEUWE VORM DEZE nieuwe vorm van winterver- V gadering is door het Bestuur om twee redenen gekozen. Allereerst wordt hiermede ook in onze Provin cie het feit herdacht, dat de Landbouw Mijen 75 jaar geleden het K. N. L. C. hebben opgericht. In de tweede plaats geldt deze wijze van vergaderen als een proef. Het antwoord op de vraag of een ochtend- en een middagbijeenkomst gehouden moet worden in den ver volge, zal door onze leden gegeven moeten worden. Blijkt de belangstelling ook des ochtends voldoende, dan zal deze proef zeker herhaald worden. Aan U leden, dus het antwoord. ZEEUWS GESCHENK 70ALS men in de Zeeuwse dagbla- den uitvoerig heeft kunnen lezen, heeft een Zeeuwse delegatie vorige week het bijeengebrachte - veevoeder in de vorm van lucernemeel overge dragen aan de Drentse landbouw- autoriteiten. Deze zorgen verder voor de verdeling onder de door de droog te getroffen boeren. Wij hebben het genoegen gehad deel te mogen ui (maken van deze delegatie, die bestond uit de Bestuurs commissie van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, de Provin ciaal Voedselcommissaris en de heer F. Hansen, P. B. H. voor Schouwen- Duiveland. Wij willen nog enkele opmerkingen maken over deze Zeeuwse hulpactie. ALLEREERST willen wij dan con- stateren, dat de actie volledig ge slaagd is. Toen nu ongeveer twee maanden geleden de Bestuurscom missie van het Landbouwschap te Goes bijeenkwam en besloot een hulpactie voor de verdroogde gebie den op touw te zetten, was het de grote vraag of deze actie bij de Zeeuwse boeren aan zou slaan. Het antwoord is er nu en het bedrag van ƒ250.000,aan goederen en geld, dat binnenkwam bewijst ten volle, dat het een juist besluit is geweest. UERVOLGENS mogen wij vaststel len, dat de gehele actie in uiter mate snel tempo is uitgevoerd. De Bestuurscommissie was het zonder veel discussiëren over de hoofdlijnen gauw eens en daarna werd op een vlugge en degelijke manier en door middel van een voorbeeldige samen werking tussen secretariaat en het apparaat van de Voedselcommissaris en met behulp van de plaatselijke commissie het opgestelde programma afgewerkt. Met het aanbieden van het ge schenk in Drente kon de gehele actie binnen twee maanden na de, eerste besprekingen, praetisch worden af gesloten. Een woord van hulde voor alle medewerkers is hier op zijn plaats. Tenslotte was het plezierig te con stateren, dat de gift in zeer goede aarde viel. MEDEDELINGEN 70ALS men in de dagbladen heeft kunnen lezen hebben de onder handelingen over een loonsverhoging in de landbouw, welke tussen werk gevers en werknemers worden ge voerd, nog niet tot overeenstemming geleid. De werknemers vragen 4 De werkgevers bieden 2 Over de achtergrond van deze cijfers schreven op maandag 21 december 1959 te 10.30 uur in het „Schutters hof" te Middelburg. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de Algemene Vergadering, van 18 juni 1059. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Begroting 1960 en contributievaststelling 1960. De begroting wordt aan de afdelingen toegezonden. 5. Rondvraag. 6. Herdenking. Rede door de Weled. heer H. J. Muntinga, lid van het Dagelijks Bestuur van het K. N. L. C. en Voorzitter van de Hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap. K. N. L. C. - verleden - heden en toekomst. 7. Gedachtenwisseling. 8. Lunchpauze. De vergadering wordt heropend te 14.00 u. 9. Openingsrede door de Algemeen Voorzitter. 10. Rede door Zijne Excellentie de Minister van Landbouw en Visserij, Mr. V. G. M. Marijnen, over het onderwerp: „Recente ontwikkelingen in de Nederlandse landbouw politiek". 11. Gedachtenwisseling. 12. Sluiting. Namens het Hoofdbestuur der Z. L. M.. M. A. GEUZE, Voorzitter. J. F. G. SCHLINGEMANN, Secretaris. De vergadering zal in de middaguren worden opgeluisterd door het op treden van het dameskoor van de Bond van Plattelandsvrouwen, af deling West Zuid-Beveland. In verband met de Kerstdagen zal ons nummer van 19 dezer niet verschijnen. Het Kerstnummer met een dub bel aantal pagina's zal op 24 december bij onze lezers zijn. Vanzelfsprekend vervalt het nummer van zaterdag 26 decem ber en komt het Zeeuws Land bouwblad weer in het nieuwe jaar op zaterdag 2 januari uit. RED. wij in een vorig nummer. Het wach ten blijft dus nog op een overeen stemming. Ten overvloede misschien, wijzen wij er onze lezeers op, dat het volgen de nummer van dit blad het „Kerst nummer'' zal zijn. Dit zal de 24ste december verschijnen, zodat men vol gende week zaterdag geen Zeeuws Landbouwblad bij zijn post vindt. In dit nummer zul getracht worden een volledig verslag op te nemen van de redevoeringen van Minister Ma rijnen, Ir. Geuze en de heer Muntin ga* welke zij op 21 december te Mid delburg hopen te houden. S. "A Een laatste opwekking om de Algemene Vergadering die op maandag 21 december a.s. te Middelburg gehouden zal wor den, bij te wonen. Geeft allen blijk van uw belangstelling! Q Op pagina 871 de rede die onze Secretaris Mr. J. F. G. Schlingemann voor de radio ge houden heeft en waarin de ach tergrond en de resultaten van de hulpaktie t.b.v. de verdroogde gebieden werden belicht. Q Volgende week geen Zeeuws I.andbouwblad bij U in de bus. Vóór Kerstmis echter een uitge breid nummer met vele artikelen en de verslagen van de Algemene Vergadering. Op pagina 873 vestigt onze Belgische Nieuwsbrief.schrijver de aandacht op de gunstige voor uitzichten voor de vlasuitzaai I960. De voorstellen van de Euro pese Commissie waarnaar met enige spanning is uitgezien wor den op pagina 875 in het kort behandeld. 0 Tot besluit vestigen wij de aandacht op het inwerking tre den van het Zeeuws Stierenregle ment het ingang van 1 januari 1960. Voor bijzonderheden leze men pagina 877.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 1