^Uoor de ^C^rouw WERELDPRESIDENTE Kleren maken de kinderen Aan beide kanten van de toonbank VAN HET platteland ONDER REDACTIE VAN MEVROUW L. N. HUIJSMAN—GRIEP bij Zeeuws geschenk op Denman college ZEEUWS LANDBOUWBLAD DIJ het lezen van hel oktobernummer van ,Home and Country" (maandblad van de Engelse u Bond van Plattelandsvrouwen) werd mijn oog plotseling getrokken naar een foto van de nieuwe presidente van de wereldbond van plattelandsvrouwen mevrouw G. J. van Beekhoff van Selms. Zij is genomen op .,Denman"-eolIege, het conferentie-oord van de Engelse Bond. Wat mij het meest trof. is, dat mevrouw Van Beek hof f daar zit bij het vuurscherm, dat drie en een half jaar geletien door Zeeuwse leden van onze Nederlandse Bond van plattelandsvrouwen aan de afdeling Denbighshire voor hun kamer in Denman-college werd geschonken. DEZE leden hadden een onvergetelijk bezoek aan Denbighshire (Wales) gebracht en als dank voor de genoten gulle gastvrijheid lieten zij dit vuurscherm door de bekende Zeeuwse hand werkster Dora Prins borduren en zonden het naar Wales, waar deze geste zeer gewaardeerd werd. Zoals U op bijgaande foto kunt zien, zijn onder bet Zeeuwse wapen enige regels geborduurd, die de dank der geefsters nog eens extra vertolken. Mevrouw Van Beekhoff vertoefde vóór haar ver kiezing als wereldpresidente enige dagen op Den man-college voor een internationale kursus, waar uit elke Engelse provincie één vertegenwoordig ster aanwezig was. Zij sprak daar over de Euro pese organisaties en in het bijzonder over het werk van onze Nederlandse Bond van plattelands vrouwen, waarbij zij onze Bondsfilm draaide, zo dat de kursisten een goed beeld van dat werk kregen. JAARLIJKS worden er tientallen kursussen van de meest uiteenlopende aard in dit conferentie oord gegeven en de Engelse leden zijn er trots op dit grote oude landhuis, omgeven door honderd ■hectaren bos, hun gezamenlijk eigendom te mogen noemen. In 1946 is het huis aangekocht. Iedere county meubileerde een kamer. Zoals elke county verschilt, zo heeft ook elke kamer haar eigen karakter. In elke kamer ligt een gastenboek plus lectuur over de betreffende county. Er zijn prach tige handgeknoopte vloerkleden, mooie lampekap- pen, alles in stijl met de gordijnen en in de beel- digste kleuren. Toen ik dat alles las. werd ik een beetje jaloers op de Engelse Bond, die, dank zij de offervaardig heid der leden, zulk een prachtig groot college bezit, waar zo enorm veel nuttig werk verricht wordt ten dienste van de leden en hun gezinnen. 70ALS U weet heeft onze Bond over enige tijd niet eens de beschikking over een gebouw waarin ons sekretariaat gevestigd kan worden. Wij zijn bezig geld in te zamelen om een gebouw te kopen en. wie weet, kunnen wij in de toekomst naast de huisvesting van ons sekretariaat in een eigen gebouw, ook op kleine schaal werk doen, zoals op Denman-college gebeurt. Als alle leden meewerken, kan dat U helpt toch ook mee? De nieuwe presidente van de Wereldbond van Plattelandsvrouwen mevrouw G. J. van Beekhoff van Selms bij het Zeeuwse vuurscherm. "TORG wel, vooral voor fietsende kinderen voor warme onderkleding. Brei ze liefst zelf van dunne wol op niet te dunne pennen, zodat een soe pel breisel ontstaat. Wees erg kieskeurig op de mo dellen, die u bi*eit, want ook kinderen zijn gevoelig voor een goed zittend kledingstuk en slecht zittend ondergoed kan de lijn van het moderne sportieve pakje volkomen bederven. Daarom zijn de nauw sluitende maillots zo geliefd en zij zijn warm bo vendien. Hebt u geen goed breipatroon, koop dan een duur model in een goede zaak en brei dat na. Er is grofgebreid tricot-goed in de handel, dat zich uit stekend leent om nagebreid te worden, zowel voor jongens als voor meisjes. Zo'n goed voorbeeld laat zich steeds weer voor vergroting gebruiken. Er zal wel geen moeder in Nederland te vinden zijn, die geen breiwerk op de pennen heeft. Soms denkt men wel eens, dat er te veel wordt gebreid als je van die ingewikkelde breisels ziet, die kinderen zich moeten laten welge vallen. Een trui, vest of jumpertje is in de eerste plaats een kledingstuk en geen handwerk. Het moet met genoegen gedragen kunnen worden en een goede lijn vertonen, wat alleen maar kan als het patroon eenvoudig is. Dus recht breiwerk of va riaties van recht en averecht. Geen open patronen, die onpractisch zijn doordat ze overal in vasthaken. "DREIWERK in één kleur staat altijd beschaafder dan een mengsel van alle kleuren uit de regen boog. Kleur dient hier als achtergrond van een kind. Menig klein muizesnoetje verdrinkt in een mengsel van hardgroen of korenblauw met rood en wit; het kind is bijna niet meer te vinden. Truien kunnen gedragen worden op rokken en ©p broeken. De laatste, vooral de nauwe in de nieuwe ribfluwelen stoffen, zullen deze winter po pulair zijn. Deze corduroys zijn pletvrij gemaakt door een nieuwe methode en door dezelfde bewer king zijn ze ook warm geworden. Als er voor een meisje een feestjurk nodig is, kan deze ribfluweel er heel goed voor dienen, mits het model eenvoudig wordt gehouden. Het is mooi materiaal voor een ruim rokje en heeft niet eens een pettyeoat nodig. Met een aardige trui of een mousselinen bloesje vormt het een aardig geheel. 15 LS kind heb ik tranen gestort, wanneer ik er anders uitzag dan de klas. Mijn kinderen stort ten geen tranen meer, maar lieten niet na over tuigend te protesteren als er iets aan moest, wat een fantasievolle moeder had uitgedacht, maar wat niet gedragen werd „in het dorp". Meestal wonnen ze de strijd, want in de grond hadden ze gelijk. Mijn kleinkinderen zijn niet anders. Ook zij wil len aan wat anderen dragen. Het kind wil opgaan in de kudde Wat hebben de Zeeuwse moeders het vroeger gemakkelijk gehad met hun kroost, toen nog overal het costuum werd gedragen en elk kind vanzelf sprekend droeg wat de anderen ook droegen. De moderne moeder, die echt met haar tijd mee gaat, heeft het door al die nieuwe meer uniforme sportkleding ook niet moeilijk. Zij kan er zeker van zijn, dat deze door de jeugd graag gedragen wordt. Laat ons dan hopen, dat ook deze jeugd het wint met de kleding en dat de pettycoats en de nylon heuveltjes maar gauw tot het verleden gaan be horen om plaats te maken voor gezonde sportieve kleren, die te kust en te keur voor de winter te koop zijn. D. ELEMA-BAKKER. <2 slot) I1JEET U, dat 'n. zeker merk een goede pasvorm heeft voor uw figuur, houdt U dan aan deze fabriek. Hetzelfde principe geldt ook voor uw schoenen en uw kousen. Lukt het niet direct, zoek dan tot U een goede pasvorm hebt gevon den. Pabrikanten houden zich dikwijls jarenlang aan bepaalde grondmaten, die van fabriek tot fabriek verschillen en het scheelt U in de veran- derkosten mits natuurlijk het model zelf naar uw smaak is. De verkoopster kan U- hierbij een goe de hulp zijn; evenals de coupeuse, die de veran deringen moet aanbrengen. En nu een paar raadgevingen uit de praktijk; Verander zo mogelijk nooit iets aan de halslijn de schouderlijn en de mouwinzet. Zit het kle dingstuk daar wat krap, bestel dan liever een grotere maat, is het te ruim, neem een maat kleiner, maar frunniken aan deze naden, die echt „de lijn van het model" vormen lijdt vaak tot totaal verlies van de lijn. Bekijk de roklengte in een lange spiegel. Iedere vrouw heeft haar eigen meest flatteuze lengte. Is de mode erg kort, dan zal die ook een beetje korter zijn dan in seizoenen waarin de mode lang is. M.a.w. volg de heersende mode op een gepaste afstand. CR zit dus nogal wat vast aan die nieuwe aan- koop en men is er nog niet met een aardige vriendelijke verkoopster en een goede coupeuse met oog voor uw lijn en figuur. Nu als wij iets gaan kopen, moeten wij zelf ook wat doen anders halen wij niet uit ons geld wat er in zit. In «le eerste plaats moeten wij weten wat wij wil len kopen, b.v. een jurk met een vast omlijnd itlee van «!e tijd en de gelegenheid voor bepaalde jurk. „Wat had u gehad willen hebben", vroeg een verkoopster. „Tja, wat ik zo altijd kan «hagen*' was het ant woord van de klant. „O, sportief-gekleed zeker", zei «le juffrouw. Zie, dit is nu een verkoopsgesprek, zoals het niet moet. Sportief en gekleed zijn tegenstellingen en onoverbrugbaar. Wees dus duidelijk in uw wensen. Wees ook keurig in de verzorging van uw lichaam als U naar de paskamer gaat. Bedenk dat anderen de zelfde jurk na U zullen moeten passen en trek dus schone onderkleding aan. Wees ook voor zichtig met poeder en lippenstift als U deze ge bruikt. Verscheidene zaken geven een lippen stiftvloeitje bij het passen. Dat heeft zijn rede nen, want lippenstiftvlekken zijn bijzonder moei lijk te verwijderen. Tenslotte als U tevoren weet wat U wilt hebben, dan hoeft U niet te ruilen en nogeens dezelfde ceremonie te ondergaan, die vaak niet beter slaagt dan de eerstemaar je kunt tenslotte niet eeuwig blijven ruilen hè? Dat ruilen komt dikwijls voor bij klanten, die nooit weten wat zij eigenlijk willen en bij dege nen, die te haastig kopen. Daarom overleg van tevoren wat U wilt hebben en zoek datgene uit wat het dichtst bij uw ideaal komt in prijs en model. U zult als een tevreden klant weer op straat staan en lang plezier hebben van uw nieuwe aankoop. (Zie verder volgende pagina.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 6