De 27e Nat. Trekpaardententoonstelling te Den Bosch CURSUSSEN ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 677 KONINKLIJKE VERENIGING „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD' In verband met de plaatsruimte geven wy hier de uitslag van de le en 2e prijswinnaars uit Zeeland ©p de jongste tentoonstelling. Opgemerkt zij hier echter nog, dat de Stallen De Dobbelaere uit IJzen- «Jlijke, als vanouds en thans voor de vijftiende «waal prijswinnaar met fokgroepen werd. Een wel zeer opmerkelijke prestatie. Wij laten hieronder volgen de Zeeuwse paarden, die rhet een le of 2e prijs werden bekroond. KAMPIOEN HENGST. Frits van Reigershoeve K. 2508, eig. G. Doens te 3Jzend\jke. Reserve kampioen hengst. Bruno van 't Hof K. 2501, eig. P. H. Slots—Op Heij te Baexem (L.) en Adr. v. d. Heuvel te Keldonk-Erp <N.-Br.). KAMPIOEN MERRIE. Hersa van Certain K. 55030, eig. Gebr. A. en J. Haverbeke te Biervliet. Reserve kampioen merrie. Lizette van Roosendaal K. 54460, eig. Gebr. A. A. en B. van de Velde te Moerkapelle (Z.-H.). Hengsten van 6 jaar en ouder, gTote maat. le pr. A: David, eig. J. der Weduwen te Kerk- werve, C. Padmos te Eikerzee, L. P. Hanse te Noord- welle, J. R. P. Berman le Dreischor en A. N. Steen- d\)k A.Jzn te Nieuwerkerk. Hengsten van 4 en 5 jaar, grote maat. le pr.Frits van de Reigershoeve, eig. G. Doens te JJzendyke; 2e pr. B: Carlo, eig. Willem de Buck A Zn. te Meliskerke. Hengsten van 4 en 5 jaar, kleine maat. 2e pr. A: Gambo van de Liter, eig. Willem de Buck A Zn. te Meliskerke. Hengsten van 3 jaar, grote maat. 2e pr. B: Karei van Bottemaheerd, eig. Gebr. Hen- drix te Heel (L.) en Adr. J. Catseman te Biervliet. Hengsten van 3 jaar, middenmaat. le pr. A: René van Tonenhof, eig. Al. Serrarens te Ossenisse. Hengsten van 2 jaar, grote maat. le pr. B: Robert van Rika, eig. Stallen De Dobbe laere te IJzendijke en Adr. J. Catseman te Biervliet; 2e pr. A. Solon van de Blindeweg, eig. Adr. J. Catse man te Biervliet en Iz. de Buck te Grijpskerke: 2e pr. C: Victor van Elshof, eig. Mare. D'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oostburg. Hengsten van 2 jaar, middenmaat. 2e pr. A: Nico van Heikant, eig. Adr. J. Catseman te Biervliet en Joh. de HulluTzn. te Cadzand; 2e pr. E: Fifils van Steeg, eig. Mare. D'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oost burg. Hengsten van 2 jaar, kleine maat. 2e pr. A: Leon van Roza, eig. Jan Maljaars Jzn. te ©ostkapelle; 2e pr. D; Herseur van Hersa, eig. Gebr. A. J. Haverbeke te Biervliet; A. J. v. d. Meulen Becu en Eug. van Damme te IJzendijke. Merriën van 8 jaar en ouder, grote maat. le pr. A: Bertha van de Melo, eig. Pr. Ed. de Backere te St. Kruis; le pr. B: Héléne van de Melo, eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; le pr. E: Rozelien van Monnikenhof, Fa D. A. Timmerman Zn te Kattendijke; 2e pr. A: Olga van Trui, eig. Am. «Ie Clereq te Zuiddorpe; 2e pr. C: Justine van Keilen, rig. J. Q. C. Lenshoek le Kloelinge; 2e pr. D: Mar griet van Groenenburg, eig. J. van 't Westeinde te Nieuwdorp. Merriën van 8 jaar en ouder, middenmaat. le pr. A: Tosea van Monnikenhof, eig. Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke; le pr. D: Honda van Oudenpolder, eig. Adr. Sehrier J. Platteschorre te Waarde; 2e pr. C: Cora van Lindenhof, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke. Hersa van Certain K 55030, de kampioen merrie op de Bosche tentoonstelling. Hersa werd gefokt door Alph. Mangnus te Bosch- kapelle en is het eigen dom van de Gebroe ders A. en J. Haver- beeke te Biervliet. (Foto Oscar de Milliano.) Merriën van 8 jaar en ouder, kleine maat. le pr. A: Quitta, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Merriën van 6 en "7 jaar, grote maat. le pr.; Karen van Bleyendaal, eig. Jac. Fr. Brooij mans te Oud-Vossemeer; 2e pr. A: Ella van de Berg, eig. Marinus de Jonge Pzn le Ovezande; 2e pr. B: Sadie, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Merriën van 6 en 7 jaar, middenmaat. le pr. A: Sylvia, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Merriën van 6 en 7 jaar, kleine maat. le pr.: Elly, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke. Merriën van 4 en 5 jaar, grote maat. le pr. A: Coquette van de Melo, eig. A. J. E. Tem merman te Hoofdplaat; le pr. D: Cora, eig. F. D. Haak te Biervliet; 2e pr. A: Cobie van Schoondijke, eig. Adr. Sehrier J. Platteschorre te Waarde; 2e pr. BElza van de Werrielaan, eig. C. J. v. d. Dries te VHeerenhoek2e pr. D: Una, eig. Stallen De Dobbeleare te IJzendijke; 2e pr. F: Toos van het Zwartewater, eig. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vosse meer; 2e pr. G: Verna, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke, Merriën van 4 en 5 jaar, middenmaat. le pr. A: Veronica van Linguënda, eig. J. van Overbeeke te Kapelle; le pr. C: Fiorette van Cos- taud, eig. A. J. VerhageHoste te Schoondijke. Merriën van 4 en 5 jaar, kleine maat. le pr. C: Lizette van het Meerhof, eig. J. Apers W, Brooijmans te Kuitaart-Hontenisse; le pr. D: Xenia van Monnikenhof, eig. Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat. le pr. A; Bea van Gerda, eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; 2e pr. A: Jenny van Coegorspolder, eig. A. Murrevan Driel te Sluiskil-Terneuzen; 2e pr. B: Jet van Bleyendaal, eig. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer; 2e pr. D: Manola van Koningslust, eig. Willem de Buck Zn te Meliskerke. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, middenmaat. le pr. A: Hersa van Certain, eig. Gebr. A. J. Haverbeke te Biervliet; le pr. D; Udine van St. Kruis, eig. Pr. Ed. de Backere te St. Kruis; 2e pr. C: Cora d'Ahea, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, kleine maat. le pr. B; Fannie van Clinge, eig. Willem de Buck Zn te Meliskerke; 3e pr. F: Quitta van Oost-Hoeve, eig. J. der Weduwen te Kerkwerve. Merriën van 3 jaar, grote maat. ie pr. A: Wilma, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 2e pr. A: Annie van Hermine, eig. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. Merriën van 3 jaar, middenmaat. le pr. A: Ninetta van de Stendert, eig. Al. Serra rens te Ossenisse; 2e pr. A: Prinses van de Nieuwen- höf, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; 2e pr. H: Jeanne van Janshof, eig. Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle. Merriën van 2 jaar, grote maat. le pr. A: Mirza van Veldzicht, eig. Jac. Fr. Brooij mans te Oud-Vossemeer; le pr. C: Ellie van Jentjes- hof, eig. Pr. Ed. de Backere te St. Kruis; 2e pr. G: Vera van Oost-Hoeve, eig. J. der Weduwen te Kerk werve. Merriën van 2 jaar, middenmaat. le pr. A: Astrid van Bea, eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; 2e pr. A: Tosca van Absdale, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; 2e pr. E: Jenny van Aardenhof, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat. Merriën van 2 jaar, kleine maat. le pr. EBetta van Nico, eig. Iz. de Euck te Grijps kerke; 2e pr. B: Oda van Bleyendaal, eig. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. UITSLAG PRIJSVRAAG „WIE WORDT KAMPIOEN?" Eerste prijs: Het stamboek-merrieveulen: Annie van Johannahof 214092. Jan Bouwman, Appelsestraat 10, Nijkerk. Tweede prijs: Een schotel-kunstmeststrooier met geëmailleerde schotels, strooibreedte 2.20 m., fabrikaat Landbouwmachinefa- fabriek P. J. Zweegers Zonen te Geldrop. W. Derks, Grotestraat 83, Batenburg. Derde prijs: ,,Philips"-radio-gramofoontoestel. Jan Lankhuur, Prov.weg Zuid 70, Almkerk. De in Zeeland gewonnen prijzen zijn: Een-en-twintigste prijs: Big ongeveer 3 maan den oud van Sterzeug, aangeboden door P. H. Slots te Baexem. W. van Sluijs, De Va] 3, Zierikzee. Vijf-ën-twintigste prijs: Luxe assortimentskist sigaren. J. Verdunnen, Vijfhoek, Vogelwaarde. In onze provincie viel één tx*oostprijs en wel voor de heer P. Cammaert, O. 54, Schoondijke (C. W. M. vl.>. Fokgroepen. le pr. A: Quitta, Sadie, Sylvia, Wilma. Una en Verna, fok.-eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; Ie pr. B: Tosca van Monnikenhof, Rozelien van Mon nikenhof, Xandria van Monnikenhof en Xenia van Monnikenhof, fok.-eig. Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke; 2e pr. B: Justine van Keilen, Kato van Keilen en Koba van Domeinplaat, fok.-eig. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 2e pr. C: Vera van Oost- Hoeve, Quitta van Oost-Hoeve en Quina van Oost- Hoeve, fok.-eig. J. der Weduwen te Kerkwerve; 2e pr. D: Karen van Bleyendaal, Jet van Bleyendaal, Olma van Bleyendaal en Oda van Bleyendaal, fok.-eig. Jac. Fr. Brooijmans te Oud-Vossemeer. Hengsten met afstammelingen. le pr. A: Nico van het Zwartewater K. 2343, eig. Kindn. Mart. Simons te Grubbenvorst (L.); le pr. B: Successeur K. 2457, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke en Adr. J. Catseman te Biervliet; 2e pr. A: Moustic van Urbain K. 2294, eig. C. N. den Hamer Zn te Schoondijke. KORTE CURSUSSEN IN PLANTEZIEKTEN. Gedurende de afgelopen zomer heeft de bestrij ding van tal van parasieten van onze landbouw gewassen wel in het middelpunt van de belang stelling gestaan. Grote bedragen zijn hieraan ten koste gelegd. Velen zullen bij het ontvangen van de rekeningen van loonspuiter of handelaar in bestrijdingsmiddelen een bedenkelijk gezicht ge trokken hebben. ,,Is dit verantwoord?" zal men zich afvragen, 't Wordt ook zo onoverzichtelijk met al die middelen om over de vreemde namen nog maar niet te spreken. En tochDe bestrijdingsmiddelen zijn niet meer weg te denken van onze bedrijven. En al kunt U het werk overdragen aan een loonspuiter,. de verantwoordelijkheid voor uw eigen gewassen blijft toch bij U berusten. Mocht U tot de conclusie komen, dat U toch eigenlijk wat meer van de planteziekten en de bestrijdingsmiddelen moet afweten, bezoek dan deze winter een der zogenaamde „Korte cursus sen in planteziekten". Deze omvatten 9 avon den. Laat er geen gras over groeien, maar bespreek dit met uw collega's en geef U op bij de plaatse lijke assistent. U zult er geen spijt van hebben. Opgave gaarne zo spoedig mogelijk. LOONSPUITCURSUSSEN. Een druk spuitseizoen is achter de rug. Ook 1859 bracht in dit opzicht weer (meer of minder aangename) verrassingen mee. Spuiten in de landbouw biedt vele moeilijkheden en mogelijk heden. Steeds meer wordt dit verantwoordelijke werk de taak van specialisten, van personen die willen ze het goed doen in hun vak door kneed moeten zijn. Daarnaast zijn en worden er op diverse meestal grotere bedrijven spuitmachines aan gekocht voor eigen gebruik. In beide gevallen is het zonder meer noodzake lijk, dat degene die de bespuitingen uitvoert op de hoogte is en kan blijven van de planteziekten en bestrijdingsmiddelen. Juist op dit gebied moet men „bij" zijn en ook zien te blijven. Zowel wat het verkrijgen van parate kennis als van een goede ondergrond aangaat, is een loon- spuiterscursus de aangewezen weg. De cursus duurt 90 uur, te geven over twee winters, 45 uur planteziekten en 45 uur spuittechniek. Vele loonspuiters hebben het diploma al be haald. Maar dan is het misschien te overwegen of er geen personeelsleden zijn die er voor in aan merking komen. Geef U zo spoedig mogelijk op, wat zowel op het kantoor in Axel als bij de rayonassistent kan gebeuren. Bij voldoende deelname kan er dan mogelijk zowel in Oost als in West Zeeuwsch-Vlaanderen een cursus worden georganiseerd. De specialist planteziekten. P. VERHAGE.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 9