60 jaar samen sterk! BOLWERK DER ZELFSTANDIGHEID Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor de Lanaoouw "CENTRAAL BUREAU" G.A. ROTTERDAM 536 Z E E U W S L AND» O U W L A I» Op 24 juli 1899 namen 100 afgevaardigden van 34 landbouworganisaties een kloek besluit: er moest een Centraal Bureau komen, dat boeren en tuinders langs onafhankelijke weg zou voorzien van meststoffen. Deze opzet slaagde boven ver wachting, Overtuigend werd bewezen, dat de zelfstandige ondernemer in land- en tuinbouw door gezamenlijke aanpak veel sterker komt te staan. Het Centraal Bureau groeide uit tot een grote organisatie met een veelomvattende taak. Ruim 400 aan- en verkoopcoöperaties zijn er thans, na 60 jaar, in verenigd. Deze tellen in totaal omtrent 90.000 leden! - Samen beschikken deze zelfstandigen over honderden kunstmestmaga- zijnen, veevoederfabrieken en graansilo's. Zij exploiteren bovendien talrijke overslagbedrijven, ohedepots, aardappelbewaarplaatsen en allerlei andere inrichtingen, die voor land- en tuinbouw noodzakelijk zijn. Ook hebben zij deel aan het grootste veredelingsbedrijf voor landbouwgewas sen in Nederland en een Instituut voor moderne vee voeding, dat tot ver over onze grenzen vermaard is/ Al deze onmisbare bedrijven getuigen van de ontzaglijke voordelen, die samenwerking op agrarisch gebied de zelfstandige ondernemer ver schaft. Daarbij zijn het levende monumenten van eendracht. De eendracht waarmee duizenden boeren en tuinders zestig jaar hebben gebouwd aan het apparaat, dat hun zulke onschatbare diensten bewijst. Zo talrijk zijn deze diensten, dat wij zelfs geen poging zullen doen ze hier voor U op te sommen. Gedurende de.komende twaalf maanden het jubileumboekjaar van het Centraal Bureau - zult U echter in dit blad regelmatig publicaties aantreffen over de veelzijdige arbeid van de boven bedoelde 400 aan- en verkoopcoöperaties en van de centrale organisatie waarin zij samenwerken om zelf sterk te staan: het Centraal Bureau G.A. te Rotterdam. Lees deze publicaties met de aandacht, die zij om hun doelstelling verdienen. U zult dan ongetwijfeld het "C B" gaan zien als een bolwerk der zelfstandigheid voor boer en tuinder!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 16