DE BOERENJEUGD ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELA?JD Bloesemrit 1959 M HOOG NIVEAU SPORTDAG WALCHEREN AANMELDINGEN VOOR SPORTDAG ZATERDAG 16 MEI 1959 395 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, A. Deist, M. Murre, Z. Poppe en M. Risseeuw. Hoofdredacteur: A. J. Klaassen, Telef 011002345 (kantoor). Redactie-adres: Landbouwhuis. Goes. ONDANKS vele aanvankelijke moeilijkheden is het er nu toch van gekomen en worden er in Ge- nève besprekingen op hoog niveau gevoerd. Besprekingen, die voorna melijk ten doel hebben om de be trekkingen tussen Oost en West te verbeteren of zo U wilt minder slecht te maken. Er is hier inderdaad sprake van besprekingen op zeer hoog niveau. En ieder is wel overtuigd van het belang van de besproken zaken. Een aantal wrijfpunten wil men uit de weg ruimen om op die manier de wereld, waarin wij leven, in de waarachtige zin van het woord „leefbaar" te maken voor ons en voor onze kinderen. r AARwat liggen de verschillen diep! Hoevele malen zijn de besprekingen, die tot het houden van een Geneefse conferentie moes ten leiden, al niet vast gelopen? De laatste maal op maandag, toen er onenigheid was over de vorm van de tafel, waaraan men zou gaan zitten! Deze prestige-kwestie blijkt telkens weer een samenspreken te verhinderen. Wat men zou verlangen, is dat de machthebbers van deze aarde sim pelweg het goede voor alle mensen zouden trachten te verwezenlijken. Dat er vertrouwen tussen de volke ren zou zijn en liefde tussen de mensen. Geen talloze milliarden, geen mensenlevens, geen kostbare levens jaren opgeofferd aan een militair apparaat, maar al deze krachten en gedachten en wetenschap ten dienste gesteld aan het welzijn van de gehele mensheid. De verschrikkingen van de oorlog kan men lezen of in een film zien. Maar dan aanvaardt men die niet inwendig. Men moet immers zélf die doodangst en die bezorgdheid voor z'n familie en naasten onder vonden hebben om te weten wat het is. Waarschijnlijk echter is vechten en weer vrede sluiten al zo oud als de mensheid zelf is. En het zou van weinig realiteitszin getuigen, wan neer we zonder meer onze defensie zouden afschaffen. Dit kan alleen maar, wanneer alle volkeren dit doen, en alle volkeren doen dit al leen maar, wanneer ze vertrouwen zouden schenken en vertrouwen zouden weten te verdienen. r\AAROMhet is goed, dat er op hoog niveau wordt geconfe reerd. Wij nemen graag aan, dat de confererenden met de beste bedoe lingen naar Genève gekomen zijn. En we zullen dat van alle deelne- menden moeten geloven, omdat an ders een eerste voorwaarde voor een gesprek zou ontbreken, al zal het wel eens moeilijk zijn om sommige mensen te vertrouwen. Maar we zullen daar toch mee moeten be ginnen. En laten we realistisch genoeg zijn om te erkennen dat geen en kele partij en geen enkel land een politiek voert, die geheel zonder fouten is. Daarbij gaat het in de in ternationale- zowel als in de natio- Nu onze traditionele bloesem- rit weer achter de rug is, zftn we blij te mogen constateren, dat de rit zéér geslaagd was. Er waren zeer veel deelnemers, ter wijl er bovendien 's avonds nog een groot aantal leden in de feestelijke stemming kwam delen. Bij elkaar zijn er, naar schatting, ruim drie honderd mensen in Kapelle geweest. Allereerst de prijswinnaars. AUTO'S: Strafp. lepr. G. Beneden, Yerseke, 54 (Medaille en Wisselbeker) 2e pr. J. Lokerse, Schore, 54 (Medaille) 3e pr. C. J. Polderman, Kruiningen, 55 (Medaille) 4e pr. P. Bruijnzeel, Rilland, 55 (Medaille) 5e pr. M. J. v. Hoeven, Dinteloord, 56 6e pr. W. Dekker, Wemeldinge, 57 7e pr. J. Dees, Cadzand, 58 Hierbij wordt vermeld, dat om de le en 2e prijs, zowel als om de 3e en 4e prijs moest worden geloot. MOTORRIJWIELEN Strafp. le pr. C. Zandee, Woensdrecht, 61 (Medaille) 2e pr. C. v. d. Vliet, Kapelle, 67 3e pr. L. Polderdijk, N.- en St.Jposl., 94 EXCURSIE WALCHEREN. De Streek-Walcheren der L. J. G. or ganiseert op woensdag 8 juli een dag tocht naar Arnhem en omstreken. Een dag vol natuurschoon! Via Goes en Bergen op Zoom naar Breda. Na een kort oponthoud rijden we door de mooie bossen naar Tilburg, 's Hertogenbosch en Nijmegen. Over de bekende Waalbrug bereiken we Arnhem, waar we de tijd nemen om deze mooie stad te bezichtigen. We kunnen een bezoek brengen aan het park „Sonsbeek" met hertenkamp, schooltuinen, bloemisterij, belvédère, vijvers, fonteinen, watervalletjes enz. Bij de ingang van het park liggen de viskweekvijvers van de Nederlandse Heide Maatschappij. Het park van „Ro- sendael" met de „bedriegertjes" is ook zeer bekend, evenals het open lucht-museum, het Burgers' Natuur Dierenpark en „De Posbank" waar we ook even een kijkje gaan nemen. Eeh boottocht kan worden gemaakt van Arnhem naar Westerbouwing over de Rijn tegen gereduceerde prijs. Op de terugweg rijden we langs de Grebbe- berg en vervolgens door de Betuwe, zodat we voor de avond niet langs de zelfde weg hoeven te rijden. Wij verwachten dat vele L. J. G.-ers en Z. P. M.-sters op dit bericht spontaan zullen reageren door zich zo spoedig mogelijk op te geven. Bij deelname van 35 personen zijn de reiskosten 10,per persoon. De opgave en directe storting van de reiskosten van 10,kan geschieden tot 1 juni bij de heer A. Goedhart, Nieuwlandseweg 134, Ritthem. Telefo nisch bereikbaar onder nummer 01183 —390. nale politiek altijd om het vinden van een evenwicht tussen het eigen en het algemeen belang. En het is duidelijk, dat er tussen die belan gengroepen heel gemakkelijk con flicten kunnen ontstaan. Dat is immers de harde werkelijkheid. Daarbij mogen we nooit vergeten, dat het „Oostelijk blok" héél anders denkt, handelt en reageert dan het Westen. En wanneer hun ivijze van doen ons soms bevreemdt: zo is onze wijze van doen voor hen soms bevreemdend. Alleen door een „open" gesprek, desnoods zonder tafel, kunnen wij hopen nader tot elkaar te komen. Tot het geluk van ons mensen! BROMFIETSEN: Strafp. lepr. J. van Koeveringe, Goes, 0 (Wisselbeker) 2e pr. K. de Jonge, Biervliet, 5 (Medaille) 3e pr. K. Dieleman, Hoek, 45 De heer Van Koeveringe heeft op deze wijze de wisselbeker voor de cate gorie bromfietsen voor de derde achter eenvolgende maal gewonnen en daar door definitief in zijn bezit gekregen. Onze felicitaties gaan naar de win naars. Het is misschien wel aardig om te vermelden dat het gemiddelde aan tal strafpunten 81 bedroeg. Op één deelnemer na, hebben allen de tweede controle gemist, waardoor zij met 45 strafpunten belast werden. Nadat men 's Heer Abtskerke verlaten had, las men op het A. N. W. B.-bord, dat als wegaanduiding gold: Nisse: na 500 m linksaf. Maar practisch iedereen volg de de Molenweg naar Nisse en miste daardoor de controle. Het was natuur lek pech, maar veel werd verzacht door het feit, dat iedereen die straf punten had opgelopen. De op de rit volgende gemeenschap pelijke warme maaltijd was uitstekend verzorgd en bijzonder gezellig. Ook de daarop aansluitende gezellige avond was als één groot familiefeest. Het orkest Léon Pekaar speelde werkelijk voor treffelijk; de enige wanklank was, dat er een eind aan moest komen. De gelegenheid om aan de verloting deel te nemen werd zeker niet onge bruikt gelaten. Er waren ook vele aan trekkelijke prijzen, die beschikbaar werden gesteld door de volgende zaken en personen: Auto Maatschappij Zeeland te Goes, J. Balvers, café „De Landbouw", Goes, A. J. van Boven, Landbouwartikelen, Goes, Firma T. Fabery de Jonge, juwe lier en horloger, Goes, Firma S. P, Groenleer Zonen, Land- en Tuim- bouwbenodigdheden, Kapelle, Js. Re- meijnse, „Hotel de Zwaan", Kapelley Service Station v. d. Stel, Biezelinge. Vanzelfsprekend danken wij al deze gevers zeer hartelijk voor hun daad werkelijke belangstelling in ons werk. Ook een woord van dank aan de dames In 't Anker en Luteijn en aan de heer Luteijn, die de functie van controleur vervulden! DATA OM TE ONTHOUDEN 6 juni: Sportdag Walcheren 18,19, 20 juni: Tentoonstelling Aardenburg 4 juli: Peeland Rallye Voor de eerste maal zal op deze Sportdag het Reglement worden toege past. Opdat ieder daar kennis van kan nemen, drukken wij het hieronder on verkort af. REGLEMENT. Tijd, datum en plaats van de Sportdagen. Art. 1. Telkenjare wordt door de Landbouw Jongeren Gemeenschap-Zeeland binnen de provincie Zeeland een provinciale sportdag georganiseerd. Art. 2. De datum en plaats waarop en waar deze sportdag wordt georganiseerd, wordt vastgesteld door het Hoofdbe stuur van de L. J. G.-Zeeland. De sportdagcoinmissie. Art. 3. a. Voor elke sportdag wordt opnieuw een commissie ad hoe benoemd door het Hoofdbestuur. De taak van deze commissie is als volgt te omschrijven b. Zij stelt de gemeente en het ter rein vast waar de sportdag wordt gehouden en bepaalt het aanvangs- uur. c. Zij beslist ook: de hoogte van het inschrijfgeld, het programma, de volgorde van deelname en wijze van opgave. Eveneens bepaalt zij de te verwerven prijzen en schaft die aan. Zij stelt de jury samen en benoemt de officials. d. Zij stelt, tenminste drie weken vóór de sportdag een begroting voor de sportdag op. Deze begro ting is verbindend en behoeft de goedkeuring van het Hoofdbestuur van de L. J. G., waarbij de even tuele voor- of nadelige saldi ten gunste of ten laste van de provin ciale organisatie zullen komen. Deelname aan de sportdag. Art. 4. a. Deelname aan de sportdag staat uitsluitend open voor leden van de L. J. G.-Zeeland. Indien het voor de vorming van een bepaalde groep nodig zou zijn een aanvulling met niet-leden tot stand te brengen, dan moet door de betreffende groep van dit feit kennis gegeven worden aan de commissie, ten laat ste bij de inschrijving. De commissie kan een aldus ge dane inschrijving weigeren. b. Ten aanzien van de groepen geldt verder: 1°. Een groep zal immer één streek vertegenwoordigen. 2°. Een dergelijke groep zal met inachtneming van het hoger vermelde slechts mo gen worden samengesteld uit L. J. G.-leden, die lid zijn van in de betreffende streek gelegen afdelingen. c. Ten aanzien van absoluut noodza kelijke aanvullingen met spelers, die niet aan hoger genoemde eisen voldoen, is overleg vóór de wed strijden met de commissie noodza kelijk. De commissie zal in het algemeen ook met vertegenwoordi gers van andere aan de betref fende competitie deelnemende - groepen overleg plegen omtrent de hiervoor genoemde aanvullingen. Disciplinaire Maatregelen. Art. 5. a. Diskwalificatie zal ter beoor deling van de commissie of de jury kunnen volgen indien de deelne mende leden of groepen zich niet aan dit reglement houden. Beroep hiertegen is slechts mogelijk bij hef Hoofdbestuur van de L.J.G.-Zee- land. b. Diskwalificatie kan ook volgen btJ niet of niet tijdig opkomen. c. In geval van diskwalificatie wordt geen teruggave van inschrijfgeld toegestaan. Algemene Bepalingen. Art. 6. a. In gevallen waarin dit reglement niet voorziet worden beslissingen genomen b. Indien de zaak niet urgent is, door het Hoofdbestuur van de L.J.G.- Zeeland. c. In alle andere gevallen door de commissie. Art. 7. Dit gehele reglement richt zich naar de statuten en het huishoudelijk regle ment van de Landbouw Jongeren Ge meenschap-Zeeland. uitsluitend schriftelijk, uiterlijk VRIJDAG 29 MEI ABR. LAMPERT, Dopsiiraat 40. Bi&gekerke

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 11