Ir. C. S. KNOTTNERUS —fc r Dr. Ir. C. W. C. W 6EEK0M A. W. CE VA AL ZATERDAG 2 MEI 1959 waarin opgenomen DE BOERENJEUGD Officier in de orde van Oranje Nassau Ziidagen Boekhoud bureau Deze week J No- 2476 Frankering bij abonnement: Terneuzen 47e Jaargang; ZEEUWS LANDBOUWBLAD Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUWMAATSCHAPPIJ en de LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND |YE Voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, Ir. C. S. Knottnerus, is door Hare Majesteit onderscheiden en benoemd tot Offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Het is mij een vreugde hem en zijn gezin namens de Zeeuwse land- en tuinbouw op deze plaats daarmede te mogen gelukwensen. rEN ik in de eerste oorlogsjaren als tijdelijk leraar aan de M. L. S. en R. L. W. S. te Dordrecht 'Ir. Knott nerus in dezelfde functie somtijds trof, konden wij beide niet vermoe den, dat wij later in het landbouw organisatieleven opnieuw zouden sa menwerken. De ondergetekende werd direct in 1945 geroepen tot het voor zitterschap van de Z. L. M. Ir. Knott nerus, met zijn zwager „Hoeve Voor zorg" te Steenbergen als landbouw- Officier in de orde van Oranje-Nassau TER gelegenheid van Haar ver- jaardag heeft Hare Majesteit Koningin Juliana, op voordracht van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a.L, Dr. Ir. C. W. C. van Beekom, Rijkslandbouw- consulent voor de Zeeuwse eilanden, l>enoemd tot Officier in de orde van Oranje-Nassau. De versierselen, die bij deze Ko ninklijke onderscheiding behoren, werden woensdag j.l. door de Minis ter van Landbouw a.i. Ir. C. Staf in Den Haag aan de heer Van Beekom overhandigd. Daarbij werd vooral het werk van de Zeeuwse landbouw- consulent genoemd, dat hij na de tweede wereldoorlog en de ramp in 1953 voor het herstel van onze pro vincie, heeft verricht. De belangrijke bijdrage die Dr. Van Beekom in zijn proefschrift voor de uiencultuur leverde, werd eveneens gememoreerd. "Dr. Van Beekom heeft zich na de ramp van 1953 zeer ingespannen voor het herstel Van Zeeland. Beslist geen gemakkelijke taak. Zijn benoe- HULSTmaandag 4 mei in „De Graanbeurs". WESTKAPELLE: maandag 4 mei in „Kasteel van Batavia", van 9.15 tot 12.30 uur. HAAMSTEDE: dinsdag 5 mei in hotel „Bom" van 11.15 tot 14.30 uur. ZIERIKZEE: woensdag 6 mei in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: woensdag 6 mei in hotel „De Eendracht". KOUDEKERKE: woensdag 6 mei in hotel „Walcheren" van 9.tot 11 uur. OOSTBURG: woensdag 6 mei in café „De Windt". KORTGENE: vrijdag 8 mei in hotel „De Korenbeurs". ming tot Officier in de orde van Oranje-Nassau mag in dit verband ook gezien worden als een blijk van waardering voor wat het college van Zeeuwse consulenten, waarvan hij voorzitter is, tot stand heeft gebracht. Daarbij willen wij ook herinneren aan het vele andere werk dat Dr. Van Beekom verzet. Wij noemen daarvan slechts enkele functies, n.l. secretaris- penningmeester van het Provinciaal Onderzoek Centrum voor de Land bouw in Zeeland, secretaris van de Landelijke Raad voor de Landbouw voorlichting, adviserend lid van het Dagelijks- en Hoofdbestuur van de Z. L. M. enz. enz. De onderscheiding, die de heer Van Beekom is toegekend, is zeer zeker verdiend. Het zal hem tot dankbaar heid stemmen, deze Koninklijke on derscheiding uit handen van de Mi nister van Landbouw zelve te heb ben mogen ontvangen. Namens het Bestuur van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij, tevens sprekend namens de in de Z. L. M. verenigde Zeeuwen, willen wij Dr. Van Beekom, die bij velen van ons een goede bekende is, van harte ge lukwensen met deze Koninklijke on derscheiding. en fruitteeltbedrijf exploiterende, bleef eerst nog mede in de ambte lijke sfeer werkzaam. Tot 1950 was hij Directeur van het Bureau Grond stoffen van de Directie van de Voed selvoorziening en daarna als land- bouwmechanisatiedeskundige korte tijd nog Directeur van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationa lisatie te Wageningen. In 1951 deed men echter een beroep op hem H. D. Louwes op te volgen als Voorzitter van het K. N. L. C. en werd hij ook als zodanig gekozen. Sindsdien is er veel en verantwoordelijk landbouw- organisatorisch en -vertegenwoordi gend werk, nationaal en internatio naal, op zijn schouders gelegd. We noemen slechts enkele functies, als het bestuurslidmaatschap van de Stichting van de Arbeid, lid en com missielid van de S. E. R., lid van de Landelijke Raad voor de Landbouw voorlichting, Vice-President van de Europese Landbouw Organisatie (CEA), Nederlands delegatielid naar de besprekingen van de IFAP en de agrarische sectie van de E. E. G. enz. Tenslotte memoreren we nog het secretaris-penningmeesterschap van de Coöperatieve Vlasfabriek Dintel- oord te Steenbergen. Ir. Knottnerus is er in de 8 jaren, dat hij nu Voorzitter van het K. N. L. C. is, in geslaagd het vertrou wen van de landbouwmaatschappijen en haar leden te winnen. Het is daar bij, zeker de laatste jaren, geen ge makkelijke tijd geweest. Doch de aanvankelijk wat hoekige figuur, die het spreken niet altijd gemakkelijk afging, heeft zich een bekwaam boe- renvertegenwoordiger getoond, die wist wat hij wilde en die zelden of nooit een blad voor de mond nam. In nationale kring heeft hij zodoen de zich waardering weten te verwer ven en als boer onder de boeren niet minder. Daarom heeft het juist de boerenstand deugd gedaan dat thans ook een officiële waardering Ir. Knottnerus toeviel en dat wij hem daarmede mogen gelukwensen. G. Niet alleen over de plaats van de kleine gemeente en de grote randstad, maar ook over het werk op de bedrijven wordt in dit 20 pagina's tellende num mer verhaald. Ir. J. A. H. Haeneni beschrijft (op pagina 349) de positie van het paard in Zeeuws-Vlaanderen. De Sociaal Economische Raad heeft zich beraden over het landbouwbeleid (pag. 347 en 350). Ridder in de orde van Oranje-Nassau WOENSDAGMORGEN j.l. werd in het Gemeentehuis van Grijps- kerke door burgemeester H. B. Bouw man in het bijzijn van genodigden, de versierselen behorende bij de rid derorde van Oranje-Nassau aan de heer A. W. Cevaal overhandigd. De heer Cevaal, Kringvoorzitter van de Kring Walcheren der Z. L. M. en Dagelijks- en Hoofdbestuurslid van onze Maatschappij, heeft deze onder scheiding zieer wel verdendl Zowel in het agrarische verenigingsleven, als ook daarbuiten was en is de heer Cevaal bijzonder actief. Het was vooral de heer J. M. Klompe, sprekend namens het Be stuur van de Z. L. M., die het aandeel dat de heer Cevaal leverde voor de grandiose gedaanteverwisseling die Walcheren heeft ondergaan, onder streepte. En al kon de heer Cevaal nog niet direct inzien, dat hij deze onderscheiding verdiend heeft, omdat hij gedaan heeft wat zijn plichts gevoel hem ingaf, de sprekers die zich tot hem richtten waren stuk voor stuk van mening dat hem deze Koninklijke onderscheiding toekwam. Daar was de heer W. de Buck, die namens de Kring Walcheren sprak, de heer P. Ton, die hem als collega wethouder van Grijpskerke toesprak, de heer S. Simonse, die dit deed na mens de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Eiland Walcheren", de heer H. J. Ikkink en tenslotte de heer A. Ge- schierre. HELEN van hen hebben jaren met de heer Cevaal mogen samen werken. Zij hebben hem leren ken nen in de eerste plaats als vriend maar daarbij als een oprecht, eer lijk en bescheiden man. Deze kwali teiten tekenen de Kringvoorzitter van Walcheren die vele bestuurs functies vervult. Vooral na 1947 heeft hij zich in het organisatieleven begeven al was hij al eerder Voorzitter van de Aan- en Verkoop Coöperatie „Eiland Wal cheren", bestuurslid van de Coöpe ratieve Zuivelfabriek, plaatsvervan gend Hoofdbestuurslid der Z. L. M. (sedert februari 1933) later Hoofd bestuurslid en Voorzitter van de Kring Walcheren sedert augustus 1945. Daarbij is hij, reeds sedert lange tijd, wethouder van Grijpskerke. Vanaf deze plaats willen wij hem nogmaals van harte gelukwensen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 1