J Z, VTERD AG 21 FEBRUARI 1959: Dagelijks Bestuur vergaderde ondanks zware mist Landbouwurgentieprogramma bepleit TUINBOUW Zitdagen Boekhoud bureau Zuivel. Deze week Blo. S466 Frankering bij abonnement: Terneuzert 47e Jaargang ZEEUWS LANDBOUWBLAD waarin opgenomen DE BOERENJEUGD Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUWMAATSCHAPPIJ en de LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Kort verslag van de vergadering van het Dagelijks Bestuur van de Z. L. M.f gehouden op maandag 16 februari 1959 te Goes. |\E Voorzitter, de heer P. J. J- Dekker, heet alle aanwezigen hartelijk wel- 1' kom en opent de vergadering. Spreker deelt mede, dat de heer ir. Geuze, wegens belangrijke besprekingen elders, verhinderd is de vergadering bij te wonen. Tevens zijn door de zware mist de leden van het Bestuur uit Zeeuws- Vlaanderen gedwongen afwezig. Benoemingen. ALS lid van de Districtsraad voor Oost Zuid-Beveland van het Landbouwschap zal worden voorge dragen de heer P. H. A. Polderman te Kruiningen. Als lid van de Sociale Verzeke- ringscommissie in Oost Zuid-Beve land zal worden voorgedragen de heer C. van Gorsel te Rilland. Voor een dergelijke Commissie en als lid van de Plaatselijke Sociale Commis sie op Schouwen-Duiveland zal wor den voorgedragen de heer J. H. van der Zande te Nieuwerkerk. Als lid van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap zal worden voorgedragen de heer H. J. van der Zande te Nieuwerkerk, en als zijn plaatsvervanger de heer A. M. Geluk te Schuddebeurs. Voorgedragen wordt voorts de heer A. J. Dieleman Voorlichtingsbijeenkomsten over de nieuwe C.A.O. TuinbouwFruitteelt op: 23 februari te HAAMSTEDE, hotel „Bom", aanvang 19.30 uur. 24 februari te KLOETINGE, „Dorps café, aanvang 19.30 uur. 26 februari te MIDDELBURG, café „De Eendracht", aanvang 19.30 uur. De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, die de in ons vorige nummer gepubliceerde Week- en uurlonen voor publicatie aan ons ter beschikking stelde, deelt ons bij het ter perse gaan van dit nummer het volgende mede: De Hoofdafdeling Sociale Zaken Van het Landbouwschap te Den Haag Is tot de conclusie gekomen dat nog enige correcties in de tuinbouw CLA.O.-lonen 19591960 moeten wor den aangebracht. In dit stadium moe ten wij er helaas van afzien, in dit nummer een loonberekening op te nemen. Wij raden belanghebbenden aan, niettemin de lonen die wij vorige week publiceerden, aan te houden. Nadere gegevens volgen spoedig. Zie ook pag. 145. OOSTBURG: woensdag 25 febr. in café „De Windt". WISSENKERKE: woensdag 25 febr. in hotel „De Kroon". ZIERIKZEE: donderdag 26 febr. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 26 febr. in hotel „De Eendracht". SEROOSKERKE: vrijdag 27 febr. in café „Huysse" van 9 tot 1.30 uur. te Wissenkerke als lid van de Plaat selijke Sociale Commissie. Als lid van het Algemeen Bestuur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk zal worden voorgedragen de heer A. J. Groenewege te St. Maartensdijk. Landbouwbeleid. I\E vergadering is van mening dat het tijdvak tot het optreden van een nieuwe regering door de georga niseerde landbouw benut moet wor den met het opstellen van een Land bouwurgentieprogramma hetwelk dan onmiddellijk aan een nieuwe Minister kan worden aangeboden. In dit opzicht is reeds baanbrekend werk verricht door de Gelderse Maat schappij van Landbouw, die onlangs met een dergelijk programma is ge komen, waarin 10 punten zijn vervat. Aan het Koninklijk Nederlands Land bouw Comité zal worden voorgesteld dit programma in grote lijnen over te nemen met eventuele aanvulling van enkele andere punten. Speciaal zal de aandacht ge vraagd moeten worden voor een herziening van de fiscale maatregelen, waaronder de landbouwbedrijven gebukt gaan. Met name wordt hierbij gedacht aan het opstellen van een standpunt t.a.v. de hervor mingsvoorstellen van de Wet Inkomstenbelasting, zoals die door oud-minister Hofstra bij de Tweede Kamer zijn inge diend en aan het eventueel scheppen van de mogelijkheid tot het vormen van zg. con- junctuurreserves. Brouwgerst. EEN prijscalculatie inzake de ver- bouw van brouwgerst, opgesteld door de heren G. M. F. Bom en H C de Kater uit Noord-Beveland wordt door het Bestuur besproken. Besloten wordt deze calculatie voor te leggen aan een bijeen te roepen commissie van deskundigen. Het Bestuur be sluit deze commissie te doen bestaan uit de heren J. B. Becu, G. M. F. Bom, H. C. de Kater, A. J. Groene wege, A. W. Cevaal, B. W. Alink en M. de Boer. UERSLAG wordt uitgebracht over f de pogingen die de 3 Landbouw organisaties hebben aangewend om de coöperatieve zuivelfabrieken in Zeeuws-Vlaanderen tot nauwere sa menwerking te brengen in het be lang van de melkveehouders. Gecon stateerd kan worden dat zeker enige voortgang is geboekt. Mist regeert ons land. Auto's kruipen over de wegen, het scheepvaart verkeer ligt nagenoeg geheel stil. Vooral in Zeeland, met de vele veerdiensten, weet men wat het betekent met do ongewisheden van de natuur te doen te heb ben Toch vergaderde maan dag j.l. het Dagelijks Bestuur van de Z. L. M., ondanks de mist. Helaas waren de verbindingen met Zeeuws-Vlaanderen zodanig, dat de be stuursleden uit dit ge bied verstek moesten laten gaan- Al schijnt de zon al in geen tijden en al zijn we dan in een periode waarin de griep velen tot patiënten maakt, dat wil nog niet zeggen dat het voorjaar niet lang zaam maar zeker nadert. Dat bewijst deze foto al. Als voorjaarsbode. Werkgeversaangelegenheden. IVE vergadering bespreekt de rieu- we c-a.o.-tuinbouw. Besloten wordt om, naast de voorlichtings vergaderingen in Kapelle, Kloetinge en Krabbendijke, eveneens dergelijke vergaderingen te beleggen te Mid delburg, Kortgene en Haamstede. Ook voor deze bijeenkomsten zal con tact gelegd worden met de N. F. O. Voorts bespreekt de vergadering opnieuw de huisvestingsmoeilijk heden van de Afdeling Zeeland van de B. V. A. B. Besloten wordt het Landelijk Bestuurslid, de heer K. Oosterhuis, voor de volgende verga dering van het Dagelijks Bestuur uit te nodigen. Tuinbouw. TJIEDEGEDEELD wordt, dat er °en Afdeling Fruitteelt van het K. N. L. C. is opgericht, waarin voor Zeeland de heer C. Traas zitting zal nemen. Agrarisch Sociale Voorlichting. IVOOR de heer A. J. Groenewege wordt verslag uitgebracht van de eerste vergadering van de Com missie Agrarisch Sociale Voorlich ting van de Z. L. M., welke was ge wijd aan de aan te pakken activi teiten. Landbouwdagen 1959. EVENEENS worden mededelingen gedaan over de door de Kring West Zeeuws-Vlaanderen van de Z. L. M. te organiseren landbouw tentoonstelling, welke op 18, 19 en 20 juni te Aardenburg zal worden gehouden. Zoals gebruikelijk zullen aan deze dagen gekoppeld worden de vergadering van het Hoofdbestuur, de Algemene Vergadering en de rij toer. Reeds werden contacten in Bel gië gelegd om ook vandaar uit het bezoek te stimuleren. "N 0 Deze week willen we spe ciaal even de aandacht vestigen op de Algemene Vergaderingen die door de Kringen en Afdelin gen van de Z. L. M. worden ge houden en die op pagina 2 van dit nummer zijn aangekondigd. In het byzonder geldt dit deze maal de vergadering van de Kring Hulst van de Z. L. M. Daar wordt op 24 februari a.s. het vlasprobleem aan de orde gesteld. Spreker is de ere-voorzitter van de propaganda-commissie der in ternationale confederatie van het vlas, de heer J. Rodts uit Ruis broek in België. Een boeiend en zeer kundig spreker. Het is een alleszins aantrekkelijk program ma dat de Kring Hulst biedt! In dit nummer publiceren wij een artikel van het Districts hoofd van het District Breda van de Arbeidsinspectie over het op 1 februari j.l. van kracht gewor den landbouwveiligheidsbesluit. He S.E.R. is zeer actief ge weest. In de eerste plaats werd een advies tot afschaffing van de in de Werkloosheidswet gestelde loongrens aangenomen. Voorts werd besloten, de Rege ring te adviseren om de Arbeids- en Rusttijdenverordening die het Landbouwschap vorig jaar fe bruari uitvaardigde, niet goed te keuren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 1