DE ZEEUWSE KEURINGEN Emmabloem Blauwmaanzaad RADIO KORTE WENKEN 104 II zaait blauwmaanzaad? Ja! U kent de teelt? Ja! ZE EUWS LANDBOL' W LAND (Vervolg van vorige pagina) OOSTBURG A ARDIGE keuring met procents- gewijze veel Limburgse fokpro- ducten onder de goedgekeurde driejarigen: Anton v. Othene, d. Successeur, uit dochter van Nico van 't Hoogland, van Adr. J. Catseman te Biervliet en Joh. Dekker A.Hzn te Zaamslag. Flink aan de maat, 't geen 't type nooit gunstig beïnvloedt; bovenlijn mooi, achterbeen voldoende, voorbeen en voet goed, draf best. Eric van Moustic, d. Moustic van Urbain, uit merrie d. Clairon van Othene, van A. Termote en A. J. v. d. MeulenBecu te IJzendijke. Grote- maatspaard, goed in bovenlijn, graf, met goede voeten, een vrij goed type en goed beenwerk, dat hij goed gebruikt. Costaud van Ender, d. Costaud de Marche, uit Lies van Ender (d. Nico van Melo), van M. d'Hoore te Sluis, R. J. de Milliano te Oost burg, J. C. J. v. d. Velde te Kamperland en H. So- berjé te Velden. Mooi type, behoorlijk robust en goed gelijnd veulen, wat steil voor, stap voldoende, uraf best, grof en gespierd. Constant v. Smetenhof, d. Costaud de Marche, uit Marietje v. Smetenhof (d. Nico van Melo), van M. d'Hoore te Sluis, R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. Mooi type, middenzwaar, niet te fors voor, best in de gangen. Paul v. d. Braakman, d. Successeur, uit merrie d. Majeur v. d. Kleikamp, van Adr. J. Catseman en Iz. de Buck te Biervliet en Grijpskprke. Veulen met de kleur en de lijnen van Clairon de la Lys; regelmatig gebouwd, grof en gespierd, koot wat week, mooi in z'n garnituur, gangen goed. Costaud van Ulft, d. Costaud de Marche, uit een dochter van Nico van Melo (Hae- nen), van M. d'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat en R. J. de Milliancr te Oostburg. Dik korpus. goed soort, hals wat kort, midden- zwaar, behoorlijk beenwerk. goed in beweging. ingeschreven: Constant van de Heihof, d. Cos taud de Marche, uit Herman-dochter, van Adr. J. Catseman, Biervliet. Best verzorgd voorgebracht; chique verschijning, wat flauw in bovenlijn, goed in de benen, gaat uitstekend. Cesar van de Rond uit, d. Quarré, uit de bekende Jenny v. d. Ronduit, (d. Urbain), van S. van Voorenvan Besien en Zonen, HeilleSluis. Buitengewoon diep, best ge sloten en massief, met type; benen wat eenvoudig, gangen evenzo. Goedgek. v. dekking: (nog niet ingeschr.) Mo narch v. d. Zeedijk, d. Nico v. Annie, van C. den Hamer, Schoondijke. Goedgek. voor vier jaar: Suc cesseur, d. Nico v. h. Zwartewater, van Stallen De Dobbelaere, IJzendijke, en Adr. J. Catseman, Bier vliet. Honved I, d. Lucifer d'Hondzocht, van Wil lem de Buck en Zn, Meliskerke. Goedgek. voor 1 jaar de K.-hengsten: Max v. Lindershof. d. Jan, K. 1903, van Willem de Buck en Zn, Meliskerke. Jaap van 't Paviljoen, d. Nico, K. 2081, van G. Modde, Oostburg. Maurits van Geneind, d. Nico van Beek, van C. N. den Hamer Zn, Schoondijke. Quibus, d. Nico van Annie, van Cam. Rammelaere, Heille. Wallon d'Amice, d. David v. d. Louisa, van M. D'Hoore, Sluis. Frits van Reigershoeve, d. Quarré, van G. V. M. Doens, IJzendijke. Union, d. Quarré, van Adr. J. Catseman, Biervliet. Afgekeurd: Karei v. Schelfhoutshoek, d. Luc van Alstein, van G. E. de Badts, Sasput. Wallon, d. Quarré, van Cam. Wijffelsvan Hijfte, IJzen dijke. Jaap van Frieda, d. Jaap van 't Pavil joen, van Theoph. Cam. Dierikx, Schoondijke. Nestor v. St. Pieter, d. Quarré, van A. J. v. d. Meu- len-Becu te IJzendijke. Henk v. Reigershoeve, d. Quarré, van G. V. M. -Doens, IJzendijke. Unie v. St. Kruis, d. Quarré, van Adr. J. Catseman te Bier vliet en Pr. Ed. de Backere te St. Kruis. Winston, d. Quarré, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Clairon van Rita, d. Theo v. Dierkensteen, van A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke en A. J. v. d. Meu- len-Becu te IJzendijke. Jean v. St. Kruis, d. Succes seur, van Pr. Ed. de Backere te St. Kruis en A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke. Koewacht. Goedsoortig, diep, gebeend paard, iets rond, goed in de gangen en dat we zeker zouden hebben ingeschreven. Goed voor één jaar, de K.- hengsten: Gustaaf van Moustic, d. Moustic van Ur bain, van H. de Maat, Stoppeldijk. Nico van Bom- manshof, d. Nico v. Melo, van J. F. de Waal, Hulst. Mac v. Rondeputten, d. Nico v. Annie, van M. van Fraayenhove, Axel. Elegant v. 't Hoogland, d. Dirk v. Aldengoor, van A. Serrarens, Ossenisse. Baron de l'Hostée, d. Sarazani du Berger, van H. V. „Zeeuwsch-Vlaanderen", Axel. Carlo, d. Brillant van Nico, van H. de Maat, Stoppeldijk. Jaap van Ber- kenhof, d. Leonard van Nico, van A. Serrarens, Os senisse. Nico van Paula, d. Nico van Beek, van J. F. de Waal, Hulst. Vainqueur van Eversdam, d. Nico van Annie, van J. W. Scheele, Axel. Afgekeurd: Nico, d. Nico v. Bouwlust, van Wed. Abr. Haak Czn, Zaamslag. Herseur v. d. Melo, d. Luc v. Alstein, van Stallen Steyaert, Graauw en Es'pel. Berliet v. 't Eiland, d. Moustic van Urbain, van W. J. Dieleman, Sluiskil. Cesar v. Willemsker- ke, d. Nico van Annie, van C. A. Dekker, Axel. Costaud v. d. Kolk, d. Costaud de Marche, van J. de Putter, Axel en A. Serrarens, Ossenisse. Berliet v. d. Papenhoek, d. Xeres d'Amice. van J. Kr. de Putter, Axel. Bento v. Absdale, d. Nico v. Annie, van M. L. M. Ysebaert-van der Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en Wed. Abr. Haak Czn te Zaam slag. Avenir, d. Nico van Annie, van C. A. Dekker Czn, te Axel. Kees, d. Jaap van Berkenhof, van M. L. M. Ysebaert-v. d. Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en Wed. Abr. Haak Czn te Zaamslag, GOES 1 VIER driej. hengsten, w.v. drie zonen van de kampioen Guido uit de Kluis, AXEL FLINKE collectie dertigmaanders waar- van evenwel de meeste juist niet goed genoeg. Een drietal kwam door 't examen. Goed gek. van de driejarigen: Herseur v. Roza, d. Her seur van Alstein, uit beste dochter van Castro van Geleenhof, van M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en Wed. Abr. Haak Czn te Zaamslag. Hoewel iets onregelmatig toch bestsoortig van koffer, robust en grof, tame lijk correct, grof gebeend, voeten en gangen goed. Rudi van Melo, d. Certain van Hersa, uit een moe der die teruggaat tot de nationale kampioene Hon da van Melo, van M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en Wed. Abr. Haak Czn te Zaamslag. Veulen met soort, uitdruk king in de benen en beste gangen; zondigt wat in voorstand en middenstuk. Costaud v. 't Schoor, (Costaud de Marche x Herman) van J. de Putter, Axel en A. Serrarens, Ossenisse. Uit N. L. kam pioensmerrie; niet te fel gebeend, gaat goed, diep en regelmatig met lijnen, veel soort en een mooi gevormd expressief hoofd. Ideaal type dat in niets herinnert aan dat van de vader. Ingeschreven: Ronald v. Zuiddorpe, d. Nico v. Annie, van C. Dekker, Axel. Moeder door Frans, K. 1980; wat groot, kon dieper, bovenlijn goed, redelijk voorbeen, gangen goed. Alleen voor dekking goed (niet in K.): Leon v. Stoppeldijk, d. Victor v. Eversdam, van A. Bonte, werden goedgekeurd. Walter van Onder de Linde boom, d. Guido, uit merrie d. Nico v. Ella, van fa. Timmérman, Kattendijke. Aardig gelijnd en regel matig, zeer goed gebouwd veulen met goede benen en beste gangen; moet nog even verbreden en in schenkel niet te machtig. Adri v. Dorpzicht (Guido uit de Kluis x Iwan v. Saeftinge) van Gebr. Leen- dertse, Kamperland. Mist even distinctie maar heeft een goed koffer, zware benen en goede gan gen; ook van soort goed en veel minder vet dan op de nationale wat ook nodig was. Aloy v. d. Linde hof, d. Nico v. d. Bungelaar, van Iz. de Buck, Grijpskerke. Voldoende soort, even zondigend in de middenhand en stap voor, grof, met veel actie in draf. Moeder door Paul v. d. Kwakkel die waar schijnlijk deze kolossale gangen vererfde. IJssel v. Monnikenhof, d. Guido, uit Tosca. van fa. D. A. Timmerman en Zoon, Kattendijke. Diep, goed soort, goed in de lijnen, iets week gekoot en sabelbenig, speelt iets in beweging maar is een geboren draver. Ingeschreven: Guido van Molenzicht, d. Guido uit de Kluis, uit dochter van Nico v. d. Heibloem, van P. G. A. de Lange, Wissenkerke. Zeer goed paard dat zich in zijn voordeel heeft ontwikkeld. Hoofd wat onedel, diep en kort, gestopt en ge beend, best gespierd en goed in de voeten, stap voor wat nauw, fors in de gewrichten en met goede draf. Alleen v. dekking goed (nog niet opgenomen) David v. Zeeduin, d. Urbain van Certain, van J. Maljaars, Oostkapelle. Leo v. 't Hagelkruis, d. Nico v. Kapelhof, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Uni cum, d. Leon v. d. Eendracht, van C. Mesu, Nieuw- en St. Joosland. Goedgkeurd voor 1 jaar, de K.- hengsten: Gambo v. d. Liter, d. Nico v. het Zwarte water, van Willem de Buck en Zn, Meliskerke. Da vid, d. Nico van Ella, van J. der Weduwen te Kerk- werve, C. Padmos te Eikerzee, L. P. Hanse te Noordvvelle, J. R. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A. Jzn te Nieuvverkerk. Unicum van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van fa D. A. Tem merman en Zn, Kattendijke. Nico van Hoosterhof, d. Nico van Beek, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetin- ge. Leon v. d. Eendracht, d. Nico v. d. Heibloem, van Gebr. P. en L. Geus. 's Heerenhoek. Karei van Keilen, d. Nico van Smakt, van Willem de Buck en Zie volgende pagina (Advertentie) Dan zaait U zo vroeg mogelijk Door nieuwe STAMSELEKTIES het meest belovende ras voor oogst 1959. Op kontrakt telen is een vertrouwenszaak. Geen enkele vertrouwde en bekende handelaar zal U bedotten. Maar als U zaken wilt doen met een onbekende informeer eerst naar zijn kre dietwaardigheid. Ook naar de hoedanigheid van het te verbouwen gewas, dat U zult gaan telen. Bestudeer verder de handelsvoorwaarden nauw keurig, voordat U zich bindt. Wat ging het dit najaar toch prachtig met de suikerbieten en wat een opbrengst. Maar niet elk najaar is zo droog als 1958! De meeste jaren wordt de grond door de laatst gerooide bieten totaal kapot gereden. Deze percelen moeten vol gend jaar ook weer een oogst geven. Een extra winst van 500.per ha door bieten, kan in vol gende jaren een schade van 1.000,— geven. En wat denkt U van het bietenaaltje? Zijn de kosten van een werkpaard bij U ook f 1200.per jaar? Wanneer U het beste hooi voor deze dieren bestemt en in de winter ook nog haver voert dan kan dat paard veel kosten. Het achterwege laten van haver in deze pe riode en vervanging van een gedeelte van het hooi door bieten en stro met weidegang is niet alleen gezonder voor Uw paard maar ook voor Uw portemonnee. Op enkele bedrijven heeft de graanklander nog steeds een vaste woonplaats. Door te zorgen voor een goede luchtdoorstroming bij helder vrie zend weer en door bij mistig weer de ventilatie af te sluiten, is het verblijf voor dit insekt al minder aangenaam. Door geen graan tegen een vochtige muur of onder een vochtig dak te stor ten kunt U de opbouw van een nieuwe graan- klanderpopulatie afremmen. Een langere groeiperiode verhoogt bijna altijd de opbrengst. Er is daarom alles voor te zeggen om op grond met een minder goede voorvrucht aan tarwe en graszaad de stikstof zo vroeg moge lijk toe te dienen. Dit geldt ook voor fosfaat en zeker wanneer de fosfaattoestand van de grond aan de matige kant is. Een verse fosfaatbemesting stimuleert de wortelontwikkeling en zodoende ook de begingroei. Voer aan kippen geen overschotjes zaaizaad, dat ontsmet is met TMTD. De eierleg van de kip wordt er door gestagneerd en de eieren die gelegd worden bezitten geen schaal. De legnes- ten worden totaal bevuild, temeer nog omdat ook het eivlies (windeieren) gemakkelijk stuk gaat. Door het vochtige weer van de laatste jaren hebben de aardslakjes zich geweldig uitgebreid. Op sommige percelen tarwe en karwij komt reeds schade voor. Bij vriezend weer houdt de vreterij op. Maar kunnen we hierop wachten? Als de schade van betekenis is dan zeker niet. Gebruik in dit geval metaldehydekorreis tegen 10 kg per ha wanneer er geen regen te verwachten s. Niets is nadeliger dan het gebruik van zaaizaad met een te lage kiemkracht. In vele landen was tijdens de oogst van klaverzaad het weer ongun stig. Wanneer U klaverzaad bestelt, let dan spe ciaal op de kiemkracht. Wacht niet te lang met aankopen, want goed klaverzaad kan wel eens moeilijk verkrijgbaar worden of alleen tegen een hoge prijs. Nog vele ruimten, die nu in beslag genomen worden door waardeloze rommel, zijn met kleine veranderingen voor veestalling, machineberging of werkplaats in orde te maken. Dit behoeft niet altijd veel geld te kosten. Dinsdag 10 februari, Hilversum L 12.2012.3# uur zal, met medewerking van ir. C. Wind, Rijkslandbouwconsulent voor Z.-W. Friesland een reportage worden uitgezonden van de grote gras- landdag, die op 5 februari jl. te Sneek werd ge houden. Vrijdag 13 februari, Hilversum I, 12.2012.3® uur wordt, met medewerking van ir. J. P. N. L. Roorda van Eysinga. van de proeftuin „Noord- Limburg", worden gesproken over het maken va» porgrond voor de groenteteelt. De uitzending wordt besloten met een kort vraaggesprek met ir. H. J. Huisman, Rijkszuivel- consulent voor de consumptiemelk over isolatie- kappen voor melkbussen*

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 12