VOORJAARSHENGSTENKEURINGEN 1959 Verplichte 1 RDA G 7 FESKUAKI 1VJ I SLOOTDORP. WINTERS landschap. Naar iverhouding veel publiek. Kleine, goede keuring. Het interessante is dat al tijd driejarige hengsten worden voorgebracht en naar deze gaat nu eenmaal de belangstelling uit. In deze leeftijd keurde de jury goed: Karei van de Volharding, d. Carlo v. d. Melo, uit een beste merrie uit de stam van Azalea van Kruispolder, van H. J. A. Hakvoort, Slootdorp. Zwaar en diep, met maat en een sterke bovenlijn; goed type, ach terbeen kon wat anders, grof, voeten uitstekend, stap goed, draf best. Men wil ze liever wat min der zwaar tegenwoordig maar dat wil niet zeggen dat we persoonlijk geen belangstelling hebben voor de verdére ontwikkeling van deze hengst. Jan. van de Zijpersluis, d. Carlo van de Melo, uit Benno- dochter, van H. J. A. Hakvoort voornoemd. Min der macht, maar zwaar genoeg, goed middenmaats- paard met type en vier goede, vrij zware benen, voeten ideaal, iets frans, draf best. We hebben er al eens meer op gewezen dat Carlo van de Melo, helaas dood, best heeft gefokt en als Costaud de Marche hier beste voeten en gangen aan de lopen de band heeft nagelaten dan geldt dat evenzeer voor wijlen Carlo die overigens geen overdreven grote kansen heeft gehad. Had dit uitstekend vaderpaard bijv. in Noord-Limburg gestaan, men zou eens wat hebben gezien! Ingeschreven: de 4-jarige Certain van Moustic, d. Moustic van Urbain, uit dochter van Brillant van Nico, van „Holl. Noorderkwartier" te Anna- Paulowna. Best paard, jeugdkampioen Goes, '58, soort extra, niet te veel schenkel, hengst in zijn optreden, regelmatig gebouwd, voor expressief, best verzorgd voorgebracht en met uitstekende gangen. Eerste premie, grote maat. De drie jarigen Karei en Jan kregen resp. een tweede pre: mie in de grote en een eerste premie in de kleine maat. Afgekeurd: Victor v. d. Kamp, d. Albert van Berkenhof, van H. J. A. Hakvoort te Slootdorp. Sultan van Balmaheerd, d. Carlo van de Melo, van G. Schuiringa, Middenmeer. De rest der aange geven driejarigen was absent. I ROTTERDAM I GOEDGEKEURD van de drie- jarigen: Albion van Moer kapelle, d. Theo v. Dierkensteen, van Gebr. v. Vel de, Moerkapelle. Klein, dik veulen met soort, maar niet onberispelijk in beenwerk, zowel vóór a*s achter. De jury heeft hier de uitstekende moeder, de kampioene Mina v. Veeriioek, vermoedelijk een hartig woordje laten meespreken. Tweede prijs kleine maat. René v. Tonenhof, d. Costaud de Marche, uit beste Nico-dochter, van A. Serrarens, Ossenisse. In Zeeland thuishorend, a us geen pre mie. Had 't goed gedaan sedert de nauo.iaie: even redig, regelmatig gelijnd, soort goed, gaaf been- werk, goed in voeten en gangen, mist even de mar kante punten waar hij overhoudt, maar heeft wel kwaliteit. Goedgekeurd voor 1 jr, de K.-hengsten: Certain van Albain, d. Albain van Certain, van A. de Jongh, Asperen. Klein, diep paard, al op leef tijd en met geen beweging meer. Derde pr. kleine maat. Mare. v. d. Liter, d. Moustic van Urbain, van J. C. Roodzant, Dirksland. Mooi soort, voldoende diep, heeft goede uitdrukking, komt wat in fundament te kort, stap matig, draf beter. Tweede premie middenmaat. Orient du Pré, d. Va- drouille d'Enée, van Gebr. van Velde, Moerkapelle. Mooi, beenwerk goed, schenkel kon wat forser, breed in de borst, iets vrouwelijk, best voorge bracht; 2a in de grote maat waarin hij zo te zien feitelijk niet thuis hoort. Vengeur d'Amice, d. Eglon van Echt, van J. G. de Raadt, Rijnsaterwoude. Boven best, bijzonder goed in de verhoudingen, maar met sleet; 2b grote maat. Aan de kop in de grote maat stond met een eerste premie Nico van Hees, d. Nico v. Melo, al in D'chem goedgekeurd en nu van M. P. Vrij, Oudenhoorn. Aardig paard, type „klantendief'. Afgekeurd: Winston van Bouwlust, d. Hein v. Kwaderwijk, van J. C. Roodzant, Dirksland. Nico, d. Moustic van Urbain, van A. Serrarens, Ossenis se, en Luc, d. Theo v. Dierkensteen, van M. D'hoo- re, Sluis. Alleen goedgek. voor dekking: de 4-j. Costaud van Kempkensberg, d. Costaud de Marche, van D Hoore voornoemd. Goede belangstelling en door de hengsten van buiten da provincie ook wel een interessante keuring, zij het van klein formaat. DEN BOSCH I\E driejarigen vormden dit- 1 maal een rij, die langer was dan men zich van vorige gelegenheden herinnerde. Bij nader inzien viel evenwel de kwaliteit niet mee, wat dan ook tot gevolg had, dat slechts een drie tal werd opgenomen. Goedgekeurd: Castro v. Bree- mortel, d. Castro van Geleenhof, van H. C. Kuy- pers, Nederwetten. Deze was op de nat. tent. eerste. Groot geworden, iets uit 'tras gegroeid, viel ook in de gangen niet mee en het is de vraag of hij zich herstelt. Nu was 't geen royaal geval. Martien van Nico, d. Nico v. d. Bungelaar, uit aardige mer rie van Herseur van Haleshof, van Bens en Zn, Mill. Klein, iets vrouwelijk, niet helemaal correct, voldoende vlot, lijnen en type goed. Krijgt de kans zich in z'n voordeel te ontwikkelen. Constant van Bleyendaal, d. Costaud de Marche, uit een merrie van L. H. v. Osch, dus bloed van Nico van Beek en Amanda van Beek, van A. Bos, St. Anthonis. De beste van het trio; aardig soort, nagenoeg cor rect, voldoende in voeten, gaat goed. Ingeschreven werden twee vierjarigen: Carlo, d. Moustic van Urbain, van „Samen Sterk" te Dintel- oord en Max v. Dijkzicht, d. Jaap v. 't Paviljoen, uit de kampioenmerrie Mina v. Veerhoek, van Bens Zn, Mill. De eerste is uitgesproken groot en zwaar, maar ook diep, stapt niet zonder bemer king. heeft goede en forse benen en draaft best; Kerel van een hengst, wel wat te groot voor deze tijd. Verzorging prima. Max, in topvorm, maakte furore; was verbeterd op enkele punten, stond goed in z'n haar, type goed, beenwerk idem, bewe ging en voeten best. In deze vorm kan het paard 't ver brengen. Goed voor vier jaar: Bento van Passluis, d. Nico van Annie, van H. C. Kuypers te Nederwetten en Kindn. Joh. Kuypers te St. Oedenrode. Certain van de Kolk, d. Certain van de Jozinahoeve, van W. Bens en Zn, Mill. Goed voor één jaar, de K.-heng sten: Clairon van Hersel, d. Clairon's Zoon, van P. Akkermans, Roosendaal. Jan van Watergang, d. Urbain van Certain, van Paul -A. van Lier, Oud- Gastel. Leon van Moerkapelle, d. Clairon van Her sel, van G. J. Toonen, Maren. Nico van de Botèr- pad, d. Nico van Geverik, van W. M. Bens en Zn, Mill. Albert van Berkenhof, d. Nico van Echt, van Gebr. Wouters te Gilze. Jonkheer van Croy, d. Nico van Beek, van W. A. Kuypers, Croij. Nico van Kruisschot, d. Nico van Beek, van Kind. H. van Bommel, Stiphout. Marquis van Aardenburg, d. Nico van het Zwartewater, van P. A, van Lier, Oud-Gastel. Élégant de Feluy, d. Matador du Buvrinnes, van „Samen Sterk". Dinteloord. Cos taud van de Heihof, d. Costaud de Marche, van Kindn. J. M. v. d. Elzen, Oss. Carlo van Aarden hof, d. Costaud de Marche, van Gebr. Wouters, Gilze. Nico van 't Kerkje, d. Nico van het Zwarte water, van B. de Graaft, Werkendam. Max van de Zuidrand, d. Carlo van de Melo, van G. J. Too nen, Maren. Costaud van Soesterhof, d. Costaud de Marche, van H. v. Bommel, Stiphout. Krack, d. Luc. van Alstein, van F. v. d. Heyden, Maria heide. Nico van Overen, d. Nico van Beek, van W. M. Bens en Zn. Mill. Alleen voor dekking goed, (nog niet in K.) Albert v. Azem, d. Albert v. Berkenhof, van Kindn. W. Th. Janssen, Gassel. Cesar, d Nico v. h. Groot dorp, van G. J. Toonen, Maren. Castro v. Vogelen zang, d. Castro van Geleenhof, van Kindn. J. Kuypers te St. Oedenrode. Albert v. Retersbeek, d. Nico van Paula, van A. Schoones, Vught (arbi ter) en Harold van Bovenhof, d. Costaud de Mar che. van H. C. Kuypers te Nederwetten en Kindn. Joh. Kuypers, St. Oedenrode. Afgekeurd: Hans van Eduard, d. Eduard van Koppushoen, van F. P. van Hastenberg, St. Oeden rode. Nico van de 3 Baarsjes, d. Nico v. h. Zwarte water, van M. Versantvoort, St. Oedenrode. Nico van Oijen, d. Nico v. d. Retraitehoeve, van F. v. d. Heyden. Mariaheide. Nico v. d. Hoevens. d. Nico v. d. Retraitehoeve, van Firma J. A. Blomjous, Alphen. Marinus v. d. Houtertsedijk, d. Churchill v. d. Kolk, van A. J. Raaymakers, BoomenLierop. Rino v. d. Zeedijk, d. Nico van Annie, van A. L. Knock, Zwingelspaan. Han van Bolspolder, d. Azur II de Knokke, van Gebr. Hage, Kruisland. Karei van Doornhof, d. Karei van Rozenberg, van F. v. d. Heyden, Mariaheide. Karei van Moustic, d. Mousic van Urbain, van J. v. d. Elzen, Oss. Leon v. Alstein, d. Karei van Certain, van R. J. v. d. Pluym, Hank-Dussen. Antoon van Donkers voort, d. Antoon van Berkenhof, van P. Akker mans, Roosendaal. Herseur van Eversdam, d. Herseur van Alstein, van Adr. SmitsKuijpers, Nistelrode. Nico van Dorpbroek, d. Nico van Melo, van Gebr. Wouters, Gilze. Zes hiervan waren eer der goedgekeurd; de 4 laatste stonden reeds in K. ROERMOND. DE op 't eerste gezicht mooie U verzameling driejarige hengsten bleek werkelijk goed. Goedgekeurd: Joël v. Zandberg, d. Senateur d'Amice, van Gebr. Hendrix, Heel. Typisch, ge stopt, klein, met goede benen en gangen, schouder wat kort. Karei van Bottemaheerd, d. Bombardier de la Vieille Cour, uit beste dochter van Nico van Kluko; Gronings fokprodukt, van E. Kallen, Wit- tem en D. J. Tonckens, Westeremden. Goed ge bouwd en grof maar even ouderwets en met wat veel maat. Gangen goed. Nico van Faira, d. Nico v. Kruisschot, uit dochter van Clairon v. Rode, van H. v. Bommel, P. Gerrickens en J. v. d. Linden, Stiphout, Gulpen en Wittem. Behalve in beweging achter een best paard dat opvalt door type en goed zwaar beenwerk, draf en voeten goed. Nico van Grashoek, d. Nico v. h. Zwartewater, van Gebr. Schroijen, Ell. Moeder door Nico v. Stegeshofsoort en lijnen goed, nogal maat, goed in benen en voe ten, schenkel kon forser, stond wat dun. Tarzan van Broekeind, d. Nico v. h. Zwartewater, uit mer rie d. Cantor v. d. Klef, van Gebr. Hendrix. Arbi trage; soort en draf goed, niet te sterk in de ver bindingen en iets incorrect. Sénateur v. Klerken hof, d. Sénateur d'Amice, van Wed. J. Reinders, Beesel. Mooi soort, massaal, wel wat vrouwelijk, voorbeen matig, beweging goed. Kantgeval, even als de vorige. Jonker van Bovenhof, d. Nico v. h. Zwartewater, uit merrie d. Nico van Smakt, van Gebr. Hendrix, Heel. Regelmatig mannelijk veulen me soort, beenwerk en gangen, voeten beslaan wat weinig grond. Goed paard dat toekomst heeft. Ingeschreven: Jupiter van Paulina, d. Nico van Kapelhof, van J. Hupperichs, Wijlré. Soort, benen en gangen goed; overal wat gewoon; goede hengst zonder meer die z'n inschrijving verdiende. Nico v. Steeg, d. Nico v. Kapelhof, uit merrie d. Domp teur, van H. Seegers te Herkenbosch e.a. Lief hengstje, evenredig, aardig in de benen, draf extra, veel te merrieachtig echter. Edzard v. Bottema heerd, d. Bombardier, uit merrie van Nico v. Groe- de, van Kallen en Tonckens te Wittem en Wester emden. Diep, goed in schouder en koffer, breed, vlot, voorbeen matig, goed gespierd; liet zich wel eens beter zien. Nico v. Molenhof, d. Nico van Kapelhof, van Kindn. M. Simons, Grubbenvorst. Soort best, klein, goed model, aardig beenwerk en vlot genoeg; heeft weinig macht gekregen en viel niet bepaald mee. Nico v. Mesch, d. Nico v. Kapel hof, uit merrie door Gaulois, d. Nico van Melo, van P. J. Luyten, Bingelrade. Vrij groot aandoend paard dat wat ondiep is, vlot marcheert en goede benen heeft. Costaud van Hermien, d. Costaud de Marche, Van J. Gelissen, Beek e.a. Vrijwel correct, best in draf, aardig in lijnenverloop maar met diverse tekortkomingen. Naar onze mening werd „gemakkelijk" ingeschreven in Roermond; Jupiter van Paulina en Nico van Mesch verdienden o.i. hun promotie; de anderen konden van geluk spreken. Goed voor vier jaar: Nico van het Zwartewater en Nico van Kapelhof, beide d. Nico van Melo en van Kindn. M. Simons te Grubbenvorst. De oud kampioenen stonden er uitstekend voor. Fifils du Chateau, d. Destin de la Mousserie, van H. Ass. Horst. Schraal, maar gezond. Goed voor één jaar, de K.-hengsten: Gamin de l'Eaugrenée, d. Matador de Buvrinnes, van H. Ass. Horst. Best in conditie; aantrekkelijk paard. Cos taud v. Nieuwenberg, d. Costaud de Marche, van Kindn. W. Peters, Echt. Goede conditie, oud-prov. kamp. en als zodanig van primering uitgesloten evenals de hoger genoemde kampioenen. Nico v, Gulickshof, d. Nico v. Echt, van A. Kreutzer, Susteren. Albert v. Gulpen, d. Albion v. Lovemich, van Ver. Gulpen. Costaud van Brunette, d. Cos taud de Marche, van H. Ass. Horst. Bruno v. 't Hof, d. Nico v. Beek, van P. Slots, Baexem e.a. Zéphir d'Amice, d. Quarré, van P. J. Luyten, Bingelrade. Alleen voor dekking goedgekeurd (niet inge schreven) Albion van Zandshof, d. Albion de Klokhof, van E. Kallen te Wittem e.a. Afgekeurd: Costaud v. d. Nieuwe Stal, d. Cos taud de Marche, van P. Slots, Baexem. Nico van Welgelegen, d. Nico v. Stegeshof, van W. Peters, Eert e.a. Honved v. Bree, d. Honved I, van G. H. v. Osch, Maasbree. Costaud I v. Soesterhof, d. Costaud de Marche, van P. Gerrickens, Gulpen e.a. Nico v. 't Hagelkruis, d. Nico v. h. Zwartewater, van Gebr. Schroijen, Ell. Solon, d. Herseur v. Al stein, van A. v. Home en H. Baetsen, Heijthuijsen. Premiekeuring. Van de 3-jarige hengsten werd in de grota maat la. Jonker van Bovenhof, lb. Nico van Grashoek. Geen tweede premie. 3. Karei van Bottemaheerd. In de middenmaat: 1. Nico van Faira. 2. Tarzan v. Broekeind. 3. Senateur van Klerkenhof. De door de arbiter goedgekeurd© hengst stond dus niet op de laatste plaats waaruit blijkt dat de jury haar mening op korte termijn herzag. In de kleine maat kreeg een eerste prijs: Joël van Zandberg. Van de vier-jarigen kreeg in de grote maat een tweede prijs: Edzard van Bot temaheerd; in de middenmaat stonden resp. 1 en 2 Jupiter van Paulina en Nico van Steeg en in de kleine maat werd aan Nico v. Molenhof een eerste premie toegekend. Goed bedeeld deze laatste o.i. Oudere hengsten, grote maat. 1. Nico v. Gulicks hof. Paard houdt zich goed, heeft wat weinig forse schenkel en voet, gaat behoorlijk en heeft een goed koffer en een best gelijnd type. 2. Nico van Mesch, reeds vermeld. 3. Costaud van Brunette, wiens goede eigenschappen volkomen door zijn zeer on diep lichaam in de schaduw worden gesteld. Oudere hengsten, middenmaat 1. Bruno v. 't Hof. Mooi paard met ras; we zien hem in de zomer lie ver dan in de winter. 2a. Albert van Gulpen. Klein en soortig, vlot en met goede benen; toch in alge meen voorkomen iets minder dan voorgaande jaren. 2b. Costaud van Hermien; al genoemd. 3. Zéphir d'Amice. Goed modelletje, weinig macht^ óók in de benen; gangen eenvoudig. Kampioen van Limburg voor '59 werd Bruno van 't Hof, langs vaders- en moederskant afstam mende van één stammoeder; volle broer vai de oud-res. kamp. Nico van 't Hof. Niet onverdiend, maar men had wei eens een betere kampioen in Limburg. Mooie keuring met kolossaal veel publiek. (Zie verder volgende pagina.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 11