Onderling Boerenverzekerings - Fonds Paardenkeuringen in Zeeland uw/ vertrouu/enszaak voor levensverzekering 9 ZATERDAG 3 JANUARI 1959 /"NP 2, 3 en 4 december jl. werden de premiekeuringen van V/2- jarige hengsten en merries in Zeeland gehouden onder goede weersomstandigheden. De beuringen verliepen bevredigend. Deel- name en belangstelling hielden geen van beide over. Wat het laatste betreft, dient evenwel opgemerkt dat de Brabantse en Limburgse éSSm ffA liefhebbers niet ontbraken. De Limburgse zeer waarschijnlijk mede 3 in verband mgt het feit dat verschillende in Limburg geboren hengsten en merries werden voorgebracht; hoofdzakelijk produkten van de kampioen Fifils du Chateau, waarvoor wel meer dan gewone interesse zal hebben bestaan. Oostburg en Hulst handhaafden zich nauwelijks op het kwaliteits-niveau der laatste jaren, ook al was dan de algemene indruk behoorlijk; Goes blijft best op peil. Roland van de Polder werd gemakkelijk kam pioen der hengsten en Jenny van Aardenhof be haalde, niet onverdiend, maar toch met veel minder overschot, de titel bij de merries. HULST OOSTBURG Merries, middenmaat. 1. Yvonne van de Staten- dijk, d. Maurits van Geneind, van Wed. Jac. den Hamer, IJzendijke. Mooi veulen, iets kort van hals en in de middenhand wat gerekt; type en lijnen best, vóór vrij goed; algemene indruk sympathiek. 2. Diny van de Liter, d. Maurits van Geneind, van O. F. Plasschaert, Oostburg. Type best, lijnen even eens, met fel achterbeen en extra gangen; wat dun. 3. Greta van de Berg, d. Marc van de Liter, van Marcel D'hoore, Sluis. Ruim gebouwd, diep en bestsoortig, met goed beenwerk, echter wat tekort komend in de beweging. 4. Diana, d. Quarré, van C. Almekinders, Retranchement. Goed soort, wat ingesnoerd onder het spronggewricht, schenkel machtig gespierd, benen vrij goed; uit de goede Excellente. 5. Idéale, d. Successeur, van A. Dellaert, IJzendijke. Veulen met goede lijnen en beste draf, maar veel te nauw vóór in stap. 6. Sissi, d. Succes seur, van J. C. Haak, Biervliet. Behoorlijk correct met wat weinig volume en ribbenwelving. 7. Mia, d. Maurits van Geneind, van Th. Dierickx, Schoon- dijke. Aardig geheel, best van soort en vlot, met een klein foutje in de bovenlijn, in hoofdzaak ge handicapt door een wat wijde knie; desondanks zien we haar liever dan de twee die vóór haar staan. Merries, grote maat. 1. Jenny van Aardenhof, d. Costaud de Marche, van A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Nagenoeg correct en ruim voldoende gebeend, zeer mooi, vrouwelijk, gaaf, met goede voeten en excellente gangen; uit goede merriestam. 2. Astrid van Béa, d. Moustic van Urbain, van O. A. M. A. Blondeel, Aardenburg. Opvallend mooi en regelmatig gebouwd, type extra, komt macht tekort in arm en schenkel, in draf best; "bijzonder aardige verschijning. 3. Lidy van Bakkersdam, d. Quarré, van G. J. v. d. Vijver, Waterlandkerkje. Zeer diep en goed van soort, in lijnen wat rond, achterbeen voor verbetering vatbaar, verder goed. 4. Ria, d. Moustic van Urbain, van Th. Dierickx, Schoondijke. Vrij goed type, koot wat kort, vol doende in voeten, verder niet onaardig. 5. Erna van Slijkplaat, d. Costaud van Erkenshof, van L. Dees, Hoofdplaat. Soort goed, mooi in voorhand, lendenen wat gedrukt, niet grof genoeg. Merries, kleine maat. 1. Frida v. d. Belt, d. Costaud v. d. Heihof, uit de oude, goede kweek- merrie Elza van Baron, van R. J. de Milliano, Oost burg. Best, klein, mals veulen met type, goede benen en gangen. 2. Xandrina, d. Successeur, uit Hilda, van Stallen de Dobbelaere, IJzendijke. Chic, met veel ras, iets hol en in de rug niet onberispe lijk; opvallend mooi hoofd. 3. Anja v. d. Goods- vliet, d. Maurits van Geneind, van C. N. den Hamer, Oostburg. Extra korpus, type onverbeterlijk, achter been kon forser. 4. Martha, d. Marc van de Liter, van C. de Kok, Oostburg. Overal vrij goed, nat voorgebracht en daardoor niet in beste „forme". 5. Nicole van Lamminsvliet, d. Quarré, van Gebr. Louwagie, Sluis. Wat rond in de lijnen en wat zondigend in de rug, benen rondom behoorlijk, minder goed gevormd hoofd. Hengsten, grote maat. 1. Roland van de Polder, d. Honved I, uit een kleindochter van Audeux van Eikelenbosch, van A. J. Termote en Eug. v. Damme te IJzendijke en Iz. de Buck, Grijpskerke. Formi dabel veulen, als hengst gebouwd en soortig, grof en gespierd, iets kort gekoot, gangen goed; wekt goede verwachtingen voor de toekomst en won met overmacht. 2. Costaud III van Smakt, d. Costaud de Marche, uit een N.L.-kampioene uit de stam van Nico van Smakt; van Marcel D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oostburg. Costaud-type en daardoor wat exclu sief; iets sabelbenig, veulen met adel, goede voor benen en voeten en goede gangen. 3. Fifils van Kasteelhof, d. Fifils du Chateau, van Marcel D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oostburg. Iets frans en in rug nog wat laag maar geblokt, gespierd, grof en typisch; uit de moeder van de Limburgse kampioen Costaud van Nieuwenberg. 4. Costaud van Sluis, d. Costaud v. d. Heihof, van André Wemaer, Sluis. Diep, met sterke rug, een vrij goed type en zeer behoorlijke benen; even frans. 5. Eglon v. St. Kruis, d. Quarré, van P. E. de Backere, St. Kruis. Compact en soortig, redelijk beenwerk. 6. Gabo v. St. Kruis, d. Quarré, van P. E. de Backere, St. Kruis. Best koffer, zeer massief, maar met wat weinig funda ment. 7. Odilon van Tivoli, d. Quarré, van Jac. Wijffels, IJzendijke. Aardig veulen dat overigens type tekort komt. Hengsten, middenmaat. 1. Nico van Heikant, d. Successeur, van A. J. Catseman, Biervliet. Van terzijde buitengewoon best veulen, diep en compact, met fraaie contouren en een ideaal type, beenwerk en gangen goed, kon vóór wat meer expressie heb ben. 2. Robert van Rika, d. Successeur, van A. J. Catseman, Biervliet. Zeer mager, veel soort en mannelijk gebouwd, kort in rug, kruis kon wat langer, borstdiepte best, breedte matig, wekt goede toekomstverwachtingen. 3. Buffalo, d. Quarré, van A. J. v. d. Meulen te IJzendijke en A. P. Blondeel te Aardenburg. Diep, best soort, fel gespierd en kort in rug en kruis; veulen met uitdrukking. 4. Frits, d. Successeur, van A. J. Catseman, Biervliet. Te mager en slap, overigens met goede silhouette en een breed achterbeen. 5. Xantos, d. Quarré, van Stallen de Dobbelaere, IJzendijke. Deze zoon van de kampioene Jenny heeft type en verschillende goede eigenschappen, maar komt tekort in de rug en heeft een wat weinig ontwikkeld hielbeen. Hengsten, kleine maat. 1. Fifils van de Steeg, d. Fifils du Chateau, van Marcel d'Hoore fce Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oostburg. Grof, best van soort, iets hoog in 't kruis en wat frans, maar met goede uit drukking. 2. Victor van Maurits, d. Maurits van Geneind, van C. N. den Hamer, Schoondijke. Typisch, met goed diep lichaam en wat weinig schenkel, uit Moustic-dochter waarop hij lijkt. 3. Herseur van Hersa, d. Successeur, uit de nationale reserve kampioene Hersa van Certain, van Gebr. Haver- beke, A. J. v. d. Meulen en Eug. van Damme te IJzendijke. Laat veulen, goed van type en benen, met wat weinig hak en een iets gesloten kruis; zal er, mede gezien zijn origine, wellicht wel komen. Kon zelfs wel voor een verrassing zorgen o.i. 4. Dorus van Maurits, d. Maurits van Geneind, van A. de Hullu, Schoondijke. Regelmatig en goed- soortig. 5. Honved van de Koestraat, d. Honved van Bommanshof, van Gebr. Haverbeke en A. J. v. d. Meulen te IJzendijke. Klein en zeer diep, met wat afwijkend achterbeen. 6. Robby van Maurits, d. Maurits van Geneind, van C. N. den Hamer, Oostburg. Type goed, wat beknopt, niet te fel ge beend. Loten van drie. 1. A. J. Catseman met een mooi regelmatig trio goede Successeur-zonen. 2. Marcel D'hoore te Sluis met zonen van Fifils du Chateau. Goede collectie, malsere veulens, eveneens goed uniform. 3. A. J. v. d. Meulen, IJzendijke, met twee goede en één die het totaalbeeld wat drukte. Hengsten met afstammelingen. De nationale kampioen Successeur, d. Nico van het Zwartewater, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke en A. J. Catseman te Biervliet won gemakkelijk met een mooie collectie van vier zonen en één dochter, als geheel goed en bijzonder gelijkvormig. 2. Maurits van Geneind, d. Nico van Beek, van C. N. den Hamer en Zn. te Schoondijke en Oostburg. Vier dochters en één zoon; goede groep, maar één der merries schaadde 't geheel. Merries met afstammelingen. 1. De welbekende Excellente, d. Alex van Heille, van C. Almekinders, Retranchement. Beste moeder die beter is dan de drie Quarré-dochters die haar gevolg uitmaakten. Algemene indruk waarschijnlijk iets minder dan in Oostburg. Merries, grote maat. 1. Mirza, d. Elegant van 't Hoogland, van E. J. Verpoorte, Zaamslag. Goed type, breed, zeer diep en massief, wat royaal in vorm, hals wat kort en stug, beenwerk rondom goed, goed in de gangen. 2. Beatrix van Othene, d. Quarré, van Joh. Dekker A.Hzn., Zaamslag. Felle, goedsoortige, in rug wat zondigende merrie van prima origine. 3. Bertha van Alstein, d. Honved van Bommanshof, van H. J. de Waal, Graauw. Fel veulen, wat rijp aandoend, zwaar en grof, type goed, mist wat uitdrukking in 't voorbeen. 4. Trees van Schuddebeurs, d. Moustic van Potjes, van J. E. Asselman, Schuddebeurs. Grof en zwaar maar wat ordinair. 5. Nora van 't Sluisje, d. Nico van Ella, van P. Suij, St. Jansteen. Zwaar en grof, maar met wat weinig ras. 6. Tosca van Absdale, d. Nico van Annie, van Mevr. Wed. G. C. de Deckere, St. Jan steen. Practisch correcte, typische en mooie merrie met heel behoorlijk beenwerk; deze had o.i. zeker vierde mogen staan. 7. Héléna van Veerwijk, d. Carlo, van Alph, Mangnus, Boschkapelle. Diep en zwaar met behoorlijk type en redelijk beenwerk. 8. Trees van Wilgenhof, d. Carlo, van W.. P. J. Kuypers, Kloosterzande. Goed type, zwaar van geraamte, maar met vrij ernstige tekortkomingen in de standen en matig in de gangen. 9. Carla van Oudenpolder, d. Carlo, van Amédé de Clerck, Zuid- dorpe. Uit de bekende Olga van Trui; zwaar koffer, komt vóór wat tekort. 10. Jenny van de Hogeweg, d. Nico van Annie, van L. J. M. Borm, St. Jansteen. Rondom vrij goed. 11. Carla, d. Moustic van Urbain, van Gebr. Barbé, Philippine. Groot en zwaar, soort matig. Merries, middenmaat. 1. Bella, d. Elegant van 't Hoogland, van Th. A. Baecke, Boschkapelle. Goed type, goed in schouder en benen; diepe en goede merrie. 2. Erna van Steen, d. Successeur, van Jos. Dobbelaer, St. Jansteen. Vrijwel correct, regelmatig gebouwd en gelijnd, schenkel kon forser, mooie merrie. 3. Annie van Greta, d. Nico van Annie, van H. M. Vervaet, Westdorpe. Mooi veulen met type en snit, voorbeen en met name de knie kon wat forser. 4. Erna van Axel, d. Honved van Bom manshof, van A. L. Scheele, Axel. Aardig type, lijnen behoorlijk, beenwerk goed. 5. Dora, d. Hon ved van Bommanshof, van Adr. Jac. de Kraker, Boschkapelle. Kort en diep, bevredigend beenwerk, 1.v. iets frans. 6. Alma, d. Carlo v. d. Melo, van L. J. M. Borm, St. Jansteen. Veulen van goede afstamming, maar rondom nog wat eenvoudig. 7. Rollie, d. Castar de l'Abbaye, van M. L. M. IJse- baert-van der Linden, Axel. Diep en goedsoortig, met mooie schouder en goede draf, maar te weinig macht in de. benen. 8. Azura van Willemstad, cL Azur II de Knokke, van Kind. F. de Jonge, Zaam slag. Mager en typisch met diepte, matig in voeten en achterbeen. 9. Dalia, d. Costaud van de Hor, van Gebr. Barbé, Philippine. Minder soort. Merries, kleine maat. 1. Ada van 't Veer, d. Elegant van 't Hoogland, van Adr. de Putter, Zaam slag. In benen, type en lijnen goede merrie, correct geplaatst op vrij zware benen en goede voeten* 2. Flora van Pauluspolder, d. Moustic van Potjes, van A. Hendriks, Stoppeldijk. Grof en van goed type, met 't vele haar van de vader, een wat korte koot en kleine voet. 3. Marga, d. Elegant van 't Hoogland, van E. C. de Maat, Ossenisse. Goed koffer, croupe wat gesloten, type goed, beenwerk tamelijk. 4. Dora, d. Vainqueur van Eversdam, van P. A. van Gassen, Hengstdijk. Mooi en goed lichaam, typisch, enige bemerking op 't achterbeen. 5. Gonny, van de Hogeweg, d. Castar de l'Abbaye, van L. J. M. Borm, St. Jansteen. Mooi soort, maar met wat weinig bot. 6. Lily van Reigersbosch, d. Castar de l'Abbaye, van M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel. Diep, typisch, niet grof. 7. Karlien van Zandberg, d. Carlo, van P. D'Haens, Graauw. Typisch en grof, maar niet feilloos in de standen. 8. Eliane van Eversdam, d. Nico van Annie, uit de uitstekende Stella van Eversdam, van C. van Overloop, Zuid- dorpe. Middenzwaar, evenredig en best van soort, mooi in hoofd, minder goed in beweging vóór. 9. Elly v. d. Westsluis, d. Elegant van 't Hoogland, van J. Dees, Terneuzen. Aardig veulen, mager, iets incorrect in de standen. Hengsten, grote maat. 1. Elegant van Middenhof, d. Moustic van Urbain, van P. J. den Hamer, Axel. Goed type, zwaar en grof met uitstekende diepte, kon van onderen wat meer klasse hebben. 2. Paul van Emmahoeve, d. Costaud van de Hor, van Jac. de Putter, Axel. Uitgesproken Costaud; mooi veulen met een adellijk, welgevormd hoofd en behoorlijk beenwerk; iels smal in de voeten. 3. Carlo van Kloosterzande, d. Carlo, van P. Serrarens te Hulst en C. Serrarens te Graauw. Fel gebeend, vóór goed, wat groot en qua type niet ideaal. 4. Anton van Roversberg, d. Elegant van 't Hoogland, van A. Serrarens, Ossenisse. Zowel van type, lijnen al« beenwerk goed en we zien deze liever dan zijrt concurrenten die hem passeerden. 5. Carlos van: Passluis, d. Nico van Annie, van W. J. Dieleman, Sluiskil. Robuust, maar niet onberispelijk in rug en hoofd, borstdiepte best. 6. Bento van Othene, d. Successeur, van Joh. Dekker A.Hzn., Zaamslag. (Zie verder volgende pagina)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1959 | | pagina 9