ZITDAGEN TROOSTPRIJZEN PRIJSVRAAG „WIE WORDT KAMPIOEN?" UITSLAG PLOEGWEDSTRIJDEN TE SCHOONDIJKE LANDELIJKE DEMONSTRATIES IN GRONINGEN OPENBARE AANBESTEDING ZEEUWS LANDBOUWBLAD Geslaagde BENOEMING ADRESWIJZIGING PRAKTIJKONDERWIJS AAN DE P.S.L. RUNDVEEKAMPIOENSCHAPPEN GOES EN OOSTBURG GRAANTOESLAG OOGST 1957 demonstratie BEPERKING WINTERMELKPRODUKTIE 602 ZEEUWS LANDBOUWBLAD In aansluiting op ons bericht in het vo rige nummer laten wij hieronder de troost prijzen van de prijsvraag Wie wordt kam pioen", volgen. 21e prijs: C. A. Dees Jzn, D 3, Zaamslag; 22e pr.: J. C. van de Velden A 560, Eerschot, St. Oedenrode; 23e pr.: P. Luteijn, O 65, Zuidzande; 24e pr.: Joh. Leijten, Stations straat 27, Etten-Leur; 25e pr.: J. W. M. Vugts, Udenhoutseweg 112, Oisterwijk; 26e pr.: W. A. Kusters, Kranenbroek 1, Mierlo- Hout; 27e pr.: P. J Hermans Schoorveld B 270, Maasbree; 28e nr.: C. de Wit, Kladde 3, Steenbergen; 29e pr.: C, J. Verhulstvan Hoeve, Coegorspolder, Axel; 30e pr.: C. Dek kerde Feijter, Hoek; 31e pr.: H. Roovers, Bredasebaan 16, Sprundel; 32e pr.: Gebr. Bouwmans, Dorpsstraat 53, Beugen; 33e pr.: Wed. Bos, Koningslust Helden; 34e pr.: J. A. Versteeg, Hoofdstraat 20, 's-Gravenmoer; 35e pr.: H. H. Jippes, Schokkeringweg 7, Nagele (N. O. P.)36e pr.: A. J. E. Temmer man, B 31, Hoofdplaat (Zld); 37e pr.: G. Thijssen, Ouddorp 8, Beesel;; 38e pr.: J. Janssen, Bruggraaf. Vierlingsbeek; 39e pr.: M. E. M. de Dobbelaere. 17 oktoberplcin 4, IJzendijke en 40e pr.: W. Beeskens, Weber- rich, Spaubeek. In d" Provincie Groningen wordt een tweetal landelijke demonstraties georganiseerd, namelijk een demonstratie met Veenkoloniale aardappelrooi- machines op donderdag 25 september te Oude Pekela en een demonstratie met transportwerktui gen in de bietenoogst op woensdag 15 oktober te Usquert. Opgave tot deelname richte tot de secretaris van de C. G. R. B-, Oude Boteringestraat la te Gronin gen. Uitslag van de op 9 september 1958 gehouden openbare aanbesteding door het Coöp. Bouw bureau van de Landbouw in Zeeland te Middel burg, in opdracht van de Commissie van Openbare Onderstand te Gent, voor het bouwen van een landbouwschuur te Boschkapelle in de gemeente Vogelwaarde. 1. P. A. van Hoeve te Axel, 53.600 2. Fa. J. Goossen Zoon te Walsoorden, 54.098 3. Fa. J. Pouwels te Kloosterzande, 55.400; 4. H. P. Frey- ser te Terhole, ƒ55.450 5. L. H. Hamelinck te Zaamslag, ƒ55.750 6. M. J. Galle te Zaamslag; ƒ55.970; 7. D. Freyser te St. Jansteen, 56.900; 8. Gebrs. Matthijssen te Hulst, ƒ57.200; 9. P. de Potter te Hulst, 57.200; 10. P. de Rooy te Vogel waarde, 59.070; 11. P A Mangners te Boschkapel le, ƒ59.100; 12. F. de Rooy te Hengstdijk, ƒ59.700; 13. Fa. Ch. Volleman te Graauw, ƒ60.550; 14. A. van Driessche te Lamswaarde, ƒ60.700; 15. Gebrs. Kriekaart te Hengstdijk, 61.300. (Verschijnt wekelijks) Hoofdredacteur mr J. F. G. Schlingemann Redacteur N. Sickenga Redactie en Administratie: Grote Markt 28, Goes. Telefoon K 1100-2345 UIT DE INHOUD: Prinsjesdag. Zitdagen Boekhoudbureau der Z. L. M. Troostprijzen prijsvraag „Wie wordt kampioen?" Uitslag ploegwedstrijd te Schoondijke. Landelijke demonstraties te Groningen. Uitslag aanbesteding bouw landbouwschuur. Praktijkschool voor Landbouwmechanisatie. Graantoeslag oogst 1957. Zitdagen Z. V. V. Z. V. B. en Verzekerings instellingen der Z. L. M. Aftrek Landbouwschapheffing 1958. De zaaizaadvoorziening. Zeeuwse Bond van Waterschappen vergader de. Brouwgerstafzet. Suikerbieten oogst 1958. Van Boerderij en Organisatie. Arbeidstijdverkorting in de landbouw. F. N. Z. vergaderde te Rotterdam. Rassenkeuze bij Wintertarwe. Actualiteiten bij de graszaad teelt. Bedrijfseconomie. Van markten en landen. Walcheren toont zijn fokvee. Onder de Tuinbouwlantaarn. Korte wenken Radio. De Boerenjeugd. Marktbe richten Bram uit de Slikhoek. Let op de Uitbreidingsplannen. De Vereniging van Oud-leerlingen der Rijks Middelbare Landbouwschool Schoondijke deelt ons de uitslag van het ploegkampioenschap West Zeeuws-Vlaanderen op 13 september en tevens de selectiewedstrijd voor het provinciaal kampioen schap, mede. Ie prtfs. Wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Vereniging van Oud-leerlingen der Rijks Mid delbare Landbouwschool te Schoondijke. Draagbare radio, beschikbaar gesteld door de N.V. Shell Ne derland. Gewonnen door M. Quaak, IJzendijke, vertegenwoordiger van de C. J. B. T. B. (Ferguson trekker met aangebouwde 2-schaar Ferguson- ploeg). 2e prijs. Ierse drinkkelk, beschikbaar gesteld door J. Sturm, Veedol, IJzendijke. Stel ringsleutels, beschikbaar gesteld door J. Aers, Esso, Oostburg. Gewonnen door H. Goethals, Waterlandkerkje, ver tegenwoordiger van de R. K. J. B. (Ford trekker met 2-schaar getrokken Me. Corminck ploeg). 3e prijs. Beker, beschikbaar gesteld door C. A. V. Breskens. Steeksleutels, beschikbaar gesteld door C. Vermeulen, Oostburg. Gewonnen door J. Cappon, Nieuwvliet, vertegenwoordiger van de C. J. B. T. B (Ford trekker met 2-schaar getrok ken Mc. Cormick ploeg). Drs. A. R. van Nes is met ingang van 1 augustus j.l. bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening aangesteld als directeur-afde lingschef belast met de leiding van de directie eco nomische akkerbouw-, veehouderij- en zuivelaan- gelegenheden (directie van de voedselvoorziening) met de persoonlijke titel van directeur van de bin nenlandse economische landbouwaangelegenheden. De Plantenziektenkundige Dienst te Goes deelt ons mede dat haar kantooradressen Grote Markt 1 en Grote Markt 28a gewijzigd zijn in 's-Heer-Hen- drikskinderenstraat 46 Goes. Kantooruren 8.3012 uur en 13.3017.30 uur. Telefoon 01100—2009. CINDS de opening van de Praktijkschool voor Landbouwmechanisatie in 1954, hebben nu reeds ruim 4500 kursisten een praktijkweek aan deze school gevolgd en binnenkort wordt de 1000e deelnemer voor 1958 verwacht, zo deelt men ons mede. Door vergroting van gebouwen en inventaris in de laatste jaren werden de resultaten van de op leiding aanmerkelijk verbeterd. De vraag van oudkursisten naar vervolgkursussen wordt steeds groter, omdat men in de praktijk enerzijds het ge mak ondervindt van hetgeen men tijdens de prak tijkweek opstak, en men anderzijds de behoefte voelt om van de verschillende trekkerwerktuigen en trekkers nog meer te weten te komen. Het be heersen van de techniek resulteert in meer aan dacht voor het onderhoud en de afstelling, minder bedrijfsstagnatie, en een langere levensduur van de trekkers en de werktuigen. Voor de komende periode zijn in de onderstaande weken nog enkele plaatsen vrij: 611 okt. Kursus „Landbouwwerktuigen en Landbouwmotoren" voor beginners en gevorderden. 1318 okt. Idem. In verband met de grote toeloop van gegadigden, is vroegtijdige aanmelding noodzakelijk. Inlichtin gen over praktijkkursussen worden verstrekt door de directeur, Nieuwesluizerweg 42a, Slootdorp. Op de dinsdag j.l. in Goes gehouden rundvee keuringen behaalde het kampioenschap koeien Dirkje 115, eig. C. J. v. d. Velde, Yerseke; reserve kampioen werd Dirkje I van dezelfde eigenaar. Kampioen stier werd Minkes Paul Sikkema, Ver. voor K. I. „Naar produktief vee op de Bevelanden". Kampioen vaarzen: Annie J. van C. M. Kole, Vlake. Op de woensdag in Oostburg gehouden keurin gen werd Rotterda Smits, eig. K. I. Ver. West Zeeuws-Vlaanderen, kampioen stier. Kampioene melkgevende dieren werd Tini van 't Eikenboschje, eig. Gebr. Ryckborst, St. Kruis; van de droog staande dieren was dat Janke 32, eig. G. Tas, Wa terlandkerkje; res.-kampioene Jans, eig. Iz. Cij- souwStolk, Cadzand. Kampioene vaarzen: Anna 29, eig. J. C. Basting, Cadzand. Door de provinciale voedselcommissarissen werd aan de telers bericht gezonden over de uitbe taling van de toeslag voor de granen van de lichte gronden oogst 1957. Het Landbouwschap deelt mede, dat zij die een dergelijk bericht niet ontvingen en toch menen dat zij er voor in aanmerking komen, zich tot de Voedselcommissaris moeten wenden. Bij afwijzing 'kan men binnen 30 dagen bij de Minister van Landbouw in beroep gaan. 4e prijs. Medaille, beschikbaar gesteld door P. Leenhouts, Oostburg. Vetspuit, beschikbaar gesteld door D. Luteijn, Oostburg. Gewonnen door E. Buijck, Waterlandkelkje, vertegenwoordiger van de R. K. J. B. (Ford trekker met 2-schaar getrok ken Allis Chalmers). 5e prijs. Waterpomptang, beschikbaar gesteld door W. de Schrijver, Oostburg. Gewonnen door A. Verkruijsse, Schoondijke, vertegenwoordiger van de L. J. G. (Ford trekker met 2-schaar aange bouwde Capponploeg). 6e prijs. Schuimrubber zitting, beschikbaar ge steld door Centraal Bureau, Schoondijke. Gewon nen door J. Haak, Biervliet, vertegenwoordiger van de Z. L. M. (Ford trekker met 2-schaar getrokken Ramsomes 7e prijs. Medaille, beschikbaar gesteld door P. Hoste, Draaibrug. Gewonnen door W. Cappon, Cadzand, vertegenwoordiger van de C. B. T. B. (Deutz trekker met 2-schaar getrokken John Deere). 8e prijs. Miniatuur Ferguson trekker, beschik baar gesteld door P. Dhont, Nieuwvliet. Gewonnen door W. den Hamer, Schoondijke, vertegenwoor diger van de L. J. G. (Ford trekker met 2-schaar aangebouwde Eberhardtploeg) "D EGUNSTIGD door mooi weer was het een spor- tieve en spannende strijd. De omstandigheden waren voor de ploegers niet gemakkelijk; de grond was vrij hard. Er was goede belangstelling en de organisatie verliep vlot. Tevens werden op het ter rein demonstraties gegeven met de „Stokland" zaaimachine en met de Fast Hitch aanspanning bij I. H. C. trekkers. Voor deze zaaimachine was veel belangstelling en onder het publiek werd druk over het voor en tegen gediscussieerd. Voor zover te be oordelen maakte de machine een goede indruk en zal deze in de toekomst nog van zich laten horen, omdat hij uitmunt door een grote regelmatigheid in het zaaien. De Fast Hitch aanspanning toonde hoe zeer snel en gemakkelijk de werktuigen aan de trekker kunnen worden gekoppeld, zonder dat de bestuurder van de trekker af hoeft. Alle ma chines voor drie-punts bevestiging kunnen door middel van hulpstukken gemakkelijk met de Fast Hitch aanspanning worden uitgerust. Al met al waren het interessante en leerzame demonstraties. Na afloop van de wedstrijd begaven de ploegers zich op feestelijke wijze achter een drumband naar het centrum van het dorp waar de voorzitter van de Vereniging van Oud-Leerlingen, de heer E. Calon het woord voerde en de burgemeester F. A. van Rosevelt van Schoondijke de prijzen uitreikte. De Vereniging van Oud-Leerlingen der Rqks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke kan weer op een in alle opzichten geslaagde middag terugzien. West Zeeuws-Vlaanderen heeft zijn af gevaardigden voor het Provinciaal ploegkampioen schap op 27 september as. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft op 10 september jl. aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een brief gezonden inzake de beperking van de winter- melkproduktie. In deze brief worden o.a. een vier tal bezwaren kenbaar gemaakt tegen de plannen van de minister om de produktie van wintermeik onaantrekkelijk te maken door 'n sterke verlaging van de toeslag op de prijs van deze wintermeik, terwijl voorts gewezen wordt op bevordering van de afzet, onder meer door verhoging van het vet gehalte van de consumptiemelk ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z.V.V.) Laat uw polissen op het gebied van de kapitaal-, pensioen-, lijfrente-, studie- en uitzetverzekering controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. OOSTBURG: woensdag 24 september 1958 in hotel „De Vuyst" van 1517 uur (de heer Cevaal). ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z.V.B.) Laat uw brandpolissen controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. KORTGENE: donderdag 25 september 1958 in hotel „De Korenbeurs" van 1113 uur (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z.L.M. Komt hier met uw vragen op het gebied van Landbouw-Risico, motorvoertuigenverzekering etc. Alle gewenste inlichtingen worden gratis ver strekt. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. ZIERIKZEEdonderdag 25 september 1958 in hotel „Huis van Nassau" van 1113 uur (de heer De Lange).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 2