i De TREKPAARDEN S1EURING TE GOES 1958 op de Z. L. >1.-tentoonstelling te Scherpenisse ZATERDAG 5 JULI 1958 461 iJtiÈL \\7IJ weten niet of en in V V hoeyerre eventueel nét de pauze verbetering is opge- treden in de weersomstandig- §f\ heden maar vast staat dat daarvóór de regen grondig spelbreker is geweest. De situatie was ver van pleizierig en dat het geheel er bijzonder onder leed is wel duidelijk. De paar den waren uit de aard der zaak niet meer in top vorm, óók moeilijker te beoordelen en de interesse was waarschijnlijk wel bij niemand, meer op peil. Een en ander was vanzelfsprekend een tegenslag zowel voor de leiding als voor publiek en inzen ders, welke laatsten er overigens toch in zijn ge slaagd hen die dat nog niet mochten weten, te doordringen van het feit dat de fokkerij in Tholen op een nog steeds vrij ruime en bepaald solide basis staat. Een basis die blijkt gevoed te worden uit een bevredigende hoeveelheid goed, jong fok- materiaal dat de laatste jaren praktisch zonder uitzondering de goede vererver en oud-kampioen van Limburg; Sénateur d'Amice tot vader heeft. Waarbij komt dat de oudere jaargangen goeddeels van goede origine zijn wat uiteraard een belang rijke factor is in de fokkerij. Nico van Stegeshof, thans op Texel en vader van een aantal merries die aan zijn verblijf op Tho len herinneren, heeft ons als kweker nooit zo machtig kunnen bekoren, wat niet wegneemt dat hij toch wel een (verdienstelijke) rol blijkt te heb ben gespeeld in dit fokgebied enkele jaren geleden. Dat Sénateur zo door bloedvoering als exterieur bij de doorsnee-dochter van Nico van Stegeshof blijkt te passen (beide zijn Nico's met veel Avenir d'Herse-bloed) wekt geen verwondering al weet een ieder dat men zulks nooit tevoren met zeker heid kan zeggen. Diverse fokkers hadden in Scherpenisse een min of meer opvallend succes en onder hen was het vooral de stal „Bleyendaal" van J. F. Brooij- mans te Oud-Vossemeer die met haar 17 inzendin gen beste resultaten behaalde. Resultaten die deze liefhebber van formaat en diens even ambitieuze zonen (dit laatste kan men maar al te zelden schrijven tegenwoordig) van harte wrrden gegund. Men vindt de volledige uitslag van de hier tevens gehouden premiekeuringen in het vorige en nog volgende nummer. Die van de toegevoegde en door de Bond van Paardenfokkers „Eiland Tholen" ver zorgde rubrieken worden in dit verslag vermeld. Wat onze aantekeningen betreft: ze zouden volle diger zijn geweest en juister, was het weer niet zo slecht geweest en onze catalogus daardoor in betere conditie. "T\L hengstveulens vormden een goed bezette rubriek met voor de toekomst, overigens wei nig interessants. Eerste werd een zoon van de Belgische import Élégant de Feluy: Vali van Hen- riëttehoeve, van J. A. Stols, St. Philipsland. 't Eer ste veulen, dat we zagen van deze vader en dat zonder moeite de kop deed. Type best, kruis wat hoog, verder goed gesloten en regelmatig met goed beenwerk dat ook grof genoeg is. 2. Paul van Bleyendaal, d. Sénateur d'Amice, van J. F. Brooij- mans, Oud-Vossemeer. Opvallend fors in 't achter been, in algemeen voorkomen wat gerekt en mèt een vrij goed type. 3. Zoon van Sénateur, van J. Th. M. Akkermans, St. Annaland. Goed veulen; wat in drie stukken gebouwd. 4. Zoon van Séna teur, van J. C. Kooijman, St. Annaland. 5. Frits, d. Sénateur d'Amice, van M. J. Buys, Poortvliet. 6. Een zoon van Sénateur, van C. van Haaften, St. Maartensdijk. Vroege merrie veulens. Op de eerste plaats een Veulen, dat reeds op een afstand de aandacht trekt: Marijke van de Eendracht, d. Sénateur d'Amice, van M. C. J. Kosten, Tholen. Extra gebouwd in 't gewenste genre, met expressieve, goed geplaat ste, zware benen. 2. Elza, d; Sénateur d'Amice, van C. H. de Wit, Oud-Vossemeer. Mooi, soortig en regelmatig, wat kniewijd. 3. Dochter van Séna teur, van Fa M. J. C. Geluk Zn te Oud-Vosse meer. Veulen met mooie voorhand, iets minder type dan de beide vorigen en behoorlijk beenwerk. 4. Suzanne van de Middelhoeve, d. Clairon van Hersel, van Gebr. C. J. A. van Engelen te Oud- Vossemeer. Late merrieveulens. 1. Dochter van Sénateur, uit een goede moeder, van Fa M. J. C. Geluk Zoon te Oud-Vossemeer. Veulen met goede aan leg; goed gebouwd en gelijnd en goed in de benen. 2. Weer een jonge Sénateur, van Gebr. J. A. L. J. Stoutjesdijk, Tholen. Te jong, maar met ken nelijk eigenschappen die men bij heel jonge veu lens reeds graag ziet. 3. Veulen d. Sénateur, van M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. 4. Dochter van Clai ron van Hersel, van Gebr. C. J. A. van Engelen, Oud-Vossemeer. 5. Een jonge Sénateur, van Gebr. J. A. L. J. Stoutjesdijk, Tholen. Praktisch zon der uitzondering goede veulens maar in feite te jong om er veel van te kunnen zeggen. Eenjarige merries, kleine maat. Deze en óók de volgende rubriek hebben we maar oppervlakkig gezien, 't Geheel maakte een goede indruk en de kopnummers vooral beloven voor de toekomst. 1. Oda van Bleyendaal, d. Sénateur d'Amice, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Klein, best ding met diepte, soort, een best gesloten koffer en goede, zware benen. 2. Leny van de Eendracht, d. Sénateur d'Amice, van M. C. J. Kosten, Tholen. Evenredig veulen, goed van type en beenwerk. 3. Lady van Broedershof, d. Sénateur d'Amice, van G. M. Geluk, St. Maartensdijk. Weer een goedsoortig veulen, wat hellend achter maar gesloten en met goed beenwerk. 4. Olma van Bleyendaal, d. Séna teur d'Amice, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 5. Olga van Bleyendaal, d. Sénateur d'Amice, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 6. Lisette van de Laatste Stuiver, d. Sénateur d'Amice, van J. M. F. Goorden, Oud-Vossemeer. Éénjarige merries, grote maat. Gemakkelijk eerste: Irma van de Peukepolder, d. Sénateur d'Amice, van Gebr. J. A. L. J. Stoutjesdijk, Tho len. Type extra, best gelijnd, bijzonder mooi in hoofd en hals regelmatig gebouwd en goed ge plaatst op goede, zware benen. Dit zal, eventuele tegenslagen buiten beschouwing gelaten, een beste merrie worden. 2. Margriet, d. Eduard van Put- wijk, van Gebr. J. A. L. J. van Engelen, Oud- Vossemeer. Wel goed in de benen maar wat min der typisch in de lijnen. 3. Nora, d. Sénateur d'Amice, van M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. Goed, typisch veulen met goed beenwerk, staat nog wat „in de knie"; uit Hulpboek-moeder. 4. Tiny van de Heide, d. Antoon van Boomhof, van J. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer. 5. Beauté van 't Leguit, d. Sénateur d'Amice, van A. Heestermans, Oud-Vos- semeer. 6. Erna, d. Sénateur d'Amice, van M. C. Friderichs, Oud-Vossemeer. 7. Kitty van de Koren pad, d. Nico van Dorpbroek, van Gebr. J. A. L. J. van Engelen, Oud-Vossemeer. Tweejarige merries, kleine maat. 1. Carla van „De Wouter", d. Nico van Stegeshof, van M. A. Geuze, Oud-Vossëmeer. Geen uitgesproken kop- nummer dat in deze rubriek dan ook niet te vinden was. Bestsoortig lichaam, in benen wat eenvoudig. 2. Ria van Malland, d. Nero van Oudenpolder, van L. A. Geluk, St. Maartensdijk. Zwaar, gebeend en best gespierd, staat iets onder zich en zondigt wat in de middenhand. 3. Kora van de Eendracht, d. Nico van Stegeshof, van M. C. J. Kosten, Tholen. Voldoende vn type en benen; het vele wit ontsiert. 4. Elly van „De Vijf Haardsteden", d. Nico van Stegeshof, van J. Th. M. Akkermans, St. Annaland. Goed soort, maar met wat weinig benen. Tweejarige merries, grote maat. Deze categorie overtrof de vorige vrij aanzienlijk. Best kopnum- mer. 1. Annie van Hermine, d. Clairon van de Klef, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Heel mooie en evenredige merrie met goede gangen en benen, een minimum aan tekortkomingen en op vallende spronggewrichten. 2. Crace van Roxe- nisse, d. Hein van Kwaderwijk, van J. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer. Wat gerekt maar goed van type en snit, knie wat rond, voor niet te machtig. 3. Nellie van Buitenzorg, d. Guido uit de Kluis, van J. P. van Gorssel, Tholen. Vóór te wijd en daar door nogal gehandicapt, maar goedsoortig en ro bust, grof en gespierd. 4. Elza, d. Nico van Steges hof, van M. C. Friderichs, Oud-Vossemeer. Rijp, diep gesloten en breed, hals wat zwaar, minder fel beenwerk. Driejarige merries, kleine maat. Teruggeroepen: 4. Onvoldoende gezien. 1. Monica van de Bosch hoeve, d. Nico van Stegeshof, van Gebr. Van Til- beurgh, Oud-Vossemeer. 2. Emma, d. Nico van Stegeshof, van C. H. de Wit, Oud-Vossemeer. 3. Francien van Madeion, d. Vainqueur van Evers- dam, van A. C. P. Timmermans. Oud-Vossemeer. 4. Nora van Dinteloord, d. Azur II de Knokke, van A. GakeerHage, St. Maartensdijk. Bevredigende klasse met een tyypisch en goed paard aan de kop. Driejarige merries, grote maat. Beste rubriek. 1. Oda van de Kamperseweg, d. Karei van Rozen berg, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Zwaar, goed gesloten en diep, iets flauw in bovenlijn, goed gespierde bovenbenen, vlot, vóór wat weinig ex pressief. 2. Brunette van Zeedijk, d. Moustic van Zie verder pagina 462 Cat. no. Naam en stamboeknummer Eigenaar en woonplaats Premie Cat. no. Naam en stamboeknummer Eigenaar en woonplaats Premie 105 Ina van Spaarte K. 50792 90a Elza van Hollestelle K. 53889 103 Nicoline van Elsdiek K. 51224 -JT' 86 Veronica v. Monnikenhof K. 53868 112 Koba van Domeinplaat K. 48385 87 Ella K. 53866 107 B Martha van Keilen K. 51205 93 Lina van Spaarte K. 52373 84 Mien van Certain K. 53881 104 A Sonja van Nisse K. 51226 107a Erna K. 51207 94 Lucia K. 52415 101 Ella van Overhof K. 51201 92 Nera van Domeinplaat K. 52366 100 A Wanda van Waarde K. 51315 106 Gloudien van Elsdiek K. 51225 95 Berlinda v. Weltevreden K. 52389 85 Ninette van Elsdiek K. 53891 108 Cora v. d. Maire-Hoeve K. 50148 110 A Gonny van Brunswijk K. 48457 113 B Bertha van Voerendaal K. 47242 97 Alice van Zeeduin K. 52390 89 Caroline van Molenhof K. 53863 99 Mirza K. 52364 88 Bianea van Elsdiek K. 53807 Fa J. Meeuwse, Kattendijke 2 C L. Boonman Pzn, Ovezande 2 D Gebr. J. J. Smallegange, Ellewoutsdijk 2 E Abr. Zandee, Wemeldinge 2 F J. Q. C, Lenshoek, Kloetinge 3 A J. de Roo, 's-Heer Abtskerke 3 B J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 3 C A. Zandee, Wemeldinge 3 D J. Werri, 's-Heerenhoek 3 E J. P. Nijsse, Nisse 3 F S. J. Noteboom, Kloetinge 3 G F. P. Rijk, Schore 3 H W. Aarnoutse, Kloetinge 3 I J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 3 J C. Mol, Waarde 4 A Gebr. J. J. Smallegange, Ellewoutsdijk 4 B W. J. de Vlieger, Nieuwdorp 4 C Gebr. J. J. Smallegange, Ellewoutsdijk 4 D B. de Maaker, Wolfaartsdijk 4 E Gebr. Verdonk, Lewedorp 4 F A. Schrier en J. Platschorre, Waarde 4 G W. J. de Vlieger, Nieuwdorp 4 H J. Lokerse, Heinkenszand 4 I C. van Iwaarden, Kloetinge 4 J Fa G. A. v. d. Meulen Zoon, 's-Heer Abtskerke 4 K 510-Jarige merries, geboren 19531948, grote maat, 118 Margriet v. Groenenburg K. 51221 121 A Rozelien v. Monnikenhof K. 48381 117 Ella van de Berg K. 52367 122 B Justine van Keilen K. 46983 99a Carla van Klaas K. 52393 115 Corrie van Domburg K. 53417 98 Hersa van Dijkzicht K. 52388 119A Liza van Keilen K .50136 116 B Paula van Nisse K. 52971 121a Mina K. 48427 117a Rika van de Zeedijk K. 52514 Fa D. A. Timmerman Zn, Kattend\jke 2 A J. v. 't WesteindeVermue, Nieuwdorp 1 M. de Jonge Pzn, Ovezande 2 B J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 C Wed. L. Goense, Driewegen 3 A W. Aarnoutse, Kloetinge 3 B J. v. 't WesteindeVermue, Nieuwdorp 3 C J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 4 A J. P. Nijsse, Nisse 4 B D. Quinten, Oudelande 4 C P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 4 D MERRIES OUDER DAN 10 JAAR. 124 Erna K. 36249 125 Elza van de Zwaan K. 40223 126 A Rita d'Amice K. 43656 123 A Castorine van Yerseke K. 45279 Jan de Roo, 's Heer Abtskerke Q. v. d. Linde, Kloetinge C. Mol, Waarde J. P. Nijsse, Nisse 1 2 A 2 B 3 De hieronder vermelde merries welke 2 achtereenvolgende" malen no. 1 stonden werden getoond: Fa D. A. Timmerman Zn, Kattendijke A. J. Boone, Kruiningen A. Schrier en J. Platschorre, Waarde N.B. De achter de catalogusno. 111, 109, 91. 107, 104, 100. 110, 113, 121, 12^ 119, 116, 126 en 123 geplaatste aanduiding A of B geeft aan, dat deze merries het gebruikswaarde-certificaat A of B behaalden. A 1 Tosca v. Monnikenhof K. 50793 5 Castorine van Fransien K. 49808 A 6 Honda v. Oudenpolder K. 48224

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 9