Dp T T r op de ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Trekker- Bchendigheids- wedslrijd Bekendmaking prijswinnaars Opstelwedstrijd LJC ij. J. vjr. Th Thoolse Landbouw dagen ZATERDAG 5 JULI 1958 465 DE BOERENJEUGD Redactie: C. J. van Damme. L. Hage. M. de Jager. T. Lievense. M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Hoofdredacteur: A. J. Klaassen. Telefoon 01100—2345 (kantoor). Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. ONZE PROVINCIALE SPORTDAG is weer achter de rug. Dit is ieder jaar een grote manifestatie op zichzelf. En voor talrijke Z. P. M.-ers en L. J. G.-ers een lange en drukke dag. Dit kwam wepr eens tot uitdrukking van uit de Boérenjeugd van zaterdag jl. We hebben weer een prachtige zon nige sportdag achter ons en dat is voor m\j het teken om vanuit Schouwen en Duiveland U allen hartelijk dank te zeggen voor de medewerking. Een zeer grote dank ben ik verschul digd aan de verenigingen en firma's, die ons een medaille schonken of mede werking verleenden. Ook de mensen die ons hebben ge holpen op ieder gebied nog onze har telijke dank. Ook de gemeente Zierik- zee komt een woord van dank toe voor het mooie ruime sportpark. Ik hoop dat ik niemand heb vergeten (want dat brengt dikwijls wat boze gezichten met zich mede). De Sportcommissie neemt dan hier weer afscheid van U en nog maals onze hartelijke dank aan allen. VAN SPLUNDER. van de Streek W. Z.-V1. van de L. J. O., 31 mei 1958, georganiseerd door L. J.'G., Afd. Groede. Het weer werkte mede, om deze trek- kerbehendigheidswedstrijd te doen sla gen. Er waren 14 deelnemers en een be hoorlijk aantal prijzen, door diverse dealers beschikbaar gesteld, als volgt: Wisselbeker, geschonken door L. J. G. W. Z.-Vl.; Wisselbeker: Z. L. M. Afd. Groede; Beker: A. Boonman, Oostburg; Gasolie-trechterP. Leenhouts, Oost burg; Gasolie-trechter: C.A.V. „Schoon. dijke"; Sigarettenhouder: P. Dhont, Nieuwvliet; Miniatuurtrekkers en werktuigjes: A. Luteijn, Oostburg; Mi niatuurtrekker: C. Vermeulen, Oost burg. Prijswinnaars waren de volgende L. J. G.-ers: Strafpunten: 1. Joz. Cijsouw 297 2. Adr. Scheve 376 3. A. M. Luteyn 380 4. W. de Hamer 425 5. Abr. Verkruysse 435 6. J. de Smit 468 7. Adr. Dhont 656 8. P. Luteyn 698 9. Joh. van Dijke 737 10. T. Luteyn 740 die deel hebben genomen aan de L. J. G.-wedstrijd tijdens de Z. L. M.- tentoonstellingsdagen 19, 20 en 21 juni 1958, gehouden te Scherpenisse. F\E wedstrijd werd verzorgd door of namens de Landbouw Jongeren Ge meenschap van het eiland Tholen. Aan de wedstrijd hebben 230 perso nen deelgenomen en hun formulieren in de daarvoor bestemde bus gedepo neerd. Ongetwijfeld hebben er meer perso nen aan de wedstrijd deelgenomen, maar hebben helaas hun formulier niet in de bus gedeponeerd. Wat natuurlijk wel érg jammer is, 'want deze kunnen niet meer naar een. prijs mededingen. ÏBü het controleren van de antwoor den is gebleken dat de gerst- en a'ard- appelrassen niet zo gemakkelijk waren te onderscheiden,1 gezien de vele fou tieve antwoorden. Onderscheiding van paardenrassen was blijkbaar iets gemakkelijker, hoe wel een Lippizaner nog al eens vaak voor een Arabier werd aangezien en ook omgekeerd. Het aantal aardknol- len in de zak was blijkbaar heel moei lijk, de antwoorden varieerden van rt 124500 en meer. Eveneens bij ge wicht hooi en voederbieten is met zeer verschillende maten gewogen. De be antwoording van de lakprofielen was veelal goed, ieder kende dus vrijwel zijn eigen land. De ziektebeelden in de bieten te on derscheiden, gaf daarentegen weer zo veel te meer moeilijkheden, want hier van waren slechts maar 5 goede ant woorden van de 230 deelnemers. Nu rest nog een zeer belangrijk wed strijdelement n.l. de verkeerssituaties, deze bleken over het algemeen nog al duidelijk te zijn. Het is echter ook juist dat elke weggebruiker (en dat zijn we allemaal hetzij te voet of per auto) (Nagekomen uitslag) le -prijs: Adri de Graaf, St. Maar tensdijk. 2e prijs: Gilles v. d. Werf, Scher penisse. deze gemakkelijke verkeerssituaties weten te beantwoorden en eveneens toe te passen in de praktijk. Een enkele fout kwam o.a. voor in situatie C (dus de vraag, auto wil links af en fietser recht door. Wie gaat er voor?) Enkele deelnemers gaven dus de auto voorrang, laten we hopen dat dit zelf geen automobilisten of motorrij ders zijn of in ieder geval niet van toe passing brengen in de praktijk, want dan kan het er voor de fietser wel eens onbehaaglijk uitzien. De prijswinnaars zijn: le prijs met 66 punten: C. v. d. Griek, Anna Vosdijk 2, St. Annaland, 25, 2e pi'ijs met 63 punten: L. Sturm, Dorpsdijk 69, Vrouwenpolder, 20, 3e prijs met 56 punten: B. op 't Hof, Kamperfoeliestraat 47, Goes, 15, (bij loting). 4e prijs met 56 punten: J. Sinke, Westdorp, C 9, Baarland, ƒ10,(bij loting). 5e prijs met 54 punten: B. Huigens, Verseputseweg 3, Kerkwerve, 7,50. 6e prijs met 53 punten: A. C. J. Note- boom, Nw. Kraaiertsedijk 2, 's Heer- Arendskerke, 5, 7e prijs met 53 punten: A. de Jonge, 3e Dwarsweg 8, 's-Heer Arendskerke, ƒ5.—- 8e prjjs met 53 punten: Mej. B. Dijk stra, Hopweg, Rutten, post Emmeloord •(N.O.P.), ƒ5,—. De geldprijzen worden per postwissel opgezonden. Het maximaal te behalen punten was 90 en het minimum behaalde aantal punten was 14. Wij feliciteren de prijswinnaars na mens de L. J. G. uit Tholen met dit be haalde succes en voor de niet-prjjswin- naars een volgende keer beter. Verder danken wij u voor uw mede werking. Hieronder volgen nog eens de gestel de vragen, maar dan met de antwoor den er achter vermeld. ©IE dagen liggen nu immers weer een stukje achter ons, zodat wij kunnen terugzien. Terugzien op en terugdenken aan een drietal dagen, waarop in onze grote Zeeuwse familie de aandacht heel sterk aan Tholen gewijd werd. Hoewel je het, aardrijkskundig gezien, niet zoudt zeggen: Tholen was op 19, 20 en 21 juni het middelpunt van Zeeland en het stond in het brandpunt van de Zeeuwse belangstelling. Heel uitgebreid hebt U in de pers kunnen lezen over alles wat er alzo te zien was aan de Poortvlietse dijk. Op deze plaats beperken wij ons dan ook maar tot de activiteiten in dit verband van onze L.J.G. Want er zijn er geweest. Er zijn er heel veel geweest. En ze waren een uiting van fris, jeugdig leven. Er is veel energie aan gewijd door zeer veel medewerkers. Er is gewerkt als groepdaarom zullen wij ook geen namen noemen, al zou het goed zijn een ererübriek te hebben, waarin melding gemaakt zou kunnen worden van alles dat door de medewerkers verricht is. Reeds bij de opening trad de L.J.G. aan. Zij torsten de vlaggen van de Thoolse gemeenten; een rijke kleurschakering, die een fleu rige omlijsting vormde van het prachtig uitgevoerde podium. Enkele leden droegen „Ons Thoolse land" voor, een gedicht, dat ook weer door een L.J.G.-er gemaakt was, en dat in het Tholennum- mer van het Landbouwblad werd afgedrukt. Op de zaterdagmiddag werden goed verzorgde reidansen uitgevoerd en geen regen vermocht het vuur te blussen waarmee die sierlijke opgewekte dansen werden ten beste gegeven. Honderden hebben deze activiteit gadegeslagen en er hun plezier aan beleefd. hYjAAR hoevelen hebben niet hun ogen de kost kunnen geven in de 1 stand, die door de L.J.G. zo voortreffelijk was verzorgd. Een stand, die ruim was en kleurig. Daar lagen de producten die de vlijtige handen van onze damesleden met zorg en kunstzin hadden vervaardigd. Wij zagen er hyper-moderne modepoppen; typisch agrarisch van lichaamssamenstelling en getooid met alweer eigen werk van de dames-leden. Er was een bloemlezing van de bekers en medailles, die de L.J.G. Tholen zich in de loop der jaren verworven heeft. Een wedstrijd, die in die stand georganiseerd was, trok de belang stelling van honderden bezoekers. Men moest er eerst een verkeers bord bestuderen en op vier verkeerstechnische vragen een juist ant woord kunnen geven. Een oordeel werd gevraagd over de namen van een drietal gerst en aardappelrassen. Eveneens over vijf paardentypen. Verder moest het gewicht van een hoop hooi worden geschat en het aantal aard appelknollen in een zak. Ook vroeg men het gewicht van een hoop bieten. Vier bietenplanten vertoonden ziekteverschijnselen. Welke? Ook een vraag naar bodemstructuur werd gesteld. Vele scholieren van het eiland Tholen hadden als groep of indi vidueel vaak uitstekende werkstukjes en tekeningen ingezonden, die zeer veel belangstelling bleken te trekken. Alles bij elkaar genomen kan de L.J.G. Tholen met voldoening terugzien op een geslaagde deelname en bijdrage aan de Landbouw- dagen 1958! K. Vraag: la. Situatie A: „Wat moet eèn motorrijder, behalve voorrang verlenen nog meer doen?" b. Situatie B: „Wie heeft voorrang"? Tractor of melkwagen. c. Situatie C: „Auto wil links af en de fietser rechtdoor. Wie gaat er voor?" d. Situatie D: „Welke auto gaat er voor?" (Bestel auto of personenauto.) 2. Welke gersterassen staan in de verschillende bakjes? 3. Welke aardappelrassen staan in de verschillende bakjes? 4. Welke grond zal het eerst droogteverschijn selen vertonen? a of b. 5. 6. 7. 8. 9. Antwoord: Stoppen en stopteken geven. Melkwagen. Fietser. Bestelauto. Proctor bakje c. Carlsberg bakje b. Balder bakje a. Bakje a: Doré. Bakje b: Eigenheimer. Bakje c: Rode Eerstel, b. Hier staan vijf paardenrassen. Welke letter Nederl. Trekp. no. 5 hoort bij elk ras? Hackney no. 2 Arabier no. 4 Lippizaner no. 1 Shire no. 3 Aantal aardappelknollen in deze zak Gewicht van deze hoop hooi? Gewicht van deze hoop bieten? Ziektebeelden in bieten. 251 stuks. 9.3 kg. 31 kg a. Vergelingsziekte. b. Mozaiek. c. Mangaangebrek. d. Gezond. Namens de Wedstrjjdcommissie, P. C. J. STEENDIJK, Secretaris.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 13