- ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND De oud-voorzitter van de L.J.G Privé S3? Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Hoofdredacteur: A. J. Klaassen. Telefoon 01100—2345 (kantoor). Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Schoolopleiding? Kleuterschool, lagere school, IV2 jaar U.L.O. en Landbouwschool. Liefste vakken? Rekenen later motorkennis op Landbouwschool en op U.L.O. Alg. Geschiedenis. Gedragcijfer? 8. Schoolblijven? Dat gebeurde wel. Besteding vrije tijd in jeugd? Spelen met meisjes, dingen on derzoeken, uit elkaar halen en in elkaar zetten, belletje trekken. Een jeugdheld? Neen. Wat wilde U worden toen U 10 was? Monteur. Wat was belangrijkste gebeuren in uw jeugd? Excursie naar Parijs. Vond men vroeger de jeugd een probleem? Dit is volgens mij geen probleem. Deed men toen georganiseerdiets voor de jeugd? Wel, doch ik heb daar geen per soonlijke ervaring mee. Waar let U bij 'n eerste ontmoeting op? Op handdruk en ogen. Met wie zou U graag eens praten? Met vergevorderd technicus op radiogebied. Met wie niet? Met zelfingenomen iemand, die alleen eigen onderwerpen aan trekkelijk vindt. Waf vindt U 'n gezellige avond? Gezellige huiselijke sfeer, praten over allerlei onderwerpen en op tijd natje en droogje. Als U 3 maanden uw eigen werk niet mocht doen, wat zoudt U dan doen? Zelf iets scheppen, met de han den iets produceren op technisch gebied. Waf vindt U 't prettigste van het jaar, de week en de dag? Ie Kerstdag, de zondag en de warme maaltijd. Wat was 't gelukkigste moment van uw leven? Mijn trouwdag. Luistert U veel naar de radio en kent U al.de volgende mensen: Cees de Lange, Corry Brokken, George van Renesse, Franz Léhar, dr. Van Rijsinghe en Max Tak? Nogal eens, ja. Familie Doorsnee, dinsdagavondprogramma, Plein 8.13 uur op zaterdagavond, hoor spelen, soms opgewekte muziek en moderne klassiek. Cees de Lange: radiomedewerker; Corry Brokkenzangeres en to neelspeelster George van Re- nesse: onbekend; Franz Léhar: componist; dr. Van Rijsinghe: onbekend en Max Takiemand van de radio. Waf zijn Spoetnik en Vanguard? Betreft ruimtevaart. Spoetnik Russisch en Vanguard Ameri kaans. Waf verwacht U van het interpla netaire verkeer? Mensen kunnen het niet tegen houden. Zal ontwikkeling op ho ger peil brengen. Zal wellicht mettertijd verwezenlijkt worden. Kunt U eenvoudige karweitjes zelf doen? Ja. Waf is uw hobby? Electronica en motoren. Houdt U van sport en welke vindt U 't mooist? Matig, ik vind judo en jiu-jitsu wel mooie sporten. Waaraan bent U 't meest gehecht? Een tamelijk kostbaar meetappa raat, een z.g. unimeter. Waf zoudt U graag hebben? Een zelf gebouwd radiotoestel met alle mogelijkheden van ontvangst op dit gebied. Waar zoudt U 't liefst wonen? Patijnweg in Goes. Wie wilt U als buren? Mijn beste vrienden. Zoudt U niet met de bouw van uw huis bemoeien? Niet aan vakmensen overlaten, zelf mee bemoeien. Zoudt U dat modern inrichten of hoe anders? Doelmatigheid zou voorop moe ten staan. Antiek-modern. Houdt U van dieren? Waarvan het meest en het minst? Ja. Niet bovenmatig. Het minst van een kat en het meest van een lammetje. Kunt U zelf iets bespelen en wat zoudt U willen kunnen bespelen? Beetje mondorgel. Het liefst een electroaisch orgel. Heeft U aan enige melodie bepaalde herinneringen? Aan het lied dat ik gezongen heb op het openluchtspel in Goes tij dens het 100-jarig bestaan Z.L.M. Enige keer in mijn leven dat ik privézangles gehad heb bij een zangleraar. Leest U veel? Ja. In welke taal en welk soort boeken? In Nederlandse taal. Oorlogsboe ken en detectives. Wat voor soort boeken zoudt U wil len kunnen schrijven? Technisch-wetenschappelijk en electronisch gebied. Waf leest U 't eerst in de krant en wat nooit? Kappie en de Maat. De sport lees ik nooit. Heeft de jeugd van nu een eigen mentaliteit? Ja. Begrijpt U die Nee. L. I. v. d. LINDE Is die verschillend van die uit uw jeugd? Op bepaald gebied. Waf vindt U van 't groeiend inter nationaal kontakt tussen de jeugd? Is noodzakelijk, wordt nog te wei nig gedaan. Waardoor brengt men de volkeren tot elkaar? Meer onderling begrip kweken. Waarover zoudt U voor alle Zeeuwse jongeren willen spreken? Hoe ziet een man de ideale vrouw Waf ziet U als goede en slechte eigenschappen bij de Zeeuwse jeugd? Slechte eigenschapde zelfwerk zaamheid bij de verenigingen gaat achteruit. Goede eigenschappengrote be langstelling voor technische wed strijden. Waf ziet U als weerslag van het Deltaplan? Moeilijke onderlinge binding, in verband met geregeld wegtrekken van mensen. Welke taak heeft de L.J.G. hierbij? De afdelingen moeten trachten de leden intensief aan het vereni gingswerk te doen deelnemen. En welke t.a.v. de cultuur in Zee land. Goede ontspannings- en andere avonden organiseren. Waf vindt U van 't culturele peil in Zeeland? Er is wel een verbetering te be speuren, maar het kan nog veel beter. Betere voorlichting over toneel, muziek enz. Wordt er voldoende aan jeugdwerk gedaan? Praktisch wel. Algemene fout? Er is niet voldoende begrip. Hoe die te verhelpen? Men moet elkaar nader en vooral beter leren kennen. Hoeveel subsidiëring van 't jeugd werk? De helft. Zeeuwse jongeren vlot t.o.v. die van de steden? Zeeuwse jongeren zijn minder vlot. Hoe dit te veranderen? Intensiever laten meewerken, ook door het vervullen van spreek beurten, bijwonen bestuurders conferenties, meer in het open baar optreden. Waf zoudt U met 100-000 doen? Zaak opbouwen op electro-tech- nisch gebied. Waf vindt U van puzzelpotten? Over het algemeen een verderfe lijke invloed. Waf vindt U 't lekkerst? Ananas met slagroom en ik zou het beslist geen week lang willen eten. Houdt U van de Zeeuwse lekker nijen? Ik hou van al de Zeeuwse lekker nijen, behalve van oesters en brandewijn met suiker. Kreeft heb ik nooit gegeten. Voor welke étalages kijkt U? Technische étalages en juweliers zaken. Voor welke politieke partij hebt U naast de uwe de meeste interesse? Voor de V.V.D. De slotvragen: Een boodschap voor alle Zeeuwse jongeren? Laksheid opzij zetten en daadwer kelijk meewerken. Waarover bent U blij, dat we U niets vroegen? Over mijn privé-Ieven. RECTIFICATIE. Van bijzonder welwillende zijden deel de men ons het volgende mede: In het interview met de heer Van Dongen (zie nummer van 10 mei 1.1., pag. 321) werd abusievelijk vermeld, dat Nobile Amundsen wilde redden en een mens in nood wilde helpen. Het ge val was echter juist andersom. Mussolini wilde een knaleffect berei ken en zond Nobile met een niet goed uitgeruste expeditie naar de Noordpool, waar in die tijd ook algemeen schande over werd gesproken. Niet Amundsen, doch Nobile werd door de Russen ge red, en Amundsen, die op nobele wijze te hulp was gesneld, verongelukte zelf bij zijn reddingspogingen. Heel graag willen wij deze onjuist heid hier volledig corrigeren en er zo doende nogmaals de aandacht op ves tigen, dat het Amundsen was die om kwam bij zijn reddingspogingen ten behoeve van Nobile. De nagedachtenis van Amundsen doen wij aldus recht wedervaren, dank zij de inlichtingen, die ons uiterst welwil lend werden verschaft door burgemees ter Van Dongen en Jhr. Mr. Rutgers van Rozenburg uit Domburg. Wij zijn hen dankbaar voor deze rechtzetting, die vèrdiend wordt door een nobele fi guur ais Amundsen was! Deze feiten verdienen onverminkt en onveranderd in onze herinnering voort te leven! REDACTIE. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. OEZOEKT vandaag zaterdag 31 mei de trekkerbehendigheidswedstrijd der L. J. G. West Zeeuws-Vlaanderen voor het L. J. G.-kampioenschap van de Streek West Zeeuws-Vlaanderen. Aanvang 14.00 uur bij de heer A. Becu (tussen Breskens en Schoondijke).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 9