EEN WOORD VAN AFSCHEID ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND O' Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager. T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Hoofdredacteur: A. J. Klaas:en. Telefoon 01100—2345 (kantoor). Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Heden overleed na een ernstig ongeval ons medelid A. POPPE, in de bloeiende leeftijd van 26 jaar. Wij verliezen in hem een trouw lid en goed vriend wat ons steeds tot nagedachtenis zal blijven. HET BESTUUR EN LEDEN VAN DE L. J. G„ AFD. OOSTKAPELLE E. O. Oostkapelle, 20 mei 1958. KRUININGEN. )P woensdag 28 mei wordt er in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen (aanvang 's avonds half acht) een ge zellige avond gegeven. Deze wordt georganiseerd door de Bond van Plattelandsvrouwen en de L. J. G. Z. P. M., aldaar. De avond is toegankelijk voor hun leden, voor leden van de Z. L. M. en voor alle huisgenoten boven 16 jaar. De avond, waarop toneel, declama tie, hersengymnastiek, enz. in bonte af wisseling geboden worden, zal worden besloten met gelegenheid tot het ma ken van een gezellig dansje. De band uit Hansweert, die ook aan de Bloesemrit zo'n goede bijdrage le verde, zal voor de muziek zorgen. Er wordt een goede opkomst ver wacht enwe hopen, dat U er ook bij zult z\jn! DE GEZAMENLIJKE BESTUREN. SPORTDAG 1958. SCHOUWEN EN DUIVELAND. Wij verzoeken de clubs, die tijdens de Sportdag 1958 mee zullen doen aan voetbal, korfbal e.d. zelf een bal mee te willen brengen. Merkt die bal op zo danige wijze, dat bij zoekraken altijd de eigenaar te vinden is! Wij dringen erop aan, dat men op tijd aanwezig is! Indien dit niet moge lijk zou wezen, zend dan even een be richtje! Op het ogenblik laat het zich aan zien, dat op werkdagen na 1 juni de volgende dienstregeling van de boot KatseVeerZierikzee zal gelden (met een vaartijd van 45 minuten). Vertrek van Katseveer: 06.45 09.15; 11.45; 14.10; 16.30; 18.55 en 21.10. Vertrek van Zierikzee: 05.30; 08.00; 10.30; 13.00; 15.20; 17.45 en 20.05. Mocht er in deze tijden nog verande ring komen, dan zal dit nog via de Boerenjeugd worden bekend gemaakt. Wij Wij rekenen op de medewer king van allen en hopen op een ge slaagde dag! De Secretaris Moolweg G. VAN SPLUNDER. RENESSE. „IN DE BOCHT" is de naam van het Shell laadsta- tion van de heer J. W. van Stel te Biezelinge. Wij danken hem hem er voor, dat hij bij de „Bloesemrit" een aantal prijsjes voor de verloting spon taan beschikbaar stelde! VOORZITTERS VARIATIE. Tl IJ het nemen var. afscheid wordt veelal vlug even een blik terugge slagen. Of dit nu een afscheid is van een gezellig avondje, dus een korte overzichtelijke tijd, of zoals zaterdag 17 mei jl. toen de heer L. I. v. d. Linde voor de laatste maal de voorzittersha mer op prov. niveau in de P. R.-verga- dering liet klinken. Dit is echter niet na één avond geweest, maar onze blik moet teruggaan over drie jaar. Veel is er gebeurd in deze tijd, som migen hoor ik zeggen weinig. Maar deze tweestrijd zal wel altijd blijven en een ieder het naar de zin maken gaat toch nooit. Onze oud-voorzitter heeft er dan ook steeds naar gezocht om samen met het H. B. nieuwe wegen te zoeken en deze zoveel mogelijk voor ieder berijdbaar te maken. Dit is echter voor hem ook zeer moei lijk geweest evenals voor ieder ander bestuurslid, want wij jongeren dus ook de L. J. G.-ers vragen steeds iets nieuws iets aparts en bij velen zelfs liefst iets geweldigs. Dit is geen eenvoudige opgave, toch zeker niet als men bedenkt, dat de heer v. d. Linde zijn functie ook maar ver vulde na zijn normale dagtaak. Bij hoe veel leden hoort men niet„ik heb geen tijd om een vergadering te bezoeken, laat staan om zelfs iets te doen". Dit vind ik lot'h wel de reden om bij onze afscheidsblik alleen de goede dingen te zien en wanneer wij die allen voor ogen houden dan alleen kan de L. J. G. groeien en bloeien en wij weten dat dit ook de wens is van onze oud-voorzitter. Wij van onze kant hopen dat na deze mijlpaal voor hem de L. J. G.-deur niet dicht valt, maar dat hij nog lang met ons mee mag leven hetzij daadwerke lijk hetzij in stilte. Wij wensen hem met zijn gezin vanuit de L-J.G. Zeeland veel goeds in zijn verdere leven om van onze dank maar niet te spreken. C. ADAMSE. P. R. ca P een zekere P. R.-vergadering w moest er, evenals op de laatste P. R.-vergadering, bestuursverkiezingen worden gehouden. Dat is bü een jon geren-organisatie meestal een punt, dat wel een beetje strubbelingen met zich kan brengen. Ondergetekende had toen enkele ke ren e'en P. R.-vergadering meegemaakt en bezag het hoofdbestuur als iets waar een ieder de één meer, de ander min der tegenopzag. De voor mij toen onbekende personen waren in mijn ogen anders dan de bestuursleden van de Streek, die voor mü vrienden en medebestuursleden waren. Kortom het gevoel van een kat in een vreemd pak huis was mij niet vreemd. Ik herinner mij als de dag van gis teren, dat ik eens voor iets als een ploegwedstrijd, ter sprake moest bren gen bij het hoofdbestuur, dat in ver gadering was in 't Landbouwhuis. Bij mijn binnenkomst viel er een be klemmende stilte (althans voor mij) en terwijl allen mij aankeken, deed ik de boodschap waar ik voor kwam en was nog vlugger vertrokken dan ik geko men was. Toen de tijd genaderd was dat de eerst genoemde P. R.-vergadering (ruim 3 jaar geleden) in zicht kwam en de verkiezing van een voorzitter plaats zou vinden, werd ik benaderd door de heer I. Wisse, toen H. B.-lid voor Noord Beveland en aftredend, die mij polste over een eventuële plaats in het H. B. Mijn antwoord was afwijzend. In dezelfde tijd was mej. Kleinepier adviseuze voor de meisjes in het H. B. en tevens presidente van de Z. P. M. op Noord-Beveland. Ook zij heeft bij mij aangedrongen om een eventuële func tie te aanvaarden. Ook aan haar was mijn antwoord afwijzend. Toen de stembriefjes waren ingele verd was er al dadelijk te bemerken dat het tussen enkele personen zou gaan, waar ook ik bij betrokken was. Na nog enkele keren te hebben gestemd, kwam ik met een meerderheid uit de bus. In die korte tijd rijpte bij mij het plan, dat ik dan toch maar een functie zou aannemen als ik daarin gekozen zou worden. Dit had twee redenen; ten eerste: als voorzitter van Noord-Beve land was het mij niet vreemd, hoe men bij een verkiezing te werk gaat. En daar probeerde ik altijd de afspraak te ma ken met eventuële kandidaten, dat, als ze gekozen zouden worden, ze geen ont kennend antwoord zouden geven. Dit was dus ook voor mij een reden om geen neen te zeggen. De tweede was als volgt: ik had ge leerd dat, als men voor een taak waar men tegen opziet uit d weg gaat, men niets leert, maar integendeel zichzelf afbreuk doet en eventueel een minder waardigheidscomplex aankweekt. Een bewijs hiervan vond ik in een gebeurtenis om nooit te vergeten. Het was het toespreken en begroeten van een zaal waar een 250 toehoorders aanwezig waren; mijn eerste taak als voorzitter van Noord-Beveland. Zeven of acht blaadjes aantekeningen had ik geschreven en weer verscheurd. Het slot was, dat ik zonder briefje de avond toch geopend heb en achteraf ^bekeken ging het toch nog wel. Deze ervaring was voor mij doorslaggevend om, als ik eventueel tot voorzitter zou worden benoemd, deze functie ook aan te nemen. Het kwam inderdaad zo ver en er werd mij door de vice-voorzitter bij de aanvang van de bestuursfunctie hulp toegezegd. "Die hulpverlening is ook daarna voortgezet. Het was en is een zware taak om als een kat in een vreemd pak huis de leiding te moeten geven in zaken die volkomen verschillen van af delingszaken. De ups and downs waren vele en secretaris Ir. Bos had nogal eens de neiging om je in een situatie te bren. gen waar je niet onderuit kon en dan maar zien dat je het hoofd boven water hield! Ongetwijfeld was dit een harde maar goede leerschool. Hen, die destijds met mij in het be stuur hebben gezeten, vanaf deze plaats nog veel dank voor datgene wat ze voor de L. J. G. op de een of andere manier hebben gedaan. Ook alle andere be stuursleden, die mij hebben bijgestaan in de taken die van mij werden ver wacht: hartelijk dank! Een blijvende herinnering zal zijn de vriendschap en prettige samenwerking die op de laatste H.B.-vergaderingen tot uiting kwam. Mijn 3-jarig Prov. voorzitterschap heeft mij steeds voor taken gesteld die niet gemakkelijk wa ren, maar evenmin onoverwinnelijk en de voldoening die men na gedane ar beid had, was een ruimere beloning dan op welke andeer manier verkregen. Een speciaal woord van dank is hier zeker op z'n plaats aan de heren Cevaal en Klaassen. De heer Cevaal door zijn grote ervaring en liefde voor dit- werk is als adviseur een grote steun voor mij geweest en ik spreek de hoop uit, dat hij dit nog lang vol zal houden. De heer Klaassen heb ik leren ken nen als voorzitter van de Commissie van Overleg en later als secretaris- vormingsleider. Vele uren en op tal van vergaderingen heb ik de steun ge had van de heer Klaassen, die door zijn opleiding capaciteiten heeft, die het jongerenwerk van zeer veel nut kun nen en zullen zijn. De H.B.-leden zijn door zijn komst en werk ook meer geactiveerd en de activiteiten nemen toe. Het was een grote verbetering dat de L. J. G. nu kan beschikken over een vrijgestelde kracht. De gedachte, die een enkeling had, dat een vrijgestelde kracht geen vol ledige dagtaak zou hebben is meer clan eens achterhaald. Ja, wel tè vaak. De heer Klaassen heeft te veel werk, als hij werkelijk alles achter na zou lopen wat hem gevraagd wordtof wanneer hij dat zou doen wat hij allemaal nodig acht Het moge U, mijnheer Klaassen gegeven zijn om in samenwerking met het bestuur, de zaak zö in te delen, dat U het vol zult kunnen houden (wat belangrijker is dan veel te doen in korte tijd). Gelijk Uilen spiegels eens heef t geantwoord„Als U het matig aandoet, komt U op tijd, haast U zich te veel dan komt U er nooit!" Hopelijk kent U dit gezegde; han del er dan ook naar. rN nu tot slot nog een woord tot mijn opvolger C. Adamse. Kees, want zo heet je voor mij, je hebt de kwaliteiten om deze functie, die zaterdag in je handen is gege ven, te volbrengen. Jij zult gelukkig niet die moeilijkheden tegenkomen, die ik in het begin had te overwin nen. Jij hebt reeds ervaring als H.B.-lid en je was een waardig ver tegenwoordiger voor je streek. Ik hoop, verwacht en wens, dat je vele jaren de leiding moge hebben, en dat je, samenwerking met de heer Klaassen, adviseurs en H.B.-leden vele vergaderingen mag leiden in dezelfde prettige samenwerking die ik gekend heb. Daar wij elkaar als vrienden toch ook in de toekomst nog veel zullen ontmoeten, stemt het mij verheugd om op die ma nier naast dat wat ik in „De Boe renjeugd" zal lezen, op de hoogte te blijven van het L.J.G—werk in de provincie, die waar ik ook nog eens verzeild zal raken mijn warme belangstelling zal vinden. Nogmaals, ook namens mijn vrouw, zeer veel dank voor de blijken van waardering, die mij bij mijn aftreden als voorzitter te beurt zijn gevallen en ik sluit met de wens dat het het Hoofd bestuur met zijn vele leden in de pro vincie steeds crescendo moge gaan! L. I. v. d. LINDE. FOTOWEDSTRIJD 1958. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. Hieronder volgen enkele gegevens voor de fotowedstrijd: a. Er wordt geen verplicht onderwerp geëist. b. De foto's moeten vergroot worden op een formaat van minimum 13 x 18 cm; maximum 18 x 24 cm. c. Op de achterzijde van de foto ver meldt men: le. voorstelling (onder werp), 2e plaats; 3e diafragma en tijd, 4e eventueel gebruikte filters. d. Men kan zoveel fotd*§ inzenden als men wil. e. De foto's kunnen ingezonden wor den tot oktober bij de afdelingsse cretariaten of streekssecretaressen. De heer But te Terneuzen is ten allentijde bereid U advies te geven bij de keuze en het vergroten van de foto's. ZUID-BEVELAND. D© Streek Zuid-Beveland organi seert op woensdag; 4 juni a.s. een ex cursie naar de Wereldtentoonstelling. Kosten van deelname zijn ongeveer 9,50 per persoon (incl. entree Expo)# vertrek uit Goes: 7 uur des ochtends. Opgave is vandaag, 24 mei, nog mo gelijk tot 8 uur des avonds bij mej. C. P. Aarnoutse, „Overhof" te Kloetinge. Tel. 01100 3130.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 13