ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Mejuffrouw A. v. d. Leeden Privé ZATERDAG 26 APRIL 1958 289 Redactie: C. J. van Damme. L. Hage, M. de Jager. T. Lievense, M. Murre. Z. Poppe en M. Sanders Hoofdredacteur: A. J. Klaassen. Telefoon 011002345 (kantoor), 01135375 (huis). Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Schoolopleiding? Kleuterschool, Lagere school, H.B.S. B., Huishoudschool. Lievelingsvakken Engels, Aardrijkskunde, Gezond heidsleer, Dekken en dienen, Was sen en strijken. Gedragcijfer? 7 of 8. Wel schoolblijven? Ja. Vrijetijdsbesteding in Uw jeugd? Buiten spelen. Knikkeren. Touw tje springen enz. Wie was Uw held? Mijn vader. Wat wilde U worden toen U pl.m. 10 was? Kinderarts. Wat waren de belangrijkste gebeur tenissen in Uw jeugd? De geboorte van mijn zusje en mijn broer. Vond men de jeugd een probleem? Ja. Wat werd er voor de jeugd gedaan? Voornamelijk sportclubs. Zelf was ik lid van een gymnastiekclub. Waar let U bij een eerste ontmoe ting op? Op ogen en handen. Met wie zou U graag eens onge stoord willen praten? Met de heer Schlingemannwant daarvoor was in ruim vier jaar tijd geen gelegenheid. Met wie niet? Met iemand die me een huwelijks aanzoek komt doen, en ik ga néé zeggen. Wat vindt U een gezellige avond? Praten en breien. Als U drie maanden Uw werk niet mocht doen, wat zoudt U dan doen? Heel ver op reis gaan. Wat vindt U de prettigste dag van het jaar? De eerste vakantiedag. En van de week? Zaterdag. Het prettigste ogenblik van de dag? 's Avonds in bed met een „dames blad". Waf was het gelukkigste ogenblik van Uw leven? Toen ik in Zwitserland een berg heb beklommen en de top bereikte. Luistert U vaak naar de radio? Ja. Waarnaar vooral? Hoorspelen en vrolijke morgen klanken. Wie zijn: Cees de Lange, Corry Brok ken, George van Renesse, Franz Lé- har, Dr. Van Rysinghe, Gabri de Wagt, Max Tak? C. de Lange, conferencier; Corry Brokken, zangeres; Franz Léhar, componist en Gabri de Wagt een radioman. De anderen weet ik niet. Zeggen de namen Spoetnik en Van guard U iets? Ja, zeker. Spoetnik was Russische kunstmaan en Vanguard een Ame rikaanse viertraps raket.- Waf denkt U van het interplanetai re verkeer? Ik kan me niet goed voorstellen dat iemand ooit op een andere planeet zal kunnen leven. Kunt U eenvoudige karweitjes zelf doen? Ja. Stekkers repareren enz. Waf is uw hobby? Autorijden, pianospelen (geen zware muziek) en naaien. Houdt U van sport en welke vindt U 't mooist? Ja. Bergsport. Schaatsen en zwemmen als het heel moo^weer is. Waar bent U 't meest aan gehecht? Aan mijn kachel. Ik vind kou iets ontzettends. Waf zoudt U graag hebben? Een eigen auto. Waar zoudt U 't liefste wonen? Dat kan me niet zoveel schelen. Als het maar in Nederland is. Maar niet helemaal in het noor den, want daar is het altijd een paar graden kouder. Wie zoudt U als buren wensen? Jonge mensen met een hele klup kinderen. Zoudt U zich met ontwerp en bouw van een eventueel eigen huis be moeien? Ik zou me er wel mee bemoeien, samen met dé deskundigen. Welke stijl zoudt U kiezen? Modern of hypermodern. Houdt U van dieren? Ja. Meest van honden, minst van vlooien. En van muziek? Ja. Waf speelt U zelf? Ik speel piano, blokfluit en gui taar, maar 't is maar matig. Ik zou het allemaal heel goed willen kunnen. Hebt U aan een melodie herinne ringen? Im weissen Rössel. Leest U veel? Veel te weinig. Welk soort boeken? Romans. Ook wel wetenschappe lijke op het gebied van de lucht vaart. Nederlandse en soms ook Engelse. Welk soort boek zoudt U willen schrijven? Een boek waar de mensen om zouden lachen en dat ze uit de dagelijkse beslommeringen zou halen. Waf leest U 't eerst in de krant? Eerst de koppen en dan het ge zelligste. Waf slaat U altijd over? Markt- en beursberichten. Heeft de jeugd nu een eigen men taliteit? Dat heeft ze altijd. Begrijpt U die? Ja. Is die verschillend van uw jeugd? Nee. Wat vindt U van het groeiende in ternationale contact tussen de jeugd? Daar ben ik vóór. Maar het moet niet zover gaan, dat het eigen na tionale verloren gaat. Waf moet gedaan worden om de volkeren dichter bij elkaar te bren gen? Veel bij elkaar op bezoek gaan en kennis nemen van eikaars ge schiedenissen en gewoonten. Welk onderwerp zoudt U in een spreektbeurt voor alle Zeeuwse jon geren behandelen? Alle jongeren van het platteland bij de L.J.G. Welke goede en slechte eigenschap pen ziet U bij de Zeeuwse jongeren van nu? Goede: zeer gastvrij, behulpzaam en niet zo conventioneel. Slechte: lauwheid in het vereni gingsleven, ze willen zelf buiten schot blijven. Te passief in hun verschillende afdelingen. Waf ziet U als de beste voorberei ding op het Deltaplan voor de Zeeuwse jongeren? Ze moeten op cultureel gebied meer belangstelling gaan tonen, vooral op gebied van muziek. Be roepsopleidingen stimuleren. Voor de nieuwe betrekkingen moeten Zeeuwen klaar staan en niet al tijd mensen van buitenaf die .de topposities in gaan nemen. Wordt er genoeg, aan 't jeugdwerk gedaan? Ja. Ziet U daarbij een algemene fout? Bij alle jeugdwerk meer vóór dan dóór de jongeren. Hoe is die te verhelpen? Zoveel mogelijk jongeren in de besturen waarbij hun een verant woordelijke taak wordt gegeven. Kadercursussen acht ik in deze absoluut noodzakelijk. Hoever moet de subsidiëring van het jongerenwerk gaan? Liefst zonder subsidie zodat men baas in eigen huis blijft. Vindt U de Zeeuwse plattelands jongeren. even vlot als die uit de stad? Bij mijn komst in Zeeland viel me op hoe vlot sommigen waren. Stijve harken zijn in de stad ook. De meisjes zijn over het algemeen vlotter dan de jongens. Hoe moet dat veranderen? De jongens moeten dus maar veel naar de meisjes kijken. Waf zoudt U met 100.000 belasting vrij doen? Een gedeelte daarvan weggeven, o.a. werk voor massajeugd, insti tuut voor blinden, doofstommen en gebrekkige kinderen. Dan op reis, per boot en vliegtuig. Voor namelijk Zuid-Afrika, Israël en Pakistan en verder om de wereld. Waf vindt U van puzzelpoiten? Waardeloos. Waf is uw droomwens? Een kasteel met een groot park er om heen, dat veel kamers bevat en geheimzinnige hoekjes en lan ge gangen, toch van alle moderne gemakken voorzien is, terwijl er voldoende personeel is om het schoon te houden. Er moet ook een vijver zijn om op te speleva ren en een stal met rij- en tuig- paarden. Waf is uw lievelingsgerecht? Champignonsoep Zoudt U dat een week lang willen eten? Ja. Zeeuwse gerechten? Bolussen en kreeft lust ik niet. Oesters alleen gebakken. De rest allemaal. Naar welke étalages blijft U graag staan kijken? Modemagazijnen en meubelzaken. Voor welke politieke partij hebt U na de uwe de meeste interesse? De communistische. Hebt U nog een boodschap voor de jongeren in Zeeland? Zorg dat je erbij bent! Op ieder ter rein! Waarover bent U blij, dat we U niet gevraagd hebben? Dat is een mooie vraag! Jullie heb ben me bijna alles gevraagd! 0— CURSUS WONINGINRICHTING. De Streek O. Z.-Vl. organiseert voor haar leden een cursus Woninginrichting. Deze wordt gegeven door mej. Sipke- ma, binncnhuisarchitecte en mej. J. van Es, verbonden aan de Huishoude lijke Voorlichting ten Plattelande. De cursus begint 16 mei in café „De Vriendschap" te Terneuzen, aanvang 7 uur. De cursus bevat 56 lessen. Opgave bij de Afdelingssecretariaten of Streeksecretaresse. Oud-bestuursleden en plattelands vrouwen kunnen aan deze cursus deel nemen. Eerste les gratis voor Z. P. M.sters. 0— EXPO 58 BRUSSEL. De Streek O. Z.-Vl. organiseert voor haar leden en oud-leden een excursie naar Expo 58 Brussel op vrijdag 9 mei. Buskosten 6, Opgave vóór 1 mei bij de Afdelings secretariaten. 0 STREEK WALCHEREN. Bij voldoende deelname organiseert de Streek Walcheren een Veebeoor- delingscursus. (vijf a zes lessen wedstrijd). Kosten 5,50 p. persoon. Opgave vóór 6 mei bij Z. POPPE, Steengrachtweg 10, Grijpskerke. IIEDEN 26 april, 13 uur Concours in de Stadsschouwburg te Middelburg Op 10 MEI Blocsemrit Komt kykcn en doet mee

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 13