00RL0GS- EN RAMPSCHADE Gebruikswaarde-certificaten HERKEURINGEN zomergerst ZATERDAG 22 MAART 1958 109 Het adviesorgaan voor oorlogs- en ramp- schade, Veilinggebouw, Marialaan 104 te Nijme gen schrijft ons: Aangifte van door Nederlanders in Duitsland geleden oorlogsschade. Ingevolge wettelijke bepa ling is de aanmelding van in West Duitsland of in West-Berlijn geleden oorlogsschade, waarvoor door de Duitse overheid vergoedingen in het vooruitzicht worden gesteld, opnieuw, en wel tot nadere aankondiging, mogelijk geworden. Ook Nederlandse boeren, tuinders of landarbeiders, die in genoemde gebieden oorlogsschade hebben geleden kunnen deze schade bij het bevoegde .Ausgleichsamt", t.w. het „Ausgleichamt" in welks gebied „Landkreis" of „Stadtkreis") de schade is veroorzaakt, aanmelden en een verzoek om schade-vergoeding indienen. Een en ander dient te geschieden met de daarvoor voorgeschre ven formulieren. Ter oriëntatie zij hier vermeld, dat onder oor logsschade hier die schade wordt verstaan, welke als onmiddellijk gevolg van oorlogshandelingen tussen 26 augustus 1939 en 31 juli 1945 is ontstaan en bestaat: a. of wel uit schade, die is toegebracht aan bepaalde in de wet nader omschreven ver mogensbestanddelen (onroerende goederen, be drijfsvermogen, huisraad); b. of wel uit het verlies van woonruimte of bestaansmogelijkheden, alles binnen het hierbo ven genoemde gebied. Voor de goede orde vestigen wij er nog de aan dacht op, dat ook de mogelijkheid bestaat, scha de aan te melden die is ontstaan in samenhang met de gebeurtenissen tijdens en direct na de tweede wereldoorlog in de gebieden, die op 31 de cember 1937 behoorden tot het „Duitse Rijk''', maar die thans worden bestuurd door Polen en/of de Sowjet-Unie Oder/Neisse gebied, Oost- Pruisen), voorzover deze schade althans niet moet worden aangemerkt als zogenaamde „Ver- treibungsschaden". De aanmelding van deze schade dient ook met de daarvoor voorgeschre ven formulieren te gebeuren. Deze formulieren dienen echter aan het „Ausgleichsamt" te wor den toegestuurd, in welks gebied („Landkreis" of .„Stadtkreis") de aanmelder zijn laatste voortdu rende verblijfplaats in West-Duitsland of West- Berlijn heeft gehad. Personen, die in Nederland wonen, kunnen de benodigde aanmeldingsformulieren verkrijgen bij de ambassade van de Bondsrepubliek Duitsland, Nieuwe Parklaan 17, 's Gravenhage. Bezwaarschriften betreffende aanvullende bij dragen voor het herstel en de her aanschaffing van door oorlogsgeweld getroffen bedrijf suitrus- ting. Naar het ons bekend is vraagt het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning aan hen, die een (voorlopig) bezwaarschrift hebben ingediend tegen een beschikking, waarbij de voormalige Rijksdienst voor Landbouwherstel of de Cultuurtechnische Dienst, Afwikkeling Oorlogs- en Watersnoodschade, een aanvullende bijdrage vaststelde voor het herstel en de her aanschaffing van door oorlogsgeweld getroffen bedrijfsuitrusting, om binnen twee maanden een bewijs van storting van 10,op postrekening no. 552770 van 's Rijks schatkist of een bewijs van onvermogen afgegeven door de burge meester van de woonplaats van betrokkene te overleggen. In het betrokken stencilschrijven, waarmede genoemd ministerie dat vraagt, is dik wijls ook aangegeven, dat getroffene tegelijk het door hem gemaakte bezwaar moet uiteenzetten en toelichten. Alle getroffenen, die van dat ministerie een stencilschrijven ontvangen waarin om zulk een bewijs en/of een uiteenzetting en motivering van het gemaakte bezwaar wordt gevraagd, doen er verstandig aan om zich dan zo spoedig mogelijk op een van de zittingen van ons orgaan te ver vroegen of het betrokken stencilschrijven toe te zenden aan het Adviesorgaan voor Oorlogs- en Rampschade, Veilinggebouw, Marialaan 104 te Nijmegen. Er zal dan worden zorggedragen, dat zij binnen de kortst mogelijke tijd een supple ment-bezwaarschrift ter beschikking hebben, waarin dat bezwaar wordt uiteengezet en toege licht. De betrokkenen gelieven niet uit het oog te verliezen, dat, wanneer zij niet binnen de door het ministerie gestelde termijn aan de bovenbe doelde vereisten voldoen hun bezwaarschrift niet ontvankelijk wordt verklaard. Ter oriëntatie wordt nog vermeld, dat de betrokken bezwaar schriften in het algemeen in het bijzonder ge richt waren tegen het feit, dat de overheid bij Koninklijke Vereniging wÏIct Nederlandsche Trekpaard' Afdeling Zeeland HPIJDENS de laatste in 1957 gehouden gebruikswaarde-onderzoekingen werden door de genoemde merries het achter haar naam vermelde gebruikswaarde-certificaat behaald, NAAM EN STAMBOEKNUMMER Ruda van KapelJe K. 50138 Cora d'Ahea K. 48419 Rozelien van Monnikenhof K. 48381 Tosca van Monnikenhof K. 50793 Connie van Brunswijk K. 48457 Justine van Keilen K. 46983 Martha van Keilen K. 51205 Liza van Keilen K. 50136 Kato van Keilen K. 48382 Orna van Keilen K. 53852 Bea van Gercla K. 53806 Gauloise van de Ronduit K. 52513 Jenny van de Ronduit K. 51496 Excellente K 48267 Vera K. 54894 Jenny van St-Kruis K. 51475 Udine van St-Kruis K. 52505 Dina K. 55024 Nerva K. 53810 Jolanda K 42235 Ruda K. 52573 Mia van Nieuwenhof K. 41009 Astrid van de Belt K. 51502 Paula van Dierkensteen K. 46868 Regina K. 52546 Frida van Slapershaven K. 48279 Nellie K. 51543 Bea van Moustic K 52441 Cora K. 51525 Nora K. 49837 Mirza K. 52443 Lies van Veere K. 51255 Lydie van Henriëttehoeve K. 47103 Jet van Bleijendaal K. 52409 Juliana K. 48488 Hilda van Wissekerke K. 51326 gebruik EIGENAAR EN CERTIFICAAT. Q. v. d. Linde, Kloetinge A. L. Schrier, Kapelle Fa D. A. Timmerman Zn, Kattendijke idem Gebrs Verdonk, Nieuwdorp J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge idem idem idem idem 0. A. M. A. Blondeel, Aardenburg S. van Vooren-van Besien, Sluis idem C. J. Almekinders, Retranchement Jul. van Overloop, Aardenburg P. E. de Backere, St-Kruis idem Em. Thomaes, Hoofdplaat idem A. Antheunis IJzendijke H. Baecke, Biervliet A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat R. J. de MiJliano, Oostburg Gebrs de Milliano, Waterlandkerkje P. Serrarens, St-Kruis 1. A. Verplanke, Waterlandkerkje C. N. den Hamer, Schoondijke P. Koole, Oost-Souburg P. Brasser Lz., Koudekerke L. Verhage Jz-, Koudekerke idem P. C. Dieleman, Ritthem Joos Vos Dz., Koudekerke J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer idem B. de Witte Jz., Eikerzee hieronder t.w.: A A A A A B B A A ii A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A de vaststelling van de aanvullende bijdrage be drijfsuitrusting onder meer rekening hield met door getroffenen ontvangen molestverzekerings- uitkeringen. Het Scheidsgerecht voor de Oorlogs schade heeft inmiddels onder meer vastgesteld, dat dit niet in overeenstemming is met de be trokken wettelijke bepalingen. De kans dat de meeste bezwaarschriften tot succes leiden is in het algemeen dus wel groot te noemen. In ver band ook hiermede is het verstandig binnen de gestelde termijn aan de genoemde vereisten te voldoen. Koninklijke Vereniging „Het IN ederlandsche Trek paard" De herkeuringscommissie, samengesteld uit de heren Iz. Groenewege te Hoedekens, kerke en P. de Lint te Klun- dert, trad in 10 gevallen op. Negen keer I.v.m. goedkeuring voor dekking; één maal m.b.t. opname in K. Goedgekeurd: de 7 j. Huib v. «eeduin, d. Nico v. d. Heibloem, van J. Maljaars, Oostkapelle; de vier jarige, in Doetinchem afgekeurde Castro v. Kas teelshof, d. Nico v. Beek, van G. H. Warfman, Bor- culo en de 3-jarige, dus voor 't eerst goedgekeurde Nico, (Nico van Jonkhof Nico van Melo x Nico v. Stokershorst -Nico v. Kronenberg Nico van Melo) van Gebr. Ten Have, Olst. Regelmatig en goed van type, in kruis wat kort en rond, boven benen goed gespierd, daaronder voldoende macht, wel correct, ook in de gangen. De moeder was kam pioene van Overijssel. Ingeschreven: de 4-jarige Kraek, d. Luc v. Al- stein, uit een dochter van Marquis van J. G. Hof, van Fr. v. d. Heijden te Veghel en J. Scheele, Axel. Noch in lijnen noch in beenwerk een hoogvlieger maar goedsoort'ig, met uitstekende gangen. De op name was o.i. wel verantwoord, een andere zaak is of ze niet even goed een jaar nog had kunnen wor den uitgesteld. Van de opnieuw afgekeurde hengsten werd een drietal nadien beoordeeld door de „commissie in beroep", samengesteld door de heren Alph. Aer- noudts te Sluis, M. A. Geluk te Nieuw-Vennep en Math. Schols te Kelmond-Beek. Alle werden goedgekeurd, t.w.: de 6-jarige Theo v. Dierkensteen, d. Jaap van 't: Paviljoen, van Gebr. Wouters te Gilze. Deze waS* reeds drie jaar achter een voor dekking goedgekeurd en moest nu öf afge keurd worden of ingeschreven. Belde stamboek- commissies keurden hem af. Maar de door de Mi nister van Landbouw benoemde commissie keurde hem goed, zonder zich uiteraard om opname te bekommeren. De hengst mag dus nu dekken maar wel rijst de vraag of de door hem in '58 bij gere. gistreerde merries verwekte veulens kunnen wor den ingeschreven in het stamboek. Nico van de Boerehuizen, voor 't eerst goedge keurde vierjarige, van Fa. Dekker, Axel. Wellicht de laatste nieuweling van Nico van Melo. Moeder door Clairon v. d. Watertoren. We beschouwen hem als een goedsoortige en goed gelijnde hengst in de goede maat, behoorlijk gebeend en gespierd, in 't achterbeen niet volmaakt maar in totaal wel beter dan verschillende driejarige hengsten die dit voorjaar op de gewone wijze werden goedgekeurd. Dit laatste geldt o.i. óók voor de 3-jarige Winston v. ISouvvlust, (Hein v. Kwaderwijk x Infernal d' Amice x Ebele x Cavalier de Loonenhof) van J. C. Roodzant, Dirksland. Nog groen, met aardige lijnen, veel diepte en goede uitdrukking; in Rotter, dam, waar hij in eerste instantie werd afgekeurd, liet hij zich slecht zien, was dun en stond geen seconde stil. Wij hebben desondanks wel enig ver trouwen in de toekomst van dit veulen. Al met al zijn dus na de verplichte keuringen weer zes hengsten aan de reeds goedgekeurde toegevoegd en al zijn er een paar paarden bij die zich als zodanig gerust mogen laten zien, wij heb- ben niet de indruk dat zij in een behoefte voorzien. COLENBRANDER. Moge deze uitslag voor vele fokkers een aansporing betekenen om in het vervolg met hun merries aan deze verrichtingsproeven deel te nemen. Het behalen van A-, B- of C-certificaten houdt in, dat de door deze merries op de merrie-premiekeuringen behaalde premie, van Rijkswege verhoogd vvo...et resp. 30,20,of 10,mits de merrie niet jonger is dan 5 jaar en niet ouder dan 10 jaar is. Hopelijk wordt deze leeftijdslimiet nog eens ruimer gesteld. Advertenfip C.B.-rassen zijn oozstzekere rassen de nieuwe brouwgerst met internationale vermaardheid. Origineel zaad en Ie nabouw uit voorraad leverbaar. CENTRAAL.BUREAU -ÏUtfOCK tïïH» «OtTlUl lij* «OfTtfBrt

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 11