DE BOERENJEUGD ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND 169 Privé vragenlijst ZATERDAG 8 MAART 1958 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager. T. Lievense. M Murre. Z. Poppe en M. Sanders Hoofdredacteur: A. J. Klaassen. Telefoon 01100— 2345 (kantoor), 01135—375 (huis). Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Een nieuwe lente Een nieuw gelnid Zoals al eerder aangekondigd, zullen we in ons blad een aantal interviews -publiceren Deze interviews werden afgenomen bij een goed dozijn dames en heren, die in agrarisch Zeeland een vooraanstaande positie bekleden. Nu wij dus binnenkort met deze artikelenserie, onder de titel ,J)e heer (of mevrouw)privé" beginnen, past het ons de dank van de LJ.G. aan de geïnterviewden te betuigen. Het zijn allen zeer druk bezette personen, die deson- danks voor onze organisatie de nodige tijd heb ben willen vrijmaken. Onze grote erkentelijkheid zij hun hier betuigd! De namen van de geïnterviewden zijn in alfa betische volgorde: Jhr mr A. F. C. de Casembroot De heer J. Cevaal Burgemeester J. M. A. C. van Dongen De heer A. M. Geluk Ir M. AGeuze Mevr. L. N. Huijsman—Griep Burgemeester D. Kodde Mej. A. van der Leeden De heer J. Lemaire Jr De heer L. I. van der Linde De heer J. W. Scheele Mr J. F. G. Schlingemann De heer J. A. Stola Aan al deze dames en heren zijn dezelfde vra gen gesteld, waarna hun spontane reacties daar op werden opgeschreven. In dit nummer vindt U de complete lijst met vragen afgedrukt. Wij raden U aan, deze vragen te bewaren. Ze worden wel herhaald bij de af te drukken inter views, maar zeer verkort. Daarom: KNIP ZE UIT EN BEWAAR ZE Overigens: laat men maar eens op een L.J.G. of Z.PM.-vergadering enkele bestuursleden op deze wijze interviewen. U zult zien, dat het waar devolle resultaten oplevert 1. a. Welke schoolopleiding heeft U genoten? b. Wat waren Uw lievelingsvakken? c. Welk cyfer had U voor gedrag? d: Moest U wel eens schoolblijven? 2. a. Hoe besteedde U in Uw jeugd bij voorkeur Uw vrije tijd? b. Wie was Uw held of heldin? c. Wat wilde U worden toen U ongeveer 10 jaar was? d. Als U het zich herinnert: Wat was het belang rijkste gebeuren in Uw jeugd? 3. a. Vonden in Uw tijd de ouderen de jeugd ook een „probleem", waarvoor geen oplossing te vinden was? b. Werd er voor de jeugd toen iets in georgani seerd verband gedaan en wat was dat? 4. a. Waar let U speciaal op wanneer U iemand voor het eerst ontmoet? b. Met wie zou U graag eens ongestoord willen praten? c. Met wie zoudt U dat niet willen? d. Wat is Uw idee van een gezellige avond? e. Als U drie maanden lang Uw werk niet mocht doen, wat zoudt U dan in 'die tijd doen? 5. a. Wat vindt U de prettigste dag van het jaar?Van de week?Wat het prettigste ogenblik van de dag? b. Wat was het gelukkigste moment van Uw leven? c. Luistert U veel naar de radionaar welke programma's? d. Weet U wie dit zijn: Cees de Lange, Corry Brokken, George van Renesse, Franz Léhar, Dr. Van Rijsinghe, Gabri de Wagt, Max Tak? 6. a. Zeggen de namen Spoetnik en Vanguard U iets? b. Hoe denkt U over en wat verwacht U van het interplanetaire verkeer? C. Kunt U thuis of aan Uw auto eenvoudige karwijtjes zelf doen en doet U die ook? d. Wat is Uw hobby? e. Houdt U van sport: welke tak vindt U het mooist? f. Aan welk voorwerp bent U het meest ge- hech? g. Welk zoudt U graag bezitten? 7. a. Waar zoudt U he liefst wonen? Waarom? b. Wie zou U als buren wensen? c. Zoudt U zich met het ontwerp en de bouw van Uw huis bemoeien, of dit aan de vakmensen overlaten? d. Zoudt U Uw huis gewoon antiek-modern hyper-modern inrichten? GECOMBINEERDE JAARVERGADERING Z. P. M. en L. J. G. AFDELING HOEK EN TERNEUZEN. VRIJDAG 21 februari werd in café „De Vriendschap" te Terneuzen de gecombineerde jaarvergadering gehouden van de Afdeling Hoek en Terneuzen der Z. L. M. en L. J. G. De presidente, mej. Annie de Mul, die in haar openingswoord haar vreugde er over uitsprak dat zovelen aanwezig waren, verwelkomde in het bijzon der onze vormingsleider, de heer Klaassen en diens echtgenote en de afgevaardigden uit Axel en Zaam- Slag. Na het openingswoord van de presidente werd ons een prima dineetje voorgezet dat door de Z. P. M.- sters zelf was klaar gemaakt, die hier wel een com plimentje voor verdienen, want het liet zich uitste kend smaken. In het kort zullen wü U hier iets van vertellen. Dit dineetje werd gedeeltelijk de avond te voren klaargemaakt zoals soepvlees en vla. De aardappelen en groenten des middags vóór de vergadering. Dit kokkerellen onder elkaar is altijd reuze gezel lig en nog leerzaam ook want ieder heeft zo zijn eigen manier van klaarmaken. Verschillende ingrediënten werden ons geschonken door de ouders van de leden. Na dit korte kookpraatje weer ter zake. De agenda der vergadering werd nu in vlot tempo behandeld, thans geleid door de voorzitter der L. J. G., de heer Arn. Kielman. Uit de jaarverslagen van beide verenigingen bleek dat 1957 een bijzonder-succesvol jaar is geweest. Ons orkest werd No. 1 van Zeeland. Ook op de provinciale bak. en bloemschikwedstrijd waren de eerste prijzen voor onze afdeling. Cursussen en lezingen en film avonden werden op velerlei gebied georganiseerd. Ook werd er dit jaar weer een uitstapje gemaakt. Verder nog een enkel woord over onze zeer ge slaagde ontspanningsavonden in 't Concertgebouw te Terneuzen en op Hoek in de Gehoorzaal. Deze avon den werden geheel door onze afdeling verzorgd en waren een groot succes. Het programma was zeer ge varieerd o.a. muziek, zang, dans, declamatie en toneel. Uit het fiancieel jaarverslag bleek dat het ledental nog steed stijgende is en er ondanks de vele activitei ten een batig galdo was. De bestuursverkiezing verliep vlot.. De secretaris Piet Riemens werd herbenoemd, terwijl tot voorzitter werd gekozen Do Jansen en tot. bestuursleden, de he ren Dingeman Scheele, Daan Haak Pzn en Piet Blok. Bij de Z. P. M.-sters werd de presidente A. de Mul herkozen evenals de vice-presidente Lies Scheele. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de dames: Tine Tollenaar, Marie Jansen en Jaantje Dieleman. Door de vice-voorzitter der L. J. G. werd de schei dende voorzitter dank gebracht voor het vele werk door hem in deze functie verricht en wenste hem veel geluk toe in zijn nieuwe baan en verdere leven. DE scheidende voorzitter sprak hierna een kort af scheidswoord waarna hij de leiding overdroeg aan de nieuwe voorzitter, die o.a. de drie andere scheiden de bestuursleden n.l. Teun Dieleman, Daan Jansen en Tonnie van Dixhoorn, hartelijk dank zei voor het vele wat zij voor de Afdeling hebben gedaan. De vice-presidente der Z. P. M. bood de president een fraaie tinnen vaas aan met inscriptie van de jaar tallen gedurende welke zij reeds presidente is en werden de scheidende bestuursleden Suzan van Dixhoorn, Teuneke Wolfert en Jannie Dees de dank der afdeling betuigd. Een gezellig samenzijn besloot deze vlotte gecombi neerde jaarvergadering. 8. a. Houdt U van dieren?Welke het meest en welke het minst? b. Houdt U van muziek? c. Kunt U zelf iets bespelen?Welk instru ment? e. Hebt U aan een of andere melodie bepaalde herinneringen? f. Leest U veel? g. Welke soort boeken en in welke taal? n. Als U de mogelijkheden ertoe had, welke soort boek zou U dan willen schrijven? i. Wat zoekt U het eerste op wanneer U een krant openslaat? 9. a. Meent U dat de huidige jeugd een eigen men taliteit heeft? b. Begrijpt U die? c. Verschilt die belangrijk van die van de jeugd waartoe U behoorde? d. Wat denkt U over het groeiend internationaal contact tussen de jeugd? e. Wat moet worden gedaan om ook de volkeren tot elkaar te brengen? f. Als U een avond mocht spreken voor alle Zeeuwse jóngeren, welk onderwerp zoudt U dan kiezen?Welke goede en slechte eigen schappen ziet U speciaal bij de Zeeuwse jon geren van nu? 10. a. Hoe ziet U de weerslag van de uitvoering van het Deltaplan speciaal t.o.v. de Zeeuwse jon gens en de Zeeuwse meisjes? b. Welke taak heeft de L. J. G. hierbij?En heeft de L. J .G. een taak t.a.v. het culturele peil van de Zeeuwse bevolking? c. Hoe denkt U over dat peil? d. Wordt er door instellingen en organisaties voldoende aan jeugdwerk gedaan? c. Merkt U daarbij een algemene fout op? f. Hoe is die te verhelpen? g. Hoever moet het subsidie-beleid i.v.m. het jeugdwerk gaan? h. Meent U, dat over het algemeen de Zeeuwse jóngeren minder vlot zijn, dan die uit de stad? i. (Hoe) moet dat veranderen? 11. a. Als U 100.000 belastingvrij in handen kreeg, wat zoudt U daarmee doen? b. Hoe denkt U over de puzzelpotten? c. Wat is Uw lievelingsgerecht en zoudt U dat een wek lang willen eten? e. Houdt U van de typische Zeeuwse voedings- en genotmiddelen zoals: mosselen, oesters, kreeft, bolussen, witte speculaas, boterbabbelaars, kruidenbrood, brandewijn mets uiker? f. Voor welke étalages blijft U graag staan kijken? g. Voor welke politieke partij hebt U naast de Uwe de meeste interesse? 12. Aan het einde van dit vraaggesprek nog twee dingen: a. Hebt U tenslotte nog een boodschap aan de jongeren in onze provincie? b. Waarover bent U blij, dat we niet gevraagd hebben ONTSPANNINGSAVON D Z. I». M. EN L. J. G. AFD. MIDDELBURG EN OMSTREKEN. Bezoekt de ontspanningsavond der Z. P. M. en L. J. G. Afdeling Middelburg en Omstreken op zater dag 15 maart 1958 in de Bogardzaal te Middelburg. Aanvang 7.30 uur. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven: „Een geheim tussen jou en mjj", van P. L. van Prooijen- Bogaerds. Ter opluistering populaire muziek. Programma's aan de zaal verkrijgbaar. Entree ƒ1,00. AFDELING THOLEN©UD-VOSSEMEER VAN DE L J. G. Bezoekt de geluidsfilmavond over India op woens dag 12 maart a-s. in hotel „Zeeland". Aanvang half acht. Allen zijn welkom. ONTSPANNINGSAVOND L. J. G. AFD. KOUDEKERKE. Bezoekt de ontspanningsavond van de L. J. G. afdeling Koudekerke, welke gehpuden wordt op zaterdag 8 maart in het gemeentelijk verenigings gebouw. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Bóeren- strijd". Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het L. J. G.-orkest uit Hoek. Aanvang 7.15 uur. Zaal open om 6.45. Entree 1,00.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 17