VOORJAARSHENGSTENKEURINGEN 1958 ...maar voor het boerengezin 61 SUIKERBIETENPRIJS. ZATERDAG 25 JANUARI 1958 ONDER zeer grote belangstelling werd gestart te Doetinchem waar de markthal zich weder om een vrijwel ideale gelegenheid toonde. Hier waren 31 hengsten aangegeven w.o. driejarigen en één dezer laatsten bleef absent. De enige die van de jaargang '55 zijn brevet haalde was de qua type uitmuntende maar in benen en stap zeer matige Carlo van Hebingshof, d. Nico van Hoosterhof, van Gebr. Bouwman te Didam. Dat men tot goedkeuring besloot wekte enige verwondering, evenzo dat een tweede en geen derde premie werd toegekend maarhet laatste is min of meer regel als de concurrentie ontbreekt. De afgekeurde driejarigen leken er niet op. Goedgekeurd voor één jaar: (niet ingeschreven) Barnum van Lovemich, d. Nico van Beek, van Kindn. H. van Bommel, Stiphout. Joop van Dijk, d. Nico van het Grootdorp, van H. Scheffer, Hengelo (G.), Nico van de Opneem, d. Nico van Melo, van R. A. J. Bus, Herveld. Leon van Groenenburg, d. Nico van Ella, van H. J. van Zoelen en Kinderen te Puifliik-Druten. Costaud van Smakt, d. Costaud de Marche, van M. Hebbink, Hal'e. Nico v. Krukkems- hof, d. Nico van Melo, van H. Scheffer, Hengelo (G.). Goedgekeurd voor één jaar, de K. hengsten: Nico van Eijk, d. Nico van Beek, van Hengsten Comb. „Steenderen-Zeddam". Victor van Carishof, d. Nico van Beek, van H. Wullirk te Wiip en Wed. Brinkman te Twello. Nico van Hees, d. Nico van Melo, van Gebr. Eouwman te Didam. Nico van Groede, d. Nico van het Zwartewater, van H. Zo mer, Nettelhorst. Nico van de Kuiper, d. Nico van Melo, van B. H. Groninger, Rietmole. Nico van Meerlebroek, d. Nico van Melo, van Cor Blom, Her wijnen. Nico van Helpeneij, d. Nico van Melo, van J. H. Tenhagen, Neede. Voltigeur van Axel, d. An- toon van Berkenhof, van G. H. Warfman, Borculo. Nico van Zandhoek, d. Nico van Melo, van Wed. J. H. A. Peters, Well-Ammerzoden. Herman van Weverslo, d. Herman, K 1986, van Wed. L. van Rheen, Bruchem. Vosko, d. Jupiter van Hatenboer, van G. en A. Maas, Aalst. Albert van Alice, d. Albert van 't Westland, van G. H. van Eerden, Corle-Winterswijk. Ingeschreven in 't Keu rs tam boekBenno van Meinweg, d. Nico van Echt, van J. H. Tenhagen, Neede. Afgekeurd: de driejarigen Bavyaan van de Louisa en Hendo van Lintum en de oudere heng sten Castro van Kasteelshof, Due van 't Scheer, Azur van Bouwlust, Alex van Ulfterhoek en Geor ge van Kleiberg. Uitsluitend voor de premiekeuring waren aan wezig: Berliet v. d. Jozinahoeve, d. Urbain van Certain, van Hengsten Combinatie „Steenderen- Zeddam", Carlo van Zeedijk, d. Brillant van Nico, van Hengsten Combinatie Hummelo en ter opluis tering was present de kamp. van '56 Nico II van Caroline, d. Nico van Beek, van A. J. Grijsen, Mal- lem-Eibergen. Premiekeuring. Hiervan waren uit gesloten Albert van Alice i.v.m. zijn leeftijd en Victor v. Carishof als prov. kamp. *57. Oudere hengsten, grote maat. Ia. Berliet v. d. Jozinahoeve. In gezonde, niet overzware conditie voorgebracht. Niet te diep, hals wat zwaar, kort van rug, met benen, voeten en uitmuntende gan gen. Ib. Nico van Hees. Harmonisch gebouwd, goed type, best in lijnen, beenwerk goed, in schenkel wat weinig macht, voeten eenvoudig, draaft extra, houdt in stap niet over. 2a. Carlo van Zeedijk. Extra model, kort en massief, niet vlekkeloos in de benen, houdt zich goed in de gangen. 2b. Ron dom ietwat eenvoudig, desondanks goed paard met vooral goede drafactie. 3. Herman v. Weverslo. Dik paardje van het genre klantendief; overigens iets op z'n retour. Oudere hengsten, middenmaat. 1. Nico v. Hel- peney. Kamp. '55 die voor 't eerst weer mocht deel nemen aan de premiekeuring. Soort onberispelijk, „prachtkop", veel ras, benen wat slordig afge werkt, stap niet zonder bemerking, draaft met goede actie. 2a. Nico van Zandhoek. Mager, weinig formaat en met wat sleet maar voor 't overige met diverse goede punten. 2b. Nico van Groede. In voeten matig, niet te fors in het achterbeen, trouwens helemaal wat beknopt, maar best van soort, bijzonder vlot en uitstekend gebouwd in 't gewenste type. 3a. Vosko. Grof, wat ouderwets, nog vlot ondanks de jaren. 3b. Voltigeur van Axel. Grof, incorrect, wat dun, draf extra. Oudere hengsten, kleine maat. 1. Benno van Meinweg. Onberispelijk type, misschien iets vrou welijk, best gesloten, voldoende gespierd in het overigens expressieve beenwerk, gaat gemakkelijk maar is links voor niet correct. 2a. Nico van Meer lebroek. Diep, gesloten, klein en mooi, wat merrie achtig maar typisch, behoorlijk in benen en voeten, gaat nog goed maar niet meer als voorheen. 2b. Nico van Eijk. Iets gerekt, soort best, grof en ge spierd, benen en draf goed, gehandicapt d<~>or te wijde stap. Wij zagen hem ondanks het laatste liever dan de voorgaande. Na strijd met Nico van Helpeneij en Benno van Meinweg werd tenslotte Berliet van de Jozinahoeve, evenals verleden jaar in Roermond, provinciaal kampioen. KAALTE 1\/T OOI weer en vrij goede belangstelling. Afge- -L*-1 keurd werden de driejarige hengsten Leeuw Kladde, Nico en August van Stokkum en wij zou den beide laatstgenoemden, resp. zonen van Nico van Jonkhof en Albion van 't Hoogland, een kans gegeven hebben. Ingeschreven werd de 4-jarige David v. Pondok Rawa, d. David v. d. Louisa, van J. H. Kruders, Wiene. Goedgekeurd voor één jaar, de K. hengsten: Costaud van Deckershof, d. Costaud de Marche, van M. G. Willemsen, Boxbergen-Olst. Eglon van Erva, d. Eglon van Echt, van Hengst. Ass. Harden- berg. Nico van Achterloo, d. Nico van Heijthuijsen, van B. L. Borghuis, Denekamp. Eglon van Bakkers- dam, d. Eglon van Echt, van B. Tanke, Almelo en Nico van Rozet, d. Nico van 't Hoogland, van A. Stegeman, Gramsbergen. Goedgekeurd voor vier jaar: Nico van Jonkhof, d. Nico van Melo. van M. G. Willemsen, Boxbergen- Olst. Afgekeurd de oudere hengsten Nico van het Grootdorp, Nico van Huiskenshof, Certain van Ottersum, Albert v. d. Voshoeve. Premiekeuring. Van de oudere hengsten, grote maat werd met tweede premie bekroond Costaud van Deckershof. Groot paard met zeer gemakke lijke gangen, voldoende type, wat onregelmatige bovenlijn en zeer behoorlijke benen en voeten. Oudere hengsten, middenmaat, la. Nico v. Jonk hof. Zondigt even in achterbeen en rug maar is desondanks een paard van klasse, zwaar en diep, grof en gespierd, goed van type en met vooral in draf buitengewone béwegi- g. lh. David v. Pocdok Rawa. Best koffer, evenredig en mooi, achterbeen en stap niet onberispelijk, goed gevormd voorbeen, draf best. 2. Eglnn v. Bakhersdam. Eenvoudig hengstje met tekortkomingen in detaibs en gemak kelijke gangen. 3. Nico van Rozet. Ook eenvoudig maar met minder tekortkomingen. Oudere hengsten, kleine maat. 1. Nico van Ach terloo. Niet zwaar, correct afgewerkt en mooi.. Waren alle hengsten in goede conditie, vooral bij deze viel de uitstekende vorm waarin hij werd ge toond, op. 2. Eglon van Erva. Bekend, bijzonder klein en typisch, grof en gespierd paard waarvan het jammer is dat zijn uitzonderlijk korte benen niet meer klasse vertonen. ASSEN 17 EN afgekeurd, n.l. de 4-jarige Montain van J-J Dalen. De 20-jarige Albert v. 't Westland, wel aangegeven nog, is kort geleden gestorven en zijn stalgenoot, de kampioen Edelman v. Veldzicht staat, naar verluidt, in Utrecht. Goedgekeurd voor één jaar: (niet ingeschreven) Avenir van 't Hoogland, d. Dirk van Aldengoor, van Gebr. Oving te Beilen en de K. hengsten Jan van Passluis. d. Nico van de Klef, van Raterink en Meyering te De Loo. Abbé van Slootdorp, d. Benno van Riebroek, van A. H. Askes, Zweelo. Jan van de Voshoeve, d. Azur II de Knokke, van Raterink en Meyering te De Loo. CaHo van Dirk, d. Dirk van Aldengoor, van Gebr. Wilting, Wrchtum. Nico van Oostrum, d. Nico van Melo, van Gebr. Oving, Bei len en H. van Rein, Annen. Nico van de Heihof, d. Nico van Melo, van Chr. J. Erkelens, Zeyerveld. Bombo van Marie, d. Albert van 't Westland, van H. Drenth, Norg. Premiekeuring. Uitsluitend oudere hengsten. In de kleine maat 1. Abbé v. Slootdorp. Best, typisch, gespierd en gesloten, klein paard met veel drafmanieren, overigens kre"*.el. Middenmaat. 1. Carlo van Dirk. Was Abbé kam pioen in '57, Carlo behaalde de titel in '56; diep," kortbenig, grof en gespierd, niet te breed achter, extra soort, veel actie. Best kopnummer. 2n. Nico v. d. Heihof. Regelmatig en correct, met veel actie; niet te machtig. 2b. Nico v. Oostrum. Matig in conditie; niet te diep en wat lang, vrij goed been werk, vlot. 3. Bombo van Marie. Zeer matig. Idem, grote maat. la. Jan v. d. Voshoeve. Vrij groot, kort en zwaar, grof en gespierd, robuust paard met voldoende snit en distinctie en buiten gewone draf; stap is minder, lb. Jan v. Passluis. Wat week in bovenlijn, massaal, met grote borst- diepte, zware benen eroede voeten en veel allures. Beide in prima conditie voorgebracht. Jan van de Voshoeve werd uiteindelijk de nieuwe Drentse kampioen. GRONINGEN f OEDGEKEURD de 3-jarige Mandoer van Bruns- wijk, d. Nico II van Caroline, van C. Verdonk, Holwierde en Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Tweede premie. Goed soort, achterhand hellend, voorbenen en voeten merrieachtig, goed gesloten korpus en best in draf. Redelijk paard uit beste merriestam. Niets werd afgekeurd. Goedgekeurd voor één jaar, de K. hengsten; Hein v. Kwaderwijk, d. Leon van Graauw, van R. Ridder, Harkstede. Guido v. d. Willemspolder, d. Guido van Melo, van J. de Vries, Baflo en Nico van Terhole, d. Clairon de la Lys, van dezelfde. Uitsluitend voor de premiekeuring aanwezig: An- toon v. Strijen, d. Antoon v. Berkenhof, van J. de Vries vnd, Nico van Hegelsom, d. Nico v. Melo, van L. Veldhuis, Vlagtwedde en Nico v. Kluko, d. Kluko v. Melo, van „Zijldijk". Eerste prijs, oudere hengsten, grote maat. An toon v. Strijen. Vrij mager, maar lekker in z'n haar kon hij ons beter dar» ooit bekoren, hoewel hij zeker niet het heden gewenste type vertegenwoor digt. Kort en diep paard met zware benen, een lelijk hoofd en buitengewone allures. 2a. Hein v. Kwaderwijk. Goed in vorm en zeer zwaar, in be weging vóór onvoldoende. 2b. Nico v. Hegelsom. Veel correcter, maar met minder macht en wat opgedroogd; verdienstelijke vader overigens. Idem, middenmaat. 1. de 13-jarige Nico van Klu ko. Rug kort maar laag, speelt vóór, overigens diep en goedsoortig met nog goede gangen. 2. Guido v. d. Willemspolder. Schraal maar gezond; goedsoortig, behoorlijk beenwerk, gangen vlot; goed dienstpaard. 3. Nico van Terhole. Zeldzaam in draf met forse armen en schenkels maar ten enenmale afwijkend van soort. In Leeuwarden werd voor één jaar goedgekeurd de 12-jarige Herseur v. d. Brakken, d. Herseur v. Ploeghof, van A. J. Bouma, Oudeschoot. Tweede premie. Type matig, wel benen, conditie goed. EMMELOORD OEDGEKEURD de driejarige Marquis v. Berg en Dal, d. Nico van Echt, van J. J. M. Vermunt, Ens. Massaal en goedsoortig, met diep koffer en voor en achter ma hg beenwerk; kreupel, maar on danks dat deed hij zich kennen als een uitstekende draver. Tweede premie. Goedgekeurd en niet in geschreven de 5-jarige Leon v. Dijkzicht, d. Jaap van 't Paviljoen, van Gebr. v. Velde, Moerkapelle. Goed voor één jaar, de K. hengst Constant, d. Costaud de Marche, van Gebr. Van Velde, die eer ste prijs kreeg in de kleine maat. Draf best, voor been niet zonder bemerking, wat weinig macht, zeer typische lichaamslijnen en -vormen. Goedgekeurd voor 4 jaar: de kampioen Nico v. Echt, d. Nico van Beek, van A. Maljaars, Luttel- geest. In schitterende conditie gepresenteerd. Eerste prijs oudere hengsten, grote maat: de voor meerdere jaren goedgekeurde Nico v. d. Klef, d. Nico v. Melo, van Majaars vnd. Conditie extra, welbekend, ging nog uitstekend. De keuringen tot dan toe maakten gemiddeld slechts een matige in druk. Waarschijnlijk was Assen naar verhouding de beste. COLENBRANDER. Tengevolge van door de Westduitse regering genomen maatregelen zal de consumentensuiker prijs met 4 pfennig per kg (ƒ0,03) stijgen. Se dert 1952 waren de suikerbietenprijzen niet ver hoogd. Zij bedroegen D.M. 6,50 per 100 kg ƒ5,90) bij 'n suikergehalte van 16 De produktiekosten stegen echter sterker. Bovendien lag het suikerge halte in de laatste drie jaren gemiddeld een weinig beneden de 16 In juli 1957 reeds stelde de Bondsraad de Westduitse regering voor, de suikerbietenprijs voor de oogst 1957 op D.M. 6,75 (ƒ6,13) bij een suikergehalte van 15,5%, te bren gen. De prijsverhoging wordt geheel ten koste van de consument gebracht, zo meldt de Neue Züricher Zeitung. (Advertentie) betekent c!e redding vaak een polis van het

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1958 | | pagina 9