STARING C.B. wintertarwe VERDWIJNT ZEVENBERGSE FOKPAARDENDAG iiitE»rcidingsplannen '746 ZEEUWSE SUCCESSEN Let op de ZEEUWS LANDBOUWBLAD AARDE RING hebbend voor het feit dat al enkele jaren fokkers buiten het Ff land van Zevenbergen de fokdag te Zevenbergen steunen met paarden uit het centrum der provincie, uit veel oostelijker delen daarvan en niet in de laatste plaats van de Zeeuwse eilanden, is het anderzijds onbegrijpelijk dat de fokkers uit de meer nabije omgeving daaraan geen voorbeeld hebben genomen. Dit moge dan min of meer beschamend zijn voor hen die het aangaat, de kwaliteit van de aangevoerde dieren werd op deze wijze op hoog peil gehouden. Natuurlijk is West-Brabant als fokgebied niet meer wat het is geweest, maar men heeft nog altijd het materiaal dat nodig is om, geheel zelfstandig, een fokdag van formaat te creëren. Waarmee we maar zeggen willen dat een gemis aan ambitie en lief hebberij waarschijnlijk hoofdzakelijk de oorzaak is om maar niet te spreken van een tekort aan loyaliteit jegens het actieve bestuur met aan het hoofd een man als de heer Bax Jammer, maar wijzigt men in West-Brabant niet snel z'n koers dan ligt een roemloos einde van Zevenbergen's eertijds zo mooie fokdag in het vermoedelijk zeer nabije verschiet. De Zeeuwse inzenders boek ten in alle klassen waarin zij uitkwamen zeer grote succes sen maar ook in de andere rubrieken was de kwaliteit ge middeld zeer goed. De weers omstandigheden werkten mee maar de belangstelling had groter kunnen zijn. Bij de merrieveulens, grote maat kwam een jonge Carlo van Spui, uit de Maaskant afkomstig, aan ce kop. Een best en zwaar veulen, typisch en gebeend. Tweede werd een dochter van Nico v. h. Zwarte- water, uit de bekende Hersa v. d. Catharinahoeve, helemaal uit St. Oedenrode. Derde een jonge Cos- taud van Uitdewilligen, Stampersgat. Merrieveulens, kleine maat. Eerste Guida.uit de Kluis, d. Guido uit de Kluis, van Renne, Prinsen beek. Ingeteeld op de grootmoeder van de vader. Klein bestsoortig, diep en met goede uitdrukking; in achterbeen niet te fors. Tweede en derde resp. veulens door Marquis van Aardenburg en Nico .van Molenzicht; de laatste komend uit Oss. IN de klasse der hengstveulens, kleine maat werd alleen een zoon van Fifils geprimeerd, een aar dig veulen zonder meer. Beter was de categorie der hengstveulens grote maat hoewel ook deze niet tot enthousiasme aanleiding gal. De arbiter plaat ste de eerste twee. Aan de kop een zoon van Nico van Kapelhof, van A. Bax, Zevenb. Hoek. Groot en grof, nog wat onafgewerkt en onregelmatig, best in de voeten. 2. zoon van Azur, van Gez. v. d. Vorst, Oud-Gastel. Rijper, croupe wat gesleten, wel grof en gespierd, ook met goede voeten. We zijn benieuwd wie de beste wordt. Éénjarige merries, grote maat. Mooie klasse. 1. en kampioene Willy v. d. Witte Brug. d. Nico van Kapelhof, van Gebr. Strik, Maren. Kolossaal jaar ling, diep, grof, gespierd en correct, beweging rede lijk, lijnen voldoende, opvallend fors in fundament. Dit veulen is in haar korte leven zeker een dozijn keren uitgebracht en nooit geklopt. Tweede een beste, gelijnde dochter van Carlo van Spui, van Schellings te Berlicum. 3. een zwarte dochter van Guido uit de Kluis, van J. P. van Gorssel, Tholen. Éénjarige merries, kleine maat. 1. Yolande v. Over- hof, d. Guido uit de Kluis, van W. Aarnoutse, Kloe- tinge. Klein, grof, met veel uitdrukking, nog iets scheef voor, gangen best; bijzonder aantrekkelijk geheel. 2. N. N., d. Eduard v. Koppushoen, van T. Bouwens, Oss. Felle merrie met best model en ma nieren. 3. Mimy v. d. Wijde Blik, d, Hein v. Kwader- wijk, van J. Maris, Heiningen. Rondom goed, wat lang. De Marissen behoren tot de meest enthou siaste liefhebbers in het betreffende gebied. IJssel v. Monnikenhof, d. Guido, van Timmerman, Katten- dijke werd als enige éénjarige hengst met eerste premie bekroond. Veulen van goede aanleg, nog mager en wat onregelmatig, maar goed van soort, grof en mede door zijn beste moeder niet zonder toekomst. Tweejarige merries, grote maat. Beste rubriek, bijna puur Zeeuws en voornamelijk be staande uit dochters van Guido uit de Kluis die later voor een indrukwekkende verzameling af stammelingen w.o. vijf met eerste prijs bekroond een eerste premie kreeg in de klasse der vader- paarden. Aan de kop Guida v. d. Karnemelksput, d. Guido, van P. Janse, Goes. Felle, massieve mer rie, wat hellend in de achterhand, grof en gewel dig gespierd, beter in draf dan in stap en met een ramshoofd waaraan we nogal een hekel hebben. 2. Guidie van Lady, d. Guido, van A. Braamse, 's-Heer Abtskerke. Deze merrie leek ons, voor zover we ze konden beoordelen, niet minder. Bestsoortig, zwaar en grof; niet in beweging gezien. 3. Elonda van Kapelle, d. Guido, van J. v. Overbeke, Kapelle. Mooie, soortige en zware merrie, best gebouwd maar wat minder in de benen; als eerste terugge roepen. 4. Xandria van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van Fa. Timmerman vnd. Grof en zwaar met veel soort, met een bemerking in stand en bewe ging vóór. yEVENDE stond weer een Zeeuwse merrie: Gui die van Buitenzorg, d. Guido uit de Kluis, van J. P. v. Gorssel, Tholen. Wat tekortkomend in voor been, even gerekte, diepe, zware en prachtig ge lijnde merrie. Tweejarige merries, kleine maat. Deze was minder goed. 't Koppaard evenwel was beter dan dat der vorige categorie. 1. Xenia v. Mon nikenhof, d. Guido, van Timmerman vnd. Niet over- zwaar, nagenoeg correct met prachtig regelmatig type, forse koten en voeten en beste gangen; doch ter van Tosca. Kampioene der tweejarigen. Klasse apart in dit gezelschap. 2. Nicoline van Alzicht, d. Costaud de Marche, van Romme te Terheyden wiens voorbeeld aanstekelijker zou moeten werken op zijn omgeving dan 't blijkbaar doet. Mooie mer rie met wat flauwe bovenlijn, goede benen en dito gangen. 3. Emma v. Zuylen, d. Azur, van A. de Schutter, Heiningen. Diep en compact, soort goed, grof en gespierd, te kort van koot en met een ordi naire achterhand. 4. Jenny v. Terhofstede, d. Mous- tic van Urbain, van Q. v. d. Linde, Kloetinge. Best soort met wat tekortkomingen in onderdelen. Driejarige merries, kleine maat. Goede kollektie. 1. en kampioene (na arbitrage) Aja van Carlo, d. Carlo v. Zeedijk, van Van Mook, Alem. Best model, rug iets laag, benen goed, praktisch correct, zeer vlot; mooie typische merrie. 2. Anneke van Erp. d. Eduard van Koppushoen, van A. de Groot, Erp. In de middenhand tekortkomende merrie, ruim in stap, benen best, draf eveneens. 3. Marie v. 't Zil- verveld, d. Berliet v. d. Jozinahoeve, van H. Bra- bers, Loon op Zand. Soort extra, best gesloten met behoorlijk fundament en opvallende gangen. Vierde de typische Hersa, d. Nico II van Caroline, van P. Wagenaar, Kloetinge. Driejarige merries, grote maat. 1. Wallone v. Monnikenhof, d. Nico v. Ella, van Timmerman, Kattendijke. Enorm paard, ge blokt en expressief, wat incorrect, voeten kunnen ruimer, draf best. 2. Annie v. Vaartkant, d. Alban K. 2393, van J. C. v. Eekelen, Stampersgat. Een „rara avis" in deze kollektie. Weliswaar zeer zwaar en diep, grof en gespierd maar in beweging vóór afwijkend en uitgesproken ouderwets. 3. Yvon, d. Benno, K. 2295, van W. Bayens, Oosterhout. Gerekt, regelmatig en mooi, voorbeen wat eenvoudig; kam pioene der driejarigen te Rijsbergen. Vierde Herse- lien van Alex, d. Alex van Heille, van M. v. d. Zan den, Schijndel. Wat weinig knie en met niet te forse bovenbenen, vrij soortig,goed gesloten, evenredig, met gave, goede benen, goede voeten en beste gan gen. Deze had o.i. twee mogen staan. Stond tiende in een klasse van dertig in 's Bosch. Merries van 48 jaar, grote maat. Beste klasse. I. Tosca van Monnikenhof, van Timmerman. Beter dan ooit in vorm en niet te slaan. 2. Hermine van Costaud, d. Costaud de Marche, van Fam. v. d. Broek, Veghel. Iets minder diepe, mooie en gave merrie met goede gangen; één der beste Costaüds; 4 a 5 keer kam pioene op Brabantse fokdagen dit seizoen. Iets minder in vorm trouwens. 3. Hannie v. d. Wyde Blik, d. Leonard van Nico, van Van Heivoort, Dies- sen. Uitstekende merrie met type en beste benen; niet overdadig gespierd in de schenkel, voeten vol doende, gangen best. 4. de Brabantse crack Hersa v. d. Catharinahoeve, d. Herseur v. Ploegshof, van Versantvoort, St. Oedenrode. Vlot, diep met goede benen en gangen, wat weinig knie en qua type niet ideaal. 5. Georgette v. Rozenberg, d. Karei van Cer tain, van J. Maris Gzn, Heiningen. Mager, met uit drukking en veel soort; rug wat laag. 6. Rosa v. 't Pauwhof, d. Antoon v. Berkenhof, van Wagenaar, Kloetinge. Mooi en zwaar, met goede benen en veel manieren. Idem, midden maat. Uitstekende rubriek. 1. Gra vin v. d. Schaapshoeve, d. Churchill v. d. Schaapshoève, van A. Bax Azn, Zevenbergsehoek. Eerste 's Bosch. Diep, type vrij goed, ruim ge bouwd, met beste benen en gangen waarin zij be slist uitblinkt. 2. de kampioene van Breda '57Bella Donna v. Alzicht, van Romme, Terheyden. Nico van Melo-dochter met soort, beenwerk en vlotte gangen. 3. Marie v. d. Gasthuishoeve, d. Antoon v. Boomhof, van Wed. Hermus, Moerdijk. Iets afwij kend vóór, verder best; zeer massief, soortig, grof en gespierd. 4. Juno v. d. Schaapshoeve, d. Nico van Melo, van Bax, Zevenb.hoek. Ruim en vrouwe lijk, overgangen voorbeen niet te mooi, achterbeen best, soort eveneens, gangen dito. Idem, kleine maat. 1. Astrid v. d. Lagekwel, d. Benno v. Riebroek, van C. P. v. Iperen, Oss. Fok- type, met ruimte, benen en soort, enkele kleine te kortkomingen. Oudere, grote maat. 1. Greta v. d. liter, d. Eglon v. Echt, van Wouters, Gilze. Beste merrie, gebeend en soortig, wat weinig onderarm, goed in voeten en best in de gangen. Idem, kleine maat. 1. Dora v. Exhof, d. Jupiter v. Haten boer, van Huygens, Oosterhout. Malse merrie, gestopt, vóór geen 100 zeer vlot. T57" E vermeldden reeds de uitslag van de klasse der hengsten met afstammelingen. In de vrou welijke afdeling kreeg Tosca, van Timmerman" met een mooie groep van drie produkten eveneens een eerste prijs. Timmerman plaatste zich vervol gens nog eerste bij de fokgroepen, gevolgd door J. M. Oostdijck, Fijnaart, J. P. van Gorssel te Tholen enz. En tenslotte werd Tosca van Monnikenhof wier ambitieuse eigenaar dus wederom veel succes had, algemeen kampioene. Een reserve was er niet. Tweede op tal Gravin v. d. Schaapshoeve, van Bax. COLENBRANDER. CLINGE. Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het plan tot herziening van liet plan van uitbreiding. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage. Tot 14 december 1957 kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. 's-GRA VENPOLDER. Vanaf 21 november tot 18 december 1957 ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp van het uitbreidingsplan in onderdelen, met bijbehorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende genoemde termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. 's-HEER ARENDSKERKE. (Herpublikatie). breiding voor 's-Heer Arendskerke (dorp). Het gedeeltelijk goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage. Gedeputeerde Staten hebben gedeeltelijk goedge keurd het plan tot herziening van het plan van uit- Binnen een maand na 22 november 1957 kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. NIEUWVLIET. Heden ligt nog ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, met bijbehorende bebouwingsvoorschrif ten. Gedurende zes weken na zaterdag 8 december kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren in dienen bij Gedeputeerde Staten. POORTVLIET. Tot en met 13 december 1957 ligt ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage de bij raadsbe sluit vastgestelde wijziging van de bij het goedge keurde uitbreidingsplan behorende bebouwings voorschriften. Gedurende zes weken na zaterdag 13 december kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren in dienen bij Gedeputeerde Staten. (Advertentie.) voor late zaal (na bietenoogst) het aangewezen ras. .CENTRAAL BUREAU TJliroo» ?iu<ó «osraus n? .hotiiroam

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 6