Aanbesteding Coöp. Bouwbureau ZEEUWS LANDBOUWBLAD UIT DE INHOUD UITBREIDINGSPLANNEN VROEGE AANKOOP VAN MESTSTOFFEN PERSONALIA 694 ZEEUWS LANDBOUWBLAD ©pzichte van de grote Antwerpse ha ven. Er zit voor Zeeland iets onbe vredigends in deze bewuste uitslui ting. Van Zeeuwse zijde is in de achter ons liggende jaren herhaaldelijk getracht het probleem Zeeuws-Vlaanderen te voegen in de discussies over het Del taplan. Het is onzes inziens van de zijde van de Minister van Verkeer en Waterstaat dan ook logisch en begrij pelijk, dat hij deze pogingen steeds heeft afgeweerd. Het vraagstuk bij voorbeeld van een tunnel onder de Westersehelde, eventueel na indijking van het land van Saeftinge, staat ge heel los van het Deltaplan, zoals dit er thans ligt. Iets anders is onzes inziens, of het niet verstandig !s, nu men toch een maal het zuid-westen van Nederland een totaal ander aanzien gaat geven en tal van nieuwe ontwikkelingsmo gelijkheden zich d -ardoor gaan voor doen, de problemen, waarvoor Zeeuws-Vlaanderen zich gesteld ziet, tevens onder ogen te zien. Dat dit van Zeeuwse zijne is gebeurd, is dan ook begrijpelijk en ten zeerste toe te juichen. Dat Minister Algera er steeds op een enigszins bitse manier op reageerde, heeft ons teleurgesteld. In de Nieuwe Rotterdamse Courant van 9 november j.l. lazen wij, dat voor het in studie nemen van de oeververbinding over de Westersehel de van provinciale en regionale zijde wellicht een te grote urgentie is ge vraagd. Van de zijde van de Rijks waterstaat heeft men het te kracht dadig afgewezen. Dit is onzes inziens de juiste formulering. Het mag daar om een succes genoemd worden, dat de Minister uiteindelijk toegezegd heeft overleg te zullen plegen met de Provincie. Aan het Provinciaal Be stuur thans de taak iets gedaan te krijgen. Landbouvvzijde. lp EN tweede punt, dat als bijkomen- •Lj de kwestie het gevolg is van de afdamming, is de landaanwinst. Deze is betrekkelijk gering. Voor Zeeland zal voorlopig van belang worden de ■±l 1G00 ha, die door uitvoering van het Drie-eiiandenplan vrijkomen. Ten aanzien van de bijdrage van het Rijk in de noodzakelijke verhogin gen van de dijken aan de zuidelijke oevers van Walcheren en Zuid-Beve land en de noordelijke oevers van Zeeuws-Vlaanderen, bereikten ons wat geruststellender berichten dan enige maanden geleden. Het request van de Unie van Waterschapsbonden en van het Landbouwschap aan de leden van de Tweede Kamer heeft heilzaam gewerkt. De Zeeuwse georganiseerde land bouw zal zeker in de toekomst nog heel wat vraagstukken voorgelegd krijgen, die voort gaan vloeien uit het Deltaplan. Het zal nodig zijn, dat hij paraat is. S. De uitslag van de openbare aanbesteding voor het bouwen van een boerderij (Werkno. 338 van het Coöp. Bouwbureau van de Landbouw in Zee land te Middelburg) bestaande uit landbouw- schuur met veestallingen, bijgebouwen en woning in de gemeente Tholen, in opdracht van de Dienst Herverkaveling „Eiland Tholen" te St. Maartens dijk, luidt als volgt F. Verburg te Wolfaartsdijk ƒ69.000; Fa, W. Ligtendag Zoon te St. Philipsland ƒ69.870; H. L. J. Raats te Wouw ƒ71.940; J. Vos te Tholen ƒ71.965; Fa P. Hoppenbrouwers te Bergen op Zoom ƒ72.320; A. J. de Kok Zoon te Bergen op Zoom ƒ72.850; D. Burgers te Tholen ƒ72.920. De uitslag van de openbare aanbesteding voor het bouwen van een boerderij (Werkno. 335 van het Coöp. Bouwbureau van de Landbouw in Zee land te Middelburg) bestaande uit landbouw- schuur met veestallingen, bijgebouwen en woning in de gemeente Oud-Vossemeer, in opdracht van de Dienst Herverkaveling „Eiland Tholen" te St. Maartensdijk was: D. Burgers te Tholen ƒ85.050; T. M. Hage te Oud-Vossemeer ƒ87.900; A. Muller-Francke te St. Maartensdijk ƒ88.400; H. L. J. Raats te Wouw ƒ91.030; H. Zwier te Retranchement 92.144; Fa W. A. Ligtendag Zn te St. Philipsland ƒ92.860; P. de Raat te St. Philipsland ƒ93.400; J. Vos te Tholen ƒ93.612; L. cie Wilde te Oud-Vossemeer ƒ93.725; M. Braat te Roosendaal ƒ94.100; P. Hop penbrouwers te Bergen op Zoom ƒ95.900; C. J. M. van Merode te Wouw 97.034. (Verschijnt wekelijks) Hoofdredacteur mr J. F. G. Schlingemann Redacteur N. Sk-kenga Redactie en Administratie: Gfowe Markt 28, Goes. Telefoon K 1100-2345 Abonnementsprijs: Voor niet-grondgebruikers en buiten Zeeland wonen den 10,per jaar Advertentietarief: Per mm ƒ0,18; minimum per advertentie ƒ3, Advertentiën inzenden aan Uitgeefster: N. V. v/h Fa P. J. van de Sande, Terneuzen; tel.: K 1150-2073 Het kleine land aan de Noordzee. Twee jubilarissen. Zitdagen Boekhoudbureau Z. L. M. Aanbesteding Coöp. Bouwbureau. Vroege aankoop van aardappelen. Let op de uitbreidingsplannen. Zitdagen Z. V. V. Z. V. B. -Verzekerings zaken der Z. L. M. Drie eilanden worden één. Zuivel perikelen. Landbouw-egalisaliefonds 1956. Voor de vrouw van het platteland. De verlichting van landbouwmotorrijtuigen en aanhangwagens. Belastingpraatje. De Prinses Juliana-school van 19321957. 'k Hou van belastingaftrek als ze niet te laag is. Cursussen in paar den gebruik. Onderzoek voor Uien teelt. Centraal Bureau begon verdeling van suiker bieten. Machinaal melken. Radio. Winterlonen in de landbouw. Bietenoogst en bietenafvoer. Onder de Tuinbouwlantaarn. Korte wenken. Hoefverzorging in de wintermaanden. Boerenjeugd. Marktberichten. Bram uit de Slikhoek. BESTUURSLEDEN VAN KRINGEN EN AFDELINGENOPGELET! Zoals ieder jaar zullen er ir. november per Kring weer vergaderingen belegd worden voor de leden van de Kringbësturen en Afdelingsbesturen, waar het secretariaat van de Z. L. M. belangrijke punten zal be handelen en de gelegenheid bestaat, alle organisatorische vraagstukken onder ogen te zien. Het programma voor deze rondgang luidt als volgt: Middelburg: Dinsdag 19 november des na middags om 2 uur in „De Eendracht". (Kring Walcheren.) Zierikzee: Donderdag 21 november des na middags cm 2 uur in hotel: „Huis van Nassau'. (Kring Schouwen en Duive- land. Kortgene: Maandag 25 november des och tends te 10 uur in hotel „De Stadswijn- kelder". (Kring Noord-Beveland.) Oostburg: Woensdag 27 november des mid dags om 1 uur in hotel: „De Een- Iioorn". (Kring West Zeeuws Vlaande ren.) fvruïrringenVrijdag 29 november des mid dags om 2 uur in „De Korenbeurs". (Kring O. Z.-Beveland.> Goes: Maandag 2 december des middags om 2 uur in hotel: „Centraal". (Kring W. Z.-Beveland.) Alle belanghebbenden krijgen nog een per soonlijke uitnodiging. OP DE AXEL. Vanaf 5 november 1957, liggen gedurende vier weken, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het door Gedeputeerde Staten in ontwerp vastgestelde plan van uitbreiding in hoofdzaak en in onderdelen, met bijbehorende bebouwings voorschriften. Gedurende genoemde termijn kunnen belang hebbenden bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. KORTGENE. Vanaf 2 t/m 16 november 1957, hebben ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage gele gen het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot her ziening van het plan van uitbreiding, met bijbe horende bebouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. In de rubriek Korte Wenken van ons vorige num mer is een bericht opgenomen over het vroeg aan schaffen van kali- en fosfaatmeststoffen. Van de zijde van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvereni- ging te Wemeldinge maakt men er ons op attent dat inderdaad reeds nu de meststoffen kunnen worden besteld. Zoals verder in de Korte Wenk wordt bericht bedraagt de prijs thans 0,60 tot 0,80 minder per 100 kg dan bij aankoop in het voorjaar. Het is echter niet noodzakelijk dat de meststoffen dan op het eigen bedrijf worden opge slagen. De opslag van meststoffen kan immers nog wel eens moeilijkheden met zich mee brengen. Op 11 nov. 1957 overleed Prof. Ir. J. A. van Beu kering, hoogleraar in de tropische landhuishoud kunde aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Prof. Van Beukering bracht op verzoek van de F.A.O. een bezoek aan Mexico, om de mogelijk heden tot landbouwkundige ontwikkeling van het Papaloapan-gebied te bestuderen. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z. V. V. Laat uw polissen op het gebied van de kapitaal-, pensioen-, lijfrente-, studie- en uitzetverzek*""ing controleren én vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. GOES: Iedere Dinsdag op het Landbouwhuis. TERNEUZEN: Woensdag 20 november 1957 van 3.30 tot 5.30 uur in hotel „Des Pays-Bas" (de heer Ce vaal). MIDDELBURG: Donderdag 21 november 1957 van 15 tot 17 uur in hotel „De Eendracht" (de heer Cevaal). ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING. (Z.V.B.) Laat uw brandpolissen controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. ZIERIKZEE: Donderdag 21 november 1957 van 1113 uur in hotel „Hof van Holland" (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z. L. M. Komt hier met uw vragen op het gebied van Landbouw-Risico, motorvoertuigenverzekering etc. Alle gewenste inlichtingen worden gratis ver strekt. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. (Advertentie.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 2