ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGERE N GEMEENSCHAP ZEELAND Nationale ploegwedstrijd te Strijen Zeeuwen bezetten goede plaatsen West Zeemvs-Vlaaiideren Bram van Dijke Nederlands kampioen Kees de Jager nam 4-5 plaats in ZATERDAG IC NOVEMBER 1957 705 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Eindredactie en Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Telef. 011002345 Hier zien we A. van Dijke tie voren ploegen, de hem tot kampioen- ploeger van Nederland maken! De L.J.G. feliciteert hem van harte en hoopt, dat hij in Stuttgart de voren van de wereldkampioen zal trekken Vrijdag 8 november werd in de Ma- riapolder te Strijen (Hoekse Waard) de wedstrijd om het Nederlandse pioeg- kampioenschap verreden. Niet alleen is op een dergelijke wedstrijd de span ning aanwezig over de vraag wie kam pioen zal worden, maar ook valt in deze wedstrijd de beslissing wie het volgend jaar deel zullen nemen aan de wereld kampioenschappen. Do twee best ge plaatsten worden daar naar uitgezon den. In. 1958 zullen zij plaats hebben te Stuttgart. De weersomstandigheden te Strijen waren droog doch uitermate koud. Ver kild tot in merg en been hebben de vele toeschouwers de wedstrijd gevolgd. Het wedstrijdperceel lag er gunstig bij. Het lag vlak en het verloop in de afslibbaarheid (35 a 40 was zeer ge ring. De droge bovengrond van ondiep bewerkte stoppels was een gunstige omstandigheid, maar de enigszins taaie ondergrond zorgde er toch weer voor, dat het de ploegers niet al te gemakke lijk werd gemaakt. Het verloop van de wedstrijd was van het begin af spannend. Alle favorieten hadden 'n goede start, behalve de we reldkampioen W. de Lint, die na een slechte beginvoor en aanstorting direct al werd uitgeschakeld. De spanning bleef daarna tot 't einde, of liever tot de uitslag van de wedstrijd. De kopmensen HOUDT ALLEN 4 DEC. a.s. VRIJ!! Er zal op woensdag 4 december een bezoek gebracht worden aan de operet te „De Zigeunerbaron" van Joh. Strauss. Om ongeveer half zes wordt er uit Breskens vertrokken. De bus zal rijden over Groede—Nieuwvliet— PotjesZuidzandeOostburgWater landkerkjeIJzendijke naar Gent. Dit kan nog veranderen, naarmate het aan tal deelnemers per plaats. De kosten zullen ongeveer 8,per persoon bedragen, prima plaatsen inbe grepen. Opgave vóór 26 november a.s. bij de afd. secretaris (esse). Inlichtingen bij: A. J. Luteijn, Rijksweg, Groede, tele foon: 524 Breskens. SPREEKAVOND L. J. G. WALCHEREN, op vrijdagavond 22 nov., 7.30 uur in Café „De Eendracht" te Middelburg. Spreker de heer Ikink. Met filmstrip. gaven elkaar zeer weinig toe en hoe weinig dat was blijkt wel uit de eind cijfers waar de nummers 4 en 5 slechts 9 punten minder hadden dan de kam pioen. Persoonlijk heb ik tot op de helft van de wedstrijd getwijfeld of Bram van Dijke of Kees de Jager kampioen zou worden, op de voet gevolgd door Eelman uit Texel, daarna G. de Jager uit Werkendam en als vijfde W. van Dorp uit Rozenburg. Op het laatst kreeg Kees de Jager wat moeilijkheden en zakte af terwijl volgens eigen in zicht Eelman sterk naar voren kwam. De uitslag gaf echter aan, dat deze nog door Van Dorp was voorbij gestreefd. Mijn vermoeden dat Van Dijk winnaar zou worden bleek juist, ofschoon men daar, vooral bij een dergelijk gering puntenverschil, nooit zeker van is voor dat de uitslag bekend is gemaakt. Enkele, indrukken van de vijf eerst- geplaatsten geven een idee hoe dicht deze bij elkaar lagen. 1. A. van Dijk te Wolfaartsdijk. De beginvoor was goed recht met enkele teruggevallen brokjes grond. Aanstorting iets aan de hoge kant met een wat te lage aanstorting van de derde en vierde snede waardoor dit ge deelte van zijn veld een enigszins gol vend beeld vertoonde. Goede kering en aansluiting met een schone voor die soms iets rechter had kunnen zijn. De eind voor was vrij recht, en schoon en van de juiste breedte. Voorgeschreven was dat de eindvoor de breedte moest hebben van 1 schaar plus nog 5 cm. De algemene indruk was goed tot zeer goed. 2. W. van Dorp te Rozenburg. Een matig rechte doch schone begin voor. De aanstorting was vooral plaat selijk iets te hoog. Het geheel rond de aanstorting leek iets ruw weggelegd. Kering en aansluiting waren goed. De sneden lagen iets ongelijk. De eindvoor was goed en van de goede breedte, maar had iets rechter kunnen zijn. De algemene indruk was goed. 3. K. Eelman te Texel. Rechte, smalle, iets vuile beginvoor met daarna een goede, iets ruwachtig lijkende aanstorting. Goede kering en aansluiting. Plaatselijk lagen de sneden iets ongelijk. De eindvoor was vrij diep met wat teruggevallen brokjes grond, maar overigens goed. De algemene indruk was goed. 4. C. de Jager te Wolfaartsdijk. Zijn punten-aantal was gelijk aan die van G. de Jager uit Werkendam. De be ginvoor was vrij goed recht en schoon. De aanstorting was goed met slechts zeer geringe afwijkingen. De kering en aansluiting waren goed waarbij 't beeld even grover bleef dan bij de eerstge- noemden. De eindvoor was iets aan de brede kant. De richting was matig recht. Precies Teeht-rijden is niet de sterkste zijde van De Jager. Op het veld kwam dat soms ook tot uiting. Het algemene beeld was goed. 5. G. de Jager te Werkendam. Beginvoor vrij goed, recht en schoon. Aanstorting ruim hoog en wat ruw. Ke ring en aansluiting goed met een enigs zins hol beeld. De eindvoor was iets te breed met een te laag aangestortte laatste snede. De algemene indruk was goed. Het is onnodig de prestaties van Bram van Dijke en Kees de Jager op te gaan hemelen. Wij weten, dat zij daar ook niet op gesteld zijn. Laat het vol doende zijn te constateren, dat zü se rieus, sportief en met succes de Zeeuw se kleuren hebben verdedigd. Daar mo gen zij beiden, en Zeeland met hen, trots op zijn. Nog twee andere Zeeuwen namen aan de wedstrijd deel nl. J. A. Beek man uit Middelburg, die de 17e en M. C. Wisse uit Kattendijke, die de 18e plaats bezette. Zij hebben hun best ge daan, maar konden de kopgroep niet volgen. En de wereldkampioen W. de Lint? Hij legde beslag op de zesde plaats met «en belangrijk puntenverschil op de kopgroep. Hij begon slecht met daarna redelijk goed ploegwerk en ten slotte een lang niet onberispelijke eindvoor. Zijn excuus was een vreemde ploeg, daar zijn eigen ploeg nog niet terug is uit Amerika. Een excuus, dat eigenlijk geen excuus is. Zelfs een wereldkam pioen kan zich de luxe niet vèroorloven om zonder meer op een trekker te gaan zitten en met de eerste de beste ploeg op een landskampioenschap uit te ko men. Even goed als de overigen had hij tevoren voor goed materiaal kunnen zorgen. Het is toch niet zó, dat er maar één goede ploeg in Nederland is en dat die nu juist van De Lint is. Eén kik van de wereldkampioen en elke ploegfabri- kant of importeur staat met een nieuwe ploeg gereed. Enfin, het publiek was in hem teleur gesteld en zelf zal hij er in moeten be rusten het volgend jaar niet voor deel neming aan het wereldkampioenschap in aanmerking te komen. De Nederlandse kleuren zullen daar C. de Jager; kampioen van Zeeland en vierde van Nederland met 9 punten achter de winnaar! door Van Dijke en Van Dorp worden verdedigd. Het feit, dat eerstgenoemde in 1954 ons land op een internationale ploegwedstrijd in Ierland en in 1957 op de ploegwedstrijd voor het wereldkam pioenschap in Amerika vertegenwoor digde, geeft in ieder geval de zekerheid dat een ploeger van groot formaat en iemand met wedstrijd-ervaring onze be langen in Stuttgard zal verdedigen. Efi met Wim van Dorp, eveneens een goede bekende in de ploegerswereld, wordt daardoor een team gevormd waar we gerust vertrouwen in mogen stellen. De uitslag luidde: punten. 1. A. van Dijke, Wolfaartsdijk, 474 2. W. van Dorp, Rozenburg, 469 3. K. Eelman, Texel, 468 4. C. de Jager, Wolfaartsdijk, 463 5. G. de Jager, Werkendam, 465 6. W. de Lint, Zevenbergsehoek, 447 7. L. Pool, Oldehove, 439 8. B. Biesheuvel, Gr. IJpolder, 434 9. T. van Omme, Otterloo, 429 10. J. Brouwer, 425 11. J. Saasse, 424 12. Willemse, 412 13. J. van Dorp, Rozenburg, 411 14. A. Theunisse, 409 15. Ph. Brouwer, Ens, 409 16. B. Agterdenbos, Oudemolen, 395 17. J. A. Beekman, Middelburg, 383 18. M. C. Wisse, Kattendijke, 374 19. J. Vermaas, Strijen, 333 De Hoofdassistent van de Landbouwwerktuigen. P. LUYENDIJK

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 13