verzending 13 De Puzzelrit Provinciale wedstrijd voor meisjes oemijen ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Delta-T'orum De Spoetniki 689 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sandra Eindredactie en Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Telef. 011002345 Aan onze leden op Noord-Beveland bevelen wij aan, om op aanstaande vrij dag, dus op 15 november eens iets te gaan horen ov^r het Deltaplan. Wij hebben daar allen mee te maken. Vooral ook Noord-Beveland, waar de vaste verbinding met de overkant nu al werkelijk tekening begint te krijgen. Juist om de bewoners en vooral ook de jeugd van onze provincie in staat te stellen om goed en persoonlijk op de hoogte gesteld te worden van het Deltaplan, heeft de Provinciale Jeugd raad een aantal forum-avonden belegd, Maarvan de eerste gehouden wordt op: Vrijdag 15 november, 's avonds om zeven uur in „De Koren beurs" te Kortgene. Het forum wordt gevormd door de leden van de „Werkgroep Delta-zaken"; het adviescollege voor onze provincie. De forumleden zijn dan ook zeer des kundig, zodat aan hun antwoorden grote waarde zal mogen worden toe gekend. De forumleden zullen beginnen met een korte toelichting op het Delta- gebeuren te geven; ieder vanuit zijn eigen sector. In de pauze kan men dan z'n vragen op papier stellen, terwijl men ook gerust, gedurende de beant woording, opwerpingen zal kunnen maken of vragen zal mogen stellen. Na afloop zullen er extra bussen rij den langs de gewone lijnen. Er zweven nu dus twee kunstmanen door de lucht Wij beleven de tijd, waarin de mens de grenzen van de aarde doorbroken heeft! Na het atoom tijdperk zijn we nu het interplanetaire tijdperk ingegaan. We kunnen slechts gissen naar de nieuwe ontdekkingen, die nog zullen volgen. Wel is het waar, dat we eigenlijk maar bitter weinig weten van de ruimtevaart. Maar als de plannen door gaan, dan zullen de L. J. G.-ers en Z. P. M.'sters na de 11e januari tot de best ingelighte Zeeuwen kunnen be horen. Let U maar op de berichten over onze komende Algemene Verga dering, die op die datum in Goes zal worden gehouden. De eerste Spoetnik was een voor werp, dat de grootte en de vorm van een gewone voetbal had, zo konden we in de kranten lezen. Een ogenblik dachten we, dat die Spoetnik misschien een echte bal was. Op de L. J. G.-Sportdag, die we in de lente, toen het nog zo warm was (weet U 't nog?) gehouden hebben, is de af deling Schouwen-Duiveland namelijk een bal kwijtgeraakt. Als er iemand is, die weet waar die bal gebleven is, zou die zich dan in verbinding willen stel len met mejuffrouw Annie Deist, Pitshoeve te Zonnemaire? Hartelijk dank voor de moeite. K. en de Aan het eind van het vorig artikel werd geschreven, dat Walcheren door puzzelende L. J. G.-ers en Z. P. M.-sters werd doorkruist. Wel, zo was het. Men gaf niemand een prijs cadeauen men kreeg ook geen prijs voor niets. Men moest ruiken wat er in een fabriek gemaakt werd, de naam van een vogel moest worden gevonden en men moest weer naar z'n kinderjaren terug, om te weten wie er in Roodkapje meespeelden. Iemand had het over zeven geitjes BLOEMEN Voor en tijdens de aankomst van de puzzelaars waren de meisjes in de serre van Hotel Walcheren bezig met bloemenschikken en het maken van hartige hapjes. Voor de bloemen was er een kleine handicap: het vrij ver ge vorderde seizoen en de regen maakten, dat kwaliteit en keuze niet bijzonder goed waren. Des alniettemin werden er uitstekende bakjes gemaakt en was het een feest voor 't oog. HARTIGE HAPJES Maar ook de hartige hapjes waren erg leuk om te zien. Het was de eerste maal, dat we in Zeeland zo'n wedstrijd organiseerden, maar het zal zeker niét de laatste keer zijn. Men kan bij die hapjes z'n fantasie, initiatief en smaak veel meer uitleven dan bij het maken van slaatjes. Bovendien komt de kunst van het maken ervan uitstekend te pas bij verjaardagen, gezellige avondjes enzovoorts. EN GEBAK. Want er waren óók prachtige taarten en koekjes. Sommigen moeten er wel uren aan gewerkt hebben. Ook hier was gelegenheid om eigen denkbeelden uit te voeren en er was een grote ver scheidenheid te bewonderen. Echter was het, wat de hapjes en gebakjes betreft, niet alleen een feest voor de ogen. Heel wat puzzelaars hebben namelijk ook kunnen proeven van de prestaties van onze meisjes. En dat het er met smaak inging hebben we kunnen zien. Enkele taarten enzovoorts werden door aanwezigen gewonnen. Een ge deelte ervan werd ter plaatse geconsu meerd. Op deze wijze hadden we een heel uitgebreide jury, waar ongeveer alle puzzelritters inzaten. DE PRIJZEN. Het is met grote dankbaarheid, dat we denken aan de zakenlieden, die een prijs beschikbaar hebben willen stellen. Graag brengen we hun namen onder de aandacht van onze leden: Café „De Landbouw", Goes: de wisselbeker; Hotel „Centeaal", Goes; een fles Mar drie eerste prijzen, respectievelijk voor bakken, hapjes en bloemen gingen naar Jo de Mul uit Hoek, Corrie Aarnoutse uit Kloetinge en Teuneke Wolfert uit Hoek. Hulde aan deze kundige dames, maar ook hulde aan de anderen, waar van de namen in de vorige Boeren - jeugd werden opgenomen. Er is mooi en lekker werk geleverd! De puzzelt itprijzen werden later uit gereikt. De heer Cevaal trad daarbij op als voorlezer en commentator, de heer Van der Linde reikte de prijzen uit en feliciteerde met een handdruk de winnaars. Het publiek klapte, vele tientallen malen. tini; Boekhandel De Jonge: drie boe ken; Peca Herenmode, Middelburg: een das; Fa Weststrate, Rilland: een wand- tegel; Hotel „Walcheren", Koude- kerke: een fles kersenbrandewijn. DE AANKOMST. Gewoonlijk is het Dorpsplein van Koudekerke niet zo bar druk als op die zaterdag van onze Puzzelrit. Brom fietsen, auto's en motorfietsen kwamen er aanrijden, op zoek naar de L. J. G.- vlag, die als een symbool van onze or ganisatie altijd uithangt bij de zaal waar wij een provinciale activiteit heb ben. Zo ook nu. Ongeveer twee hon derd mensen hebben de weg naar die zaal gevonden. Terwijl men daar wat van het ge- puzzel zat te bekomen, zat de jury zwaar te tellen en te rekenen. Dat ge beurt meestal onder hoogspanning. Je mag immers geen fouten maken en aan de andere kant willen de deel nemers graag zo vlug mogelijk weten waar zij aan toe zijn. Maar ook nu bleek 't werk van een paar uur te zijn. DE PRIJSUITREIKING. Onze provinciale voorzitter had ook nu weer de taak om officieel de prij zen uit te reiken. Het eerst kwamen de meisjes aan de beurt, waarbij de Zoals we vroeger altijd het lekkerste voor het laatste bewaarden, zo werd de winnaar van de rit pas het allerlaatste genoemd. Het was de heer C. Adamse, met zijn verloofde, die met 0 strafpun- ten per motorrijwiel de rit aflegde. De vreugde lag op het gezicht van de winnaars te lezen. Maar 't volgend jaar moeten zij de beker weer verdedigen, want die moet drie maal achtereen of vijf keer in totaal gewonnen worden. HET WAS GEZELLIG! Ja, dat was wel een heel belangrijk punt. Het is een echt gezellige dag ge weest! Alle deelnemers aan de wedstrij den kregen een consumptie naar keuze en een portie patates-frites mèt garne ring aangeboden en hebben het zich goed laten smaken. Wel bleek het, dat we eventueel later wel eens een „friten- koning" zouden kunnen uitroepen, want er waren er die een resceptabele hoe veelheid van die aardappelen wisten te verwerken. Een bandje van de heer Sohier wist in de zaal de stemming er prima in te houden. Misschien levert de L. J. G. nog ook wel eens zo'n soort bandje op? EN HET WERD TIEN UUR Een toen was het uit met de pret Aan alles moet nu eenmaal een eind komen. Ook aan die gezellige avond. Vele leden moesten trouwens nog een grote afstand afleggen. Maar we waren het er allen over eens: het was een uitstekend ge slaagd familiefeest. De G. van L. J. G. betekende die dag zowel Gemeenschap als Gezelligheid. Tot de 11e januari! De adreslijst voor de verzending van het Landbouwblad aan leden van de L. J. G. is nu geheel bijgewerkt. Mocht iemand de Boerenjeugd willen ontvangen en die nog niet regelmatig toegestuurd krijgen, wil die dit dan aan het Provinciaal Secretariaat van de L. J. G. Zeeland, Landbouwhuis, Goes, melden Wij verzoeken de afdelingsbesturen dit bericht Vian hun leden te willen doorgeven. Alleen, wanneer iemand zich naar deze voorschriften voegt, kunnen wij hem of haar regelmatige toezending van ons orgaan garanderen. Dit bericht geldt ook voor hen, die al hun naam opgaven, maar nog geen Boerenjeugd ontvangen! Afdelingsbestuurders, geeft dit bericht aan al Uw leden door!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 13