Volledige uitslagen LJ.G.-pnzzcIrit 1957 De Puzzelrit Provinciale wedstrijden voor meisjes ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Nationale P. J. G. N.- Ploeg- kampioenschappen Zeeland komt prachtig uit de bus Noteer de datum nu reeds voor de Algemene Vergadering van de L. J. G. Zeeland 11 Januari 1958 in Goes! Prov. L. J. G.-wedslrijden voor meisjes ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 673 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Eindredactie en Redactie-adres: Land bouwhuis, Goes. Telel. 011002345 In stromende regen werden nabij Arnhem op 29 oktober 1.1. de nationale kampioenschappen ploegen 1957 van de P. J. G. N. gehouden. Bram van Dijke en Cees de Jager hielden daarbij de eer van Zeeland wel héél hoog, door daar de 2e en de 4e plaats te bezetten. Zij komen dus ook uit bij de nationale ploegkampioenschappen van alle orga nisaties gezamenlijk, die op vrijdag 8 november a.s. in de Hoekse Waard zul len worden gehouden. W\j wensen deze klasse-ploegers reeds nu namens alle L. J. G'ers en Z. P. M.-stex-s sterkte en veel succes op die dag van harde strijd toe! De volgende P. J. G. N.-ploegers zul len op die dag in de Hoekse Waard meedoen: (het zijn de eerste vijf van de P. J. G. N.-wedstrijden; de eerste daarvan is wereldkampioen ploegen 1957): W. de Lint, Zevenbergse Hoek 439 pnt. A. van Dijke, 's-H. Arendskerke 427 pnt. T. van Ommen, Otterloo 397 pnt. C. de Jager, Wolphaartsdijk 394 pnt. G. de Jager, Werkendam 391 pnt. VERGADERING VAN DE AFD. BESTUREN DER L. J. G. EN Z. P. M. IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. Donderdagavond 17 oktober werd in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg ver gaderd. De opkomst was vrü behoorlijk (22). Ook het hoofdbestuurslid J. Ver- kruijsse was aanwezig. Na opening door de heer M. van Iwaarden, en voorle zen van notulen vorige vergadering, welke onveranderd werden goedge keurd, hoorden we dat er deze winter Kadercursussen, over drie onderwer pen in 8 a 10 avonden, gehouden zullen worden. Ook komt er een danskursus. Ons excursielid A. Luteijn vertelde voorts, dat er dit jaar i.p.v. de tradi tionele excursie, een bezoek aan de operette „Die Fledermaus" van Joh. Sti'auss, gebracht kon worden, wat di- rekt werd goedgekeurd. In de plaats van P. Risseeuw, die technisch-commissiielid was en in het huwelijk trad, is D. Dekker gekozen. Tevens werd een subsidie van de Z. L. M. ontvangen, waarvoor de voor zitter zijn dank uitsprak. Bij de rondvraag werd gevraagd een motorcursus in streekverband te orga niseren i.p.v. afdelingsgewijs, wegens gebrek aan belangstelling. Ook kwam een voorstel voor een puzzelrit in Zeeuws-Vlaanderen, wat de voorzitter zal bespreken met de Z. L. M. Na bekende slotwoorden van de voorzitter, was dit het einde van een gezellige vergadering. en de DE VOORBEREIDINGEN. Hierover kunnen allen meepraten, die ook al eens belast zijn geweest met het voorbereiden van evenementen. Het is altijd zo, dat je daaraan zelf moet hebben meegewerkt, om te weten hoeveel tijd en hoeveel zorg er beschikbaar moeten worden gesteld, om iets op touw te zetten en te organiseren. Van deze tijd en van deze voorbereidingen merken de deelnemers niets. Dat behoeven ze ook niet te merken; het gaat de deelnemers tenslotte om deelname aan de rit, maar niet aan de organisatie daarvan. beschikken) was moeilijk te vinden ge weest. Al bij de start van de puzzeirit bleek het, dat de stemming „erin zat". De start verliep dan ook vlot, en Walche ren werd weldra door puzzelende L. J. G.-ers en Z. P. M.-sters door kruist. (Wordt vervolgd.) DE EERSTE BEDANKJES. ...moeten dus, billijkheidshalve, gaan naar de organisatiecommissie van de rit. Deze commissie bestond: voor de Puzzelrit uit de heren: J. Cevaal. Onze oud-provinciale voorzitter. Ook de ad viseur van ons Hoofdbestuur. Iemand die altijd, ook ten koste van eigen tijd en geld, bereid is zijn beste krachten aan onze organisatie te geven. Geluk kig is hy; de voorzitter van de organi satiecommissie van de-rit, riiet de eni ge, die bereid is steeds opnieuw zoveel voor de L. J. G. over te hebben. Den ken we bijvoorbeeld eens aan de heer Bernard van Gorsel, de voorzitter van Goes, die met z\jn deskundigheid op het gebied van puzzelritten een onmisbaar element in de organisatiecommissie heeft gevormd. Wij zouden deze sym pathieke figuur ook bij een volgende gelegenheid graag (zoals dat tegen woordig heet) -willen aantrekken. Er was echter nog een lid, die een grote mate aan aardrijkskundige kennis van Walcheren heeft en die bovendien de ondankbare taak had van het werven van controleurs, de heer I. Wisse, lid van ons Hoofdbestuur vanuit Walche ren. Ook hij leverde zijn bijdragen, die we van een ander niet hadden kunnen verwachten, EN DE MEISJES DAN? Tja, ik aarzel altijd even. Eigenlijk komen onze Z. P. M.-sters wel in aan merking voor de naam „dames". Maar, dan zouden we dus moeten spreken over een „Z. P. D.". En u begrijpt ook wel, dat dit alleen maar vrolijkheid zou verwekken! Daarom dus: onze meisjes. Nu is het wel zo, dat onze wedstrijd commissie door een aantal omstandig heden moeilijk kan vergaderen. We willen ons dus tot enkele namen be perken. De dames A. de Mul, C. Aar- noutse en A. Kwekkeboom (waarvan de eerste de commissie voorzat) hebben uitstekend werk geleverd met de voor bereiding van onze Provinciale Meis jes-Wedstrijden. Zij, die van dichtbij deze commissie meegemaakt hebben, weten wel, dat de Z. P. M. op waardige wijze vertegenwoordigd is geweest! DE JURYLEDEN CONTROLEURS. EN DE Deze behoren tot de „minst dank bare" categorie. Of beter: tot de „meest te danken" categorie. Hun werk valt immers minder op en staat uit de aard der zaak het meest bloot aan kritiek. In dit verband offerden zij hun vrije zaterdagmiddag (of avond) voor de L. J. G. en Z. P. M. op: de dames Klei- nepier en Ilaringman en de heren Bud- de, v. d. Sande, Sanders en Slabbe- koorn, resp. uit Kruiningen, Goes, Mid delburg, Middelburg, St. Laurens en Zaamslag. Zij zijn geen van allen onbekenden voor de L. J G., maar bij deze gele genheid hebben zij beslist er een paar sporen bij verdiend! De controleurs hadden, zoals altijd, niet de gemakkelijkste taak. Vooral niet de Z. P. M.-ster, die niet afgehaald werd en steeds maar moest staan wachten. Hulde en dank namens orga nisatie en deelnemers, wordt hier graag aan deze stille werkers gebracht! DE START. Dank zij de bijzondere prettige me dewerking van de directeur van de Coöp. Veiling Walcheren, mocht onze start op de' veilingterrein in Middel burg plaats vinden. Een geschikter ter rein (waarbij we bovendien over een goede cantine en een kantoortje konden VERGADERING L. J. G. AFDELING GROEDE. Op 24 september werd vergaderd in hotel „De Drie Koningen" te Groede. De opkomst was bedroevend (7). Na opening werden de notulen on veranderd goedgekeurd en werd tevens besloten tot het houden van een ploeg- wedstrijd voor ieder lid thuis, alsmede een E. H. B. O.- en motorkursus en 'n kursus in het opbergen en onderhou den van werktuigen-. Hierna kwam Ko van Hoeve met zijn inleiding over het gemengd bedrijf in Friesland, waar hij i.v.m. uitwisseling enkele maanden mocht vertoeven. We hoorden dat de Friezen onder heel an dere omstandigheden werken, als dat bij ons in de streek het geval is. Daarna l^wamen vele vragen, die door spreker vlot werden beantwoord. Deze winter zal slechts één toneel stuk: „Moeke Francina" genaamd, worden ingestudeerd. Bij de rondvraag vroeg één der leden of de voetbalwedstrijd tussen de L.J.G. en de Z.L.M. nog door zou gaan, waar op de voorzitter bevestigend antwoord de. Na sluiting van deze geanimeerde vergadering ging iedereen weer huis waarts. AUTO'S EN MOTOREN. Strafpnt. Ie pr. C. Adamse, 's Heer-Arendskerke 2e pr. J. Risseeuw, Zuidzande 4 3e pr. A. J. Luteijn, Groede 8 4e pr. G. A. van Nieuwenhuijzen, Waarde 10 5e pr. J. J. Koopman, Zierikzee 11 6e pr. L. Polderdijk, Nieuwland 13 7e pr. A. Lampert, Biggekerke 14 8e pr. G. Moll, Zaamslag 26 9e pr. L. Kloet, Nieuwland 32 10e pr. A. v. Dijke, Wolfaartsdijk 36 lie pr. J. J. van Gorssel, Kruiningen 37 12e pr. P. Kodde, Koudekerke 44 13e pr. J. Nijsse, Nisse 46 14e pr. J. M. Murre, Scherpenisse 48 15e pr. G. Dees, Zaamslag 52 16e pr. W. L. G. Dekker, Wemeldinge 58 17e pr. Mej. M. de Jager, Kapelle 98 18e pr. J. Moll, Wolfaartsdijk 105 19e pr. L. M. Luteijn, Groede 108 20e pr. J. G. Dees, Oudelande 114 21e pr. F. A. Dees, Wissekerke 116 22e pr. H. Timmerman, Kattendijke 132 23e pr. Mej. Jo de Mul, Hoek 144 24e pr. J. A. van Dijke, Colijnsplaat 204 25e pr. M. Vos, Koudekerke 230 26e pr. L. v. d. Sluis, Lewedorp 232 27e pr. A. D. Geelhoed, 's-H.-Arendskerke 240 BROMFIETSEN. Ie pr. Mej. J. Janse, Zoutelande 34 2e pr. M. Louwerse, Serooskerke 36 3e pr. Kr. de Witte, Zoutelande 42 4e pr. H. Adriaanse, Middelburg 50 5e pr. D. Jasperse, Koudekerke 68 6e pr. C. Korstanje, 's-H.-Arendskerke 84 7e pr. Abr. Dekker, Serooskerke 112 8e pr. A. Goedhardt. Ritthem 120 9e pr. Mej, C. Maljaars, Zoutelande 152 10e pr. Mej. A. Dieleman, Sluiskil 162 BAK WEDSTRIJD. Ie pr. Jo de Mul, Hoek 2e pr. Leny van Liere, Oostkapelle 3e pr. Ina Lokerse, 's-H.-Arendskerke 4e pr. Miep de Jager, Kapelle 5e pr. Corrie Dees, Zaamslag 6e pr. Ina Lokerse, 's-H.-Arendskerke 7e pr. B. van Veen, Friesland 8e pr. Riet v. d. Weele, 's-H.-Arendskerke 9e pr. Ina van Nieuwenhuijzen, Krabbendijke 10e pr. Tiny Tollenaar, Terneuzen 11e pr. Suus de Visser, Oostkapelle 12e pr. Mientje Kielman, Sluiskil HARTIGE HAPJES. Ie pr. Corrie Aarnoutse, Kloetinge 2e pr. Ina Lokerse, 's-H.-Arendskerke 3e pr. Jo de Nood, Veere 4e pr. Riek van Weele, 's-H.-Arendskerke BLOEMSCHIKKEN. Ie pr. Teuneke Wolfert, Hoek 2e pr. Jannie Dees, Terneuzen 3e pr. Mientje Kielman, Sluiskil 4e pr. Corrie Abrahamse, St. Laurens 5e pr. Corrie Dees, Zaamslag 6e pr. Suus van Driel, Zaamslag 7e pr. Jo de Mul, Hoek 8e pr. Antje Benedictes, Friesland 9e pr. Suus de Visser, Oostkapelle 10e pr. Lenie van Liere, Oostkapelle lie Dr. G. ter Hooi, Friesland

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 9