VANDAAG: DE PUZZELRITÜ! Wolphacirtsdijk - Peebles v.v. ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Hel Uier en Zijn Gezondheid L. J. G. Md. Koadckerke Eeti L.J.G.-er ploegde mee Familierubriek Start Veilingterrein vanaf 14 uur Middelburg 661 Prov. Trekker- beiiendigheids- vvedstrijden Wat een programma Vliegen rijden en varen Peebles Het ploegen Besluit AANVANG EN PLAATS PROV. WEDSTRIJD MEISJES: 16.30 UUR HOTEL „WALCHEREN" TE KOUDEKERKE ZATERDA# 26 OKTOBER 1957 Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Eindredactie en Redactie-adres: Land bouwhuis, Goes. Telef. 011002345 Het artikel onder bovenstaande titel, dat in „De Boerenjeugd" op pag. 629 (12 oktober 1957) werd opgeno men, behoeft een rechtzetting. Waar geschreven werd, dat er voor het onderzoek naar paardenziekten geen subsidie ontvangen wordt door de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren, behoort dit woord subsidie verstaan te worden als overheidssubsidie. De Zeeuwse hengsthouders dragen namelijk per dekking 50 ct. extra aan de Koninklijke Vereniging het Neder- Jandsehe Trekpaard af; welk bedrag, via de afdeling Zeeland van deze ver eniging, geheel ten goede komt aan de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland. Per jaar schommelt voor onze pro vincie het aldus verkregen totaal bedrag rond de twee duizend gulden, dat geheel aan de Gezondheidsdienst ten goede komt als een subsidie voor de diensten, die door die instelling ten behoeve van de Zeeuwse paarden wor den verricht. Wij danken de secretaris van de Aid. Zeeland van de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandsche Trekpaard" zéér voor bovenstaande noodzake lijke correctie. Bij genoegzame deelname zal door bovenstaande Afdeling een cursus in PAARDENGEBRUIK en een VERKEERSCURSUS worden georganiseerd voor leden en Z. L. M.'ers. Opgave vóór 1 november bij HET BESTUUR. Het ligt in de bedoeling om komend jaar provinciale behendigheidswedstrij den voor bestuurders van tractoren in L. J. G.-verband te organiseren. Op die wijze zal er dus een wissel beker (naast andere prijzen) beschik baar komen voor de kampioen met één van de langste titels, die wij in de L. J. G. kennen, namelijk de „Trekkerbehendigheidswinnaar." Het zal wel niet te betalen zijn om dit ooit te laten graveren. Wij vragen leden en bestuursleden er nu reeds rekening mee te willen hou den, dat die wedstrijden er zullen ko men. De wijze waarop we tot een se lectie zullen komen, moet nog bezien worden, bijvoorbeeld. Een ander punt is, dat we graag eens Iets anders willen verzinnen, dan de eeuwige melkbus op de bandenwagen. Mogen we daarom alle leden om „Nieuwe Ideeën" vragen? Wie laat zijn of haar fantasie eens werken? Ons 26-jarig medelid A. (Bram) van Dijke ploegde mee in de internatio nale ploegkampioenschappen, die in Peebles, Ohio, U.S.A. werden gehouden op 19 en 20 september van dit jaar, dus amper een maand geleden. Letterlijk en figuurlijk is het een lange weg geweest, die hij heeft moeten afleggen om daar te komen. Wij kennen allen de uitmuntende staat van (ploegers)dienst, die Bram van Dijke ons heeft laten zien. Nog niet zo lang geleden (13 april) publiceerden wij in „De Boerenjeugd" een gesprek, dat we met hem hadden. Hij vertelde ons toen, hoe hij jarenlang aan wedstrij den heeft meegedaan. En wedstrijdroutine is van groot belang bij het wed- strijdploegen. Zo is het trouwens in alle takken van sport. Zonder oefening en volharding bereikt men nimmer iets! Dit kan wel een gemeenplaats zijn, maar is daarom niet minder waar! Ja, wat een programma hebben de deelnemers aan die wereldploegkam- pioenschappen te verwerken gekregen! Het eigenlijke ploegen nam daarbij naar de bestede tijd gerekend niet eens de voornaamste plaats in. De or ganisatie van de wereldkampioenschap pen heeft naast het ploegen nog veel en veel meer voor de deelnemers gedaan. Zij hebben in een (wellicht wat overladen) korte tijd heel wat ge zien en beleefd. Ziet U maar: Op donderdag 12 september vertrok ken de deelnemers uit Europa van het vliegveld vap Londen. Na een onvoor ziene tussenlanding in Canada arriveer den zij op vrijdag de 13e op het ont zaglijke grote vliegveld van Idelwild. Vandaar naar New York, waar de teams uit de Verenigde Staten, Canada en Nieuw Zeeland de avond tevoren al waren gearriveerd. De ploegers be gonnen hun „optreden" in de Verenig de Staten met een cocktail party, waarbij ze geïnterviewd werden door de nieuwsgierige vertegenwoordigers van pers, radio en televisie. In de namiddag werd een rondrit en rondvaart over Manhattan gemaakt, waarbij men dus kennis maakte met een van de drukste gedeelten van een van de drukste steden van de wereld, en men zo wel danig geacclimatiseerd raakte. Op zaterdag de 14de september weer in een vliegtuig, waarna in ongeveer 2 uur naar Washington werd gevlogen. Een stad van 800.000 inwoners, waar van meer dan de helft negers en toch geen rassenscheiding-problemen!. Daar werden het Capitol en andere beziens waardigheden van de hoofdstad van de U.S.A. bezichtigd en werd het Neder landse team op onze ambassade ont vangen. Diezelfde dag werd naar Cincinnati doorgevlogen en gingen de deelnemers met bussen naar Peebles; de plaats waar de ploegwedstrijden werden ge houden. Dit is een plaatsje van 1800 inwo ners, in de Zuidwesthoek van de staat Ohio. Het ligt in heuvelachtig land van grote schoonheid. Er wordt veel tabak verbouwd, naast natuurlijk vele andere landbouwprodukten. Daarbij levert het uitstekend timmerhout en zijn er een aantal steengroeven. De wereldkampioenschappen ploegen, vonden plaats tijdens een grote, een zeer grote, landbouwtentoonstelling, die georganiseerd werd door de „Soil Conservation", een Amerikaanse dienst voor grondbehoud; grondwinning en grondgebruik. Die tentoonstelling be sloeg een terrein van ongeveer 1000 ha. Sommige delen ervan waren al meerdere jaren aan de landbouw ont trokken geweest in verband met de oprichting van gebouwen e.d. In totaal werd de grond van 16 bedrijven voor de tentoonstelling gebruikt. Enkele gedeelten ervan zullen pas in 1960 weer een oogst op gaan leveren, zó heeft, de grond van die tentoonstelling te lijden gehad!) Ongeveer U miljoen mensen hebben de tentoonstelling bezocht; de tentoon stelling zelf duurde vier dagen. Ook voor de ploegwedstrijden was een enorme belangstelling, die soms voor het werk wel hinderlijk was. De 27 deelnemende ploegers uit 14 verschillende landen hadden de maan dag, dinsdag en woensdag voorafgaan de aan de wedstrijden beschikbaar om te trainen. Het terrein, dat daarvoor beschikbaar was, was niet erg groot (40 are). Het terrein verschilde nogal in afslibbaarheid; de veldjes werden met een tweeschaars rondgaande ploeg (die voor de Nederlanders uit ons land naar Peebles gezonden was). De temperatuur was naar onze begrippen zeer hoog, vooral de eer ste dagenvan 3540° Het had in die streek in geen twee maanden geregend. De grondsoort was leem; naar onze opvatting hard (silt loam en silty clay loam). Er is zeer hard om de eerste prijs gestreden. Hugh B. Barr, uit Noord- Ierland, die drie jaar achtereen wereld kampioen werd (geboren in 1926) en die in Londsn de Europese deelnemers ontmoette, had zich dit jaar terugge trokken. De eerste dag van de wedstrijd moest stoppelland, de tweede dag gras land worden geploegd. Dit wordt bij de wereldkampioenschappen altijd zo gedaan. Het is onze lezers uit ae radioberich ten en de kranten wel bekend, dat de heer De Lint uit Zevenbergschehoek (die voor de 4e keer in een wereld wedstrijd uitkwam) als eerste uit de wedstrijd gekomen is. De heer Van Dijke behaalde, nu hij voor de eerste maal internationaal ploegde, de 19e plaats van de 27. De jury bestond uit 14 leden (waar onder een Nederlander). Deze jury besliste, dat de Duitse en Zweedse deel nemers slechts beoordeeld zouden wor den over hun prestaties op het beste gedeelte van hun veldjes, nadat die twee teams door hun protest het be gin van de wedstrijd een kwartier had den opgehouden. De eisen, die de mededingers gesteld werden, verschillen niet veel van die, welke wij in Nederland gewoon zijn. Een totaal van 200 punten kon wor den behaald, waaruit de wereldkam pioen er 147,89 verwierf. Na de wedstrijden wachtte de deel nemers nog een druk programma. Zij hebben nog veel gezien en veel ge leerd, méér dan wij hier in 't kort zou den kunnen beschrijven. Het fel be geerde onderscheidingsteken voor de wereldkampioen de „.Gouden Ploeg," kwam in Nederland. Wij wensen de heer Van Dijke toe, dat hij het volgend jaar vanuit Stutt gart (waar dan de wereldkampioen schappen gehouden zullen worden) naar Nederland teruggekeerd, ons zal kunnen vertellen, dat hij ervan gepro fiteerd heeft voor de tweede maal mee gedaan te hebben aan internationale kampioenschappen Het zal U allen wel eens gebeurd zijn, dat U een kennis ontmoet en hoort, dat die of die getrouwd is, of naar een andere plaats' verhuisd, of verloofd, of wat dan ook. De redactieraad meent, dat het goed is om de leden van onze organisatie, de gelegenheid te geven, deze dingen in ons blad te plaatsen. Natuurlijk koste loos. Het is voldoende de nodige gegevens naar het Landbouwhuis te zenden. Dat kan dus best in de vorm van een verlovingskaartje of een trouwkaart. Ook zou het kunnen voorkomen, dat een lid bijvoorbeeld in een ziekenhuis moet worden opgenomen. Ook in dat geval plaatsen we die mededeling, na tuurlijk. Als het mogelijk is mét de gegevens over de zaal en de bezoek uren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 13