(De -pi inseint Kader dagen ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEEAND Oogstfmgment 645 Voor uw programma DusStart Puzzelrit zaterdag 26 oktober a.s., om 14 uur van Veilingtertein Middelburg Prov. wedstrijd meisjesdiezelfde dag vanaf 16.30 uur in Hotel Walcheren te Koudekerke Opgave per briefkaart aan Provinciaal Secretariaat, Landbouwhuis, Goes ZATERDAG 19 OKTOBER 1957 DE Redactie: C. J. van Damme, L. Hage, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Eindredactie en Redactie-adres: Landbouwhuis, Goes. Telef. 011002345 Wanneer U dit leest, zijn we nog maar een week verwijderd van de dag van de puzzelrit. Hebt U er al om gedacht, Üw deelname op te geven? Neen? Dan wordt het de hoogste tijd om het te doen, want a.s. dinsdag moet die op gave op 't Landbouwhuis ontvangen zijn. NEDERLANDSCH LANDBOUW KALK BUREAU. Het is u bekend, dat de Stichting „Nederlandsch Landbouw Kalk Bu reau" te De Bilt zich ten doel stelt, het kalktoestandsvraagstuk van onze landbouwgronden in goede banen te leiden en een doelmatig gebruik van kalk in de landbouw op objectieve wijze te bevorderen. Hiertoe verricht de Stichting een omvangrijk proefveld en laboratoriumonderzoek en geeft zij voorlichting op zo breed mogelijke basis. Bij het aanbreken van het vergader seizoen willen wij gaarne onder uw aandacht brengen, dat die Stichting, evenals voorgaande jaren, voorlich tingsavonden wil verzorgen over alle onderwerpen, welke in verband staan met de kalkbemesting. Deze, door plaatselijke afdelingen van onze organisatie te beleggen vergade ringen, bestaan uit het houden van een lezing, over het in gezamenlijk overleg vastgestelde onderwerp, welke lezing wordt toegelicht met kleurenfilm en/of lichtbeelden, waarna ruime gelegen heid tot bespreking van het onder werp. De lengte van lezing, enz. kan worden aangepast aan het overige pro gramma van de vergadering maar het is zeer goed mogelijk, dat de gehele avond door die Stichting wordt gevuld. Aan deze avonden zijn voor de orga niserende afdeling geen kosten verbon den; alleen dient voor een zaal met elektrische lichtaansluiting te worden gezorgd. In verband met de vele kos ten voor die Stichting mogen wij er echter op wijzén, dat alleen aan een aanvraag kan worden voldaan, indien redelijkerwijs te verwachten is, dat tenminste 25 personen de lezing zullen bijwonen. Zo mogelijk neme men kontakt op met andere jongerenafdelingen of an dere belanghebbende groepen, tenein de tot een gekombineerde vergadering te komen. Dit laatste versterkt de band van de boerenstand, het bevor dert een beter onderling begrip en bo vendien wordt hierdoor voorkomen,* dat dezelfde spreker in één seizoen meermalen in dezelfde plaats moet spreken. Mocht er belangstelling bestaan voor een voorlichtingsavond van die Stich ting, dan wordt U verzocht zo spoedig mogelijk een aanvraag in te dienen, opdat die Stichting rekening zal kun nen houden met wensen van datum en tijd (behalve 's avonds is een middag-" vergadering ook mogelijk). De uitnodigingskaarten worden door die Stichting gedrukt en gratis aan de secretaris der afdeling toegezonden, indien die Stichting tijdig het benodig de aantal vtardt opgegeven. Mogen wü er nü reeds Uw aandacht op vestigen, dat we onze L. J. G.-kader- dagen dit jaar in begin januari 1958 ho. pen te organiseren? Wilt U daar nu al rekening mee houden in verband met Uw vaststelling van data voor Uw af- delings- en streekprogramma's? Niet meer dan vijftig. Helaas, het is zo. Onder de nu gel dende (nieuwe) bepalingen van het Ministerie mag het aantal deelnemen de motorrijtuigen de vijftig niet over schrijden. Als wij de wet zouden kun nen veranderen, dan zouden we dat zeker doen. Nu echter heeft het Minis terie ons bericht, dat wij de een-en- vijftigste en volgende aanmeldingen helaas moeten teleurstellen en voor hen iets anders ontwerpen. Aan de andere kant hebben we niet de indruk, dat we de vijftig zullen overschrijden. Pak dus een briefkaart en geeft U snel op. Hetzij voor de puzzelrit, hetzij voor de provinciale wedstrijd voor meisjes. En als U het secretariaat van een afdeling verzorgt, stuurt U dan de bij U opgegeven aan meldingen ook vlot in? Veronderstel, dat het Uw schuld zou zijn, dat iemand niet mee zou kunnen doen! Waar vandaan? Dat is gemakkelijk: van het Veiling terrein in Middelburg. Dat ligt in de buitenwijk van de stad, aan ~"t*e Vlis- singse kant. Wé hebben daar een uit stekend parkeerterrein, en er is ook een cantine, die we mogen gebruiken. Wie, o Wie zijn de mensen, die bereid zijn als controleur op te treden? Laten die zich opgeven en reeds nu overtuigd zijn van de waardering, die wij voor hun hulp zullen hebben. Waar gaat liet naar toe? Tja, waar rijden we heen? Dat uit te vinden, is één van de dingen die bij de puzzelrit horen. U krijgt een route beschrijving bü Uw vertrek. En als U dan die beschrijving volgt, dan komt U (als U 't tenminste goed doet) pre cies waar U zijn moet, Maar dat is niet op de plaats Mocht U zo hopeloos in de knoei raken, dat U er niet meer uit zoudt komen, bel dan na 4 uur 01135-^-375 op en U zal het eindpunt van de rit worden meegedeeld. Waar de meisjes zijn, want die zijn op een. andere plaats met hun wedstrijd bezig, dan waar we de finish van de puzzelrit hebben. Zij moeten namelijk vanaf 16.30 uur zijn in „Hotel Walcheren" in Kou- dekerke. Daar is een uitmuntende zaal, waar zij hun vernuft, smaak en schoonheidsgevoel kunnen beproeven in de drie wedstrijden, die zij die dag hebben. U kent ze toch? Een bakwedstrijd (thuis bakken en meebrengen, voor opeters wordt ge zorgd). Een bloemschikwedstrijd (in bakjes) en een wedstrijd in 't maken van hartige hapjes. Voor alle bijzon derheden verwijzen we naar de Boe- renjeugd van 5 oktober. Hoe kom je erbij? Bussen naar Koudekerke vanaf Mid delburg (station) vertrek om 15.15 of 16.15 uur. Vanaf Vlissingen is de ver binding minder goed. Het beste kan men aan het station de bus naar de stad nemen. Is de boot op tijd en loopt alles mee, dan kan die bus nèt aan sluiting geven op de bus naar Koude kerke. Loopt het echter wat tegen, dan wordt het wachten, of lopen of met iemand meerijden. Hoe laat? Indien U meerijdt in de puzzelrit, dan dient U uiterlijk om 14 uur aan de start aanwezig te zijn. Is dat op een of andere manier niet mogelijk en wilt U toch meerijden, wilt U dit dan tevoren schriftelijk opgeven aan het Provinciaal Secretariaat? Voor de meisjeswedstrijden: aanvang is om 16.30 uur in, zoals gezegd, Hotel Walcheren. De leiding aldaar berust in de vaardige handen van ons H.B.- lid, mej. Annie de Mul. Besluit. Zou het dit jaar weer zo moeten zijn; dat Oost Z.-Vlaanderen met de prijs voor het bloemschikken naar huis gaat, net zoals in de twee voorgaande jaren? Wie zal zich de hartige-hapjes-ko- ningin van de L. J. G—Z. P. M. Zee land mogen noemen? En waar zal de eerste prijs voor het bakken naar toe gaan? Onze Z. P. M.'sters zullen in ieder geval kunnen laten zien, dat zij zeer door mannelijke L. J. G.'ers gewaar deerde kwaliteiten bezitten. En natuurlijk zijn we uiterst be nieuwd, wie de beste puzzelrijders van de wedstrijd zullen zijn. De Voorlichtingsdienst voor Super fosfaat stelt zich ten doel, aan de hand van eigen onderzoek op proefvelden en laboratorium, voorlichting te geven aan de land- en tuinbouw over de eigenschappen en juiste toepassing van superfosfaat. In het winterseizoen organiseren zij deskundig verzorgde voorlichtings avonden ten behoeve van landbouw organisaties, leerlingen en oud-leer lingen van land- en tuinbouwscholen en verenigingen voor bedrijfsvoorlich ting. Hierdoor willen zij aan de resul taten der proefvelden en van het ver dere onderzoek in het afgelopen sei zoen, op verantwoorde wijze bekend heid geven. De op deze avonden besproken „Pro blemen rondom de fosfaatbemesting" worden toegelicht met een keur van lichtbeelden in kleuren, die in de loop van het seizoen zijn opgenomen en die een duidelijk beeld geven van de wer king van het fosforzuur op verschillen de gronden en gewassen. Wanneer U ten behoeve van Uw af deling of streek van bovenomschreven mogelijkheid gebruik wilt maken, ge lieve U dit tijdig, zo mogelijk binnen 14 dagen, per brief of telefonisch aan hen te doen weten. Nadat in overleg een datum is vast- Nadat in overleg 'n datum is vastge steld, kan een op aanvraag verkrijg baar formulier ingevuld door U aan ons worden opgezonden, waarna die dienst voor tijdige en gratis toezending van het gewenste aantal (gedrukte) uitnodigingskaarten zorgdraagt. Aan een dergelijke voorlichtings avond zijn voor Uw afdeling geen kos ten verbonden. Wel dient Uw afdeling voor zaalruimte te zorgen. Aanvragen zullen door die dienst in volgorde van binnenkomst worden be handeld en ingewilligd, voor zover dat binnen het kader van ons program mo-> gelijk is. Het adres van de Dienst is: Postbus 24, Wageningen, Telef. 2133. Wat oogsttuig lag stil, onbekommerd, in de schaduw ener grote lommerd. Ernaast lag lui, in 't lange gras Een landman, die vergeten was het wachtend graan, dat zwaar gebogen stond op het vruchtbaar land. Nog door de wind bewogen en wachtend op 'n nijvere hand. Het was een kraai, hoog op een tak, Die, der natuur getrouw, De stilte luid verbrak Daarna: Een schreeuw beneên! Ontdaan, maar zich van niets bewust, vloog 't kraaidier ijlings heen! De landman zag de zwarte stip verdwijnen en dacht beschaamd: Het is wel raak, dat ik, door middel van een kraai, herinnerd wordt aan mijn vergeten taak! M.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 13