BELASTINGPRAATJE. RASSENLIJST voor, landbouwgewassen 1958. 586 Ir. A. H. JOUSTRA MET PENSIOEN REGIONALE DEMONSTRATIE MET BIETENOOGSTMACHINES IN HET LAND VAN GULPEN. BEDRIJFSPENSIOENFONDS VOOR DE LANDBOUW. COMMISSIE LANDBOUWKREDIET. UIT DE INHOUD ZEEUWS LANDBOUWBLAD Bij Koninklijk Besluit van 19 augustus 1957, no. 21, is aan de heer ir. A. H. Joustra op zijn verzoek, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, met ingang van 1 november 1957 eervol ontslag verleend als raadadviseur in vaste dienst bij het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Na van 1 november 1919 af als adjunct-landbouw- consulent met 'n kleine onderbreking gedetacheerd te zijn geweest te Goes, werd hij bij de oprichting van de Buitenlandse Landbouwvoorlichtingsdienst als één van de eerste consulenten in het buitenland gedetacheerd. Na de oorlog, mede in verband met de instelling van het Regeringscommissariaat voor buitenlandse agrarische aangelegenheden (Recobaa), werd de heer Joustra aan het hoofd gestald van de Ardeling Buitenlandse Voorlichting van dit nieuwe apparaat. Bij Koninklijk Besluit van 5 maart 1956 werd ir. Joustra bevorderd tot raadadviseur in algemene dienst. Op dinsdag 8 oktober a.s. zal op het bedrijf van de heer J. H. Schnackers, Hoeve Wachtendonck te Gulpen, een regionale demonstratie met bieten- oogstmachines worden gehouden. De demonstratie zal plaats vinden van 13.00— 16.00 uur. Hierna zal door het rijkslandbouw- consulentschap voor Landbouwwerktuigen een na beschouwing worden gegeven. Gedemonstreerd zal worden met machines die op ihet zwad of op de wagen rooien. Het demonstratieperceel ligt op vrij zware löss- grond en vertoont enige helling. Het terrein van de demonstratie ligt aan de weg GulpenPesaekenSlenaken. Deze bietenoogstdemonstratie wordt georgani seerd door het Landbouwschap, in samenwerking met de rijkslandbouwconsulent voor Landbouw werktuigen te Wageningen, de rijklardbouwvoor- lichtingsdienst, het Instituut voor de Landbouw techniek en Rationalisatie te Wageningen en de Coöperatieve Vereniging voor de Afzet van Suiker bieten te Roermond. Mocht door slechte weersomstandigheden de de monstratie geen doorgang kunnen vinden, dan zal dit in het agrarisch radiobulletin van dinsdag 8 oktober worden bekend gemaakt. De Rijkscommissie voor de Samenstelling van de Rassenlijst maakt bekend, dat bij wintertar we voor het eerst in de Rassenlijst zuilen wor den opgenomen: Lang-Doerfler G.B. 101 wintertarwe (voorlopige naam) Kweker: Saatz. wirtschaft Lang-Doerfler, Nie- derstraubling (D.). Vertegenwoordiger van de kweker: Selectiebedrijf „Luidenburg", Gronin gen. Roodzadige tarwe met een goede wintervast- heid. Heeft een vlotte voorjaarsontwikkeling en geeft een zeer goede grondbedekking. Het stro is Huurblokkering en belasting Er zijn ons enkele vragen gesteld over de be lastingheffing over de bedragen aan verhoogde huur, die volgens de Wet Grootboek Woningverbetering worden geblokkeerd. De genoemde wet legt aan de verhuurders van vooroorlogse woningen de verplichting op om van die verhuring aanmelding te doen bij de directeur van het Grootboek voor woningverbetering. Deze aanmelding moet gebeuren op formulieren die bij de postkantoren verkrijgbaar zijn, gratis en voor niets. Hoe bestaat het De aanmelding moet gebeuren vóór 1 oktober a.s. Als gebruikelijk is op het niet doen van de aan melding straf gesteld. Ten hoogste 6 maanden gaan zitten of tienduizend gulden boete. Wie vergeetachtig is, loopt dus nogal risico. 50 van de bedragen waarmee de huur van de vooroorlogse woningen per 1 augustus 1.1. is ver hoogd moet worden gestort ter inschrijving in het genoemde grootboek. Men moet wachten om te storten tot men een beschikking heeft ontvangen van de directeur van het grootboek. Er zijn mensen ge weest die met augustus al begonnen zijn om de halve huurverhoging op te sturen aan het Ministerie van Financiën, zonder dat ze een briefje hadden gekregen dat ze moesten betalen. Het klinkt won derlijk, maar men schijnt nu aan het genoemde Ministerie met dat geld een beetje in zijn maag te zitten, want als er geld komt dat nog niet komen moet, loopt de boel in de war. Wachten dus om te betalen tot het tijd is. De gelden die per 1 augustus van een jaar in het grootboek staan ingeschreven dragen 3 rente per jaar. De uitbetaling van de inschrijvingen en van de re»te daarvan zal plaats vinden ter bestrijding van de kosten van verbetering van de woning waarvoor de stortingen zijn gedaan, mits deze kosten ten minste 30 bedragen van op het grootboek inge schreven gelden. Bovendien wordt behalve voor de kosten van verbetering nog een bedrag van twee derde van het daarvoor ontvangen bedrag uitbe taald voor verschuldigde belasting. De heffing van inkomstenbelasting vindt nl. als regel pas bij uitbetaling plaats. Men moet de volle ontvangen huur. dus ook de volle verhoging van de huur, wel als inkomen aan geven, maar daartegenover mogen de stortingen van 50 van de verhoging als verwervingskosten wor den afgetrokken. In het jaar dat de geblokkeerde bedragen worden uitbetaald worden ze, evenals de gekweekte rente, belast voor de Inkomstenbelasting. kort en stevig, doch is nogal bladrijk. Werd zeer weinig door gele en bruine roest aangetast. Heeft op kleigrond goede tot zeer goede op brengsten gegeven. De korrel is groot en goed ge vuld. Weinig vatbaar vcor schot, maar zeer gevoe lig voor korreluitval. De aar krijgt bij de rijping een roodbruine kleur (roodkaf). C.B. 5049 wintertarwe (voorlopige naam) Kweker: Centraal Bureau, Rotterdam. Roodzadige tarwe met een zeer goede winter- vastheid. Iets grof en steil groeiend gewas. Het stro is tamelijk lang, middelmatig stevig en wei nig veerkrachtig. Gele roest kwam vrijwel niet voor; is nogal vatbaar voor bruine roest. Rijpt vrij laat. Heeft goede opbrengsten gegeven. De korrel is middengroot. Weinig gevoelig voor schot. C.B. 5035 wintertarwe (voorlopige naam). Kweker: Centraal Bureau, Rotterdam. Witzadige tarwe met een zeer goede wintervast- heid. Vrij trage voorjaarsontwikkeling, sterk uit stoelend. Het stro is van gemiddelde lengte, vrij fijn en bladrijk, matig stevig, doch wel veerkrach tig. Werd niet door gele roest aangetast, is nogal vatbaar voor bruine roest. Vrij late en soms min der gezonde rijping. Heeft goede opbrengsten gegeven. De korrel is vrij klein, onder ongunstige omstandigheden niet mooi van kleur en zeer vatbaar voor schot. De Rijkscommissie voor de Samenstelling van de Rassenlijst voor Landbouw gewassen Prof. Dr. Ir. J. C. DORST, Voorzitter, Ir. J. WIND, Onder-Voorzitter, Ir. J. K. GROENEWOLT, Secretaris. Wanneer straks wintertarwe wordt gezaaid op percelen waar ritnaalden (koperwormen) voorko men, is het gewenst het zaaizaad vlak voor het zaaien te behandelen met een aldrin of lindaan bevattend middel. De aldrin bevattende midde len worden toegepast naar 4 gram stuif poeder 25% per kg zaaizaad. Lindaar (speciale middelen tegen ritnaalden) naar 3 gram per kg zaaizaad. Hierdoor wordt een te dunne stand voorkomen. Op verzoek van de belastingplichtige kan de belas ting dan worden berekend volgens een speciaal ta rief dat loopt van 20 tot 40 Als een woning wordt verkocht, blijft de groot boekinschrijving staan. Deze is nl. niet aan de eige naar, maar aan de woning gebonden. Ze zal dan ook met de woning aan de nieuwe eigenaar worden overgedragen. In de verkoopprijs zal, behalve de prijs van de woning, dus ook een vergoeding voor de grootboek inschrijving begrepen zijn. Deze ver goeding valt ook onder de Inkomstenbelasting en kan eveneens belast worden naar het genoemde spe ciale tarief. Het bovenstaande geldt voor de z.g. privé-wonin- gen. Behoort een woning tot een bedrijf, dan geldt een regeling die praktisch op hetzelfde neerkomt. Ook hier als regel slechts belastingheffing bij uit betaling. Voor de Vermogensbelasting zijn geen speciale regels gegeven. Daarvoor zal dus elk jaar de waarde van de grootboek inschrijving geschat moeten worden. Boekhoudbureau Z.L.M., G. PAAUWE. Het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw deelt mede, dat met ingang van 20 september 1957 het kantoor van het Bedrijfspensioenfonds ver plaatst is van Zeekant 35, Scheveningen naar Buitenrust weg 3, Den Haag. Telefoonnummer K 1700—633929. De drie Centrale Landbouw-Organisaties en de beide Centrale Landbouwkredietbanken hebben be sloten tot het instellen van een commissie die tot taak zal hebben de bestudering van de financie ring van het agrarisch bedrijfsleven in Nederland en in het bijzonder van de vraag of de werking van het in het boerenleenbankwezen georganiseerde landbouwkrediet in overeenstemming is met de be staande en in de toekomst te verwachten financie ringsbehoeften, dan wel of deze te dien aanzien ver betering behoeft. Als voorzitter zal optreden Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart, terwijl voor het K. N. L. C. de heren Ir. Knottnerus en Ir. Otten zitting zullen hebben. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z. V. V.) GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. Laat uw polissen op het gebied van de kapitaal-, pensioen-, lijfrente-, studie- en uitzetverzekering controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING. (Z. V. B.) KORTGENE: Donderdag 3 oktober a.s. van 1113 uur in hotel „De Korenbeurs" (de heer Van Burg). GOES: Iedere Dinsdag op het Landbouwhuis. Laat uw brandpolissen controleren en vraagt bemiddeling bij het afsluiten van nieuwe posten. VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z.L.M. TERNEUZENWoensdag 2 oktober a.s. van 1517 uur in hotel „Des Pays Bas" (de heer De Lange). MIDDELBURG: Donderdag 3 oktober a.s. van 14— 16 uur in café „De Eendracht" (de heer De Lange). GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. Komt hier met uw vragen op het gebied van Landbouw-Risico, motorvoertuigenverzekering etc. Alle gewenste inlichtingen worden gratis ver strekt. ADVIESORGAAN VOOR OORLOGS- EN RAMPSCHADE Donderdag 17 oktober van 10 tot 13 uur te Zie- rikzee in het Café van het „Hips van Nassau". Getroffenen uit deze provincie, die ernstige moei lijkheden hebben met betrekking tot de regeling van de door hen geleden oorlogs- en/of watersnood- schade, kunnen zich, wanneer een bezoek aan voor melde zitting te Zierikzee voor hen bezwaarlijk is gelet op de afstand, welke zi; van die plaats woon achtig zijn, mondeling of schriftelijk tot het Advies orgaan wenden en wel via het Secretariaat van de Gewestelijke Raad Zeeland voor het Landbouw schap, Grote Markt 28a, Goes. Overxicht. Zitdagen Boekhoudbureau der Z. L. M. Ir. A. H. Joustra met pensioen. Rassenlijst voor landbouwgewassen 1958. Belastingpraatje. Commissie Landbouwkrediet. Zitdagen Z. V. V. Z. V. B. Verzekerings zaken der Z. L. M. Adviesbureau voor oorlogs- en rampschade. De Zeeuwse Polders- en Waterschapsbond ver gaderde. Chemische onkruidbestrijding in grasland. Wintertarwe op in 1957 geëgaliseerde gronden. Enige wenken voor de teler van consumptie aardappelen. Boerderij en Organisatie. Demonstratie met de spadenploeg. Paard en paardensport. Ploegwedstrijd nabü Sasput. Het Hoofdbestuur van het K. N. L. C. besprak: Aanvang cursus akte landbouw i. o. Vakopleiding Melk- en Zuivelhandelaar. Het Rundvee op de fokveedag te Goes. De 62e Nationale Trekpaardententoonstelling te Charleroi. Radio. Onder de Tuinbouw lantaarn. Tuinbouw. Korte Wenken. De Boerenjeugd. Marktberichten. Bram uit de Slikhoek.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 2