Te koop wegens inruil: Fa J. SUKKEL - Middelburg Afd. Landbouwwerktuigen Scnapenwol LANDELIJKE DEMONSTRATIE MET SLOOTREINIGINGSMACHINES EN VEEGBOTEN TE LEKKERKERK CENTRAAL BUREAU M 578 ZEEUWS LANDBOUWBLAD Merries van 2 jaar, grote maat. Weer een Zeeuw se overwinning, waarvoor de Stallen de Dobbelaere zorgden. 1. Victoria, d. Quarré. Felle merrie, een beetje recht in het achterbeen, grof en gespierd, typisch en vooral zeer massief. 6. Honda van St.. Kruis, d. Quarré, van P. E. de Backere te St. Kruis. Zwaar, goed soort, grof, met minder ruime voeten. 8. Oda van Kamperseweg, a. Karei van Rozenberg, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Goed van soort, met regelmatige lijnen. 11. Julia van Wils, d. Albion de Klokhof, van J. der Weduwen te Kerk- werve. Gerekt, voldoend typisch, met voor en achter goed beenwerk. 12. Amanda van Willemskerke, d. Nico van Annie, van D. J. Tollenaar, Hoek. Van deze herinneren we ons veel goeds van de december- keuring te Hulst '56; nu noteerden we haar niet. Merries van 2 jaar, middenmaat. De kopplaats werd bezet door een qua type voorbeeldige merrie door Carlo van Spui: Caline van Hoekhof, van J. P. Timmermans te Schijndel. In voorstand sterk ver beterd staat zij thans behoorlijk op goed gemodel leerde benen. 2. Xenia van Monnikenhof, d. Guido uit de Kluis, van Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke, tot dusver niet geklopt, moest hier de vlag strijken, zij het met ere. Extra veulen, niet helemaal precies vóór, diep en best gelijnd, zeer soortig met zeer gemakkelijke, ruime gangen. 6. Florette van Costaud, d. Costaud de Marche, van A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke. Even gerekt en met voldoende volume, extra gelijnd en zeer vrouwelijk gebouwd, benen goed, best in voeten en beweging. 14, Cora d'Ahéa, d. Quarré, van Gebr. Aernoudts te Sluis. Veel type, vrijwel correct en met bevredigend beenwerk. 15. Juliana van de Wie- ringermeer, d. Benno van Riebroek, van A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Minder bekorend in de bovenlijn, maar zwaar en goed in de benen met forse kogels, koten en voeten. 16. Gerda van Rei gershoeve, d. Quarré, van G. Doens, IJzendijke. Extra type, met diepte en lijnen, voorstand even afwijkend. 22. Mona van Bleyendaal, d. Nico van Stegeshof, van J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Niet meer gezien. Merries van 2 jaar, kleine maat. 1. Albina van Tonenhof, d. Albion de Klokhof, van D. Smedema, Eenum. Goed paard, de kopplaats verdienend, zij het niet door haar minder aangenaam lijnen verloop, maar door haar beste, gespierde benen. 5. Irene van Terhofstede, d. Quarré. van Eug. van Damme, IJzen dijke. Fel. minder regelmatig in bovenlijn. 8. Bea van Vengeur, d. Vengeur d'Amice, van A. J. E. Temmerman. Hoofdplaat. Veel ras, niet bepaald kort, behoorlijk beenwerk, lijnen aantrekkelijk. 9. Bravade d'Ahéha. d. Nico van het Zwartewater, van Gebr Aernoudts, Sluis. Soortig, diep en breed, rug wat flauw, goed gespierd in de bovenbenen. Merries met afstammelingen. 1. Mina van Veer- hoek, van Gebr. van Velde, Moerkapelle. Produkten: Lia van Veerhoek, d. Eglon van Echt, kampioene N.O.P. '56; Olga van Veerhoek en Mona van Dijk- zicht, beide door Jaap van 't Paviljoen. 2. de elite merrie Henriëtte van Bronswijk, d. Clairon van Hoek, van Klaas Geschiere te Luttelgeest. Produk ten: Tosca- en Ursula van Monnikenhof en de 3-j. Nicolicn. Rozelien van Monnikenhof, absent, zou mogelijk de kansen hebben doen keren. Fokgroepen. 1. Stallen de Dobbelaere te IJzen dijke met schimmels, t.w. Paula, Quitta, Sylvia, Sadie, Una en Victoria. Prachtgroep. 2. Fa. Timmer man, Kattendijke, met Tosca, Wallona en Xenia van Monnikenhof.JUitstekende verzameling. Verder stuk voor stuk eveneens goede collecties: 3. Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje met Olga, Paula en Sonja van Dierkensteen. 4. G. Doens, IJzendijke met Frits, Frieda, Annie en Gerdina van Reigers- hoeve. 5. P. E. de Backere te St. Kruis met Udine, Jenny en Honda van St. Kruis. 6. J. F. Brooijmans te Oud-Vossemeer. Een Limburgse collectie (Roe broek) sloot de rij. Hengsten met afstammelingen. Het ontbreken van Nico van Beek, Nico van Annie en Costaud de Marche liet de weg vrij voor de overigens uitstekend voor de dag komende Nico van het Zwartewater, d. Nico van Melo, van Kindn. Mart. Simons te Grubbenvorst met een zevental zonen en dochters, w.o. Successeur. Welverdiend eerste. Deze rubriek en enkele andere werden in verband met het slechte weer gekeurd in de grote hal waarmee men zich ook verleden jaar goed uit de moeilijkheden had weten te redden. 2. Moustic van Urbain, d. Urbain van Certain, van C. N. den Hamer en Zn. te Schoondijke. Evenals de eerste groep uitsluitend bruinschimmels. Beste collectie; 3 dochters en 4 zonen w.o. 3 twee jarige hengsten. De vader maakte een beste beurt in Den Bosch en heeft kennelijk nog aan goodwill gewonnen. De kampioen Quarré en de oude Nico van Ella volgden met representatieve groepen en de klasse als zodanig was, hoewel niet groot, goed. Viertallen van één eigenaar. Stallen de Dobbe laere, hoogstzelden geklopt in deze klasse en vele, vele malen eerst daarin, eerst met vossen, later met bruinen, schakelde over op bruinschimmels en won, terecht, opnieuw. En alles was altijd zelf gefokt. Uniek en derhalve ons welgemeend eresaluut. Best lot, zeer uniform, behoudens een klein verschil in maat en met óók individueel best materiaal. 2. Gebr. van Velde, Moerkapelle; iets minder homogeen, des ondanks uitstekend. 3. Iz. de Buck, Grijpskerke. Zeer verdienstelijk, maar gehandicapt door de niet in orde zijnde Elza. 4. het goede bruine kwartet van Brooijmans te Oud-Vossemeer. Een Brabantse groep volgde als laatste. Viertallen van twee eigenaren. Slechts één, nl. drie merriën van stal „Dierkensteen" van Gebr. de Milliano die de pech hadden kort tevoren één hun ner bruinschimels door de dood te moeten verliezen en nu aangewezen waren op deze categorie. Het trio Olga, Paula en Sonja van Dierkensteen, gecomple teerd met Udine van St. Kruis van P. E. de Backere, vormde een uitstekend geheel. Twaalf loten van meer dan 2 eigenaren, ter zelfder tijd buiten de hal, dus in de regen gekeurd, hadden uitmuntende kop- nummers, die 's middags met veel succes demon streerden, maar het zou ons te ver voeren hier de uitslag ook maar ten dele te geven. Klassen als deze hebben trouwens slechts demonstratieve en attractieve waarde. Dc kampioenschappen, óók in de grote hal ge keurd, brachten de nodige spanning en de sfeer waarvan dergelijke gebeurtenissen plegen verge zeld te gaan. Bij de hengsten werden teruggeroepen Costaud van Nieuwenberg, Successeur en Guido uit de Kluis. Eerstgenoemde bleek weldra als „derde op tal" te hebben gefungeerd en mocht derhalve de baan ver laten, waarna de strijd, feller nog, in de vorm van een match a deux werd voortgezet tussen het res terende duo, t.w. een paard van de grote en een paard van de kleine maat. Moeilijk onderling te vergelijken en beide uitstekend in hun soort. Macht echter blijkt altijd zwaar mee te tellen als het gaat om nationale titels in de mannelijke afdeling en daarom was Guido uit de Kluis, in deze overrom pelende vorm, dan ook niet te slaan. Hem viel derhalve, zij het na rijp beraad, het kampioenschap van Nederland voor 1957 ten deel en dus werd Successeur reserve. Ook bij de merriën brachten Stallen de Dobbe laere een kampioenspretendent in de ring: Sylvia, ook door Nico van het Zwartewater en zij stond daar met Mina van Veerhoek, van Van Velde en de kampioene van Roermond: Resie v. d. Wilhel- minahoeve. Sylvia, de jongste, ruimde het veld en weer bleek de factor formaat zwaar te wegen en zo werd Resie van de Wilhelminahoeve de nationale titelhoudster voor 1957 en namen de Gebr. van Velde, nu voor de derde maal in successie, in Mina van Veerhoek een nationale reservekampioene mee naar huis. Men kan verschillende gezichtspuntep doen gelden inzake beslissingen als deze; wij voo,r ons achten ze wel verdedigbaar en merken op dat van alle uitstekende dochters door Nico van Melo ons nagelaten ditmaal voor het eerst een vertegen woordigster daarvan de nationale titel behaalde. Bovendien: na 1948 was deze Nico-dochter de eerste in Limburg gedomicilieerde kampioene. Oók min of meer een merkwaardig feit, gezien het peil waarop de fokkerij in deze provincie toch zeker staat. Wij hebben U zo al het een en ander over het prachtige verloop van het middagprogramma ver teld en we hebben daaraan niets toe te voegen dan alleen nog maar dit: deze zilveren show is een waarlijk groots jubileum geweest. COLENBRANDER. 1 LANZ BULLDOG 28 pk, met cabine en hydr. hef- installatie (in staat van nieuw). I STEYR 32 pk (nieuw model) met cabine en hydr. hefinrichting (als nieuw). 1 FORD RED TYGER (petroleum) compleet en als nieuw. 1 FORD DEARBORN, in prima staat. FER4'MK>N KEY-dealer - Tel. 01180-2057 GOES Tel. 01100-2698 De demonstratie wordt georganiseerd door het Landbouwschap, het Instituut voor Landbouw techniek en Rationalisatie, de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst en de Unie van Waterschapsbon den. Indien door slechte weersomstandigheden de demonstratie geen doorgang kan vinden, zal dit in het agrarisch radiobulletin van dinsdag 24 sep tember worden bekendgemaakt. Eveneens wordt er de aandacht op gevestigd, dat op maandag 23 september om 19.45 uur door de heer J. J. Burema van het Rijkslandbouwconsulentschap voor Landbouwwerktuigen zal worden gesproken over de slootreiniging in het algemeen. Hierbij zal te vens bovengenoemde demonstratie ter sprake worden gebracht. KAPBERGEN KIPPENHOKKEN GARAGES WONINGEN LOODSEN Wanneer dit weer aanhoudt, zal het rundvee spoedig moeten worden opgestald, waardoor de stalperiode weer abnormaal lang wordt. Dit vraagt meer wintervoer, waarop U waarschijnlijk bij Uw voedervvinningsplan niet hebt gerekend. Reken de benodigde hoeveelheid ruwvoer voor de stalperiode nog eens na. Bij een eventueel ruwvoer-tekort kunt U dit nu nog aanvullen door aankoop van bieten- loof. Hoe vindt U nevenstaand patroon Zó verwerken wij in divers* kleuren Uw schapenwol tot prachtige dekens Zendt ons dus Uw wol en U ontvangt topkwaliteit wollen dekens, breigarens enz. H*t b«il( «drn n»r welbawar. king tat Tilburgse Wolindustrie H. SLEDDENS-TILBURG Vraagt vrijblijvend onze gratis prijscourant In aansluiting op een reeds eerder verschenen bericht wordt medegedeeld, dat de landelijke de monstratie met slootreinigingsmachines en veeg- boten zal plaatsvinden op dinsdag 24 september a.s., op het bedrijf van de heer C. van der Graaf Pzn. te Lekkerkerk (Krimpenerwaard). Het de monstratieterrein ligt aan de provinciale weg Krimpen a/d IJssel—Bergambacht—Utrecht. De slootreinigingsmachines zullen worden ge demonstreerd in sloten op kleihoudende veen grond. De slootkanten zijn ingetrapt door het vee. Deze kanten zijn gedeeltelijk met de hand voor gesneden en opgezet. Bij een gedeelte van de slo ten moeten de machines zelf ook de kanten be werken. Tevens zal worden gedemonstreerd op welke wijze de over het land gebrachte specie ma chinaal aan de slootkant kan worden opgezet. 'Enkele veegboten zullen in een brede watergang het afsnijden van waterplanten demonstreren. De demonstratie met slootreinigingsmachines begint om 10.00 uur. Om 12.00 uur zal het Rijks landbouwconsulentschap voor Landbouwwerktui gen te Wageningen, een nabeschouwing houden. Om 13.00 uur zal tevens met de veegboten worden gedemonstreerd. Tijdens het demonstreren hier mede zal een toelichting worden gegeven. melkmachine van prima Deens fabrikaat met vele uitstekende eigenschappen snelle montage en demontage van tepelhouders eenvoudige pulsator met absolute bedrijfs zekerheid melkklauw gemakkelijk te reinigen, melksnel- heid regelbaar roterende vacuümpomp loopt praktisch geruis loos; geschikt voor 4 a 5 apparaten tegelijk leverbaar met aluminium of roestvrijstalen vaten TELEFOON 1 1 (340 - POSTBUS 182, R0TTER0AM.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 10