DIELUKASEPT Oogsttaxaties ZINEBTA Controleur tengevolge van de watersnood 1953 Zitdagen- Boekhoud- bureau KORTE WENKEN Aardappelsorteerder L. GUILJAM AAM£>J A ARDZMSPORflTm H.H. Landbouwers! L. A. VERHAGE BIETENVLIEG W. SCHIPPER Zn N.V. -JF- Uniwagen De zelfladende en zelflossende oogstwagen - mestverspreider Verrassend lage prijs! CENTRAAL BUREAU jjg 416 De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap vestigt bij deze de aandacht op de getroffen regeling t-a.v. de oogsttaxaties in de overstroomd geweest zijnde gebieden. Deze regeling houdt in: le. Dat, wat Schouwen en Duiveland be treft, aan alle daarvoor in aanmerking komende telers van landbouwgewassen een enquête-formulier zal worden ge zonden. De inhoud van dit formulier behoeft geen nadere toelichting, zodat wordt geadviseerd de gegeven aanwijzigen zo nauwkeurig mógelijk op te volgen. 2e. Dat aan telers in de overige over stroomd geweest zijnde gebieden, die van mening zijn dat de te verwachten opbrengst, als gevolg van de waters nood 1953, niet voldoende zal zijn om de gemaakte kosten te kunnen dekken, de gelegenheid wordt geboden daarvan aangifte te doen bij de Plaatselijk F.ureauhouder in hun district. Geadviseerd wordt in voorkomende gevallen tijdig opgave te doen, opdat taxatie op het juiste moment kan plaats hebben. HULSTMaandag 1 juli in „De Graanbeurs". KOUDEKERKEWoensdag 3 juli van 9.tot 1.30 uur in hotel „Nieuw Walcheren". TERNEUZENWoensdag 3 juli in hotel „Des Pays-Bas". OOSTBURGWoensdag 3 juli i n cafe „De Windt". ZIERIKZEEDonderdag 4 juli in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURGDonderdag 4 juli in cafe „De Eendracht". KORTGENEDonderdag 4 juli in hotel „De Ko renbeurs". De aardappelen moeten bespoten zijn voordat het gewas zich heeft gesloten. Hierdoor worden ook de onderste bladeren bespoten, die men an ders bij de volgende bespuitingen niet meer raakt. Bedenkt steeds dat de fytoftorabespuiting een voorbehoedende bespuiting is. Om zoveel mogelijk het optreden van valse meeldauw in uien te voorkomen, dient voorbehoe dend te worden gespoten met dithiocarbamaten (zineb of maneb). Er wordt per bespuiting en per ha 3 kg middel gebruikt. De bestrijding moet om de 7 a 10 dagen worden herhaald tot begin augustus. Bespuitingen, later uitgevoerd dan begin augus tus, verhogen de kansen voor 't optreden van koprot. Indien geen uitvloeier in het middel aan wezig is, moet deze worden toegevoegd. Reeds werden op een afvalhoop de eerste fy- toftora-zieke planten gevonden. Deze vormen de besmettingsbron voor de omgeving. Het verdient aanbeveling om eventueel in uw buurt voorko mende afvalhopen te controleren. Bij aantreffen van zulke planten moeten deze direkt vernietigd worden. In vele tuinen op de boerderij worden kool- planten gepoot. Dikwijls ziet men dat deze later sterk beschadigd worden door rupsen van kool witjes en koolmotjes. Spuiten of stuiven met een D.D.T. houdend middel is aan te bevelen. Bij spuiten een uitvloeier toevoegen. Deze be strijding is afdoende. De tijd dat U de graanmaaier of combine nodig hebt is nog wel niet aangebroken maar dit duurt toch niet zo lang meer. Staan de machines bedrijfsklaar? Wanneer er eventueel nog reparaties verricht moeten worden is het nu de hoogste tijd. Storingen tijdens het werk kosten tijd, geld energernis. Wij leven nu eenmaal in een dure tijd. U merkt dit het beste, wanneer er iets nieuws moet wor den aangekocht. Zijn de bedragen, vermeld op uw verzekerings polis ook aangepast aan de tegenwoordige prij zen? Zo niet, neem dan onverwijld het besluit, om de nodige verhogingen aan te laten brengen. Bij nieuw- of herbouw wordt wel eens vergeten, dat de gewijzigde bedrijfsomstandigheden geheel andere eisen stellen aan de bedrijfsgebouwen. Wanneer U door omstandigheden moet bouwen, doe dit dan volgens de eisen, die het huidige en zelfs het waarschijnlijk toekomstige bedrijfsplan zal vragen. Hooien moet gebeuren, wanneer de zon schijnt. Door het gras na het maaien zo snel mogelijk uit het zwad te schudden, kan het een dag vlugger op de ruiter. Tijdens scherp drogend weer schudden geeft verlies aan fijne bladdelen. Schudden en keren heeft plaats, zodra de dauw uit het gras verdwe nen is. Be Keuringsdienst Zee land van de N.A.K. roept sollicitanten op voor de functie van voor een gedeelte van West Zuid-Beveland. Sollicitanten moeten vol doende landbouwonder wijs hebben genoten, ken nis bezitten van zaaizaad en pootgoed en bij voor keur in West Zuid-Beve land woonachtig zijn. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk vóór 6 juli aan het kantoor Grote Markt 9, Goes. Te koop gevraagd: een gebruikte compleet met leesband, opvoerband en elektro motor. Nadere bijzonderheden en zeeftenmaat, alsmede prijs onder letter M, Bureau van dit blad te Terneuzen. TE KOOP: Volbloed STIERKALF, Werkpaard en Werkpaard met veulen. Kanaalpolder Tel. 238 Philippine Wanneer dit artikeltje uw aandacht trekt, dan zijn we bijna toe aan de jaarlijkse Z.L.M.-dagen, die, zoals U bekend is, dit jaar te Zierikzee wor den georganiseerd. Vrijdag 5 juli is de hoogtijdag. Dan immers is de levende have aanwezig, die deze tentoonstel ling een zekere fleur verschaft, die node gemist kan worden. We herinneren ons nog een Z.L.M.- tentoonstelling een aantal jaren geleden, waar geen vee en paarden waren ingezonden. Prak tisch iedereen was er toen van overtuigd, dat dit een leegte was, die zich niet meer mocht herha len. Het is dan ook gelukkig sindsdien niet meer voorgekomen dat de levende have ontbrak. Natuurlijk zijn de paarden' 5 juli ook van de partij. De K.V.N.T. heeft haar jaarlijkse premie keuringen voor Schouwen-Duiveland op deze dag georganiseerd. Dat het de Schouwenaars en Dui velanders menens was deze keer, moge blijken uit de aangiften. Niet minder dan 68 paarden, 2-jarigen en ouderen, zijn voor deze keuring aan gegeven. Verder is daar nog de veulenkeuring, die ook de nodige levendigheid met zich brengt. Al is het op zichzelf al verheugend dat een flink aantal paarden voor deze keuringen is aan gegeven, er wordt hiermee nog eens duidelijk ge demonstreerd, dat de opbouw van de paardensta- pel op Schouwen-Duiveland vrijwel voltooid is. Ongetwijfeld een knap stuk werk, temeer wan neer we nog in aanmerking nemen, dat vele boe ren in dat gebied nog moeilijk werken in ver band met de herverkavelingswerkzaamheden. Het blijft echter niet bij de trekpaarden. Ook de landbouwtuigpaarden zijn deze dag vertegen woordigd. De afd. Noord-Brabant van de V.L.N., waarbij ook Zeeland is ondergebracht, organiseert n.l. op 5 juli ook een premiekeuring in Zierikzee. Al is het aantal aangegeven paarden uiteraard minder dan bij de trekpaarden, toch getuigt het van éen zeker enthousiasme bij de landbouwtuig- paardfokkers om hun materiaal te demonstreren. Verder zijn er dan weer de landelijke ruiters, die met hun keurig verzorgde paarden en gesto ken in een net uniform, deze dag luister zullen bijzetten. Naast dressuurproeven, vindt er 's-mid- dags een parade plaats met omstreeks 50 paarden. Ook de liefhebbers van het springconcours ko men aan hun trek, want ook dit fraaie sportieve gebeuren is in het programma ingelast. De pony's laten dit jaar verstek gaan. Op Schou wen-Duiveland zelf zijn er maar weinig van deze leuke paardjes. En om alles aan te voeren van uit overig Zeeland, zonder dat hier een vereni ging of organisatie achter staat, om enigszins de kosten te drukken, wordt wel moeilijk. Het ver voersprobleem naar Schouwen-Duiveland speelt hierbij ook een rol. Het is ongetwijfeld jammer, dat de pony's er niet zijn, want ze hebben vorig jaar in Domburg een goede beurt gemaakt, wat het publiek duidelijk liet blijken. Laten we hopen, dat ze volgend jaar weer van de partij zijn. Des ondanks is er op 5 juli toch voor iedere paarden liefhebber veel te genieten in Zierikzee. In het kader van de tentoonstelling „Axel 1957", hebben de jonge ruiters uit het Zeeuws-Vlaamse land laten zien, dat ze grote plannen hebben. Zo wel de vereniging uit Axel als Zaamslag was met een flink aantal jonge leden vertegenwoordigd op de laatste dag van deze tentoonstelling. Het is prettig te constateren, dat daar weer leven komt in de brouwerij. Tenslotte nog enkele data om te noteren. Op 27 juli worden te Vrouwenpolder de provinciale kampioenschappen van de Landelijke Ruiters van het Gewest Zeeland-West-Brabant verreden. Op 14 september worden in Emmeloord de Nat. kampioenschappen van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Ruiters gehouden. Zowel de voorkeu ringen als het concours hippique zullen thans op éên dag worden afgewerkt. We komen hierop nog nader terug. Noteert U nog even de data! ROSSINANT. Ondergetekende beveelt zich beleefd ean, voor het DROGEN en REINIGEN van alle soorten granen en zaden met eerste klas droog- en reinigings-installatie. Vraagt inlichtingen bij: Molenaar - Graanhandel Telef. 9, POORTVLIET Tegen AARDAPPELZIEKTE Zinkaethyleen of C UPRISEPT-SUPRA het hooggeconcentreerde colloïd-koperpreparaat. Ge bruik slechts 3Y2—5V4. 1 p. ha. BESTRIJDT de en vele andere insecten met (een product op basis van BIELDRIN) TE KOOP 1. ALLIS CHALMERS Combine. 2. CLAAS Jr. Combine, compleet met pers 3. M.H. Combine wiet pers, type 780. 4. M.H. Combine met pers, type 726. Inlichtingen: GOES, telef. 3244 ZIERIKZEE, telef. 727 tweewielig, laadvermogen 2 ton Afd. Landbouwwerktuigen TELEFOON >11340 - POSTBUS 182, ROTTERDAM

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 28