DE BOERENJEUGD DE SPORTDAG 1957 DE KOP EXCURSIES ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Algemene indruk SCHOUWEN EN DU1VELAND Trekkerbehendigsheidswedstrijd Uitslag Graslandkeuring ZATERDAG 22 JUNI 1957. 38S -v. t A Redactie: A. C. Breure, C. J. van Damme, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Redactie-adres: Voor artikelen Groote Markt 28, Goes. Voor verslagen Goessestraatweg 4, Kapelle Ja, de kop van de Boerenjeugd is volgens sommigen wel mooi. Volgens anderen is hij niet zó mooi. Volgens derden is hij lelijk. In ieder geval is de kop niet prac- ti9ch door het uitspringende gedeelte links onderaan. De wens bestaat dan ook om die kop te veranderen, zodat er zal komen te staan: „DE BOERENJEUGD" Officieel Orgaan van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland Redactie-adres: Grote Markt 28, Goes Tel. 01100 2345 Links van deze tekst zal ons officieel embleem worden afgedrukt, dat is dus: de bovenhelft van het Zeeuwse wapen, met daaronder een ploegende boer. De jongen en het meisje, die hand in hand langs 't prikkeldraad wandelen, zullen verdwijnen. Rond ons embleem komt dan te staanL. J. G. Zeeland Mochten er nu leden zijn, die tegen de voorgestelde verandering bezwaar zouden hebben, willen zij hun bezwaren dan vóór 1 juli 1957 met de redenen ervan aan 't Landbouwhuis zenden K. DINANT. Op woensdag 17 juli wordt een excur sie georganiseerd naar Dinant (België). Alle bijzonderheden over deze excur sie zijn te krijgen bij de heer I. Wisse, Leliëndaalseweg 2, St. Laurens, en bij de heer J. Poppe, Baaijenhovenseweg te Oostkapelle (tel. 01188—205). Opgaven voor deelneming moeten vóór zaterdag 29 juni a.s. bij boven staande adressen zijn. De deelnemers moeten in het bezit zijn van een bewijs van Nederlanderschap of een paspoort. FLEVOLAND. Eveneens op 17 juli wordt door de Streek Tholen een excursie georgani seerd en wel naar de Zuiderzeewerken en Harderwijk, waarbij vanuit Lelystad een rondvaart zal worden gemaakt. De reis gaat via Bergen op Zoom, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn en Har derwijk naar Lelystad. De reiskosten bedragen 8,50 per persoon. Opgaven voor deze excursie kunnen worden gedaan vóór 27 juni bij de af delingssecretariaten. DAL VAN DE VESDRE. Daar er genoeg deelname blijkt te zijn, zal de reis naar het Vesdré-dal doorgaan en wel op 27 juni. De bus vertrekt uit Heinkenszand om 5 uur (wachtlolc. A. M. Z.); uit Nisse om 5.10 uur (School) uit Sinoutskerke om 5.20 uur; en uit 'sHeer Abtskerke 5.30 uur. De deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldig Bewijs van Neder landerschap en moeten dit op de reis bij zich hebben. HET BESTUUR van de Afd. Nisse'sH. Abtskerke der L. J. G. Z. P. M. Wel, het was warm. Het was voor ons land zelfs erg warm. Mèt een toch lekker windje. Dat was wel een van de eerste indrukken, die men kreeg van de Sportdag 1957, die dit jaar door de Streek Z.-Beveland van de L. J. G. op zo uitmuntende wijze werd georganiseerd. Als men zo over de sportvelden in Goes rondliep op die 15e juni, was het een fleurig gezicht, al die L. J. G.'ers en Z. P. M.'sters in korte broeken en shirts hard bezig te zien om elkaar te overtroeven. Er werd hard gestreden. Zeer hard en vaak zeer verbeten. En op een pri ma sportieve manier. Alle hulde hier voor aan de deelnemers en deelneem sters. Wat we wel graag wat meer hadden gezien zijn de supporters. Het is voor de spelers vaak erg prettig, wanneer ze van langs de lijnen worden aange moedigd. Het Engelse woord, waar „supporter" van afgeleid is, betekent immers „ondersteunen" Er was een prima geluidsinstallatie op het terrein aanwezig, die af en toe wat leuke plaatjes draaide. Wij merk ten ook de prov. voorzitter, de heer L. I. v. d. Linde op, ook de heer J. Ver- kruysse, lid van ons Hoofdbestuur en de heren Adamse en Klompe weerden zich geducht als spelers. VELEN HIELPEN. Dat waren er inderdaad heel veel. Het i9 moeilijk om te weten bij wie men beginnen moet. Misschien bij mej. Aarnoutse, die bergen en bergen werk verzet heeft aan voorbereiding en or ganisatie van de wedstrijddag. We mogen de heer J. M. Meijler niet ver geten, die als secretaris van de Stich ting Goese Sportbelangen werkelijk het onmogelijke gedaan heeft om ons de beschikking over de sportvelden te geven. Niet graag zouden wij de heer Nijsse vergeten, die echt een stille kracht op de achtergrond was; beschei den en tot alle dienst bereid. En na tuurlijk was er om in sporttermen te blijven de „spil" van de sportdag, de heer Goedee, die de algemene lei ding van de dag in zijn wel zeer des kundige handen had. Er waren er ook velen, die bereid werden gevonden om door beschikbaar stelling van prijzen de L. J. G. en de L. J. G.'ers te helpen. In volgorde van binnenkomst waren dat: Fa. D. J. van der Have te Kapelle-Biezelingede „Ze- cova" te Goes, Duvekots' Graanhandel te Goes, Café „De Landbouw" te Goes, de Kring O.Z.-Beveland van de Z. L. M., Garage Louisse te Goes, de Fa. Kor- stanjeBoone te Goes, de Geljr. De Jongh te Goes, het Boekhoudbureau der Z. L. M. te Goes, de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, de heer A. v. d. Kreeke te Nieuwdorp, de Boerenleen bank te 's-Heer-Arendskerke, de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging te Wemeldinge, Timmerman's Handel en Industrie Mij te Goes, Fa Fabery de Jonge te Goes, Café Nationaal te Goes, de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zuid-Beveland West, Fa. W. de Schipper, de heer Jac. P. Lindenberg te 's-Heer Arendskerke, de Z. P. M. en L. J. G., Afd. Nisse. Een zeer hartelijke dank past het ons ten opzichte van deze gevers hier te vermelden. Niet graag zouden we de heren van de pers vergeten. Zoals immer was de samenwerking met hen zeer hartelijk. En hoe zouden wij aan de scheidsrech ters kunnen voorbijgaan? Hun taak is lang niet altijd gemakkelijk. Aan de ene kant staan zij natuurlijk bloot aan veel kritiek, aan de andere kant lopen ook zij steeds te hollen, soms nog meer dan de spelers. Het waren resp. de heren Dieleman, Janse, de Gebr. Schuit, de heren v. d. Sluijs en Snoep, die op een heel prettige manier hun onmis baar deel tot het welslagen bijdroegen. Graag willen wij tenslotte nog de Korfbalvereniging Nisse danken voor het belangeloos beschikbaarstellen van haar materiaal. HET SPEL. Tja, dat is eigenlijk één van de voor naamste dingen bij een sportdag. En nu passen er dankbetuigingen en woorden van lof aan het adres van de spelers. Met name de heer Goedee had vele woorden om hun prestaties te loven. Er is heel sportief en met groot enthousiasme gespeeld. Er is ook met felheid en verbetenheid gestreden. Er zijn op dit gebied werkelijk grootse dingen te bereiken, die helemaal in de lijn van organisatie liggen. Daaren boven oordeelt de heer Goedee, dat het nog meer voor de L. J. G.'ers dan voor de Z. P. M.'sters 'lichamelijk ook bijzonder goed is om sport te bedrijven. Er ligt hier dus voor onze organisatie een taak Technisch gezien is de enige kant tekening, die wij zouden willen maken, dat er bij een volgende gelegenheid ge let zou moeten worden op een goede afzetbalk voor het verspringen. Som mige spelers werden hierdoor sterk ge hinderd, maar namen die zware han dicap heel sportief met een glimlach op. DE UITSLAGEN. Aangetekend wordt hierbij, dat de wisselprijzen eigendom worden, wan neer die driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen zijn. Voetbal (gespeeld in de z.g. halve competitie): le pr. West Z.-Vlaanderen (wisselbeker), (ook in 1956 gehad); 2e pr. Kruiningen (medaillee); 3e pr. N.- Beveland (medaille); 4. Walcheren; 5. Schouwen; 6. Zuid-Beveland. Korfbal (halve competitie)le pr. Schouwen (wisselbeker), (ook in 1956 gehad); 2e pr. Nisse (medaille); 3e pr. Oost Z.-Vlaanderen (medaille)4. W. Z.-Vlaanderen5. Tholen; 6. Kruinin gen. Estafette groepen: le pr. en wissel beker W. Z.-Vlaanderen; 2e pr. Schou wen; 3e pr. Zuid-Beveland. 80 meter heren: le pr. Jo van de Velde, Schouwen, (10 sec.); 2e pr. P. van Hattem, Schouwen (10.2 9ec.); 3e pr. J. Schuit, Noord-Beveland (10.4 sec.) L. J. G.'ers doet mee aan de ter gelegenheid van de Z. L. M.-Tentoonstelling, te houden op 6 juli 1957 (zaterdag) van 10 tot 13 uur op het tentoonstellingsterrein. Aanmeldingen op het terrein. Inschrijfgeld 1. Trekkers zijn aanwezig* 80 meter dames: le pr. Tannie Ros- seel, West Z.-V1., (11.2 sec.); 2e pr. M. Poissonnier, West Z.-V1. (11.5 sec.); 3e pr. Corry Aarnoutse, Zuid-Beveland (12.1 sec.) 1500 meter heren: le pr. W. den Hamer, West Z.-V1. (4 min. 32 sec.); 2e pr. M. Murre, Oost Z. VI. (4,35 min.); 3e pr. A. Duynhouwer, Tholen. Verspringen dames: le pr. T. Ros- seel, W. Z.-Vl. 4,23 m«fcer; 2e pr. D. Ganzeman, Schouwen (3.92 meter)3e pr. A. Steendijk, Schouwen (3.78 meter). Verspringen heren: le pr. J. Schuit, Noord-Beveland, (5.06 m)2e pr. P. v. Hattum, Schouwen (4,96 m.); 3e pr. Joz. Haak, Oost Z.-Vl. (4.75 m). Hoogspringen dames: le pr. Corry Aarnoutse, Zuid-Beveland (1.20 m)2e pr. Ineke Bolijn, Schouwen (1.10 m). Hoogspringen heren: le pr. J. Schuit, Noord-Beveland, (1.60 m); 2e pr. P. van Hattum, Schouwen (1.55 m); 3e pr. H. van Langeraad, Schouwén (1.45 m). Balwerpen dames: le pr. T. Rosseel, W. Z.-V1. (25.32 m)2e pr. A. Steen- dijk, Schouwen (24.75 m); 3e pr. T. Minnaard, Zuid-Beveland (21.53 m). Kogelstoten heren: le pr. J. Schuit, Noord-Beveland (10.43 m); 2e pr. Kees de Jager, Zuid-Beveland (10.36 m); 3e pr. K. Lindenbergh, Zuid-Bev. (9.80 m). De driekamp-prijs voor de beste pres tatie van de dames werd gewonner door de Marathon-athlete uit Schoon- dijke mej. Tannie Rosseel; zij was eer ste op de 80 m, gerste met verspringen en eerste met balwerpen. De driekamp heren werd gewonnen door J. Schuit uit Noord-Beveland, deze was eerste met verspringen, eerste met hoogspringen en eerste met kogelsto ten en derde op de 80 meter. Hij kreeg deze wisselbeker echter niet zonder meer cadeau, want Peter van Hattem was een zeer ernstige concurrent voor hem, deze heeft vier tweede prijzen ge wonnen, maar moest zijn wisselbeker afstaan. Wat de eerste prijzen per streek be treft, West Zeeuws-Vlaanderen kreeg er zes, Noord-Beveland drie en Zuid- Beveland één. De eerder genoemde wind was wei nig geschikt om volleybal-wedstrijden (waarvoor Noord- en Zuid-Beveland hadden ingeschreven) te spelen. Dit zal mogelijk op een later tijdstip in een zaal plaatsvinden, zulks naar aanlei ding van een aanbod van de heer Goedee. BESLUIT IN GOES. De prijsuitreiking had in café „De Landbouw" te Goes plaats. Dit werd verricht door de heer C. A. Adamse, lid van het H. B., die duidelijk toonde hiervoor de nodige capaciteiten te be zitten. Dat hij ook als veilingmeester zou kunnen optreden, bewees hij toen hij de prijsuitreiking vooraf deed gaan door een speurtocht naar vergeten voorwerpen. Vermelden wij tenslotte nog de mede werking van het L. J. G.-orkest Zuid- Beveland aan de prijsuitreiking en het gezellig samenzijn, dan mogen wij dit verslag wel beëindigen! K. wordt opgnomen in het nummer van 6 juli a. s.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 11