gouden c ORGAAN VAN DE LAND BOUW JONGEREN GEMEE NSCHAP ZEELAND J-lati de Z.JP.ttl. en C. J. Zeeland Streek- bestuursvergadering L.J.G. en Z.P.M. Het kan nog ZATERDAG 1 JUNI 1957. 337 Redactie: A. C. Breure, C. J. van Damme, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Redactie-adres: Voor artikelen Groote Markt 28, Goes. Voor verslagen Goessestraatweg 4, Kapelle MARKELO. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN gehouden op 21 mei 1957. De voorzitter, de heer Van Iwaar- den, opende de vergadering met een welkomstwoord aan alle leden. Er wa ren 23 leden aanwezig! De notulen van de vorige vergade ring werden door de secretaresse voor gelezen en onder dankzegging onder tekend. Als eerste punt werd de sportdag be handeld. Deze wordt dit jaar door Zuid- Bgveland verzorgd en gehouden in Goes 15 juni a.s. De sportcommissie verklaarde, dat er voor voetbal en korfbal getraind wordt. Een stem uit de vergadering vroeg of het niet mogelijk was shirts aan te schaffen, daar het zonder dit sportattribuut zo'n rommelige aanblik biedt! Dit voorstel vond algemene in stemming en men belastte de sport commissie met de verdere zorgen hier voor. Ploegwedstrijden in samenwerking met de oud-leerlingen der R. L. W. S. De voorzitter deed hierover mededelin gen. Fotowedstrijd. Er wordt een fotowed strijd gehouden in provinciaal verband. Inzendingen hiervoor moeten vóór 15 juni zijn ingezonden. De voorzitter richtte hierna het woord tot de heer C. van Hoeve, die het Streekbestuur gaat verlaten, daar de heer Fr. Dees weer terug is uit mili taire dienst. De voorzitter zei steeds prettig samengewerkt te hebben met C. van Hoeve en dankte hem voor alles wat hij voor de L. J. G. heeft gedaan. Excursie. Het voorstel dat het hoofd bestuurslid ons de vorige vergadering deed, n.l. de jaarlijkse excursie naar Markelo te houden, vindt weinig in stemming bij de leden. Het is een reis van 10 a 12 uur rijden en dat vindt men te veel voor 1 dag. Daarom wordt er besloten niet in Streekverband naar Markelo te gaan maar één door de ex cursiecommissie te regelen reis te ma ken. Daarna waren we gekomen aan het hoogtepunt van de avond n.l. de verkie zing van een nieuwe Streekvoorzitter. De heer Van Iwaarden heeft deze func tie twee jaar vervuld en is dus aan de beurt van aftreden. Tot ieders vreug de echter nam de voorzitter zijn func tie nog voor 1 jaar aan. Dit ontlokte aan een ieder een zucht van verlich ting. De vice-voorzitter sprak hierna en kele woorden vah dank en bemoediging tot de herkozen voorzitter. Rondvraag. Sportcommissie-lid stelt voor een kastje te laten maken voor medailles e.d. van de Streek en dit op te hangen in ons vergader-café. Het voorstel wordt aangenomen en de voor zitter roept handige knutselaars op voor het maken van dit kastje; maar er zijn geen gegadigden! Jammer! Hierna waren alle agendapunten be handeld en volgde de traditionele slui ting door de voorzitter. D* Secretor ene. Nadat U hopelijk Uw aandacht aan het vorige artikel hebt besteed en waar uit U hebt kunnen concluderen dat daar het een en ander van de orde is, gaan wij nu tijdig over om een en an der mee te delen en te overleggen. En wel speciaal voor de wedstrijddag op woensdag 28 aug. en donderdag 29 aug. waarop het 10-jarige bestaan der P. J. G. N. gevierd zal worden. Ook wij doen daar aan mee!! Op het programma voor de wedstrijd dag staan de volgende wedstrijden: Voor meisjes: a. Het maken van een slaatje. b. Bloemen schikken. c. Strijken. Voor jongens a. Veebeoordeling (F.H.- en M.R.Y.- vee) b. Paardenbeoordeling (warm. en koudbloed). c. Trekkerbehendigheid. De paarden- en veebeoordelingswed- strijden vangen aan om 11 uur in de morgen. Deze wedstrijden duren de ge hele dag. De trekkerwedstrijd begint om 2.15 uur in de middag. Om 2 uur vangen de meisjes-wedstrij den aan, die zullen plaatsvinden in een grote tent op het terrein. Wij hebben afgesproken dat U zich voor voornoemde wedstrijden kunt op geven aan het Secretariaat van de P. J. G. N. adres Heresingel 20, Gronin gen. Geeft U goed Uw naam, adres en organisatie en aan welke wedstrijd U wilt deelnemen, op. Wilt U dit tevens doen aan het Secretariaat der L. J. G., Landbouwhuis, Goes (voor de controle) en opdat wij U gemakkelijk kunnen be reiken om eventueel nog iets mee te delen. Het aanvangsuur is op de wedstrijd dag zodanig gesteld, dat U vanuit Zee land daar op tijd aanwezig kunt zijn! Vraagt U bij opgave of de P. J. G. N. zo spoedig mogelijk reglementen en in structies aan U opstuurt. Over de reisgelegenheid met deelne men aan de wedstrijden zullen wij sa- men overleg plegen. Wij spreken af dat U zich opgeeft vóór zaterdag 20 juni, dan hebben wij. nog tijd om een en ander te organiseren. EN NU DE P. J. G. N.-LANDDAG OP DONDERDAG 29 AUGUSTUS. Reeds van verschillende mensen heb ik vernomen, dat er wel belangstelling bestaat om daar naar toe te gaan. Na tuurlijk gaan wij daar naar toe!!! En hoe en op welke manier? Welnu. Het is de bedoeling dat w« dit provinciaal organiseren en voor bus sen zorgen. U zult zeggen, wij gaan liever per Streek Ook dat is natuurlijk goed. Mag ik U dan voor de goede gang van zaken het volgende voorstellen. Streekbesturen spreekt er met Uw leden over om mee te gaan naar Mar kelo op 29 augustus en tracht voor woensdag 25 juni Uw opgaven binnen te hebben om per Streek te gaan. Maak een lijst van deelnemers en adressen en stuur die op aan het Secre tariaat der L. J. G., Landbouwhuis, Goes. Dan weten wij waar we aan toe zijn. Dan zorgen wij voor een bus of als U zelf een bus hebt vermeld er dat dan bij. Die streken welke geen bus vol kunnen krijgen, geven hun deelnemers even op aan het provinciaal Secreta riaat (ook voor woensdag 25 juni). U hoort dan nadere berichten. U zult zeggen: dat is al gauw? Maar gezien met het reisseizoen de autobus- sen veel gevraagd zijn, is dat noodza kelijk om U na opgave de bijzonderhe den der reis mee te delen. Dan kunnen wij U tevens de toegangsbewijzen a 2,50 per persoon doen toekomen (aan de kassa 3,50). Op dat toegangsbewijs hebt U tevens toegang tot de tentoon stelling. Wilt U bij opgave tevens 2,50 voor toegangsbewijs opsturen per Streek als U per Streek opgeeft of individueel. Wat betreft de reiskosten kan ik U nog niets meedelen. Dit ligt vermoede lijk tussen 10,en 15, Het morgenprogramma begint om 10.30 uur en eindigt om 12.45 uur, het middagprogramma begint om 2.00 uur en eindigt om 6.30 uur; het avondpro gramma begint om 7.00 uur en eindigt om 10.15 uur. Op het terrein zijn consumpties en lunchpakketten verkrijgbaar; er is te vens een groot restaurant. Die Streken welke een bus vol hebben en willen blijven overnachten van 2829 aug. of 2930 aug. moeten dit opgeven aan het Secretariaat der P. J. G. N. en daar bij vermelden het juiste aantal jongens en meisjes en het vervoermiddel dat men heeft. Geeft U dit eveneens op aan Goes ter controle! De overnachtingen zullen plaats vin den bij de provinciale organisaties in Overijsel en Gelderland. Mocht er iets niet duidelijk zijn kunt Jo Verkruijsse, W.112a, Schoondijke, U zich wenden tot het volgende adres: tel. 224—01173. Markelo verwacht ons om deel te nemen aan de feestweek „Gouden Aren". Die mensen welke het Streeksgewijze regelen worden vriendelijk verzocht hun naam en adres op te geven aan bo vengenoemd adres voor het eventueel contact met U. Vorige week had ik het genoegen te samen met enige andere mensen uit de overige provincies een bezoek te bren gen aan Markelo. Na een prachtige reis per trein en per bus komt U daar in Twente. HoltenRjjssenGoor Diepenheim en Markelo, een vijfhoek waar ge wordt bekoord door de rust, waar naald- en loofhoutbossen de wei den omzomen en de boerderijen wegge doken liggen achter de roggevelden. Twente rijk geschakeerd aan natuur schoon, geeft telkens wisselende in drukken. En daar aan de grote weg ligt Markelo waar de huizen zich behage- lijk gevoelen tussen het geboomte. Mar kelo een plaats met 6000 inwoners, vleit zich daar tegen de Markelose berg. De bus stopt bij hotel Lichtendaal en U wordt ontvangen door de herbergier ster die een sappig dialekt spreekt. U wordt toegelaten in de woonkamer en een praatje over Zeeland ontwikkelt zich. Het verschil met Twente wordt druk bepraat. Men voelt er zich thuis. En na de ontvangst in de verga dering waar de voorzitter met zijn vele mensen een feestweek voorbereiden, komt, dhdanks de drukte van die voor bereiding, U toch de rust tegemoet. Want na een uiteenzetting aan de hand van gegeven plannen en kaarten heb ben die mensen de tijd gevonden om na een heerlijke Twentse koffietafel ons het 16 ha grote terrein te laten zien waar de feestweek „Gouden Aren" zal worden gehouden. Nu reeds was de landbouwvoorlich ting een aanplanting aan het verzor gen. Goede wegen voeren U in en door het terrein, waarin de typische boerde rijen liggen. Aan de overkant van de weg ligt de Markelose berg, waar straks met die feestweek, het geboom te feeëriek zal worden verlicht. Duide lijk werd alles uiteengezet.. Anderhalf uur zijn wij aan het toe ren geweest over geasfalteerde wegen, door mulle zandwegen, langs de Schip beek en door bossen, waar bungalows en landhuizen staan, waar U vanaf 'n uitkijktoren (dat was vroeger een galg zeggen ze) een schitterend vergezicht hebt, waar U de dorpen nauwelijks kunt ontwaren tussen het geboomte. Markelo is een dorp uit het Twentse land, met kippenfokkerijen, coöp. aan koopvereniging, met landbouw en vee teelt, met een overwegend protestantse bevolking. Markelo, met een landbouw- huishoudschool en een oude kerk. Mar kelo, waar duizenden toeristen elk jaar opnieuw komen. Markelo, gelegen in Twente, een land van natuurschoon en vakantievreugd, van afwisseling en charme. Een streek om Uw vakantie door te brengen. Een dorp om eind augustus te bezoeken. Na een vraaggesprek met de voorzit ter, onder wiens leiding die dag stond en die met zijn commissie veel werk verzet, zijn we, na de thee in een pit toresk hot lletje, weer vertrokken. Wij hebben mogen constateren dat de ge hele bevolking alles doet om van ..Gou den Aren" iets moois te maken. Zij ver wachten ons in Markelo. Twente is zo uitzonderlijk mooi; Streekbesturen en leden van de L. J. G. doet wat en gaat daar naar toe; U zult er geen spijt van hebben! Wanneer U nu direct na het lezen van dit bericht Uw schrijfgereedschap pakt of van de telefoon gebruik maakt om het sportcommissielid van Uw Streek te waarschuwen, dat U nog graag aan de sportdag wilt deelnemen, dan kunt U er nog bij! U weet toch, dat de sportdag gehou den wordt op 15 juni op de gemeente lijke sportvelden van Goes? Weet U misschien niet meer voor wel ke wedstrijden U zich op kunt geven? Hier volgen ze dan nog eens: Groepwedstrijden. Voetbal, korfbal, volley-bal (gemengd team) en estafette. Individueel Z. P. M. 100 meter hardlopen, hoog springen, vèrspringen en balwerpen. L. J. G.: 100 en 1500 meter hardlo pen, hoogspringen, vèrspringen en kogelstoten. Evenals vorige jaren is er ook weer een prijs voor de winnaars van de drie kamp. Om hiervoor in aanmerking te komen, moet men aan drie athletiek- nummers deelnemen: een loopnummer, vèr- of hoogspringen, kogelstoten of balwerpen. Het inschrijfgeld bedraagt per groep 2,50; individuele nummers ƒ1— Inschrijfgeld moet bij opgave worden voldaan. Opgave tot uiterlijk 4 juni bij de commissieleden van Uw Streek of rechtstreeks aan mej. Corrie Aarnoutse „Overhof", Kloetinge, tel. 011003130. Na deze datum worden geen opga ven meer geaccepteerd. De Sportcommissie van Zuid-Beveland.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 13