DE BOERENJEUGD JAARVERGADERING ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND Ik wek de slapenden en roep de levenden. Toezending Boerenjeugd ZATERDAG 23 MAART 1957 lO) Redactie: A. C. Breure, C. J. van Damme, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Redactie-adres: Voor artikelen Groote Markt 28, Goes. Voor verslagen Goessestraatweg 4, Kapelle AFDELING ZAAMSLAG Z. P. M. EN L. J. G. TONEELCONCOURS. Willen allen die nog boekjes in bruik leen hebben die ten spoedigste aan het Provinciaal Secretariaat terugzenden? GEVONDEN VOORWERPEN. Na het toneel- en muziekconcours zijn de volgende voorwerpen in de „Prins van Oranje" blijven liggen: 1 roman „Huis van alle winden"; een Engels zakwoordenboekje; een Neder lands zakwoordenboekje; een breiwerk je; een spiegel; 4 muziekstukken „El Capitan". Bovenstaande is op het Landbouw- huis, Grote Markt 28 te Goes, terug te bekomen, BLOESEMRIT. (Zie Boerenjeugd vorige week.) Laatste gelegenheid, geeft U nog he den op per briefkaart of telefonisch. ZAAIWEDSTRIJD. Ook dit jaar zal de L. J. G. afdeling 's Heer Abtskerke-Nisse en Omstreken, in samenwerking met de Z. L, M. een zaaiwedstrijd voor bieten organiseren. Alle plaatselijke leden worden ver zocht hieraan hun medewerking te ver lenen. Opgaven tevens machinemerk opgeven bij H. van Liere, Sinouts- kerke 8. Gekeurd zal worden op o.a. 3 a 4 vaart door de ronde, zelf te bepalen; ronde hoeken voor de 2 eerste ronden; 3e vaart tot het eind rijden, daarna rechts om draaien; gelijke rijenafstand met gelijke slagen; recht rijden; uitgeren en voor de goede afwerking, hoeken met de hand meezaaien. O. Z.-Vlaanderen W. Z.-Vlaanderen Z. P. M.-sters. HANDWERKTENTOONSTELLING EN MODESHOW. Er is nog een maand tijd om iets te maken voor de handwerktentoonstelling of modeshow, die gehouden zal wor den op 13 april in het Verenigingsge bouw, Kerkhoflaan te Terneuzen. Handwerken. Alles kan men inleverenhaken, brei en, anjouw, smyrna, stopwerk, vilt, pit- riet, leerbewerking, enz. De handwer ken moeten gemerkt zijn, of voorzien van naam en adres. Modeshow. Hebt U een leuke schort, pyama, rok, blouze, truitje, enz. gemaakt? Laat eens kijken! Wilt U bij de opgaaf ver melden of het patroon besteld, zelf ge tekend of zelf ontworpen is. De kle dingstukken brengt U zelf mee. Strijk plank en strijkijzer zijn aanwezig. Inleveren en opgaven yóór 10 april. Voor West Zeeuws-Vlaanderen bij de afdelingssecretaresse of bij mej. J. v. d. Sluis, Spanjaardweg 24, Braakman, tel. 209. Oost Zeeuws-Vlaanderen bij de com missieleden Axel: C. de Feijter (modeshow). S. de Putter (handwerken). Hoek: J, Scheele (modeshow). A. de Mul (handwerken). Zaamslag: C. Dees (modeshow). C. van Hoeve (handwerken). S. van Driel, B. 127, tel. 204. Voor handwerken en modeshow zqjn prachtige prijzen, beschikbaar. Vrijdag 15 februari j.l. hiel den de Z. P. M. en L. J. G. hun jaarvergadering bij de heer R. J. van de Veke te Zaamslag. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter de dames en heren, die deze avond het forum zouden vormen, n.l. de dames A. van der WaaNieu- wenhujjzen en C. DekkerHaak en de heren P. de Leeuw, F. de Kubber en M. Murre. Ook de heren J. Dieleman, van de Afd. Axel der L. J. G., en P. Riemens van de afd. Hoek der L. J. G. werden hartelijk welkom geheten. Na een kort overzicht van de voor naamste gebeurtenissen in het afgelo pen jaar verenigden de aanwezigen zich aan een koffiemaaltijd, die wel extra verzorgd kon genoemd worden, daar hierbij wafels werden aangeboden, die tevoren door enige Z. P. M.'sters waren gebakken. Gezien de hoge stapels, die als sneeuw voor de zon verdwenen, behoefde niet gevraagd te worden of ze in de smaak vielen Tijdens de maaltijd werd verzocht de vragen, die men wenste te stellen, op te schrijven en daarna in een mandje te deponeren. Na de maaltijd werd nog even gepau zeerd om nog na te genieten van de heerlijke wafels, waarna door de waar nemend secrearisse de notulen der voorgaande vergadering werden voor gelezen, welke ongewijzigd werden vast gesteld. Ook de jaarverslagen van de Z. P. M. en L. J. G. werden goedgekeurd, waar na de penningmeesteresse en penning meester hun verslag uitbrachten. De bestuursverkiezingen verliepen zo wel bij de Z. P. M. als de L. J. G. bijzon der vlot. Inmiddels had het forurp, onder lei ding van de heer P. de Leeuw, aan de hoofdtafel plaats genomen voor het be antwoorden van de ingeleverde vragen. De gestelde vragen bleken van zeer uiteenlopende aard te zijn, en het was te begrijpen, dat er over enkele lang gediscussieerd werd vóórdat men het „ééns" was. De vraag hoe de bieten- prijs voor het jaar 1957 zou zijn, was echter ook door het forum niet te be antwoorden, zulks in tegenstelling met de vragen op huishoudelijk gebied, die geen moeilijkheden opleverden, even min als de vraag over de make-up Wat betreft de vriendschappelijke om gang tussen meisjes en jongens was een gelijkluidend oordeel bij het forum als de vragenstellers. Men achtte deze zeer wel mogelijk, doch er diende ter dege aandacht aan geschonken te wor den, dat wanneer van de ene of andere zijde méér dan vriendschap werd ge zocht, de verhouding onmiddellijk moest worden verbroken, teneinde grote te leurstellingen te voorkomen. Op de vraag hoe het forum dacht over de werkzaamheden van de L. J. G., antwoordde de heer F. de Kubber, dat men op de goede weg is en in deze richting diende voort te gaan. Vragen over de rock-'n-roll bleken evenmin vergeten te zijn als vragen over algemene ontwikkeling, vragen de landbouw betreffende, enz. Een van de laatste vragen was: „Wat moet een verloofd paar, dat tot ver schillende kerken behoort, ten opzich te van het geestelijk leven doen?" Dit bleek een vraagstuk te zijn, waar mee tal van jonge mensen moeilijkhe den hebben. Het forum vestigde er de aandacht op, dat deze gesprekken inderdaad niet angstvallig ontweken mogen worden. Een van de leden van het forum zei- de, dat wanneer hij of zij niet zou kun nen of willen besluiten naar „zijn" of „haar" kerk te gaan als men getrouwd was, men er beter aan zou doen om de verloving te verbreken, omdat, wan neer later in zo'n huwelijk kinderen geboren zouden worden, er opnieuw, en wellicht grote, moeilijkheden zouden komen. Het is goed de mening van ouderen hierover te horen. Hiermede was een eind gekomen aan deze zeer boeiende jaarvergadering. Hoe de leden het forum vonden, be hoefde,' gezien de grote aandacht en de belangstelling bij de daarop volgende discussie, niet gevraagd te. worden. Door de presidente van de Z. P. M. werd aan de leden van het forum een geschenkje aangeboden. Vóórdat de vergadering werd gesloten sprak de vice-presidente nog een woord van dank tot de aftredende presidente, mej. S. van Driel, en herinnerde daar bij aan de allerprettigste samenwerking onderling. Ook werd grote vreugde uit gesproken, dat mevr. N. Cappon— Scheele haar benoeming tot presidente had willen aanvaarden. Nog werd het woord gevoerd door de aftredende voorzitter, de heer G. Dees, en de nieuwbenoemde voorzitter der L.J.G., de heer J. Haak. Door de presidente werd het slotwoord gesproken, waarbij zij allen, die aan het welslagen van deze mooie jaarvergade ring hadden medegewerkt, hartelijk dank betuigde, en zij wenste allen een „wèl-thuis." M. A. DEES. ONTSPANNINGSAVOND. Op vrijdag 29 maart in het Dorpshuis te 's-Heer Arendskerke. Toneelstuk: „Het meisje met het leeuwenjong". Mu ziek: L. J. G.-orkest Zuid-Beveland. In de pauze verloting. Entrée 1,t— Bovenstaande zinspreuk staat te le zen op de klok, die hangt in de klokke- stoel op het Allaartsoog. Hieraan dacht ik, toen ik zojuist een oude Boeren jeugd las, waarin een aankondiging stond van een 4-weekse wintercursus voor jonge plattelanders, met als the ma: „Plattelandsjongeren zoeken nieu we wegen". Het stond daar zo maar onbeteke nend in de hoek gedrukt. Maar zou de ze cursus op de V.H.S. in Bakkeveen (Fr.) voor ons L.J.G.-ers (Z.P.M.-sters) nu ook werkelijk van geen belang zijn? Hebben we hier wel eens over nage dacht? Of is het zó, dat wij jongeren, opgegroeid in een tijd van hoogkonjunc- tuur, dit altijd maar rustig naast ons neerleggen en menen dat het niet voor ons bedoeld is en zodoende niet nodig om er aandacht aan te besteden? Of denken wij hiervoor in de winter geen tijd te hebben? Ervaren we niet dagelijks, dat het met de hoogkonjunc- tuur wel eens spoedig kan zijn gedaan (is de „top" al niet reeds voorbij?). Moeten we dan alleen maar gaan mop peren en klagen over de slechte tijd? Zou er dan nog een betere weg zijn, dan dat wij als jongeren zorgen voor een goede ontwikkeling en vorming, des noods verbeten maar met de wil om tot de boerenstand waardige en recht vaardige oplossingen te geraken nieuwe wegen te zoeken? Herinneren we ons nog wel, dat deze cursus op 7 jan. begon en 2 febr. 1957 eindigde? Het programma is ons toch zeker ook dit keer weer op de afdelingsver gadering bekend gemaakt. Aan een goe de uitvoering hiervan behoeven we niet te twijfelen onder de uitstekende lei ding van mr Stapel. U weet toch ook, dat vele goede deskundige sprekers (sters) uit geheel Nederland de diverse onderwerpen inleiden? Deze onderwerpen worden met de andere uitgewerkt in discussie, en ge spreksgroepen. Terwijl we zeker niet ongerust behoeven te zijn dat het een ééntonig, saaie, vervelende boel is. Als oud-cursist wil ik dit nog gaarne met een voorbeeld duidelijk maken. Op de door mij gevolgde 4-weekse cursus moesten we des avonds altijd, bij wijze van spreken, naar bed gestuurd worden daar we rondom de kachel nooit uitge praat konden raken, terwijl we daar naast nog aan de mogelijkheid gedacht hadden om de cursus te verlengen om dat we het allemaal zo goed naar de zin hadden! Naast de veelomvattende theorie wordt ook geregeld praktisch werk ver richt in de keuken, slaapzaal en in het bos rondom de gebouwen, zodat men als cursist ook in de gelegenheid is elkaar in het praktische werk te leren kennen en waarderen. Laten wij over bovenstaande nog eens ernstig nadenken en trachten zo'n cur sus te volgen, zo mogelijk de gemengde cursus, die straks begint. KRABBELAAR. In aansluiting op eerder verschenen mededelingen in dit verband, vragen wij uw aandacht voor het volgende: Indien U lid bent van de L. J. G. (Z. P. M.) en U stelt prijs op regelmati ge toezending (kosteloos) van het „Landbouwblad" (waarin onze „Boe renjeugd" is opgenomen), wilt U dat verlangen dan kenbaar maken door toe zending van onderstaand geheel inge vuld strookje? Wij weten dat wij U een dienst vragen (en danken U voor uw medewerking), doch wij moeten die dienst wel vragen, willen wij orde kunnen scheppen in de chaos, die er ten aanzien van het adressensysteem heerst. Het toezenden van het strookje aan „Administratie Boerenjeugd", Land- bouwhuis Goes, is noodzakelijk, óók in dien U het Landbouwblad al ontvangt als lid van de L. J. G. Aan de hand van de ingekomen stro ken wordt namelijk ons gehele adres- senmateriaal herzien. Wilt U vooral ook drukletters gebruiken bij het invullen? U kunt de enveloppe als drukwerk frankeren. (Hierlangs afknippen.) de Heer NAAM EN VOORLETTERS: Mevr. Mej. ADRES: WOONPLAATS: is lid van de L. J. G./Z. P. M. en verzoekt toezending van het ZEEUWS LANDBOUWBLAD. AFDELING: LID SINDS (jaar):

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 11