Z/nventarióprijóvraacj 2 In verband met de te houden landbouwtentoonstelling op Schouwen en Dui- veland op 4, 5 en 6 juli 1957, heeft de commissie land- en tuinbouwwerktuigen van deze tentoonstelling besloten een inventaris prijsvraag uit te schrijven. Deze prijsvraag wijkt zeer sterk af van de reeds bekende inventariswedstrij den. Hier kunnen n.l. alle Z. L. M.-leden met hun huisgenoten, waar zij ook wonen, naar de eerste prijs meedingen. Handelaren in landbouwwerktuigen worden echter van deelname uitgesloten. De bedoeling is, dat men op de daartoe bestemde formulieren, die als bijlage hierbij gaan, een of meer inventarissen opstelt. Een keuze kan gedaan wor den uit een landbouwbedrijf ter oppervlakte van 12 of 30 of 50 ha. Wil men hiervan twee of zelfs alle drie inventarissen inzenden, dan kunnen formulieren daartoe aangevraagd worden bij de heer F. C. Hanse, kring-secretaris van de Z. L. M. te Zierikzee. Dit geldt ook voor hen, die geen formulier ontvingen. Op het formulier moet dus een inventaris opgesteld worden voor een be paalde oppervlakte van bedrijf. Nadere toelichtingen vindt men hier naast. De prijzen, die beschikbaar worden gesteld, bedragen 150,en 50, voor resp. de le en 2e prijs voor elke bedrijfsgrootte. De beoordeling zal ge schieden door een deskundige commissie die de ingezonden formulieren onder nummer ter inzage krijgt. De inzendingen moeten plaats vinden uiterlijk vóór 1 april a.s. aan de heer F. C. Hanse, kringsecretaris van de Z. L. M. te Zierikzee. Deze zorgt verder voor de nummering. Naam en adres van de inzender moeten duidelijk op het daartoe bestemde strookje ingevuld zijn. De met de le prijs en 2e prijs bekroonde inventarissen zullen op de tentoon stelling door de commissie zelf bijeen gebracht en tentoongesteld worden. Hiertoe zal op de medewerking van de landbouwers in Schouwen en Duiveland te zijner tijd een beroep worden gedaan. Tijdens de tentoonstelling zullen van elke bedrijfsgrootte 5 van de beste oplossingen onder nummer ter inzage worden gelegd. Enkel de namen van de le en 2e prijswinnaars zullen worden bekend gemaakt. Allen direct aan het werk dus. De nog resterende rustige wintertijd is daar een geschikte tijd voor. Het is een sportieve krachtmeting waarbij goed naden ken en duidelijk invullen van de formulieren een eerste vereiste is. DE TENTOONSTELLINGSCOMMISSIE. VERVOLG LIJST A Transport Niet nader aangegeven werktuigen of gereedschappen en grotere hulpstukken bij bepaalde machines of werktuigen Totaal bedrag zelf aan te schaffen werktuigen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1957 | | pagina 10