memeó Uencjóten i n r 761 GOES UITBREIDINGSPLANNEN OiVMLIM IMEMZEKEIiKFOW min lof meer uitvoerige voorbeschouwing aan ig doen voorafgaan, maar wij zien niet in dat der fokkerij zijn niet veranderd in de laatste d er we kunnen daarom, naar 't ons voorkomen ïr bJ steden aan de bespreking van de veulens moeten ons desondanks beperken. Voorts werd opgemerkt, n.l. dat een verslaggever wat de gangen betreft. Waarbij dan nog die ontstaan wanneer hij wordt geconfronteerd *den| dicht opééngepakt opgesteld in de ring. n wordt gekeurd, hetzelfde, en men mag paan niet al te vroegtijdig overstroomd te &urg het geval is. Wat dat betreft was er lagen, ook al was er een behoorlijke hoeveel- Waarbij niet vergeten mag worden te ver- i zelfs een speciale bus had laten rijden, p alle keuringen, en worde vervolgens ge- staat, heeft diepte, breedte en een prachtig corpus, terwijl het achterbeen iets machtiger zou kunnen zijn. De tweede wint in dit laatste onderdeel, maar verliest wat in rug, hij munt echter uit in zijn prachtig gemodelleerd hengsten- hoofd. 3. Byou, d. Quarré, van R. Buysse, Graauw. Heel laat, nog wat smal in de achterhand en in de stand der forse achterbenen niet zonder bemerking, iets Frans, maar goed van type en bepaald zwaar van geraamte. Wel een interessant veulen dat we hopen terug te zien. 4. Costaud van Roosendaal, d. Costaud de Marche, van Jac. de Putter Pzn. te Axel, heeft een enorme moeder en een trio goede zusters, een goed type, goede lijnen, maar naar onze begrippen te weinig beenwerk om toekomst te hebben. 5. Klaas van de Mariahoeve, d. Nico van de Klef, van Gebr. van Campen te Graauw. Wat plat in de ribbenpartij, eenvoudig, niet nauwkeurig gezien. Nestor van de Melo, van E. Verstraaten te Graauw, werd kampioen; een kwestie van smaak, want het voor en tegen overwegend moe^t men tot de conclusie komen, dat de in het achterbeen wat minder felle maar van ras mooiere Paul, van Jac. de Putter, het ook had kunnen zijn. Amanda van Willemskerke, van Tollenaar werd kam pioene en daartegen hadden wel zeer weinigen bezwaar, maar ook hier zou de objectieve toeschouwer geen kritiek gehad kunnen hebben indien de titel was toegekend ge worden aan Coquette van de Melo, van Wed. Steyaert. De jury had, om voor ditmaal maar eens een afgezaagde uitdrukking te gebruiken, geen gemakkelijke taak. Aan stalgroepen deed men niet in Hulst en ook de hengsten met afstammelingen werden gemist. Niet zo bestHopen we op beter oyer enkele jaren. Keuring met verreweg de grootste omzet, om 't zo maar eens te zeggen. Goede kopgroepen in alle merrie klassen, maar de hengsten waren zeer matig en wij heb ben uiterst weiniggevonden waarin wij, met het oog op de toekomst, fiducie hebben, 't Geheel was echter een absoluut belangrijke en mooie keuring, waarvan de goede regeling langzamerhand wel bekend mag worden ver ondersteld. Hensgten, grote maat. 1. David van de Nieuwe-Linde, d. Costaud de Marche, van J. Maljaars te Oostkapelle en L. J. Boone te Nieuw- en St. Joosland. Deze volle broer van de hengst Costaud van de Nieuwe-Linde is van een ander, meer gelijnd type en hij staat vóór op goede voeten en goed gevormde, voldoende zware, vrij wel correcte voorbenen, maar hij moei achter beslist ster ker worden. Costaud-manieren 2. Vondo uit de Kluis, d. Nico van Ella, van Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke, mist de chique van de voorgaande, maar is een massaal, gebeend, gespierd veulen, dat goed van soort is en zich goed beweegt. 3. Jan van de Beek, d. Honved I, van J. Maljaars te Oostkapelle en L. J. Boone te Nieuw- en St. Joosland. Goed van soort en evenredig gebouwd met voldoende fors voorbeen. 4. Rinus van Ur- bain, d. Urbain van Certain, van P. Wisse te Biggekerke en P. Dingemanse te Zoutelande, is wel zwaar van benen, maar voor 't overige lijkt hij ons allerminst verbeterd sedert de fokdag in Domburg. 5. Nico van Hertha, d. Nico van het Zwartewater, van Jan Goetheer te Wol- phaartsdijk, mist te veel in het beenwerk om het o.i. tot hengst te kunnen brengen. Hengsten, kleine maat. 1Guido van Molenzicht, d. Guido ut de Kluis, van C. J. de Kam en P. G. A. de Lange te Wissekerke. Of het „lelijke eendje'' t.g.t. „een mooie zwaan" zal worden, moet worden afgewacht. Hoe dan ook: lang geen slecht veulen o.i.; erg mager met wat weinig distinctie in hoofd en lijnen, ook nogal hellend in de achterhand, maar met een goedsoortige, diepe ribben kast, goede zware voorbenen en beste gangen. 2. David van Zeeduin, d. Urbain van Certain, uit de zeer be kende Hennie van Zeeduin, van J. Maljaars Jzn. te Oost kapelle. In algemeen voorkomen een aardige verschijning, vrijwel correct vóór, het achterbeen rechtvaardigt voor 't moment enige kritiek. 3. Gust. d. Guido uit de Kluis, van P. Wagenaar, Kloetinge. Klein, bestsoortig veulen uit een beste moeder, zwaar van beenwerk, maar ge handicapt door een tekortkoming vóór. 4. Guido van de Kruisweg, d. Guido uit de Kluis, van J. de Roo te 's-Heer Abtskerke. Als hekkesluiter zeker niet onverdienstelijk, want diep en goed van type met behoorlijk beenwerk; zoon van de oude bekende Elza. Merries, grote maat. 1. Kitty van Nieuwland, d. Nico van Ella, uit een merrie van de gunstig bekend staande stal Wisse-Vogelaar, van J. van 't Westeinde-Vermue te Nieuwdorp, is een zware merrie met behoorlijke lijnen en een goedsoortig, ruim koffer, dat door goedgeplaatste, zware en gespierde benen gedragen wordt. Gangen goed. 2. Rosette van Keilen, d. Edelman van Veldzicht, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, is één der relatief weinig goede dochters van de betrokken nationale kampioen. Goed in bovenlijn en in het zware beenwerk, maar wat meer voet en volume ware gewenst. 3. Elonda van Ka- pelle, d. Guido uit de Kluis, van J. van Overbecke, Kapelle. Goed veulen met diepte, soort en zware benen, die in standen nog wat resoluter kunnen worden. 4. De van een van een lagere plaats gepromoveerde Guida van de Karnemelksput, d. Guido uit de Kluis, van P. H. Janse te Goes. Wij menen dat de tweede plaats gerecht vaardigd zou zijn geweest. Want deze geblokte en in algemeen voorkomen zeer soortige merrie heeft, naast een mischien niet te ruim gebouwd spronggewricht, zware benen met uitdrukking, een prima schouder, veel borst- diepte en een wel wat hellende, maar brede achterhand. 5. Julia van Wils, d. Albion de Klokhof, van J. der Weduwen te Kerkwerve. Wat gerekte, best gelijnde merrie met niet overzware, maar goede correcte benen. 6. Erna van de Peukepolder, d. Nico van Hegelsom, van Gebr. Stoutjesdijk, Tholen. Staande maakte deze bestsoortige, zeer regelmatige en gebeende merrie een beste indruk; niet in de gangen gezien, wat trouwens met het merendeel het geval was. 7. Alice van Donkerzicht, d. Nico van het Zwartewater, van Gebr. Leendertse H. I.zns. te Kamperland. Dochter van de enorme Luciënne van de Melo, maar van een heel ander genre; wat groot en niet te breed met een niet te fors achterbeen en mooie lijnen. Merries, middenmaat. 1De kampioene der achttien- maanders te Zevenbergen: Xenia van Monnikenhof, d. Guido uit de Kluis, uit Tosca, van Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. Mooie, diepe merrie, extra van type, met zware uitdrukkingsvolle benen; in beweging vierkant en vlot. Een uitblinkster. 2. Jenny van Terhof stede, d. Moustic van Urbain, van Q. v. d. Linde te Kloetinge. Opvallend mooi, soortig veulen, met kleine tekortkomingen in voorbeen en rug, redelijk gespierd in 't achterbeen en met in totaal goede uitdrukking. 3 Xan- dria van Monnikenhof, d. Nico van Ella, uit Rozelien, van Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. Veel formaat, onberispelijk van type en grof met veel ras- typische kwaliteiten die dit veulen, dat o.i. ook tweede had kunnen staan, al valt er vóór nog wat te verleggen, tot één der opvallendste verschijningen maken in deze goede rubriek. 4. Addy van Donkerzicht. d. Nico van het Zwar tewater, van Gebr. Leendertse H. I.zns, te Kamperland. Deze dubbele kleindochter van Nico van Melo heeft type, snit, aardig beenwerk en een wat weinig gespierde schen kel. 5. Gerda van Nieuwland, d. Guido uit de Kluis, van N. J. Mol te Nieuw- en St. Joosland. Soortig met formaat en zware benen, schenkel wat arm gespierd. 6. Mona van Blyendaal, d. Nico van Stegeshof, van J. F. Brooymans, Oud-Vossemeer. Mager en goed, vrij typisch veulen met correcte benen. 7. Irene, d. Guido uit de Kluis, van S. J. Noteboom, Kloetinge. Laat geboren, zeer diep, met korte rug en volume, opvallend grof en behaard, vóór vermoedelijk niet helemaal secuur en de voeten zijn nog wat klein; dochter van de zeer mooie merrie Daisy. 8. Dora van Eghel, d. Berliet van de Jozinahoeve, van C. Mol, Waarde, 't Prijsvraagveulen 1955; prima bloed- voering; voorbeeldig koffer, beenwerk niet te fors, maar van goede klasse. Merries, kleine maat. Aan de kop de buitengewoon aantrekkelijke Mousticdochter Ida, van Iz. de Buck, Oost kapelle. Mals, met lijnen en ras, een welgevormd hoofd, goed gemodelleerde zware benen en goede bewegingen. Superieur in deze categorie. 2. Grada van Molenzicht, d. Nico van het Zwartewater, van C. J. de Kam en P. G. A. de Lange te Kamperland. Minder chique, maar bijzonder diep, met soort en goed, zwaar beenwerk. 2. Monica van de Boschhoeve, d. Nico van Stegeshof, van Gebr. C. en M. van Tilbeurgh te Oud-Vossemeer. Lieve merrie met een pracht-kruis en beste, correcte benen. 4. Cora, d. Nico van 'het Zwartewater, van P. van Maldegem te Kortgene. Staat goed op goede benen, lijnen sympathiek, maar te smal en gesloten in de croupe. 5. Resie van Keilen, d. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge. Massief, goed van soort en grof, iets ouderwets gelijnd. 6. Roza van Keilen, d. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Dik en gestopt, in de achterhand wat hellend veulen, te royaal in conditie en met behoorlijk beenwerk. 7. Annie van Gabie, d. Jan van Watergang, van P. Wisse, St. Laurens. Niet onaardig, maar wat eenvoudig. 8. Nora van de Poel, d. Nico van het Zwartewater, van W. Minnaard, 's-Heer Arendskerke. Niet minder goed o.i.; diep en met goed beenwerk. Stalgroepen. Met zeer zichtbaar verschil eerste Fa. Timmerman te Kattendijke. 2. C. J. de Kam en P. G. A. de Lange te Kamperland. 3. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 4. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Hengsten met afstammelingen. De Zeeuwse kampioen Guido uit de Kluis, van Fa. Timmerman wint van 2. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge en het verschil is hier ook beduidend. De winnende groep Is samengesteld uit forse, soortige merries met benen en over het algemeen een niet te zwaar gespierde schenkel, plus een hengst, 't Geheel is uniform. Kampioen: Guido van Molenzicht en kampioene, Xenia van Monnikenhof, beide door Guido uit de Kluis. Algemene conclusie: goed geslaagde keuringen als men de tijdsomstandigheden in aanmerking neemt en vooral tevredenstellend voor wie bedenkt dat de bietencampagne nog lang niet beëindigd was in Zeeland. En, laat men zich tweemaal bedenken vóór en aleer men tot meerdere centralisatie besluiten mocht COLENBRANDER. OOST- WEST SOUBURG. Tot 16 decemlber 1956 ligt ter gemeente-secretarie voor eenieder ter inzage het 'bij raadsbesluit vast gestelde gewijzigde uitbreidingsplan in onderdelen der gemeente Oost- en West-Souburg. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot. de gemeenteraad hebfoen gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. RETRANCHEMENT. Een herziening van het uitbreidingsplan, onder deel: „Kom Retranchement" wordt voorbereid. (Advertentie.) In 't heden vindt de boei zijn taak. Maar aan de toekomst moet hij denken. Ook 't eiaen Fonds is eigen zaak, 't Zal moed en zekerheid hem schenken. 't Vervult zijn wensen goed en vlug En geeft hem zelfs de winst terug. Winstuitkering 1955: 5.6% van verzekerd bedrag

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 9