Kt ^^remiekeuring I en van i 12 jarige n OOSTBURG HULST 'tz°; 760 ZEEUWS LANDBOUWBLAD Merries, grote maat. 1. Honda van St. Kruis, d. Quar- ré, van P. E. de Backere te St. Kruis, welk veulen veel gelijkenis heeft met de vader; soort goed, sterk in boven- Jijn, iets rond gelijnd misschien, voor 't moment wat weinig volumineus, grof, gespierd, met correcte standen en een bijzonder ontwikkeld spronggewricht. 2. Diana van de Kleine Boompolder, d. Urbain van de Sassing, van Gerrit van Hal te St. Kruis. Zeer zwaar en zeer diep, soort goed, uitgesproken zwaar van geraamte, in achter been en croupe niet ideaal. Kleindochter van de stam moeder Kriemhild de Malecote en op deze ingeteeld. 3. Jenny van Bakkersdam, d. Quarré, van G. J. v. d. Vijver, Waterlandkerkje. Goed veulen met goede benen, een iets lage rug en een tikje rond in de lijnen. 4. Bca van Lindenhof, d. Urbain van Certain, van M. A. Maes, St. Kruis. Best gelijnd, maar niet onberispelijk in de benen; gezien de afstamming -de moeder is de uitstekende Cora van Lindenhof mag verbetering worden ver wacht. 5. Verna, d. Quarré, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Dochter van Polly, gelijnd, in middenhand niet zonder bemerking, beenwerk goed, vrij groot. Merries, middenmaat. 1. Victoria, d. Quarré, uit de oude Hilda, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke, langs vaders- en moederszijde teruggaand op de kampioene Victoria, waarnaar zij kennelijk is genoemd, is een ver uitblinkend kopnummer in deze rubriek; robuust, best van soort, gebeend, gespierd en massief gebouwd, voeten niet al te ruim, correct in de standen en met zeer behoorlijke gangen. 2. Irène van Terhofstede, d. Quarré, van Eug. van Damme te IJzendijke. Wat gerekt, in schouder even steil, niettemin mooi in de lijnen, best van soort en met heel behoorlijk beenwerk. 3. Amazone d'Amice, d. Cer tain van Hersa, uit Mia v. Nieuwenhof, van A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Robuust en goedsoortig, met benen en niet te ruime voeten; wat ingesnoerd onder 't spronggewricht. 4. Astrid van Biena, d. Indigène d'Ahea, van J. Kouwijzer, Biervliet. Soort best, veel uitdrukking, iets plat en in de voorstand wellicht iets tekortkomend. 5. Ria van Plakkebord, d. Vengeur d'Amice, van A. J. Termote, IJzendijke. Chique verschijning met te weinig beenwerk voor deze plaatsing. 6. Tiny, d. Véhgeur d'Amice, van O. Noë te Waterlandkerkje. Mager, ex pressief veulen, best van soort en wellicht niet helemaal correct vóór. Merries, kleine maat. 1. Béa van Vengeur, d. Vengeur d'Amice, van A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Ook in Zevenbergen eerste; liet zich nu, na een minder ver moeiende reis, beter zien. Gelijnd veulen met ras en uit drukking en een redelijk gemodelleerd voorbeen; in de gangen ditmaal niet gezien. 2. Margot van Tivoli, d. Ur bain van Certain, van Jac. Wijffels, IJzendijke. Soort best, iets gespannen, voldoende in schouder en voorbeen, mooie merrie. 3. Urbanie van de Herenweg, d- Urbain van Certain, van A. J. den Hamer, Aardenburg. Klein en bestsoortig veulen met vrij goede voor- en minder cor recte achterbenen. 4. Lady van Sluis. d. Nico van Ijssel- stein, van A. Wemaer, Sluis. Best type, enige bemerking inzake rug en voorstand. 5. Frida van de Comme, d. Quarré, van C. Wijffels, IJzendijke. Zwaar van geraamte en typisch, ruglijn mag iets sterker en de hiel wat meer geprononceerd, beenwerk goed en met uitdrukking; had onzentwege in deze matige rubriek tweede kunnen staan. Hengsten, grote maat. 1 Constant van de Heihof, d. Costaud de Marche. van Marcel D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat, R. J. de Milliano te Oost burg en J. C. J. v. d. Velde tè Kamperland. Deze volle broer van de driejarige Costaud van de Heihof zal deze mogelijkerwijze overtreffen. Een nog even gerekt veulen dat op goede, typische lijnen bogen kan, goed in hoofd en hals, 't behoorlijk gespierde achterbeen vertoont vol doende hak, in voorbeen zwaar en expressief en in de gangen best. 2. Max van Dijkzicht, d. Jaap van 't Pavil joen, uit de overbekende Mina van Veerhoek, van Eug. E. de Badts te Oostburg en Emile de Badts te Sluis. Had deze de kopplaats bezet, niemand zou kritiek gehad heb ben. Zeer zwaar en diep, gebeend en gespierd met tvpe en goede gangen; nog even gespannen en wat laag in de rug. Zeer interessant veulen, belovend voor de toekomst. 3. Costaud van Kulberg, d. Costaud de Marche, van Marcel D'hoore te Sluis. R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland heeft aardige lijnen en ongetwijfeld gezien zijn afstamming ook gemak kelijke gangen, maar een en ander compenseert zijn tekort aan beenwerk niet. 4. Eglon van Zuidzande. d. Eglon van Erva, van Eug. de Badts en R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. Goed soort maar te rijp. 5. Vainqueur, d. Quarré. uit Ninette, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Veulen met maat en snit, maar wat weinig natuur en benen. Hengsten, middenmaat. 1César van de Ronduit, d. Quarré, uit de klassemerrie Jennie van de Ronduit, van S. van Vooren te Sluis, is zonder meer de primus inter pares. Wat de bloedvoering betreft rondom een ,,de Dobbelaere-produkt". Mooi en zeer typisch veulen, fraai in hoofd en voorhand, best in voorbeen, grof en goed gespierd, iets tekortkomend in de achterhand, betere gangen dan de meeste jonge Quarré's. 2. Karei van Moustic, d. Moustic van Urbain, van A. J. v. d. Meulen te IJzendijke. Goed soort, enorm behaard en heel mager, nauw in stand en beweging voor, algemene indruk wat eenvoudig. 3. Costaud van Kempkensberg, d. Costaud de Marche, van Marcel D'hoore te Sluis, heeft lijnen, gangen en zeer weinig tekortkomingen, maar is wat vrou welijk en niet te zwaar van geraamte. 4. Willy van Dicr- kensteen, d. Jaap van 't Paviljoen, van Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje. Voor en achter wat smallig, maar zeer diep, met veel natuur, haar en hengstenbenen. Veulen met hengstuitdrukking, dat wij op de tweede plaats had den verwacht. 5. Jaap van Quarré, d. Quarré, van A. J. Catseman, Biervliet. Soortig en grof, men moet enig be zwaar hebben tegen 't achterbeen. 6. Werner van Dier- kensteen, d. Jaap van 't Paviljoen, uit Paula van Dier- kensteen, van Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje. Heel aardig, soortig veulen dat in details wat tekort komt, maar in elk geval type heeft, zware benen en vlotte gangen. Er mag aan worden getwijfeld of deze nu uitge rekend de minst goede is in deze categorie. Hengsten, kleine maat. Kleine, gemiddeld soortige paar den, zoals trouwens mocht worden verwacht. 1. Wallon van St. Kruis, d. Quarré, van P. E. de Backere te St. Kruis. Zoon van de goede Jenny van St. Kruis; tamelijk laat veulen, klein en geblokt; best van soort, met expres sief en zwaar beenwerk. in de middenhand op 't ogenblik wat tekortkomend. 2. Moustic, d. Moustic v. Urbain, van A. J. v. d. Meulen, IJzendijke, Vierkant en van 'n extra genre, klein en grof, met veel garnituur, even zondigend in rug. 3. Moustic van de Lodijk, d. Moustic van Urbain, van S. van Hoeve, Biervliet. Echte Moustic; diep, klein en mager met uitdrukking in het zwaar behaarde been werk. 4. Karei, d. Moustic van Urbain, van C. N. den Hamer en G. E. de Badts te Schoondijke. Goedsoortig veulen dat in de bovenlijn even zondigt. Trio's. Stal A. J. v. d. Meulen wint met drie jaarling- hengsten; een uniforme groep. 2. Marcel D'hoore te Sluis met drie zonen van Costaud de Marche. 3. A. J. E. Tem merman te Hoofdplaat. 4. Stallen de Dobbelaere te IJzen dijke. Wij hebben deze rubriek wel eens beter gekend in Oostburg. Hengsten met afstammelingen. Moustic liet verstek gaan en zo had Quarré, d. Nico van Annie, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke en Adr. J. Catseman te Bier vliet, het rijk alleen. Eerste premie; welverdiend, want de groep waarmee deze nationale kampioen, die naar Limburg is verkocht, genoemde onderscheiding behaalde twee zonen en drie dochters was samengesteld uit individueel beste veulens en als geheel opvallend gelijk matig. Wij hechten geen al te grote waarde aan deze vorm van fokwaardebepaling en wij weten drommels goed, dat de hengsten die de beste merries kregen de meeste selectiemogelijkheden hebben maar wat wij hier en elders van Quarré gezien hebben is toch wel oorzaak, dat wij de Middenlimburgse fokkers menen te mogen ge lukwensen met deze min of meer opzienbarende transactie. De uitstekende merrie Victoria, van Stallen de Dobbe laere, werd zonder enige moeite kampioene, en de hengst Constant van de Heihof, van D'hoore e.a., won in zijn afdeling deze onderscheiding. Evenals in Oostburg een heel aardige, vergeleken bij enkele jaren geleden, van beperkte omvang zijnde keuring met relatief wat weinig materiaal van superieure klasse. Niets om U over te verbazen; de fokkerij is tot kleinere proporties teruggebracht, over de disponibele vaderpaar- den heeft men de laatste jaren de loftrompet maar weinig gestoken en tenslotte; hoe groter de omvang der fokkerij, hoe groter ook de mogelijkheden om te selecteren en dus hoe meer paarden van goede klasse. Alles bijeen genomen toch zonder twijfel een goede en interessante keuring, waar men met plezier blijft komen als dit peil gehand haafd wordt. Merries, grote maat. 1. Amanda van Willemskerke, d. Nico van Annie, uit een oude en van huis uit goede merriestam, van D. J. Tollenaar te Hoek. Opvallende verschijning, zwaar, typisch, regelmatig gebouwd, best gelijnd en correct geplaatst op goede, solide benen, terwijl ook de gangen geroemd mogen, worden. Het veulen lijkt niet op de vader, die toch altijd nog één onzer op de nationale meest op de voorgrond tredende raceurs blijkt te zijn, maar waarvan op deze keuringenserie bijna niets werd voorgebracht. 2. Carla van de Liniehof, d. Nico. van Eversdam, van P. Suy, Absdale. Behoorlijk correct, zwaar van geraamte en met veel formaat, maar niet zo goed in de lijnen als de merrie die haar verslaat. 3. Trixie, d. Nico van de Klef, van Jac Dieleman, Zaamslag. Wat gerekt veulen met type en lijnen en minder zware benen van zeer goede klasse. 4. Olga van Oudenpolder, d. Quarré van Adh. Gh. J. van Waes, Zuiddorpe. Robuust, rug niet te sterk, soort goed, grof met vrij goed voorbeen. 5. Paula van Oudenpolder, d. Quarré, van Adh. Gh. J. van Waes te Zuiddorpe. Vluchtig gezien; evenals de voorgaande uit goede en in dit geval dezelfde merriestam. Merries, middenmaat. 1. Connie, d. Nico van de Klef, uit een dochter van de stammoeder Annie van Nico, van Osw. Kerckhaert Zn. te Westdorpe. Heel aardig, niet bepaald uitblinkend en goedsoortig veulen met vrij regel matig koffer, goede uitdrukking in het zware beenwerk Lf ir doe fokk OU ons niet moeilijk vallen een min technische deel van dit verslag t< dit zin heeft. De algemene aspecten der paar jaren. Dit geldt ook voor Zeeland ei)| we wil, de aldus uitgespaarde ruimte beter bi die we noteerden op deze keuringen. Wij worde nog eens herhaald wat reeds eerde onmogelijk alles kan zien, zo bijvoorbeeh komen de eigenaardige moeilijkheden die met een reeds geplaatste collectie paarden Dit nu is overal, waar in meer dan één ba; zich dan nog gelukkig prijzen de keuring zien met publiek, zoals dat meestal in Lftfeurg ten aanzien van Zeeland geen reden tot k jagen, heid publiek, w.o. uit andere provincies. Waa: melden dat men vanuit oostelijk Braban|| zelf Roemen wij nog de uitstekende regeling start met: sted< moet wer wat ontst dief |n wc baan en goede gangen. 2. Lady van de Melo, d. Azur II de Knokke, van Wed. C. Steyaert-Plasschaert 6 Zn. te Graauw. Diep en gelijnd, type goed, kruisvorm minder, aardig beenwerk, mooie voorhand, uitstekende gangen. Na arbitrage. 3. Irène van de Melo, ook door Azur II de Knokke en van dezelfde stal. Uit de oude Bella van de Melo; goede silhouette, goed van soort, kan in de rug even sterker en moet in de achterhand verbreden, vóór en in beweging goed. 4. Quarinne, d. Quarré, van René Buysse, Graauw. Wat sabelbenig, maar grof. met uit drukking en type. 5. Carla van Eversdam. d. Victor van Eversdam, uit een moeder van dezelfde bloedvoering, van C. v. Overloop, Zuiddorpe. Mooi type, diep en breed, voldoende grof en met behoorlijk forse basis; in de rug nog wat laag. Merries, kleine maat. 1Coquette van de Melo, d. Azur II de Knokke, van Wed. C. Steyaert-Plasschaert Zn. te Graauw. Deze dochter van de kapitale Bertha van de Melo is een mager, diep, best gaand veulen met wat weinig hak, veel ras en benen vol uitdrukking. 2. Lena van Oudenpolder, d. Quarré, van Adh. Gh. J. van Waes te Zuiddorpe. Beste tweede; uit 't goede bloed van de stal; best gesloten en soortig, grof en gespierd, hak wat weinig geprononceerd, benen goed en goed ge plaatst, voeten voldoende, gangen bevredigend. 3. Avina van 't Hoogland, d. Dirk van Aldengoor, van Alois Ser- rarens, Osseriisse. Veulen van goede huize, uit Bianca van 't Hoogland, in achterbeen niet onberispelijk, maar extra van soort, diep en grof. 4. Certina van Melo, d. Certain van Hersa, van Pr. Bruggeman, Graauw. Zeer regelmatig gebouwd in 't gewenste type en correct ge plaatst op goede, zware benen. Aantrekkelijke merrie die ook derde had kunnen staan. 5. Ina van de Mariahoeve, d. Nico van de Klef, van Gebr. van Campen te Graauw. Aardig veulen met goede borstdiepte, wat dun in de flank partij, koot wat kort, beenwerk overigens goed en zwaar. 6. Ivonne van 't Hoogland, d. Dirk van Aldengoor, van Al. Serrarens, Ossenisse. Goedsoortig, in algemeen voor komen wat eenvoudig. 7. Sonja van Branca, d. Vainqueur van Eversdam, van M. Dieleman, Zaamslag. Mooi van soort, met goede diepte en een wat weke voorstand. Hengsten, grote maat. 1Nestor van de Melo, d. Cer tain van Hersa, van Emile Verstraaten te Graauw, mist wat in 't middenstuk, maar is kort en geblokt, soortig en grof en heeft een uitgesproken fel gespierd achterbeen en goede gangen. 2. Leon van Stoppeldijk, d. Victor van Eversdam, van Abr. Haak te Zaamslag, M. L. M. IJse- baert-van der Linden te Axel en J. Koster te Bosch kapelle. Als eerste teruggeroepen. Zeer zwaar, diep en grof met behoorlijke lijnen, veel natuur en vooral goede voorbenen. 3. Karei van Zuiddorpe, d. Karei van Rozen berg, van Abr. Haak Czn. te Zaamslag, M. L. M. IJse- baert-van der Linden te Axel en J. Koster te Boschkapelle. Groot en grof, maar ons minder bekorend in bovenlijn en type. 4. Leo van 't Hagelkruis, d. Nico van Kapelhof, van Jac. de Putter Pzn. te Axel. Was destijds een schitte rend veulen dat niet meegegroeid is, Soort goed, in been werk behoorlijk zonder meer. 5. Karei, d. Luc van Alstein, van Jos. F. de Waal, Hulst. Groot, zwaar en diep, met sterke bovenlijn, maar wat weinig uitdrukking vóór en een tekort aan ras. 6. Quarré van Meliskerke, d. Quarré, van Abr. Haak Czn. te Zaamslag, M. L. M. IJsebaert- van der Linden te Axel en J. Koster te Boschkapelle. Goed van soort, te weinig hengstenbeen. Hengsten, kleine maat. 1. Paul, d. Karei van Rozen berg, van Jac. de Putter Pzn. te Axel. 2. Karei van Doorn hof, d. Karei van Rozenberg, van dezelfde. Twee zeer aantrekkelijke, door hun type opvallende veulens. De eerste wint door de uitstekende forse basis waaop hij p alli sta hei wi hij ho He dei ma W 4. Jac eer na; te Kl< rib we en dal mo zijr pio ma gel wo De uit< sta mei we ma; kla. ben de abs reg. one d. en bro van goe wel ker d. I Kat een soo: Hoi te I geb bair en 1 maa sed< Nic pha tot Gui Lan

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 8