Fa Iz. Cappon LEDA DE FOKPAARDENDAG TE GOES Aardappel-selecteerbrillen GREVING-OPTiEK - Assen BINDERTOUW DEKKLEDEN P. J. VAN DER MOERE C. L. VAN DE VREEDE GOES Jutezakken - Dekkleden De Z. I*. C. HEINKENSZAND (Z.) FABERY DE JONGE 448 ZEEUWS LANDBOUWBLAD (Vervolg van pagina 447) klasse. 5. Sonja van Cellie, d. Nico II van Caroline, van D. Geschiere, Borssele. 6. Henny v. d. Karne- melksput, d. Nico van Ella, van P. H. Janse, Goes. 7. Berlinda van Weltevreden, d. Nico van de Hei bloem, van W. J. de Vlieger, Nieuwdorp. 8. Mina, d. Nico van Dorpbroek, van W. J. Priester, Borssele. 9. Lina van Spaarte, d. Nico van Ella, van A. Zandee, Wemeldinge. Merriën van 510 jaar, grote maat. Extra beste klasse. 1. Tosca van Monnikenhof, d.,Nico van Ella, van Fa. D. A. Timmerman Zn, Kattendijke. Over bekende merrie, even terugstaand in 't voorbeen, ruim en typisch, met beste gangen; verleden jaar kampioene. 2. Margriet van Groenenburg, d. Nico van Ella, van J. v. 't WesteindeVermue, Nieuw dorp. Mooie, forse merrie met maat, iets smalle benen, goede voeten en beste gangen. 3. Rozelien v. Monnikenhof, d. Nico van Ella, van Fa. Timmer man, Kattendijke. Prachtige merrie met type, lijnen, maat en goed beenwerk, opvallend in hoofd, hals en schouder, voeten mogen ruimer, gangen iets kort. 4. Annie van Dóolman, d. Nico van Luntershoek, van C. J. de Waal, Heinkenszand. Clairon type; best ge bouwd en ruim paard met goede, zware benen. 5. Hi- rondelle v. Bleyendaal, d. Iwan v. Saeftinge, van Gebr. Leendertse, Hoedekenskerke. Massaal en mooi, vóór minder macht. 6. Justine van Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Zeer mooi en typisch. 7. Liza van Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Typisch en gelijnd. 8. Ruda van Kapelle, d. Nico van Ella, van Q. v. d. Linde, Kloetinge. 9. Clara, d. Bavyaan v. d. Louisa, van P. H. Janse, Goes. 10. Irene van Leo nard, d. Leonard van Nico, van A. Minnaard, 's Heer Abtskerke. 11. Elza, d. Carlo v. h. Waterhof, van S. Balkenende, Wolphaartsdijk. 12. Castorine van Yer- seke, d. Certain van Othene, van J. P. Nijsse, Nisse. 13. Ivonne v. Abtskerke, d. Nico van Ella, van M. H. v. Liere, 's Heer Abtskerke. 14. Trientje van Monni kenhof, d. Nico van Ella, van G. M. Nijsse, 's Heer Arendskerke. 15. Corrie, d. Robert van Schelfhouts- hoek, van J. de Roo, 's-Heer Abtskerke. Merriën van 5—10 jaar, kleine maat. Geweldige rubriek. 1. Castorine van Francien, d. Nico v. Smakt, van A. J. Boone, Kruiningen. Oud-kampioene; in mid denhand wat zondigend, soort best, benen zwaar, ge spierd en goed, gangen vlot. 2. Daisy, d. Nico van Ella, van Wed. A. C. Noteboom, Kloetinge. Iets in correct. r. v., maar niettemin een klassepaard, onver beterlijk van type, regelmatig, prachtig in hoofd en hals, diep, gebeend en gespierd. 3. Kato van Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Voor niet te fors, verder extra. 4. Roza v. 't Pauw hof, d. Antoon v. Berkenhof, van P. Wagenaar, Kloe tinge. Even gerekt, zwaar en grof, met beste gespier de benen en buitengewone gangen. 5. Hertha v. Don- kerzicht, d. Nico v. d. Heibloem, van Fa; J. Goetheer Zn, Wolf aartsdijk. Zwaar en grof met voldoende snit. 6. Cora d'Ahéa, d. Nico van Tongerlo, van A. L. Schrijn, Kapelle. Zeer mooie merrie met ras, beenwerk goed, voorstand minder. 7. Bianca van Kapelle, d. Nico van Ella, van J. van Overbeeke, Ka pelle. 8. Mona v. Melo, d. Iwan v. Saeftinge, van Gebr. Leendertse, Hoedekenskerke. 9. Erna. d. Nico v. Smakt, van Wed. A. C. Noteboom. Kloetinge. 10. Dora v. d. Dameshoeve, d. Hein v. Diessen, van J Bruynzeel, Borssele. 11. Koba v. Domeinplaat, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 12. Clothilde, d. Karei van Certain, van Gebr. Ver donk, Lewedorp. 13. Sonja van Nisse, d. Robert, v. Schelfhoutshoek, van J. P. Nijsse, Nisse. 14. Martha van Keilen, d. Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 15. Julia van Goes, d. Nico v. Smakt, van Gebr. Rouw, Goes. 16. Elfje, d. Nico v. 't Hoogland, van A. Wagenaar, Kloetinge. 17. Rita d'Amice, d. Clairon, K. 1862, van C. Mol, Waarde. 18. Nicoline v. Elsdiek, d. Nico v. d. Heibloem, van Gebr. Smalle- gange, Ellewoutsdijk. 19. Cora v. d. Mairehoeve, d. Nico v. Smakt, van B. de Maaker, Wolfaartsdqk. 20. Erna v. Oudelande, d. Jaap v. 't Hoogland, van D. J. DeesBlok, Oudelande. 21. Wanda v. Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. 22. Sonja van Nico, d. Nico van Annie, van D. Geschiere, Borssele. 23. Bertha v. Voerendaal, d. Cervantes, van A. Schrier J. Platsehorre, Waarde. 24. Zita v. Abs- dale, d. Elfridus v. Melo, van A. Wagenaar, Kloe tinge. 25. Amanda v. Molenzicht, d. Frits v. Hengst dijk, van W. Minnaard, 's H. Abtskerke. 26. Gloudien v. Elsdiek, d. Marquis, van Gebr. Smallegange, Elle woutsdijk. 27. Nora v. Ovezande, d. Robert v. Schelf houtshoek, van J. Blok, 's H. Abtskerke. Oudere merriën, kleine maat. Goede klasse. 1. Her mine v. Kapelle, d. Frans v. d. Lente, van J. v. Over beeke, Kapelle. Oude, best bewaarde merrie met diepte, type, lijnen en zware benen. 2. Elza v. d. Zwaan, d. Nico, K. 2081, van Q. v. d. Linde, Kloetinge. Best, regelmatig paard met manieren. 3. Gerarda van Keilen, d. Albert, K. 2007, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Paard met macht en goede benen. 4. Dora v. Domeinplaat, d. Steven, van J. Q. C. Lens hoek. Kloetinge. 5. Draga van Keilen, d. Joli v. Fre- derica, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Oudere merriën, grote maat. Kleine, goede klasse. 1. De best bewaarde, massale en soortige Erna, d. Clairon van Hoek, van J. de Roo, 's H. Abtskerke. Best koppaard nog. 2. Ivonne van Kapelle, d. Frans v. d. Lente, van J. v. Overbeeke, Kapelle. Typisch vrouwelijk met macht, diepte en benen. 3. Dahlia van Goes, d. Avenir, K. 1468, van H. J. Rijk, 's-H. Arends kerke. Hengsten met 5 afstamm. geb. in 1956. 1. Guido uit de Kluis, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke. 2. Unicum van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke. 3. Karei van Kei len, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Guido handhaafde met een beste groep veulens de goede indruk van verleden jaar en Uni cum presenteerde een groep geblokte, typische pro- dukten verwekt bij over 't algemeen niet de beste moeders. Dit jonge paard maakte met zijn eerste jaargang een beste beurt. Karei geeft zware, diepe, iets platte veulens met over 't algemeen wat minder snit. Goede klasse. Merriën met 2 afstammelingen. Extra beste cate gorie. 1. Rozelien van Monnikenhof en 3. Tosca van Monnikenhof, beide d. Nico van Ella, uit. Henriëtte van Brunswijk en van Fa. Timmerman, Kattendijke. Kleine, maai' uitstekende collecties. 2. Draga van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Heel goede groep. 4. Elly v. d. Polder, van Gebr. Sinke, Wol- faartsdijk. 5. Metha v. d. Berg, van J. C. de Vrieze, Kloetinge. 6. Castorine van Yerseke, van J. P. Nijsse, Nisse. 7. Dora v. Domeinplaat, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Stalgroepen van drie stuks. 1. Fa. Timmerman, Kattendijke met Rozalien-, Ursula- en Tosca v. Mon nikenhof. Niet te slaan. 2. Dezelfde met Guido uit de Kluis, Unicum- en Wallona v. Monnikenhof. 3. J. Q. C. Lenshoek met Justine-, Cato- en Martha v. Keilen. 4. Dezelfde met Koba-, Nera- en Oliva van Domeinplaat. 5. Fa. Timmerman met Xenia-, Xan- dria en IJltje v. Monnikenhof. 6. J. van Overbeeke te Kapelle met Hermine-, Ivonne- en Bianca van Kapelle. 7. Gebr. Leendertse te Hoedekenskerke. 8. J. Q. C. Lenshoek. 9. J. P. Nijsse, Nisse. 10. C. Mol te Waarde. Viertallen. Fa. Timmerman met vier bruinschim- mels. beste eerste. Wallona, pas twee jaar. past reeds aardig in het lot. 2. J. Q. C. Lenshoek Wat minder distinctie, maar desondanks best. Uniformiteit van beide goed. Enkele goed uitgezochte loten van meerdere eige naren zagen we nog in de baan; verdere gegevens ontbreken ons echter. Ursula van Monnikenhof be haalde terecht het kampioenschap. De heer Timmerman, succesvol als fokker, zowel als exposant de laatste jaren, nam niet minder dan vijf bekers mee naar Monnikenhof", alle welver diend en dus van harte: proficiat! Reserve werd Daisy, van Wed. Noteboom te Kloetinge. Best paard dat de titel verdiende. Fokdagen organiseren kan men in Goes! Prima! G. JOH. COLENBRANDER. ZUID-LIMBURGSE FOKDAG TE VALKENBURG. Op deze eerste fokdag in 't seizoen ontbrak de be langstelling uit andere provincies bijna geheel. De afwezige speculateurs hebben overigens niet veel ge mist. Hengstveulens die men graag koopt om aan te houden waren er niet. Wel enkele goede overigens, maar goede hengstveulens zijn nog niet altijd goede toekomstige vaderpaarden. Zelfs die er in hun prille jeugd op lijken worden 't lang altijd niet. Enfin, dat weet men. Ook in merrieveulens waren er goede en bijna alles, geboren in '56, dat in Valkenburg te zien was, had Nico van de Berg tot vader. Dit enorme paard kreeg ook, zonder concurrentie, wederom een eerste prijs met afstammelingen. Deze zijn goed, uniform en als regel gebouwd in het type van de vader, ge blokt, kort, diep, gebeend en gespierd. Soms hapert 't wat in 't middenstuk en moet op onderdelen wat toegegeven worden. De kinderen van Nico van de Berg zijn bruin, zwart of schimmel in die kleuren, maar nooit vos. Voorheen werden de veulenklassen ten dele bezet door afstammelingen van Nico van Beek en Maurits van Geneind. Nu deze echter vertrokken zijn, blijven ook hun veulens weg, waaruit blijkt, dat het de, hengsteigenaren zijn geweest die zorgen dat ze in vol doend aantal ter keuring verschijnen. Men ziet ook elders dit verschijnsel. Wij zijn van oordeel, dat Nico v. d. Berg een verdienstelijk vaderpaard is, maar af gezien daarvan staat 't er met de hengsten in Zuid- Limburg momenteel niet te best voor. Enigermate wordt dit echter gecompenseerd door het beschik baar zijn van de hengsten van „Venray" en Kindn. Simons die hun reizen zelfs tot in de Z. L. uitstrek ken. „Valkenburg" wordt zo langzamerhand een kleine fokdag met soms kleine klasjes en als gevolg daarvan ook minder elite-materiaal. Ook bleek aan menig in gezonden paard niet de zorg te zijn besteed zoals men dat enkele jaren geleden nog gewend was. De oorzaak? Nergens meer dan in Z. Limburg, waar vele bedrijven groot zijn, heeft men méér te kampen met een tekort aan personeel. Mijnen en in dustrie spannen samen om het platteland zo grondig mogelijk van arbeidskrachten te ontdoen en men slaagt daarin, dank zij zeer aanlokkelijke arbeidsvoor waarden, vrijwel volledig. Wie over eigen personeel beschikt, kan voorlopig vooruit, maar dit voorrecht geniet niet iedereen. Een en ander is natuurlijk uiterst deprimerend en dat de mogelijkheid van een intensieve bedrijfsvoering hierdoor aanzienlijk kleiner wordt laat zich denken. Logischerwijze moet men hier en daar een steek lateh vallen en een en ander komt uiteraard ook de paardenfokkerij niet ten goede. Ondanks de grote, nog steeds aanwezige, liefhebberij nam het aantal paarden af en is ook de zorg die aan (Zie verder pagina 449) TEL. K 5920 - 2210 (wit en rood). (alle maten). Beleefd aanbevelend, Tel. 01108—200 KORTGENE Zeil- en Zakkenhandel J. A. van der Goeskade 33 en 35 Telefoon 2328 (b.g.g. 3166 of 3256) Reparatie van Jutezakken en Dekkleden WINTERTARWE GEZOND OOGSTZEKER PRODUCTIEF Zuidergrachtwal 3 LEEUWARDEN Telefoon 3443 Tractor Een- en Twee-Schar wendploegen Tractor StoppelploegenTractor Toolbars Tractor Kantelploegen. FABRIEK TE VA Een der meest gesorteerde zaken in Uw jm omgeving voor: jW JUWELEN, GOUD, ZILVER en UURWERKEN Jrfl is het oude bekende adres: Lange Kerkstr. 30 - Opgericht 1834 GOES TE KOOP GEVRAAGD: alle soorten landbouwtractoren, met bijbehorende werktuigen, voor de sloop. Autosloperij J. KNOOP, N.V. Aduard, Tel. K5903-235 BEGUNSTIGT HEN, DIE IN UW VAKBLAD ADVERTEREN. OPGEDICHT 1843

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 8