Wa rmbloedpaarden. ZATERDAG 30 JUNI 1950 429 De kampioenmerrie Henny van Zeeduin K 47029 Eig. J. Maltaars te Oostkapelle. goed type, grof, minder voet. 4. Mia van Melo, d. Nero van Oudenpolder, van Jac. de Lange, Ritthem. 5. Juliana van Dijkwel, d. Evert van Brunswijk, van Wed. G. Geschiere, Meliskerke. 5. Metha, d. Brillant van Nico, van P. de Visser Kzn., Oost kapelle. 7. Beatrix van Landzicht, d. Claron van Cambron, van Jac. de Lange, Ritthem. 8. Monique van de Liter. d. Jaap van 't Paviljoen, van P. Lam- pert Jzn., Biggekerke. Vierjarige merriën, kleine maat Redelijk goede categorie. 1. Bea van Moustic, d. Moustic van Urbain, van P. Koole, Souburg. Ge beend en goedsoortig, met voldoend sterke standen. 2. Emmy van de Wieën, d. Nico van Melo, van P. Duvekot Wzn., Grijpskerke. Staande in de rij leek ons deze merrie, typisch, 'massief, breed en grof, met goede voeten, niet minder 3. Irene, d. Nico van de Heibloem, van Jacob Vos, Grijpskerke. In kronen niet onberispelijk, maar verder best: typisch, zwaar van geraamte, klein en met een opvallend zwaar gespierd achterbeen. 4. Gonda van 't Mun- nikenhof, d. Sénateur d'Amice, van Joh. van Wal lenburg, Middelburg. 5. Irene van Groenen- burg, d. Nico van Ella, van D. A. van Nieu- wenhuijzen, Nieuw- en St. Joosland. 6. Moor van Nico, d. Nico van de Fuus, van P. J. Wisse, St. Lau rens. 7. Flora, d. Nico van IJsselstein, van J. Dinge- manse, Grijpskerke. 8. Selma van de Herenweg, d. Moustic van Urbain, van Fr. Kwekkeboom, St. Laurens. 9. Jenny, d. Nico van de Heibloem, van P. Rooze, St Laurens. 10. Nerveuse, d. Moustic van Urbain, van J. Louwerse Mzn., Serooskerke. 11. Flora van Molenperk, d. Nico van de Heibloem, van P. J. Abrahamse, Serooskerke. Merriën van 5-10 jaar, grote maat. Lange rij, waarin tal van formidabele paarden met type en benen. 1. Henny van Zeeduin, d. Clai- ron, K. 2053, van J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. Be kend paard, zeer diep en ruim gebouwd, breed, ge beend en "gespierd. 2. Marijke van Frederica, d. Nico van Smakt, van W. Louwerse, Veere. Paard van het zwaarste kaliber, groot en grof, iets kort gekoot, enorm gespierd, hals wat zwaar; indrukwekkend geheel. 3. Bertha van de Kerkhoeve, d. Leonard van Nico, van Iz. de Buck, Oostkapelle. Impone rende merrie, typisch, grof en best gelijnd, met macht en een afwijking in de benen vóór. 4. Annie van Donkerzicht, d. Antoon van Berkenhof, van S. de Visser, Vrouwepolder. Goed paard met wat ouderwetse lijnen. 5. Annelies van de Eendracht, d. Nico van de Heibloem, van Jac. Mesu, Nieuw en St. Joosland. Ietwat mannelijk gebouwd, met type en zeer zware benen, iets onzeker in voor stand, dochter van Udine. 6. Corrie v. d. Fraters hoeve, d. Bruno, K. 2128, van W. de Buck, Melis kerke. Zwaar en grof, wat plat, zeer diep, met ge spierde onbehaarde benen. 7. Antwice van de Brakke, d. Antoon van Berkenhof, van J. Boogaard, Meliskerke. 8. Mies van Nico, d. Nico van Annie, van I. Verhage, Koudekerke. 9. Ata, d. Harold van Moretus-Hoeve, van H. J. Allaart, Serooskerke. 10. Clara, d. Egbertus, van H. de Pagter, Serooskerke. 11. Manola van Koningslust, d. Herman, K. 1986, van W. de Buck, Meliskerke. 12. Truus van de Polder, d. Nico van de Fuus, van A. Maljaars, Vrouwepolder. 13. Clairona, d. Clairon, K. 1862, van Jacob Vos, Koudekerke. 14. Astrid, d. Nico van Tongerlo, van H. J. Allaart, Serooskerke. 15. Ella van Nico, d. Nico van Ella, van H. J. Volkers, Veere. 16. Elza, d. Elfridus van Melo, van Joh. I. Cevaal, Grijpskerke. 17. Mirza van Claron, d. Claron van Cambron, van S. Maljaars, Aagtekerke. 18. Lady van Dijkerhof, d. Nico van Beek, van I. Verhage, Koudekerke. Merriën van 5-10 jaar, kleine maat Kolossale klasse. 1. Lydie van Henriëttehoeve, d. Cantor, van Js. Vos, Koudekerke is een zeer zware, langgelijnde merrie met voldoende voet en forse gespierde benen. 2. Zita van Pannenhof, d. Nico van Kronenberg, van W. de Buck, Meliskerke. Zeer mooi en zwaar, boven extra, redelijk been- werk, wat onderstandig vóór. 3. Cora van Rhijns- burg, d. Nico van de Heibloem, van W. K. van Nieu- wenhuijzen, Oostkapelle. Diep, mager paard, met benen, niet naar de laatste snit gesneden en in details voldoende correct afgewerkt. 4. Annie van de Eendracht, d. Antoon van Berkenhof, van D. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuw- en St. Joosland. Grof met mooie bovenlijn en minder volume. 5. Flora van de Polder, d. Nico van de Fuus, van A. Mal jaars, Vrouwepolder. Goed gelijnd en goed van soort. 6. Rina van Poppendamme, d. Egbertus, van J. H. Geschiere, Grijpskerke. Iets kort gekoot, maar best van soort, diep, gespierd en grof met uitste kend achterbeen, laag geplaatst naar onze mening. 7. Nora. d. Egbertus, van L. Verhage Jzn.; Koudekerke. 8. Beatrix, d. Benno van Riebroek, van W. Maljaars en Zn., Domburg. 9. Lia, d. Nico van de Fuus, van H. de Pagter, Serooskerke. 10. Favo rite van Tivoli, d. Nico van Annie, van A. Kluyfhout, Serooskerke. 11. Bianca d. Marquis van de Koestraat, van W. Sanderse, Serooskerke. 12. Lena, d. Dessert, 1122713. van J. Koole Mzn., St. Laurens. 13. Nellie, d. Avenir van Nice, van Chr. Rey- noudt, Nieuw- en St. Joosland. 14. Rika van Domburg, d. Nico van de Heibloem, van J. de Visser en Zn., Domburg. 15 Hetty, d. Robert v. Schelfhoutshoek, van J. Louwerse Mzn., Serooskerke. 16. Corrie, d. Nico van de Fuus, van L. de Witte. Koude kerke. 17. Emma van Kalfhoek. d. Nico van de Heibloem, van J. Pol derman, Middelburg. 18. Lies van Veere, d. Nico van de Heibloem, van P. C. Dieleman, Ritthem. 19. Erna van de Eendracht, d. Carlo van Clai ron, van P. C. Dieleman, Ritthem. 20. Jenny, d. Farceur van Kruispolder, van F. Dek ker, Oostkapelle. 21. Marga van Nattenbek, d. Leon van Hegelsom, van Adr. Meyer, Serooskerke. 22. Carla van Kruispolder, d. Carlo van Terhole, van I. Verhage, Koudekerke. 23. Irma, d. Nico van de Fuus, van W. Louwerse, Veere. Éénjarige hengsten 1. Rinus van Urbain, d. Urbain van Certain, van P. Wisse te Biggekerke en P. Dingemanse te Zoute- lande. Grof en met goede uitdrukking in de benen, type vrij goed, zondigt momenteel in de bovenlijn, wat op deze leeftijd enorm verbeteren kan. Merriën van elf jaar en ouder, kleine maat 1. Fannie van Clinge, d. Ramiro, van W. de Buck, Meliskerke. Bekende goede merrie met type, massa en goed, niet overzwaar beenwerk. 2. Gerda van Cambron, d. Elfridus van Melo, van E. Koppejan, Zoutelande. 3. Nellie van Domburg, d. Nelson, van W. Verhage, Westkapelle. 4. Fiorina van Vijfhuizen, d. Jaap van Luntershoek, van J. Maljaars, Oost kapelle. De reserve-kampioenmerrie Pannie van Clinge K 40031 Eig.W. de Buck Zn te Meliskerke, Driejarige hengsten 1. Costaud van Nieuwe-Linde, d. Costaud de Marche, van J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. Extra type, grof en gespierd, iets tekortkomend in de standen, gangen vlot. Oudere hengsten, middenmaat 1. Honved I, d. Lucifer d'Hondzocht, van W. de Buck, Meliskerke. Bekend en verdienstelijk vader- paard, goed verzorgd voortgebracht, best bewaard en nog vlot voor zijn leeftijd. 2. Huib van Zeeduin, d. Nico van de Heibloem, van J. Maljaars Jzn, Oost kapelle. Massaal en soortig, met zware benen van voldoende klasse. Oudere hengsten, kleine maat 1. Nico van Hoosterhof, d. Nico van Beek, van W. de Buck, Meliskerke. Zeer mooi in hoofd en in zijn regelmatig typisch lichaam, beenwerk goed ge spierd, wat weinig fundament, gangen goed. 2. Max van Lindershof, d. Jan, K. 1903, van W. de Buck, Meliskerke, Massief, best gesloten paard met zwaar beenwerk en nog goede gangen. 3. Herseur van Dijkzicht, d. Herseur van Alstein, van E. Koppejan e.a. te Zoutelande. Diep en soortig, wat tekort komend in onderdelen. Fokgroepen 1. J. Maljaars Jzn. te Oostkapelle met Henny-, Huib-, Bianca- en Calista van Zeeduin. 2. W. Lou werse, Veere, met Mirza-, Marijke en Minette van Veere en Irma. 3. H. de Pagter te Serooskerke, met Clara, Lia, Dula en Eduard. 4. I. Verhage, Koude kerke, met Florine-, Clara-, Nicolia- en Wilhel- mina van Duinerve. 5. A. Maljaars, Vrouwepolder, met Fuus-, Flora-, Josephine- en Kalista van de Polder. Stalgroepen 1. W. de Buck te Meliskerke met vier volwassen hengsten en vier merriën. 2. Iz. de Buck, Oost kapelle met een indrukwekkende collectie merriën die overal zal meetellen. 3. J. Maljaars te Oost kapelle met twee hengsten en vier merriën, w.o. de oud-kampioene Zora, waarmee we altijd veel hebben op gehad. 4. W. Louwerse te Veere. 5. I. Verhage, Koudekerke. 6. P. C. Dieleman, Ritthem. Merriën met afstammelingen 1. Zora van E.D.R., d. Nico van Smakt, van J. Maljaars, Oostkapelle. 2. De oude stammoeder Fio rina van Vijfhuizen, d. Jaap van Luntershoek, van J. Maljaars voornoemd. 3. Marijke van Veere, d. nico van Smakt, van W. Louwerse, Veere. 4. Molly van de Waterhoek, d. Iwan van Vredenburg, van H. de Pagter, Serooskerke. 5. Lieza, d. Damiaan, van A. Maljaars, Vrouwepolder. 6. Mies van Nico, d. Nico van Annie, van I. Verhage, Koudekerke. Hengsten met afstammelingen 1. Nico van Hoosterhof, van W. de Buck, Melis kerke. 2. Herseur van Dijkzicht, van E. Koppejan e.a. te Zoutelande. 3. Huib van Zeeduin, d. Nico van de Heibloem, van J. Maljaars, Oostkapelle. Viertallen 1. Lot schimmels van W. de Buck. Meliskerke. 2. Lot schimmels van Iz. dc Buck, Oostkapelle. 3. W. Louwerse, Veere. 4. I. Verhage, Koudekerke. Bij de merriën behaalde het kampioenschap Henny van Zeeduin, van J. Maljaars te Oostkapelle, terwijl reserve werd Fanny van Clinge, van W. de Buck te Meliskerke. Dat de vierjarige Henriëtte van Janslust niet werd teruggeroepen, hadden we niet verwacht. De oude Honved I, uitgesproken de beste, werd in zijn afdeling kampioen, met zijn stalgenoot Nico van Hoosterhof, beide van W. de Buck te Meliskerke, als reserve. Wij hebben zelf maar een kleine pauze gecreëerd, tijdens dewelke men blijkbaar de groepen keurde, zodat we daar niet veel meer zagen, terwijl we hal verwege het middagprogramma moesten vertrekken zonder nog iets van de defilerende trekpaarden te hebben gezien. Rest ons nog te vermelden dat, zoals meer en meer gebruikelijk wordt, keuringen op hoefbeslag ook in Domburg niet ontbraken. Wedstrijd hoefbeslag. 1. L. Cijvat, Koudekerke; 2. J. A. Kurz, Seroos kerke; 3. P. Wattel, Serooskerke; 4. H. Versluis, Middelburg. COLENBRANDER. Jammer was het, dat bij de demonstratie op vrijdag de wedstrijd met de tweespanbanden- wagens waarom deze in twee nummers on derverdeeld was is ons niet duidelijk geworden er door het late uur wat mager afkwam. Als ontmoetingspunt tussen fokker en gebrui ker is een dergelijke demonstratie immers zeer geschikt om de liefde en belangstelling van jonge mensen voor het paard te wekken. De inzending van Louwerse uit Veere ging hier met de eer strijken. RED. (Vereniging tot bevordering van de landbouwtuig- paardfokkerij in Nederland V. L. N.) Eén-jarige merries. 3e (premie) Agrita 174 D., van B. Meijers, Seroos kerke; 3e Adina, 67 A., van J. Minderhout, Domburg; le Udine 1560, J. Minderhout, Domburg; le. Utonny 1925, B. Meijers, Serooskerke; 2e Udaria 2009, B. Meijers, Serooskerke. Twee-jarige merries. 3e Telly 2148, G. de Jager, Serooskerke; 3e Tial, 1796, J. Gideonse, St.-Laurens. Drie-jarige merries. le en kampioen: Stans, 3706, J. J. Klompe, Seroos kerke; le Sonja, 1500, fokadres B. Meijers, Seroosker ke; 3e Solline, 3192, S. de Bruin. Serooskerke; Bea trix 5198, J. J. Klompe, Serooskerke. Veulens. Allen premie. Nubier 1083, J. A. Brand, Oostkapel- le; Nubier 1083, J. de Nood, Oostkapelle; Hermes 674, B. Meijers, Serooskerke. Vier- tot en met 7-jarige merries (Gelders type). 3e Radona 22930, J. de Nood, Veere. Idem kroonmerries. le en kampioen: Pelineke 21950, J. A. Brand, Oost kapelle. 8-Jarige en oudere merries (Gronings type), met veulen. le Marion 14039, B. Meijers, Serooskerke. 4-Jarige en oudere merries' (Gronings type) zonder veulen. le Ringnalda 15636, J. de Nood, Veere; 2e Lurose 11621, J. de Visser, Aagtekerke. 4-Jarige en oudere merries (Gelders type), zonder veulen. 2e Pindia 22169, J. de Visser, Aagtekerke. Gelders type. le Reintje 22931, B. Meijers, Serooskerke; le Mir» jam 19321, J. A. Brand, Oostkapelle,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 5